Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Dla wszystkich forumowiczów, którzy negocjuja ceny , szukają dobrych cen towarów i usług mam do zaoferowania konkurencyjne ceny za wytyczenie budynku, ale tylko z zachodniej strony Poznania np. Lusówko , Rokietnica itp.. Też zaczynam budowę (etap papierów) i co mogę to pomogę.

Pozdro dla wszystkich piszących, szczególnie dola założyciela grupy.

Nara

 

dzieki ;-)

 

mice

gratulacje !

 

wloczykij

a u mnie tez takim wiercili ja potrzebuje raczej takiego mechanicznego na samochodzie 35 przekrój

 

Altariela

grupa coraz wieksza, pub pod aniolem moze byc za maly ale dobrze ze nastepne sptkanie u Marcina na 900 m2 sporo ludzi wejdzie a ja moge po sasiedzku w ramach atrakcji basen (za darmo oczywiscie )udostepnic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

grupa coraz wieksza, pub pod aniolem moze byc za maly ale dobrze ze nastepne sptkanie u Marcina na 900 m2 sporo ludzi wejdzie a ja moge po sasiedzku w ramach atrakcji basen (za darmo oczywiscie )udostepnic :wink:

Hehehehe :D basen... dobre :D

Dobrze, że Cię przynajmniej dobry humor nie opuszcza, zawsze to łatwiej się zmagać z przeciwnościami z optymistycznym nastawieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa coraz wieksza, pub pod aniolem moze byc za maly ale dobrze ze nastepne sptkanie u Marcina na 900 m2 sporo ludzi wejdzie a ja moge po sasiedzku w ramach atrakcji basen (za darmo oczywiscie )udostepnic :wink:

Hehehehe :D basen... dobre :D

Dobrze, że Cię przynajmniej dobry humor nie opuszcza, zawsze to łatwiej się zmagać z przeciwnościami z optymistycznym nastawieniem :wink:

 

zima mialo byc lodowisko i bylo ale tylko przez pare dni :(

 

a tak powaznie probowalem wypompować wode w sobote przez 2 h za duzo nie ubylo a i problem bo nie mam za bardzo gdzie tyle wody wypompowac :(

postanowilem ze na 2 tyg przed rozpoczeciem zamowie beczkowozy i mi wypompuja cała wode a teraz walcze z tematem dom na palach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą to ja też ...

Trzymam własnie moje nowe, pachnące, świeże PnB

Mała rzecz, a cieszy

gratulacje...ja też już chcę :)

:evil: a wściekam się strasznie bo koszt mojej studni wzrasta do niebotycznych rozmiarów... Ile taki studniarz powinien wziąć za wkopanie jednego kręgu? 3 kręgi w ziemi i mam kamień, który przeszkadza :cry:

 

Nowych towarzyszy budowlanych witam serdecznie :lol:

 

ale jest coś pocieszającego...wracam sobie dzisiaj z tej mojej działki,a tak w ogóle to tam zima jest i przez drogę jakieś 20 łań mi przebiegło mmm to lubię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu kredytów, w naszym przypadku wybór padł na Fortis Bank (kredyt w CHF):

Marża 1,0% + fundusz inwestycyjny

Całkowite procentowanie kredytu 3,25%

Spread 0,09

Prowizja 0%

Przewalutowanie 0

Wymagane ubezpieczenia: brakującego wkładu (3,5%), pomostowe do czasu wpisu w KW (0,96%), nieruchomości (cesja praw na bank)

Reszta - standard

 

...wracam sobie dzisiaj z tej mojej działki,a tak w ogóle to tam zima jest i przez drogę jakieś 20 łań mi przebiegło mmm to lubię

Zima sobie dzisiaj żarty robi...w Poznaniu jesień, w Suchym Lesie zima :o

...zazdroszczę widoków...u mnie to może jakaś krowa ewentualnie może się trafić...na pewno wszelkiego rodzaju ptactwo domowe (kaczki ?? :wink:) ale to jakieś 10-15 km ode mnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystkich nowych i "starych" budujących na wiosnę. :lol:

U mnie chwilka odsapki bo wykonawca zrobił tygodniową przerwę.

Dzisiaj przerabialiśmy temat okien- będę wdzięczna za namiary na dobre okna PCV. Szukam także tanio dachówek ceramicznych.

pozdrawiam i życzę wszystkim i sobie powodzenia :wink:

atka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą to ja też ...

Trzymam własnie moje nowe, pachnące, świeże PnB 8)

Mała rzecz, a cieszy :lol:

 

gratulacje mice i do dzieła,jako najbliżsi sąsiedzi czekamy az zaczniesz co podzielisz sie z nami najblizszymi adresami,geodeta,koparkowy itp.oczywiscie jak zechcesz,bylibysmy wdzieczni,a zamierzasz zakładac dziennik?

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich nowych budowniczych !!!

 

My załatwiamy papierki do kredytu ,więc nie mamy czasu na nic.

Co do ekipy to zdecydowaliśmy się na Bartków,po upuście wychodzi całkiem przyzwoicie,czekamy na umowę ,kierownika budowy też mamy (dzięki Misiak za namiary)-wszystko zaczyna powoli się klarować,żeby tylko kredyt w miarę szybko dali i do dzieła ,ale nie prędziej jak w kwietniu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem. Najpierw szukałem ekipy, a potem....

W zeszłym tygodniu w środę dostałem od jednej ofertę. Była dobra. Pracę ekipy mogłem obserwować, bo budują obok moich rodziców więc chłopom powiedziałem, że chyba się dogadamy. Umówiłem się z nimi na drugi dzień na działce w przekonaniu, że przyjadą, obejrzą, spluną ze dwa razy, pokiwają głowami i pomarudzą o ciężkiej pracy i podwyższeniu kosztów. A chłopy przyjechały, wyciągnęły z auta łopaty i poprosiły grzecznie o stal i beton na piątek. Jeszcze w czwartek wszystko wykopali, w piątek uzbroili i zalali ławy. Od poniedziałku pną w górę ściany fundamentowe.

Biegam jak głupi od hurtowni do hurtowni i w mig kupuje co potrzebne. Za dwa tygodnie chcą kończyć. A ja się bałem, że do wiosny nie ruszę.

Idę spać - rano hurtownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nie odzywałem. Najpierw szukałem ekipy, a potem....

W zeszłym tygodniu w środę dostałem od jednej ofertę. Była dobra. Pracę ekipy mogłem obserwować, bo budują obok moich rodziców więc chłopom powiedziałem, że chyba się dogadamy. Umówiłem się z nimi na drugi dzień na działce w przekonaniu, że przyjadą, obejrzą, spluną ze dwa razy, pokiwają głowami i pomarudzą o ciężkiej pracy i podwyższeniu kosztów. A chłopy przyjechały, wyciągnęły z auta łopaty i poprosiły grzecznie o stal i beton na piątek. Jeszcze w czwartek wszystko wykopali, w piątek uzbroili i zalali ławy. Od poniedziałku pną w górę ściany fundamentowe.

Biegam jak głupi od hurtowni do hurtowni i w mig kupuje co potrzebne. Za dwa tygodnie chcą kończyć. A ja się bałem, że do wiosny nie ruszę.

Idę spać - rano hurtownia.

 

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/a093.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c014.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: a wściekam się strasznie bo koszt mojej studni wzrasta do niebotycznych rozmiarów... Ile taki studniarz powinien wziąć za wkopanie jednego kręgu? 3 kręgi w ziemi i mam kamień, który przeszkadza :cry:

 

Hej Natus

 

Robisz studnię z kręgów, czy rurową?

Na jakiej głębokości masz wodę? O jakich kosztach mówimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: a wściekam się strasznie bo koszt mojej studni wzrasta do niebotycznych rozmiarów... Ile taki studniarz powinien wziąć za wkopanie jednego kręgu? 3 kręgi w ziemi i mam kamień, który przeszkadza :cry:

 

Hej Natus

 

Robisz studnię z kręgów, czy rurową?

Na jakiej głębokości masz wodę? O jakich kosztach mówimy?

 

najpierw poszło mi na szukanie wody, transport i wiercenie 9,5 metra 1.000zł- okazało się, że szara glina i wody to tam tyle co kot napłakał

potem 1.100 na kręgi (13szt. +zwężka), a teraz kopią...już nie wiem, czy ja taka głucha, czy ten mój studniarz ściemnia- wydawało mi się, że 100zł za metr- a on, że to za krąg, na domiar złego ten nieszczęsny kamień, więc w sumie będą zamawiać caterpilara, żeby wyciągnął te wkopane i na głębokość 10 kręgów wykopią łyżką...coś czuję, że na tym się nie skończy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw poszło mi na szukanie wody, transport i wiercenie 9,5 metra 1.000zł- okazało się, że szara glina i wody to tam tyle co kot napłakał

potem 1.100 na kręgi (13szt. +zwężka), a teraz kopią...już nie wiem, czy ja taka głucha, czy ten mój studniarz ściemnia- wydawało mi się, że 100zł za metr- a on, że to za krąg, na domiar złego ten nieszczęsny kamień, więc w sumie będą zamawiać caterpilara, żeby wyciągnął te wkopane i na głębokość 10 kręgów wykopią łyżką...coś czuję, że na tym się nie skończy :-?

 

 

natus odstapie tobie troche wody bo ja mam ja juz na -1/1,5 m :(

obok studnia na drodze pelna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natus, a tak w zasadzie to po co ty tą studnię kopiesz? :roll: Bo takie koszta to rozumiem, że raczej nie na ogródek? :o

Ja planuję studnię do podlewania ogródka, ale kurcze jak przyjdzie mi za to dać więcej niż 2000 zł to chyba mi się nie opłaca... :roll:

I pytanie laika: czym sie rozni studnia kopana od wierconej? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mice, gratulacje :D

 

A przy okazji witam wszystkie nowe osoby rozpoczynające budowę w 2007 - sporo nas już :o niezły popyt na rynku tworzymy :wink: :lol:

 

 

Witam

Największy biznes to my robimy dla banków, tylko,że jak oni za nas się wezmą za kilka lat (oby nie), to dopiero będzie jazda. :roll: (wariant pesymistyczny). Kto nie ryzykuje w Rawiczu nie siedzi - jak to mówią. :p Boję sie po prostu kredytu długoterminowego - ale jest jakieś inne wyjście??

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natus, a tak w zasadzie to po co ty tą studnię kopiesz? :roll: Bo takie koszta to rozumiem, że raczej nie na ogródek? :o

Ja planuję studnię do podlewania ogródka, ale kurcze jak przyjdzie mi za to dać więcej niż 2000 zł to chyba mi się nie opłaca... :roll:

I pytanie laika: czym sie rozni studnia kopana od wierconej? :oops:

 

 

 

Cze

Studnia kopana - kopie sie łopatką dziurę i wstawia kręgi

Studnia wiercona - wierci się ręcznie lub mechanicznie dziurkęo średnicy powiedzmy 35cm i w tą dziurjkę wpuszcza wąż wodny o średnicy np 25 lub 32

Widziałem to - szwagier to robi.

Tomasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natus, a tak w zasadzie to po co ty tą studnię kopiesz? :roll: Bo takie koszta to rozumiem, że raczej nie na ogródek? :o

Ja planuję studnię do podlewania ogródka, ale kurcze jak przyjdzie mi za to dać więcej niż 2000 zł to chyba mi się nie opłaca... :roll:

I pytanie laika: czym sie rozni studnia kopana od wierconej? :oops:

Cze

Studnia kopana - kopie sie łopatką dziurę i wstawia kręgi

Studnia wiercona - wierci się ręcznie lub mechanicznie dziurkęo średnicy powiedzmy 35cm i w tą dziurjkę wpuszcza wąż wodny o średnicy np 25 lub 32

Widziałem to - szwagier to robi.

Tomasz :wink:

No ok, to juz znam różnice techniczne, dzięki :)

A czym to się różni w praktyce, tzn. jaką lepiej zrobić (jak juz pisalam chodzi tylko o wodę do podlewania ogrodka)? Wydaje się z opisu powyżej że taka wiercona to i zgrabniej wygląda (mniejsza? :roll:) i taniej wypada, ale czy tak jest w rzeczywistości? Kiedy nie można takiej wierconej zrobić? No i pytanie zasadnicze: jakie są mniej więcej koszty obu studni za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...