Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Poszukuję namiarów na żwirownie, najlepiej po wschodniej stronie Poznania. Będę wdzięczna również za informacje o cenach za pospółkę do zasypania fundamentów. Pozdrawiam, Ania

Ja podobnie, choć raczej południowy wschód ale takich co mają sita 25-35mm i 35-65mm i płuczą wszystko, potrzebuję w sumie 30m3 :roll:

Zwirownia Krzesiny 61 6643547 maja sita plukany zwir widzialem tez przy Bukowskiej w Wysogotowie chyba zwirownia Dabrowka

Mice

rozumiem ze do GWC potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wlasnie odebralem warunki techniczne wykonania przylacza wody. Okazuje sie ze teraz czeka mnie projekt, wykonanie przyłącza i inwentaryzacja. w ZUK chca za to 2000 pln oczywiscie ekstra oplata 1050 pln dla gminy. Mam pytanie czy macie jakies namairy na kogos kto wykona projekt, przyłącze i inwentaryzacje za mniejsza kase?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam projekt to około 450zł, inwentaryzacja, ok. 500. Więc wykonanie przyłącza wynosi około 1000zł w tym materiał. Nie wiem czy znajdziesz kogoś tańszego, tym bardzie, że przy robociznie ZUK obędzie się bez zbędnych problemów. U nas było podobnie tzn. wykonanie przyłącza ok. 2000zł + opłata przyłączeniowa do Gminy - 1725zł. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dokładnie dowiedzieć, jak muszę obłożyć Silkę 18 styropianem, żeby wycisnąć jakiś dobry współczynnik np. poniżej 0,25

 

Nie wnikałam nigdy we właściwości silki, ale ze strony producenta lambda=0,75

z tego wychodzi grubość styropianu 15cm aby otrzymać U= 0,25

pozdrawiam

Asia

Te wyliczenia, to dla mnie czarna magia, ale w naszym projekcie jest silka 18 + 15 cm wełny. Projektant wyliczył u=0,27. Wg Muratora wystarczy 12 cm ocieplenia, żeby osiągnąć u=0,27 :-? . Postanowiliśmy dać 18 cm styropianu i wtedy "u" wyjdzie coś koło 0,23. Dobrze liczę?

 

Ostatno był ciekawy artykuł w jednej z gazet. Otóż ok 50% strat ciepła to wentylacja , średnio po 15% przypada na dach sciany i okna. Stąd wniosek - docieplaj okna bo to wychodzi najtaniej.

Co z tego że będzie U<0,2 na murze jak więcej ciepła i tak wyjdzie przez okna ?

Załóż rekuperator, kup ciepłe okna i duuuuuuużo wełny na poddasze. Efekt murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy wreszcie wycenę za robociznę. Stan surowy otwarty z więźbą i kominami ( w klinkierze) 35000PLN. Dom z poddaszem, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, powierzchnia po podłodze jakieś 280 m2. Co sądzicie o tej cenie, bo mnie wydaje się całkiem przyzwoita. mam jeszcze parę cen na dalsze etapy, podam kilka przykładowych: położenie dachówek - 18zł, docieplenie styropianem +tynk 25 zł /m2, punkt grzewczy w miedzi 100zł, punkt elektr. 44zł, malowanie 2x z wyprawkami 8 zł/m2, posadzki 12zł/m2.

Facet robi u naszej sąsiadki. Wygląda, że dobrze - zbudował jej ze swoją ekipą dom od a do z. Powiedzcie co sądzicie o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatno był ciekawy artykuł w jednej z gazet. Otóż ok 50% strat ciepła to wentylacja , średnio po 15% przypada na dach sciany i okna. Stąd wniosek - docieplaj okna bo to wychodzi najtaniej.

Co z tego że będzie U<0,2 na murze jak więcej ciepła i tak wyjdzie przez okna ?

Załóż rekuperator, kup ciepłe okna i duuuuuuużo wełny na poddasze. Efekt murowany

 

częściowo masz rację :)

faktycznie największe straty procentowo są przez wentylację, dlatego ze wszystkich typowych ponadnormowych działań "termo-polepszających" najtaniej wychodzi montaż wentylacji z rekuperatorem - najkorzystniej po względem ilości zaoszczędzonego ciepła

najszybciej w latach zwraca się dodatkowe docieplenie dachu - stropodachu,

potem są ściany, a na szarym końcu okna (nawet jeśli rozważa się porównanie najgorszych okien z dostępnych na rynku -ok 2W/m2K i najlepszych - ok 1W/m2K lub troche mniej) z prostego powodu: nakład kosztów na m2 okna jest niewspółmiernie duży do oszczędności jakie się uzyska dzięki takiej wymianie - bo w obliczeniu strat ciepła ważne są 3 czynniki: współczynnik U, różnica temperatury (wewn-zewn) i powierzchnia przegrody

myślę że tutaj większość czytających jest już na tyle rozeznana w tematach :) a przede wszystkim zawiłości moich postów, że wybaczy mi ten przydługi wywód... ale nie mogłam się powstrzymać :)

pozdrawiam ciepło

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...znowu zima się przebudziła ... dziwne, ale w tym roku wcale nie odczułam jej braku, ani za nią nie tęsknię... Niech już przestanie straszyć i pozwoli rozpocząć porządnie sezon budowlany, bo nudą powiewa :wink:

 

A swoją drogą, poszukuje obecnie sprawdzonych cieśli i dekarzy. Będę wdzięczna za namiary na osoby, które polecacie:) Z danych jakie posiadam m2 dachu (więźba + pokrycie dachówką) to koszt ok. 65 zł ... hmmm...juz wiem czemu w listopadzie nikt nie chciał podpisać umowy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwirownia Krzesiny 61 6643547

 

Najbliższa miejscu budowy żwirownia powiedziała, że to dla nich za daleko :o A z Buku chętnie przywiozą ... :roll: Pospółka od 9,00 do 11,00 PLN/tonę + transport

 

Ja też jakiś miesiąc temu zamówiłam u nich żwir 0.2 . Tu muszę przyznać, że mają stosunkowo niskie ceny. Przy zamówieniu uprzedziłam, że będą ogromne problemy z wjazdem na działkę. Oni oczywiście, że nie ma sprawy i wszystko poszło szybko.

Po przyjeździe ze żwirem wywrotka się zakopała. Kiedy udało się w końcu wyjechać, wywrotka ze żwirem wróciła do żwirowni :(

Pół miesiąca później znów zadzwoniłam, tym razem z zamówieniem na 7x16ton pospółki i kiedy powiedziałam gdzie mają przyjechać, to facet rzucił słuchawką :roll:

Więc może teraz facet ma uraz do kobiet :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tutaj większość czytających jest już na tyle rozeznana w tematach :) a przede wszystkim zawiłości moich postów, że wybaczy mi ten przydługi wywód... ale nie mogłam się powstrzymać :)

pozdrawiam ciepło

Asia

 

Spoko, spoko. Zawiła to była mechanika i wytrzymałość na studiach, którą zresztą dwa razy powtarzałem, no i może termodynamika. :o

To co piszesz, jest jasne i zrozumiałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze namiar na hurtownie w Kicinie?

 

Domart, Kicin Poznańska 47

tel: 514 532 624 lub 061 811 10 23

 

i obok na Szkolnej, ale to już jest Czerwonak 061 8920 109

Marzin? jaki kabel kładłeś żeby prąd do siebie od sąsiadki dociągnąć? Ktoś mi mówił, że to nie jest wcale takie tanie, a ja mam jakieś 30 metrów do przeciągnięcia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A swoją drogą, poszukuje obecnie sprawdzonych cieśli i dekarzy. Będę wdzięczna za namiary na osoby, które polecacie:) Z danych jakie posiadam m2 dachu (więźba + pokrycie dachówką) to koszt ok. 65 zł ... hmmm...juz wiem czemu w listopadzie nikt nie chciał podpisać umowy :evil:

 

Jak coś wrzucę to mam nadzieję, ze już wszyscy wiedzą, że to dane z forum Wielkopolski a nie moje. Ja mam sprawdzony tylko Geoprojekt i to na (+)

 

FIRMY CIESIELSKO-DEKARSKIE

Jerzy Derwich 605 043 356 (także ocieplenia poddaszy, docieplenia budynków, stolarka, płyty g-k)

p. Grzegorz 693 116 007

Paweł Walczak 603 199 621

Daniel 691 998 332 , Tomek 600278 128

Pozdach Marian Szmigiel 601 794 003(!)

Krzysztof Rzepka 694 726 837

 

Marzin skąd brałeś koparke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tutaj większość czytających jest już na tyle rozeznana w tematach :) a przede wszystkim zawiłości moich postów, że wybaczy mi ten przydługi wywód... ale nie mogłam się powstrzymać :)

pozdrawiam ciepło

Asia

 

Spoko, spoko. Zawiła to była mechanika i wytrzymałość na studiach, którą zresztą dwa razy powtarzałem, no i może termodynamika. :o

To co piszesz, jest jasne i zrozumiałe :D

 

Marzin, widzę, że nie tylko ja miałam problemy z tymi przedmiotami na studiach .... i jeszcze może automatyka ... :lol:

 

Aaaa, zapomniałam się pochwalić, że mam już teraz dostęp do netu w pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...