Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Bentul - jak ruszacie w połowie marca, to pewnie ekipa i inne sprawy juz zaklepane, co?

Ekipa rzeczywiście już zaklepana, ale umowę z nimi zamierzam podpisać w tym tygodniu. Tydzień będzie bardzo pracowity, ponieważ chcę też podpisać umowę z firmą WIĄZARY BURKIETOWICZ z Odolanowa na więźbę prefabrykowaną. Mam również nadzieję, że może uda mi się odebrać pozwolenie na budowę, odwiedzić kilka hurtowni i sklepów budowlanych, pogadać z lokalnym operatorem sprzętu do niwelacji terenu. Zamierzam też wstępnie ponegocjować z firmami dekarskimi na temat pokrycia mojego dachu dachówką (więźbę będzie montować producent). Chciałbym, aby w czerwcu stał już mój dom w stanie surowym zamkniętym (zobaczymy czy mi się uda :-? ).

Obserwuję Wasze dyskusje, więc może trochę o tym co ja postanowiłem w kilku kwestiach.

Ponieważ moja działka jest dość duża (1424m2) więc dom parterowy. Niestety nie jest korzystnie położona względem kierunków geograficznych (wjazd od południa), stąd kilka istotnych zmian w projekcie. M. in. przeniesienie kuchni na stronę północną, zmiana wielkości i położenia okien (duże okna od południa, tylko dwa małe okna od północy). Problemem mojej działki jest też jej ukształtowanie (ale problemem technicznym, bo działki ze spadkiem bardzo mi się podobają).

Ogrzewanie jakie wybrałem to piec na paliwo stałe (na gaz mam alergię :wink: ), a konkretnie na pellety, ekogroszek i drewno (na razie myślę o tym z firmy KOSTRZEWA. Dlatego też w projekcie powiększyłem kotłownię. Co do ew. braku prądu uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest agregat (odpowiednio zaprojektowana sieć elektr. pod to urządzenie). Kombinowanie z przystosowywaniem instalacji pod ciepło rozchodzące się grawitacyjnie nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem w przypadku nowoczesnych instalacji, szczególnie jeśli ma być ogrzewanie podłogowe (u mnie w części pomieszczeń będzie).

Wentylacja jaką wybrałem, to wentylacja nawiewno-wywiewna z rekuperatorem z możiwością podłączenia w przyszości do GWC (powstają nowe rozwiązania, np. GWC z glikolem, które pewnie się rozpowszechnią np. za sprawą Dospela). Generalnie powodem jest próba osiągnięcia jak największej energooszczędności (ale oczywiście w granicach rozsądku :D ). Kominek będzie używany tylko okazjonalnie, choć będzie z DGP (w razie czego).

To na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obecnie poszukuję:

 

- producenta parkietu w dobej cenie

- producenta mebli kuchennych

- producenta/stolarza drzwi wewnętrznych

- płytkarza

 

POMOCY!!!!

 

pzdr.

 

A Ty jeszcze niewykończony? :o :o :o :o :o :o :o

Jak pamiętam to u Ciebie stała chata z dachem jak u mnie na puściutkiej działce tylko świerszcze sobie grały :lol: :lol: :lol: :lol:

A namiar na płytkarza poszedł na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Jestem tu nowy wiec pytam niesmialo Duza czesc postow wskazuje ze wiekszosc buduje mocno samodzielnie...

 

Tak czy inaczej, poszukuje wszelkich pozytywnych i negatywnych ocen tego typu firm z Poznania/okolic budujacych kompleksowo domy.

 

Wlasnie kupilismy dzialke na polnoc od Suchego Lasu i jestesmy na etapie projektowania. Zreszta w firmie, ktora rowniez buduje, a o ktorej znalazlem pare nagatywnych postow na forum Muratora.

 

Za pare tygodni chcialbym miec juz preferowana firme budowlana. Stad wszelkie sygnaly od Was i znajomych beda bardzo cenne.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez weekend a tutaj ruch jak w markecie :lol:

Jadąc Jeziorną (w kierunku Kamionek) skręcasz przed tablicą 'Szczytniki' w lewo. Jedziesz między jeziorkami (jedno z nich jest ogrodzone płotem) tak z 200-300 metrów i lądujesz na moich (czyt. bankowych) 'włościach' ;).

 

A Ty Mice- gdzie się budujesz? To samo pytanie do Ani i Grzesia... witajcie SĄSIEDZI- niedługo będziemy mieszkać w tej samej 'wiosce' :-))

No to mamy blisko do siebie :

http://img59.imageshack.us/img59/8184/mapkair8.jpg

 

Co do grawitacyjnego ogrzewania, nie wiem czy ktoś to napisał wprost, że należy pamiętać, że taki układ będzie droższy bo rury muszą mieć większe przekroje. Proponuję porównać układy otwarte z piecami na paliwo stałe az takimi z wymuszonym obiegiem. No i przy poziomych rurach, idących nie zawsze w górę będzie problem z wymuszeniem. Tam się ułatwiało przepływ wody dużym przekrojem i odpowiednim nachyleniu zwłaszcza tzw. gałązek grzejnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!! Nadrabiam zaległości!!! :lol:

Czesc! Jestem tu nowy wiec pytam niesmialo Duza czesc postow wskazuje ze wiekszosc buduje mocno samodzielnie...

Tak czy inaczej, poszukuje wszelkich pozytywnych i negatywnych ocen tego typu firm z Poznania/okolic budujacych kompleksowo domy.

Ja jestem "wyrodek" i zdecydowałem się na wykonawcę generalnego. Jest jednak jedno "ale" firma którą wybrałem (na podstawie poszukiwań w muratorowych forach) robi maks do stanu deweloperskiego. Czyli tak czy tak będziesz musiał się trochę inwestorsko potrudzić, co w sumie nie jest takie złe :) . A wracając do firmy to trudno mi polecać, bo jeszcze nic mi nie zbudowali - dopiero czekam na papiery ze starostwa. Jedynie powiem, że dobre wrażenie na mnie zrobili a i umowa, którą przedstawili do podpisu, mogła być negocjowana (z czego skorzystałem). Zresztą jako taka była generalnie pozytywnie zaopiniowana przez prawnika z Klubu Federacji Konsumentów.

 

jjsod, Marzin, misiak> wtrące do waszej dyskusji swoje trzy grosze: ja wybrałem gazowe CO, bo 1) mam uraz do paliwa stałego - teraz mieszkam w mieszkaniu gdzie są piece kaflowe 2) pozbyłem się złudzeń co do ekologiczności pelet to samo dotyczy PC (o kosztach nie wspominając) 3) nie chcę komplikować sobie instalacji CO, tym bardziej, że też marzy mi się podłogówka w części domu. Co do awaryjnego zasilania w prąd, to pewnie też na początek zaopatrzę się w agregat, ale wciąż szukam jakiejś lepszej alternatywy.

 

dlaczego od razu zrezygnować..może po prostu wykonać GWC i wykorzystać go do wentylacji grawitacyjnej ewentualnie z wymuszonym nawiewem a kiedyś może uda sie centralkę podłączyć.

nie wiem czy ów wymuszony nawiew nie okaże się konieczny. Moim zdaniem raczej tak, ale spytaj(cie) jjsod i/lub adam_mk. Ten ostatni ludź sporo napisał na temat wentylacji i GWC: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75065, http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89851

 

paliliśmy ognisko i trochę mi spłonęły spodnie, ale co tam kiełbaski były super

Wolę już nie pytać z czego były te kiełbaski, skoro Tobie spodnie spłoneły :lol:

 

Gdzie w okolicy Lubonia moge kupić a może dostać gruz?

Jak się jedzie z Mosiny w stronę Stęszewa to kawałek za Krosinkiem widziałem takie ruiny - może tam coś znajdziesz.

 

Ufff, to chyba wszystko, żyjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie służę pomocą - chociaż jakoś chęć uzyskania pomocy zawodowej ode mnie na forum jest co najmniej nikła - już w jednym z pierwszych postów wspominałam że mogę doradzić w tych tematach i jakoś mało chętnych - widocznie tak jak każdy Polak jest najlepszym lekarzem, tak samo może się znać na wszystkim

Tak dobrze mieć nie będziesz :wink: tylko czasu mało a tematów do opanowania sporo zanim będzie wiadomo o co konkretnie spytać :roll:

na spotkaniu siedzieliśmy daleko do siebie więc nie byo możliwości pogadać, ale ja jestem zainteresowany bo tak jak pisałem już kiedyś mam zamiar robić całą instalację i projekt (częściowo już mam) GWC żwirowego + reku + kanały. Heh reku też buduję sam :lol:

Pytanie czy tutaj czy na priva żeby nie zaśmiecać wątku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!! Nadrabiam zaległości!!! :lol:

Ja jestem "wyrodek" i zdecydowałem się na wykonawcę generalnego. Jest jednak jedno "ale" firma którą wybrałem (na podstawie poszukiwań w muratorowych forach) robi maks do stanu deweloperskiego. Czyli tak czy tak będziesz musiał się trochę inwestorsko potrudzić, co w sumie nie jest takie złe :) . A wracając do firmy to trudno mi polecać, bo jeszcze nic mi nie zbudowali - dopiero czekam na papiery ze starostwa. Jedynie powiem, że dobre wrażenie na mnie zrobili a i umowa, którą przedstawili do podpisu, mogła być negocjowana (z czego skorzystałem). Zresztą jako taka była generalnie pozytywnie zaopiniowana przez prawnika z Klubu Federacji Konsumentów.

 

O dzieki Wloczykij

bede wdzieczny za podanie namiarow na te firme chocby na tym etapie (ocena ze umowa jest sensowna to juz jest cos): najlepiej na: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wniosek do energetyki o prąd tymczasowy złożyłam (kolejny miesiąc czekania :x )

 

a pytałaś się że to będzie miesiąc czy to tyle po prostu mają z przepisów, bo mi na wstępie powiedzieli że to max 2 tyg potrwa, i jak wysłałam w piątek (doszło pewnie w poniedziałek) to we wtorek dzwonił jakiś pan żebym coś jeszcze faxem dosłała i jutro (środa) puszcza to dalej zaakceptowane do przygotowania odpowiedzi - napiszę ile to będzie trwało w sumie ale ja spodziewam się krócej więc może u Ciebie też nie będziesz musiała miesiąca czekać :) - tak na pocieszenie

Pozdrawiam

Asia

 

Natus i Jjsod

 

Powiedzcie o jakich kosztach mówimy przy okazji projektu i podłączenia prądu budowlanego. Na ile ENEA wycenia taką przyjemność, bo chyba będę zmuszony do takiej opcji, jezeli chce wystartować w marcu / kwietniu.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obliczeń współ. U to wkleiłam dla zainteresowanych którzy szukają programów itp - to jest w miare proste podstawienie do wzoru i jak ktoś znajdzie lambda materiałów to sobie łatwo poradzi bez programu - lambde podają producenci

ale przecież nikt nie musi korzystać, głównie adresowane było to do TomciaB który o to pytał

 

Dzięki Asia za szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

DOBRA ROBOTA !!!

 

 

Witam Hanie i Michala - sasiadow z rokietnicy ;-)

dzialka jest za torami czy przed ? (od strony centrum)

i czy to jest przy tej drodze co laczy ul. koszycy z droga przy cmentarzu ?

 

Od strony centrum działka jest przed torami, od północy nasz płot niemalże styka się z torami kolejowymi, na szczęście nieczynnymi. Tak to droga. Ulica Świt łączy ul. Koszycy z ulicą Kolejową, działka jest bliżej ul. Koszycy.

 

O wy!!!

 

A tak poważnie to witam w gronie! Szczególnie ciepło, bo będziecie przyszłymi Rokietniczanami (?) - mieszkańcami Rokietnicy znaczy.

 

Przyjedźcie kiedyś, jak będę na budowie (np sobota) to pogadamy i pokażę Wam chałupkę.

 

Wpadniemy na pewno !!

 

Witam

mozna sie dowiedziec gdzie kupiliscie silikaty? Rozumiem ze z Ostroleki? i ze cena za bloczek jest brutto?

pozdrawiam

 

Silikaty z Przysieczyna cena netto , namiary poszły na Priv

 

 

PnB odebrane !!!

 

Macie może namiary na kogoś taniego od kanalizy.

Wycena z Puku w Rokietnicu to 5831,5 zł . Póki co to dla nas strasznie drogo.

Działka ma 30 metrowy wjazd a wszystkie media trzeba doprowadzić.

 

I jeszcze jedno pytanie czy można w jednym wykopie poprowadzić kanalizę, gaz, prąd, kabel do domofonu przy bramie?

Ja widzę to tak że od dołu kanaliza, trochę wyżej gaz, potem kabel elektryczny i domofon - czy tak może być ?

 

Pozdrawiamy Hania i Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze jedno pytanie czy można w jednym wykopie poprowadzić kanalizę, gaz, prąd, kabel do domofonu przy bramie?

Ja widzę to tak że od dołu kanaliza, trochę wyżej gaz, potem kabel elektryczny i domofon - czy tak może być ?

 

Pozdrawiamy Hania i Michał

 

Niestety tak prosto nie jest, muszą by zachowane min odległości przy prowadzeniu poszczególnych mediów:

gaz od pozostałych mediów - min 1m odległości (przy czym liczonej nie w rzucie tylko faktycznej odległości zależnej również od zagłębienia)

nie wiem jak to jest przy prowadzeniu kabli nad kanalizą - ale podejrzewam że ZUD (Zakład Uzgadniania Dokumentacji) na takie coś też nie pozwoli - a każde przyłącze trzeba tam uzgodnic z załączoną mapką i wrysowanymi przyłączami

jak zdobędę jakieś pewne informacje na ten temat to dopiszę

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[O dzieki Wloczykij

bede wdzieczny za podanie namiarow na te firme chocby na tym etapie (ocena ze umowa jest sensowna to juz jest cos): najlepiej na: [email protected]

 

Firma nazywa się Investdom mają stronkę w necie: [http]http://www.investdom.com.pl/[/http] tam też znajdziesz namiary. Tak jak pisałem są sympatyczni i jak ich poprosisz o wzór umowy czy ofertę to prześlą, choć przyznam, że czasem to trochę czasu zabiera

 

jjsod> a możesz coś więcej napisać o tym wymienniku w obrysie fundamentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli tu obejrzałeś: płytowy GWC

to poproszę o konkretniejsze pytania co chcesz wiedziec - temat można opisac z różnych stron :)

 

A tak poza tym to widzę że temat na tyle zainteresował że obiecuję w najbliższym czasie dokładnie opisac układ w dzienniku

no i wyszperam moją mgr to jeśli ktoś jest chętny to proszę pisac na maila nie na priva - wtedy mogę przesłac zwrotnie wersję elektroniczną

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może namiary na kogoś taniego od kanalizy.

Wycena z Puku w Rokietnicu to 5831,5 zł . Póki co to dla nas strasznie drogo.

Działka ma 30 metrowy wjazd a wszystkie media trzeba doprowadzić.

Trochę z tym tematem walczyłem. Niestety nie opisze tego na forum, bo byłaby niezła powieść. Powiem tylko tyle, że w ostateczności i tak zleciłem to PUK-owi :cry:

 

Jeżeli kiedyś tam się spotkamy, to powiem Wam co zrobić, żeby było trochę taniej.

I jeszcze jedno pytanie czy można w jednym wykopie poprowadzić kanalizę, gaz, prąd, kabel do domofonu przy bramie?

Ja widzę to tak że od dołu kanaliza, trochę wyżej gaz, potem kabel elektryczny i domofon - czy tak może być ?

Jak napisała Asia (jjsod) - nie może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie o jakich kosztach mówimy przy okazji projektu i podłączenia prądu budowlanego. Na ile ENEA wycenia taką przyjemność, bo chyba będę zmuszony do takiej opcji, jezeli chce wystartować w marcu / kwietniu.

 

Mówię jak to jest u mnie na wsi, w sensie, że formalności załatwiam w Gnieźnie: warunki przyłączenia tymczasowego otrzymasz tylko wtedy kiedy masz z nimi podpisaną umowę na stały odbiór (czytaj: wpłaconą zaliczkę za przyłączenie), to przyłącze tymczasowe nie wymaga chyba specjalnego projektu, ale musi być odebrane przez pracownika Enei. wydaje mi się więc, że koszt będą głównie uzależnione od tego skąd ten prąd będziesz ciągnął; resztą informacji podzielę się na bieżąco jak tylko będę coś więcej wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję namiarów na żwirownie, najlepiej po wschodniej stronie Poznania. Będę wdzięczna również za informacje o cenach za pospółkę do zasypania fundamentów. Pozdrawiam, Ania

Ja podobnie, choć raczej południowy wschód ale takich co mają sita 25-35mm i 35-65mm i płuczą wszystko, potrzebuję w sumie 30m3 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...