Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Gaz czy ekogroszek?

trudno powiedzieć, co lepsze, bo każdy swoje chwali :D :wink:

Ale biorąc pod uwagę, że kotłownię mamy bardzo małą i w dodatku w domu brak pralni, to można znaleźć takie rozwiązanie, że w kotłowni zrobić pralnię i wstawić tam piec na gaz. No wiadomo, że gaz to czysta robota, ale po rozmowie ze znajomymi, już wiem, że droższa, ale ile to jest trudne do określenia. :-?

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

A propos gazu to trzeba podpisać umowę z gazownią ale uwaga haczyk...

masz czas 6 miesiecy od daty podpisania umowy do momentu rozpoczęcia użytkowania gazu. Jeżeli nie zmieścisz się w terminie płacisz odsetki ustawowe za niedotrzymanie warunków umowy :evil:

Byłam w gazowni dwa tygodnie temu i stwierdziłam że jeszcze zaczekam z tą umową, bo mogę nie zdążyc w 6 miesięcy z uruchomieniem instalacji.

pozdrawiam

atka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawialiśmy się nad piecem na eko-groszek, ale jak usłyszałam jakie dźwięki wydaje z siebie to urządzenie w czasie pracy to zrezygnowałam na rzecz pieca gazowego. Moi rodzice zmienili niedawno piec na eko-groszek z zasobnikiem - słychać buczenie nawet na 2 piętrze (piec w piwnicy). Być może to wina konstrukcji budynku (dom ma 30 lat) ... ale mnie osobiście ten hałas drażni... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich

 

Czytamy że temat ogrzewania zdominował nasze forum,teraz kiedy mróz na dworze trzeba koniecznie omówić temat ciepełka w naszych domkach.My nie mamy gazu przy działce tj.w ulicy więc jesteśmy zmuszeni ogrzewać dom innym paliwem niż gazi zdecydowaliśmy się na eko-groszek ,piec z podajnikiem ślimakowym to świetne rozwiązanie ,napełnia się go co parę dni i odpopiela i w sumie to cała robota. Ogrzewanie na gaz jest obecnie dość drogie( około 500 zł na miesiąc), eko-groszek jest o połowę tańszy. Właściwie wszystko okaże się w praniu na razie to tylko hipotezy........ :-? Wszystko zależy od pieca ,ocieplenia domu,użytych materiałów itp.każdy z nas będzie płacił inne sumy,tak mi się przynajmniej wydaje.Pozrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiak

a jaką masz dużą kotłownię? Gdzie planujesz trzymać opał i w jakim dużym pomieszczeniu?

 

5,7m2

dodatkowo chce obniżyc o jakies 0,5-1m (tak zrobil mój kuzyn)

co mi to da?!

pod garazem (teraz pokojem) a dokladnie pod podloga bedzie takie male pomieszczenie polaczone z kotlownia w ktorym mam zamiar przechowywac opal (ok 1 tony) no i naturalny obieg wody jak piec bedzie nizej wrazie awarii pradu przestaje chodzic pompa ciepła ktora wymusza obieg wody

Takie problemy mieli ludzie którzy mieli piece normalnie a jak zabraklo prądu ( na wioskach wokół poznania co częste zjawisko ! ) przy tych ostatnich wichurach to przez pare dni mieli zimno w domu

 

a odnosnie pomieszczenia to nie zamierzam robic wielkich zapasow a raczej kupować na bieżąco (dzialka dosc spora zawsze mozna jakas szopke postawic :wink: )

 

do Mice

ja wlasnie dlatego wybralem pko bp

inne "tanie" banki nie sa juz tak tanie pozniej a i sporo problemow jest (nie mowie ze i nie ma w pko ale jakos maja bardziej przejrzyste reguły )

ja odwiedzilem (lub obdzwoniłem)chyba wiekszosc bankow w naszym miescie

i wiekszosc odpadla juz w 1 turze (nie odpowiadały mi ich warunki )

kurde a ja zapomnialem o moim kredycie umowa podpisana i nic wiecej - zadnych weksli, hipotek, podatkow, opłat

pani z pko tylko ustalila ze spotkamy sie w nowym roku a tu juz luty :wink:

i tu jak narazie podoba mi sie pko mam nadzieje ze pozniej tez tak bedzie różowo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przez cały weekend (w wolnych chwilach) czytałem to forum i myślę, że tematyka i styl wypowiedzi bardzo mi odpowiada. Po tych trzech dniach czuję się jakbym sam kilka razy był u Misiaka i Marzina na działce, a Bartków jakbym znał osobiście :lol: . Założyłem sobie użytkownika i niniejszym zapisuję się na to forum (jezeli nie macie nic przeciwko oczywiście).

Jest już tutaj kilku moich przyszłych sąsiadów (lub prawie sąsiadów) - Tarnowo Podgórne, Rokietnica, Lusówko, Lusowo, Zakrzewo ...

Trochę o mnie. Mam małą-średnią działeczkę w Lusowie (1000m2) i chciałbym (a nawet bardzo chciałbym) zacząć budowę w lipcu. Na razie jestem "daleko za murzynami" (jak mi powiedziała jedna Pani z firmy budolwanej na ul. Wolsztyńskiej), ale postaram się nadgonić. Na razie załatwiam sobie przyłącza i wstępnie gadam z achitektem. Juz rozglądam się za kierbudem i ekipą , ale bez projektu nie mam na razie o czym gadać. Mam nadzieję, że do końca roku uda mi się zrobić stan surowy zamknięty.

Witam Wszystkich i pozdrawiam.

 

Tomek vel Tomcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich

 

Czytamy że temat ogrzewania zdominował nasze forum,teraz kiedy mróz na dworze trzeba koniecznie omówić temat ciepełka w naszych domkach.My nie mamy gazu przy działce tj.w ulicy więc jesteśmy zmuszeni ogrzewać dom innym paliwem niż gazi zdecydowaliśmy się na eko-groszek ,piec z podajnikiem ślimakowym to świetne rozwiązanie ,napełnia się go co parę dni i odpopiela i w sumie to cała robota. Ogrzewanie na gaz jest obecnie dość drogie( około 500 zł na miesiąc), eko-groszek jest o połowę tańszy. Właściwie wszystko okaże się w praniu na razie to tylko hipotezy........ :-? Wszystko zależy od pieca ,ocieplenia domu,użytych materiałów itp.każdy z nas będzie płacił inne sumy,tak mi się przynajmniej wydaje.Pozrawiam :p

 

o tak samo jak ja :wink: (ale ja mam gaz a nie chce go podlaczac)

popieram dlatego wybralem eko-groszek ;)

zawsze mozna przepalic "czyms" innym (odpadow w domu codziennie jest sporo) nie koniecznie groszkiem zeby np. miec ciepla wode w zbiorniku do mycia (w mojej firmie codziennie dostaje tyle kartonow z towarem ze pala moi rodzice i kuzyn dostaje a niedlugo bede i ja)

zawsze jest jakies wyjscie :wink:

 

 

do majania

kurde nic mi na temat hałasu nie wiadomo :roll: :o

ale jakie dzwieki ma to wydawac ?

tam jest zwykly silnik(wolnoobrotowy) który zalcza sie cyklicznie (sterowany mini komputerkiem w zależności od temp.) i napedza slilmaka ktory podaje odpowiednia dawke gorszku

jak bedziesz u rodziców to moze nagraj na komórkę odgłosy i podesil mi :wink:

 

 

witam Tomcus prawie sasiad bo daleko nie jest :wink:

 

niezla rodzinka "SOPRANO" nam sie zrobila ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp

 

Mniej opłat więcej wolności

 

Jaką technologię wybrać do budowy i czym się kierować

 

Pare info dla tych którzy sa na etapie stanu "0"

 

Fundamenty - solidna podstawa - opis

 

Wykonywanie fundamentów

 

http://bi.gazeta.pl/im/1/2826/m2826251.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/3/2826/m2826253.jpg

 

 

na topie ogrzewanie ;-)

 

Kominki z płaszczem wodnym

 

Ekonomiczne ogrzewanie domu - porównanie

 

Kotłownia na paliwa stałe

 

Kotły do c.o.

 

Kotły z zamkniętą komorą spalania

 

Pompy ciepła, czyli tanie grzanie

 

Świeże powietrze bez strat ciepła

 

ostatni top temat - dla bardziej zaawansowanych bobów budowniczych ;-)

 

Jak kupować okna?

 

a wiecej >> Tu <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A propos gazu to trzeba podpisać umowę z gazownią ale uwaga haczyk...

masz czas 6 miesiecy od daty podpisania umowy do momentu rozpoczęcia użytkowania gazu. Jeżeli nie zmieścisz się w terminie płacisz odsetki ustawowe za niedotrzymanie warunków umowy :evil:

Byłam w gazowni dwa tygodnie temu i stwierdziłam że jeszcze zaczekam z tą umową, bo mogę nie zdążyc w 6 miesięcy z uruchomieniem instalacji.

pozdrawiam

atka :D

Z pewnego źródła (koleżanka pracująca w gazowni):

Gazownia chce wprowadzić ten zapis ale jeszcze nie wprowadziła (taki zapis jest w energetyce) jak na razie to jak gazownia nie zdąży Cię podłączyć w pół roku to ona płaci... tylko ona :) chociaż fakt, starają się to zmienić :D na naszą niekorzyść

no chyba że akurat 2 tyg temu udało im się to zmienić to uduszę informatorkę ;) - sama wybieram się się na Groblę w tym tyg to ich osobiście przemagluję co i jak :)

Z pobieżnego ustalenia: instalacja gazowa od gazomierza (który też dostarcza gazownia) do odbiorników powinna się wmieścić w 1000zł

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nic mi na temat hałasu nie wiadomo

ale jakie dzwieki ma to wydawac ?

tam jest zwykly silnik(wolnoobrotowy) który zalcza sie cyklicznie (sterowany mini komputerkiem w zależności od temp.) i napedza slilmaka ktory podaje odpowiednia dawke gorszku

jak bedziesz u rodziców to moze nagraj na komórkę odgłosy i podesil mi

 

misiak, piec w czasie załączania się, czyli dostarczania paliwa i jego spalania, wydaje charakterystyczne "buczenie". Nie wiem do czego to porównać :roll: ... może agregat w starej lodówce, ale niższe tony i głośniej. Mimo, że od kotłowni do pokoju w którym sypiam oddziela mnie 1,5 piętra (wysoki parter i piętro) ten hałas mnie budzi :evil: ... ale może to kwestia przyzwyczajenia i da się z tym żyć :roll: Wiem jedno - moje zmysły wyłapują każde załączenie się pieca ...

 

Pewnie, że nagram ... ale za jakiś miesiąc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej widziałem, że ktoś (przepraszam, ale nie mogę znaleźć tego posta) chce zrobić sobie przyłącze elektryczne 9kW.

Radzę jeszcze raz przemyśleć sobie tą kwestie. Polecam zamówić 12kW. Wbrew tezą o energooszczędności moc urządzeń elektrycznych zainstalowanych w domach stale rośnie, także z czasem może się okazać że te 9kW to za mało. Jeśli tego nie wykorzystasz nic się nie stanie (co najwyżej zapłacisz nieco więcej za opłatę przesyłową). Później możesz mieć problemy ze zwiększeniem mocy. Jeśli okolica będzie mocno zabudowana to energetyka może nie mieć wystarczającej rezerwy i dodatkowo chęci żeby dla Ciebie jedynej zmieniać transformator.

Także dobra rada: zastanówcie się nad tym problemem. (Najlepiej rozpiszcie sobie na kartce moc wszystkich przewidywanych odbiorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej widziałem, że ktoś (przepraszam, ale nie mogę znaleźć tego posta) chce zrobić sobie przyłącze elektryczne 9kW.

Radzę jeszcze raz przemyśleć sobie tą kwestie. Polecam zamówić 12kW. Wbrew tezą o energooszczędności moc urządzeń elektrycznych zainstalowanych w domach stale rośnie, także z czasem może się okazać że te 9kW to za mało. Jeśli tego nie wykorzystasz nic się nie stanie (co najwyżej zapłacisz nieco więcej za opłatę przesyłową). Później możesz mieć problemy ze zwiększeniem mocy. Jeśli okolica będzie mocno zabudowana to energetyka może nie mieć wystarczającej rezerwy i dodatkowo chęci żeby dla Ciebie jedynej zmieniać transformator.

Także dobra rada: zastanówcie się nad tym problemem. (Najlepiej rozpiszcie sobie na kartce moc wszystkich przewidywanych odbiorów).

ten post nie był mój, ale jeszcze wcześniej toczyły się dyskusje nad prądem budowlanym - tego dotyczyła ta wartość mocy :)

w każdym razie dziękujemy za chęć pomocy :)

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej widziałem, że ktoś (przepraszam, ale nie mogę znaleźć tego posta) chce zrobić sobie przyłącze elektryczne 9kW.

Radzę jeszcze raz przemyśleć sobie tą kwestie. Polecam zamówić 12kW. Wbrew tezą o energooszczędności moc urządzeń elektrycznych zainstalowanych w domach stale rośnie, także z czasem może się okazać że te 9kW to za mało. Jeśli tego nie wykorzystasz nic się nie stanie (co najwyżej zapłacisz nieco więcej za opłatę przesyłową). Później możesz mieć problemy ze zwiększeniem mocy. Jeśli okolica będzie mocno zabudowana to energetyka może nie mieć wystarczającej rezerwy i dodatkowo chęci żeby dla Ciebie jedynej zmieniać transformator.

Także dobra rada: zastanówcie się nad tym problemem. (Najlepiej rozpiszcie sobie na kartce moc wszystkich przewidywanych odbiorów).

Nie przesadzałbym z mocą, jesli ktoś nie będzie miał pieca elektrycznego to 12kW nie jest w stanie wykorzystać, podobnie jak 9kW. Zobaczcie jakie macie moce w mieszkaniach teraz. Jeśli ktoś nie zakłada grzania i gotowania elektrycznego to kilka urządzeń więcej nie stanowi problemu bo nie używa się ich jednocześnie i długotrwale. Ja mam teraz zabezpieczenie chyba 16A co przy 230V daje poniżej 4kW mocy czynnej maksymalnej do pobrania. Wylatuje mi dopiero wtedy jak włączymy jednocześnie pralkę, piekarnik elektryczny, komputer z całym osprzętem i mikrofalówkę lub czajnik elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile się płaci teraz kierownikowi budowy? I jak to wygląda w praktyce, tzn. płaci się za etapy budowy, za przyjazd czy za całość, czy jak się tam dogadamy? Proszę wszystko mających (tzn. kierbuda) o odpowiedź.

ja umówiłem się na 1800zł w dwóch ratach: pierwsza po stanie sur. otw. i druga po zakończeniu budowy

 

Witam

Wczoraj dopiero z mężem się dogadaliśmy, że trzeba jeszcze załatwić projekt przyłącza gazowego. Wpadliśmy na genialny pomysł, żeby ogrzewanie domu zrobić na gaz. :o

Wie ktoś, ile może kosztować taki projekt i jak wygląda przyłącze i czy potem płaci się jakiś abonament, czy co?

Nie wiem jeszcze ile to może kosztować, ale mam namiar na sympatyczną panią z Gazowni poznańskiej, która pilotuje cały proces (opinia,, warunki szczegółowe, projekt instalacji). Jak chcesz to mogę dać na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą-średnią działeczkę w Lusowie (1000m2)

"Małą-średnią"? no ja też chciałbym zamiast 1250m2 mieć taka np. ze 3000, ze stawem i kawałkiem lasu :lol: Ale mimo wszystko nie uważam takiej powierzchni za małą

 

Marzin, jjsod i S&M> Powiem tylko dla jasności, że aby otrzymać szczegółowe warunki przyłączenia do sieci gazowych trzeba najpierw uzyskać PnB.

 

Mice i Acidtea> ja byłem narazie tylko w ING i BZ WBK i z tych dwóch to mi się oferta ING podoba. Dla wyjaśnienia powiem, że biorę 350 tys w PLN-ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...