Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Mamy pozwolenie na budowę i to od razu uprawomocnione.

Krys1, gratulacje. Od razu lepiej się człowiek czuje. A toast jest wskazany bo najlepsze przed nami :lol:

 

Metrami się nie nalezy przejmować, ja mam doła bo z garażem po podłogach wychodzi 172m2 i po co mi tyle ?

Ale doła mam i drugiego bo chciałbym mieć kotłownie 4x większą i garaż 2x większy ale wtedy dom miałby 250m2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Metrami się nie nalezy przejmować, ja mam doła bo z garażem po podłogach wychodzi 172m2 i po co mi tyle ?

Ale doła mam i drugiego bo chciałbym mieć kotłownie 4x większą i garaż 2x większy ale wtedy dom miałby 250m2 :roll:

 

najważniejsze to żeby kasy starczyło http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c016.gif

i jeszcze zostało na imprezyhttp://www.cosgan.de/images/more/bigs/a084.gif

 

Mice ja też mam porotherm w projekcie.Zdradziłbyś swoją słodką tajemnicę dlaczego nie zamienisz go na nic innego? Ja się waham...Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałam mieć mały domek, taki do 100m2. ale w takich projektach zazwyczaj na dole byl tylko salon i kuchenka a na górze dwie sypialnie i łazieneczka. :roll: a gdzie miejsce na spiżarke, pralnie, graciarnie? a jak przyjedzie dużo gości, to gdzie ich pomieścimy (obie rodziny pochodzą z poza poznania)? no i co ja zmieszcze w tak małej kuchni?! :x i co z tego, że zrezygnowaliśmy z pomysłu na podwójny garaż? trzeba będzie dostawić wiatę bo drugie auto też musi pod czymś stać... :-? i tak zrobiło się 173,40m powieżchni całkowitej :o . jesteśmy tylko we dwoje (na razie :wink: ), wszyscy pukają się w czoło po co nam taki duży dom... :evil: i tu niestety nie pomaga żadne tłumaczenie że wybraliśmy go z katalogu z kategori małe domki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałam mieć mały domek, taki do 100m2. ale w takich projektach zazwyczaj na dole byl tylko salon i kuchenka a na górze dwie sypialnie i łazieneczka. :roll: a gdzie miejsce na spiżarke, pralnie, graciarnie? a jak przyjedzie dużo gości, to gdzie ich pomieścimy (obie rodziny pochodzą z poza poznania)? no i co ja zmieszcze w tak małej kuchni?! :x i co z tego, że zrezygnowaliśmy z pomysłu na podwójny garaż? trzeba będzie dostawić wiatę bo drugie auto też musi pod czymś stać... :-? i tak zrobiło się 173,40m powieżchni całkowitej :o . jesteśmy tylko we dwoje (na razie :wink: ), wszyscy pukają się w czoło po co nam taki duży dom... :evil: i tu niestety nie pomaga żadne tłumaczenie że wybraliśmy go z katalogu z kategori małe domki :lol:

 

Nasz domek w założeniach tez miał być mały, zgrabny i ładny :D

A jak przyszło co do czego, to się okazało, że ten nie pasuje, a ten ma zły dach, a ten nie ma tegi i tamtego. :evil:

 

No i skończyło się na M08 z Muratora - 170 m użytkowych (bez garażu ) :evil:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=339&IdKolekcji=

 

Teraz to go tylko trzeba zbudować :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dokładnie dowiedzieć, jak muszę obłożyć Silkę 18 styropianem, żeby wycisnąć jakiś dobry współczynnik np. poniżej 0,25

 

Nie wnikałam nigdy we właściwości silki, ale ze strony producenta lambda=0,75

z tego wychodzi grubość styropianu 15cm aby otrzymać U= 0,25

pozdrawiam

Asia

Te wyliczenia, to dla mnie czarna magia, ale w naszym projekcie jest silka 18 + 15 cm wełny. Projektant wyliczył u=0,27. Wg Muratora wystarczy 12 cm ocieplenia, żeby osiągnąć u=0,27 :-? . Postanowiliśmy dać 18 cm styropianu i wtedy "u" wyjdzie coś koło 0,23. Dobrze liczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dokładnie dowiedzieć, jak muszę obłożyć Silkę 18 styropianem, żeby wycisnąć jakiś dobry współczynnik np. poniżej 0,25

 

Nie wnikałam nigdy we właściwości silki, ale ze strony producenta lambda=0,75

z tego wychodzi grubość styropianu 15cm aby otrzymać U= 0,25

pozdrawiam

Asia

Te wyliczenia, to dla mnie czarna magia, ale w naszym projekcie jest silka 18 + 15 cm wełny. Projektant wyliczył u=0,27. Wg Muratora wystarczy 12 cm ocieplenia, żeby osiągnąć u=0,27 :-? . Postanowiliśmy dać 18 cm styropianu i wtedy "u" wyjdzie coś koło 0,23. Dobrze liczę?

Nie-e :wink:

U=0,21

A Murator chyba się "letko" pomylił dla 18+12 wychodzi 0,30864197530864197530864197530864 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie już na etapie dogadywania się z elektrykiem to może śmiało do mnie przesyłać zestawienia materiałów. Zawodowo pracuję w kosztorysowaniu tego typu prac i mogę sprawdzić czy ktoś zawyża ceny materiałów.

własnie weszli elektrycy!!!! czy to aktualne????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i tak zrobiło się 173,40m powieżchni całkowitej :o . jesteśmy tylko we dwoje (na razie :wink: ), wszyscy pukają się w czoło po co nam taki duży dom... :evil:

My też jesteśmy we dwoje, i też wszyscy pukają się w głowę. Tylko z powodu 92m2. 8)

 

I o ile w niektórych momentach budowy dałem się przekabacić małżonce na pewne zmiany (dachówki zamiast blachy, drewniane okna zamiast PCV) to o zwiększeniu powierzchni nie było mowy. W przyszłosci za to zamiast latać za ekogroszkiem, czy rąbać drewno, będę bawił się regulatorem pieca. 8)

 

 

Nigdy więcej palenia w piecu C.O. http://img201.imageshack.us/img201/3310/dotsyw8.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrezygnowaliśmy z pomysłu na podwójny garaż

 

A ja będę garażować swoje cinquecento z '93, bo jak sie nagrzeje to nie jeździ i jak postoi na mrozie to też nie jeździ. Ktoś powie -to se zmień samochód- ale nie mogę, sentymentalna jestem, autko mimo wszystko się stara i przy dobrej pogodzie jeździ, a ja dbam o nie jakby to był co najmniej mercedes "S" czy jakiś tam.

 

http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/r010.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nigdy więcej palenia w piecu C.O.

 

a jak pradu nie bedzie czy piec gazowy dziala ? ( a to na "wsiach" dosc czeste zjawisko )

bo c.o. tak

gaz mozna na starosc zawsze zalozyc a teraz (ja) musze o sylwetke zadbac

a tak jak sobie pomacham szypa czy porabie pare drewienek to i kalorii ubedziie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz mozna na starosc zawsze zalozyc a teraz (ja) musze o sylwetke zadbac

a tak jak sobie pomacham szypa czy porabie pare drewienek to i kalorii ubedziie ;-)

 

uff, a już myślałam że to tylko my zrezygnowaliśmy z gazu... :wink:

a czym zamierzesz palić jesli można spytać?

bo my chyba ziarkami (rodzice grzesia mają dużo pola, to chiba nasze najtańsze wyjście jeśli chodzi o opał :lol: ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pradu nie bedzie czy piec gazowy dziala ? ( a to na "wsiach" dosc czeste zjawisko )

 

Misiaku, jak nam prąd zabiorą to u Ciebie też będzie zimno. :wink: Nawet jeżeli będziesz miał piec na eko-groszek, czy na pellet (a może to to samo :roll: ) i tak nie będzie działała pompka, podajnik....

 

Odnośnie mojej wypowiedzi, nie krytykuję tych, którzy będą mieli inne ogrzewanie niż gazowe.

Ja nie cierpię pieców! Żadnych. Taki uraz psychicznu z dzieciństwa i młodości. Dlatego m.in. mały dom, żeby go gazunkiem nagrzać. A nawet jak to paliwo będzie co raz droższe, najwyżej zacznę jeździć rowerem do pracy.

 

Podsumowując, kazdy z nas z powodu ogrzewania będzie miał troszkę ruchu 8)

 

zakladaj gaz a drewno mozesz u mnie do kominka rabac :D ewentualnie jakies inne prace wplywajace na sylwetke sie znajda 8)

 

Znaczy kominek będzie!

 

W takim razie nie wytrzymam i dorzucę swoje dwa grosze. Półtora roku temu, troszkę przed świętami 2006 pojechaliśmy do naszych znajomych (projektantów naszego domku) na parapetówę. Za nimi był pierwszy miesiąc mieszkania w nowym domu. Kominek, a jakże. Rozprowadzenie nadmuchów cipełego powietrza. Popijamy sobie to i owo, palące się drewnienko pstryka, istna sielanka. Kolega opowiada mi jaki to bajer, wrzócił małą kłodę, w domu ciepełko aż miło. Moja Magda wzdycha z zazdrości, że tak przytulnie, tak miło, tak romantycznie... To było wieczorem. Rano domownicy popsztykali się o to, kto ma posprzątać koło kominka i wynieść popiół. Ale to mniej ważne. Ot takie tam małżeńskie sprawy. Mija te półtora roku, znajomi przyjeżdżają do nas do Poznania na nasze wypasione 33 metry. Popijamy piwko, jedno, drugie.... Paplamy o różnych tam rzeczach. W którymś tam momencie pytam kolegę jak tam sprawdza się ogrzewanie. Więc w przypływie szczerości on do mnie tak:

- szczerze ?

Ja: - pewnie, a jak inaczej... :roll:

Kolega:- nie palimy, bo nam się już nie chce, włączam piec (gazowy) :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiaku, jak nam prąd zabiorą to u Ciebie też będzie zimno. Nawet jeżeli będziesz miał piec na eko-groszek, czy na pellet (a może to to samo ) i tak nie będzie działała pompka, podajnik....

 

Słuchajcie, a ja wymyśliłam sobie, że jak nam prąd wyłączą (co się niestety u mnie na wsi ;) zdarza często i nawet na 2 dni) to będę miała ciepło z kominka z DPG (tylko czy bez działającej turbiny będzie funcjonował prawidłowo :roll: ) ... no i już planujemy zakup jakiegoś generatora prądotwórczego ... no, chyba że mąż na rower i prąd z dynamo ... tak dla kondycji :lol:

 

PS. Generatory w promocji w Praktikerze po 949,00 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie, a ja wymyśliłam sobie, że jak nam prąd wyłączą (co się niestety u mnie na wsi ;) zdarza często i nawet na 2 dni) to będę miała ciepło z kominka z DPG (tylko czy bez działającej turbiny będzie funcjonował prawidłowo :roll: ) ... no i już planujemy zakup jakiegoś generatora prądotwórczego ... no, chyba że mąż na rower i prąd z dynamo ... tak dla kondycji :lol:

 

PS. Generatory w promocji w Praktikerze po 949,00 :wink:

 

No prawda jest taka, że teraz bez prądu to nic nie działa. Będziecie mieli ciepło w tym pomieszczeniu, w którym będzie sam kominek.

 

A odnośnie generatorów. Ojciec ma sklep z takim sprzętem. Po ostatnich wichurach poszły mu wszystkie jakie miał. Łącznie z tymi lekko zakurzonymi, najdroższymi, które trochę odstały 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...