Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Marzinie będę niestety wczeniej na działce bo o 16 -tej moje dziecko ma angielski. Hihihi :lol: :lol: teraz wiem gdzie się moje Bartki spieszš i dlaczego nie chcš kończyć schodów :evil: .

 

 

Misiaku z Twoim fundamentem może być kłopot bo z tego co wiem Bartki planujš jeszcze jeden dom oprócz Marzinowego.

 

 

PS. Marzinie możesz zobaczyć jak fachowo jest skopany ogródek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

keramzyt jest mało znany. Budowlańcy wolš to co znajš. Nawet do Ytonga majš wštpliwoci. Generalnie mylę że to materiały równoważne, ale często cena gra rolę. Dla nas dodatkowym argumentem była tzw. suchoć materiału - tj. że jest mało nasiškliwy. Mieszkam w domu z cegły i wilgoć jest problemem. Fakt że stary dom i izolacje kiedy były inne ale.......trauma jest. Co do budowania z tego materialu. To moi fachowcy najbardziej narzekali na zaprawę ciepłochronnš że trudno to to się cišgnie a ja cigałam z grubociš spoiny. To samo jest przy budowie np. z ceramiki 1 warstwowo. Generalnie wykanawcy wolš 2 warstwy - wtedy wszelkie fuszery zakryje styropian. A i jeszcze w końcu u mnie fachowcy stwierdzili że jest to twardszy materiał niż pustaki ceramiczne.

Fakt, że nowości ludzie się boją. W sobotę na imprezie rodzinnej miałem wrażenie, ze mnie pobiją jak powiedziałem, że chcę robić wentylację z reku i gwc :lol:

Możesz napisać jakie dokładnie masz ściany i +/- koszt m2 ?

Pustak 36,8 kostował brutto 5,5 zł, na m kw wychodzi ich 16. Ale mylę że ceny znacznie skoczyły. W sumie materiały na cały dom ze stropem i ciankami działowymi (bez cementu i betonu i stali) kosztowały ok 30 tys. Projekt indywidualny, paterówka ala bungalow co w stylu M08 Muratora ale z dwuspadowym dachem, tak więc sporo metrów. W sumie scian nonych 170 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzinie będę niestety wczeniej na działce bo o 16 -tej moje dziecko ma angielski. Hihihi :lol: :lol: teraz wiem gdzie się moje Bartki spieszš i dlaczego nie chcš kończyć schodów :evil: .

Oj, to nieładnie z tymi schodami!

 

A odnośnie fundamentów Misiaka - jak u mnie np zaleją wieniec, wtedy jest kilka dni przerwy - może styknie czasu żeby do niego wskoczyli. Zobaczymy, pogadam.

Marzinie możesz zobaczyć jak fachowo jest skopany ogródek :wink:

A pewnie, że zobaczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin,

namiary na Begier?

Do nadstagi trzeba jechać do Obornik, czy mają gdzieś w Poznaniu przedstawiciela?

Proszę :D jak widać "moja" hurtownia robi karierę - Begier sš przy Obornickiej na wysokoci Jelonka, tel. 616522627

Nadstaga niestety tylko w Obornikach a właciwie za, na trasie na Wałcz.[/code]

 

Wciornastek, dzięki za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakie dokładnie masz ściany i +/- koszt m2 ?

Pustak 36,8 kostował brutto 5,5 zł, na m kw wychodzi ich 16. Ale mylę że ceny znacznie skoczyły. W sumie materiały na cały dom ze stropem i ciankami działowymi (bez cementu i betonu i stali) kosztowały ok 30 tys. Projekt indywidualny, paterówka ala bungalow co w stylu M08 Muratora ale z dwuspadowym dachem, tak więc sporo metrów. W sumie scian nonych 170 m kw.

Aha, dzięki za info. Ja mam około 210m2 ścian zewnętrznych i wewnętrznych nośnych, więc mam o czym myśleć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę ratowac tpic, co by na druga stronę nie spadł.

 

@Misiak - wysyałm Ci na priv tel do Pana Bartka, pogadaj, moze akurat znajdzie czas żeby zrobić Ci fundamenty.

 

@Wciornastek - widziałem Twój ogródek i domek też.... mam nadzieję że będziesz się gniewać, że szwędał Ci się po budowie jakis koleś. Pogadałem z Panem Bartkiem, popatrzałem jak kładą dachówki. Zazdroszczę Ci stanu zaawansowania budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu muszę ratowac tpic, co by na druga stronę nie spadł.

 

@Misiak - wysyałm Ci na priv tel do Pana Bartka, pogadaj, moze akurat znajdzie czas żeby zrobić Ci fundamenty.

 

@Wciornastek - widziałem Twój ogródek i domek też.... mam nadzieję że będziesz się gniewać, że szwędał Ci się po budowie jakis koleś. Pogadałem z Panem Bartkiem, popatrzałem jak kładą dachówki. Zazdroszczę Ci stanu zaawansowania budowy.

Nio i jak wrażenia co do Bartka (nie mówišc o reszcie tj. ogólnie budowie)?

Mam nadzieję, że w końcu skończš dachówkę. Co do zaawansowania to pewnie mnie niebawem dogonisz. Bo u mnie już koniec na ten rok. A Bartki postawiły ten dom w 21 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio i jak wrażenia co do Bartka (nie mówišc o reszcie tj. ogólnie budowie)?

Mam nadzieję, że w końcu skończš dachówkę. Co do zaawansowania to pewnie mnie niebawem dogonisz. Bo u mnie już koniec na ten rok. A Bartki postawiły ten dom w 21 dni roboczych.

Jeżeli chodzi o Bartka, to wrażenie OK. Twój dom pewnie łatwy do budowy nie był, ze względu projekt (brak kątów), a czas w jakim go postwił jest niezły! Dach widziełm jest już na ukończeniu, no i fajowe masz dachówki.

Ja cały czas mam problem z przyłączem wodnym. Jak go nie będzie przyjdzie mi wozić wodę beczkami.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było za cicho, dorzucę parę cen dzisiaj znowu z PSB ROMOS, a w poniedziałek, kilka z HDMB. Dokładniejsze dane, jak zostawię projekt w hurtowniach :wink:

Wszystkie ceny brutto!

Bloczek M6 (12stka) - 2,40 /szt.

Pręt żebrowany fi 12 - 2,87 /kg (nie wiem tylko czy 12 czy 6m)

Pręt gładki fi 6 - 2,62 /kg

Drut wiązałkowy 1,2 - 4,10 /kg

Cement - 359,90 / tona (ale jaki cement - nie napisali)

Wapno - 371,08 /tona

Plastyfikator do zaprawy cementowej - 0,81/ opakowanie 0,2 kg

Papa podkładowa termozgrzewalna PV70S32 - 64,42 /rolka

Dysperbit (opakowanie 20 kg) - 46,26 /opakowanie

Folia kubełkowa (1x20) - 5,42/ m2

Cepła pełna kl. 15 - 0,73 / szt.

Folia budowlana 0,2 (4x25) - 1,42 /m2

Nadproża L-19 1,20 - 19,32 /szt.

Nadproża L-19 1,50 - 25,77 /szt.

Nadproża L-19 1,80 - 30,74 /szt.

Nadproża L-19 2,10 - 34,40 /szt.

Zaprawa do styropianu (25 kg) - 15,79 / op.

Zaprawa do siatki (25 kg) - 22,96 /op.

siatka do dociepleń - 1,31 / m2

Styropian FS20 - 198,86 / m3

Styropian FS15 - 178,61 / m3

Zaprawa murarska M-5 (25 kg) - 7,31 /op.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Bartki postawiły ten dom w 21 dni roboczych.

ale z dachem? mozna wiedziec jak to wyglada cenowo?

Sama murarka, a dom parterówka z nieużytkowym poddaszem tak więc rozłożysty. Powierzchnia całkowita 150 m ale do tego piwnica pod częsciš no i poddasze z ciankš kolankowš na wrazie co i dwa stropy. O szczegółach mogę na priva - jeli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acidtea - dobra robota!

 

A ja w końcu wymiękłem i poddałem się PUK-owi Rokietnica. Zlecam im wykonanie przyłączy. Za wodne zawołali sobie 1300 zł netto, co biorąc pod uwagę, że mam zrobiony wykop, a rura lezy na mojej działce, nie jest zbyt tanią ofertą. Toż to tylko nawiertka, parę pierdołek i kawałek rury PCV (jakieś 7 metrów). Co zrobić, woda potrzebna, bo bez tego nijak budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta od Nadstagi, ceny netto:

 

Cement portlandzki35 worek 25 kg cena 7,01zł

Wapno 30kg cena 12,12zł

Siporex 12-ka cena 2,91 zł/szt

Siporex 24-ka cena 5,76 zł/szt

Dysperbit 22kg cena 37,58 zł opakowanie

folia izolacyjna 0,54 zł/m2

Cegła pełna 150-ka 0,63 zł/szt

 

 

 

Ceny stali, którą zamówiłem:

Drut wiązałkowy 4,9zł/kg

Pręt fi 6 - 2,5zł/kg (nie zakumałem i mnie skroili, ale za późno, bo już zapłacone)

Pręt fi 12 - 2,4zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama murarka, a dom parterówka z nieużytkowym poddaszem tak więc rozłożysty. Powierzchnia całkowita 150 m ale do tego piwnica pod częsciš no i poddasze z ciankš kolankowš na wrazie co i dwa stropy. O szczegółach mogę na priva - jeli chcesz.

a i owszem chetnie poznam dokladniejsza wycene ale to na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...