Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Za to jedna przykra informacja dzisiaj do mnie dotarła. Zaprzyjaźniony hurtownik powiedział mi, że mogę sobie z głowy wybić Silkę. Takie mają obładowanie, że praktycznie do końca roku mają już zamówień.

Zostaje zatem Porotherm. W sumie to był mój plan B. Tak się tylko zastanawiam co lepiej: dać 30+ocieplenie, czy 44 i na razie bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ech...znowu zima się przebudziła ... dziwne, ale w tym roku wcale nie odczułam jej braku, ani za nią nie tęsknię... Niech już przestanie straszyć i pozwoli rozpocząć porządnie sezon budowlany, bo nudą powiewa :wink:

 

A swoją drogą, poszukuje obecnie sprawdzonych cieśli i dekarzy. Będę wdzięczna za namiary na osoby, które polecacie:) Z danych jakie posiadam m2 dachu (więźba + pokrycie dachówką) to koszt ok. 65 zł ... hmmm...juz wiem czemu w listopadzie nikt nie chciał podpisać umowy :evil:

 

Korzystałem i polecam - Przemysław Liberek - 602-666-141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. Zawiła to była mechanika i wytrzymałość na studiach, którą zresztą dwa razy powtarzałem, no i może termodynamika. :o

To co piszesz, jest jasne i zrozumiałe :D

 

Dzięki Marzin :) widzę że mam stałe poparcie ;)

cieszę się że jednak piszę w miarę jasno, bo z racji tego że b.lubię swój zawód potrafię się nakręcić i już wtedy nie idzie ze mną wytrzymać :D

 

wytrzymałość to faktycznie był kosmos - ale termodynamikę na studiach polubiłam ;)

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie Czy lepiej zgłosić poprawki do projektu chodzi mi o wydłużenie przy wystąpieniu o pozwolenie na budowę czy lepiej w trakcie budowy?

Dzisiaj dzwoniłem do Starostwa na ul.Jackowskiego z zapytaniem w tym temacie ale nie otrzymałem odp. Osoba która mi udzielała informacji była bardzo nie przyjemna i nie miła w rozmowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie Czy lepiej zgłosić poprawki do projektu chodzi mi o wydłużenie przy wystąpieniu o pozwolenie na budowę czy lepiej w trakcie budowy?

Dzisiaj dzwoniłem do Starostwa na ul.Jackowskiego z zapytaniem w tym temacie ale nie otrzymałem odp. Osoba która mi udzielała informacji była bardzo nie przyjemna i nie miła w rozmowie.

to zależy jakie zmiany kolego. jeśli to coś poważnego np. zmiana ścian nośnych to lepiej teraz. ale jeśli błachostka np. zmiana rozmiaru okna to spokojnie zrobisz to później robiąc wpis w dzienniku :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatno był ciekawy artykuł w jednej z gazet. Otóż ok 50% strat ciepła to wentylacja , średnio po 15% przypada na dach sciany i okna. Stąd wniosek - docieplaj okna bo to wychodzi najtaniej.

Co z tego że będzie U<0,2 na murze jak więcej ciepła i tak wyjdzie przez okna ?

Załóż rekuperator, kup ciepłe okna i duuuuuuużo wełny na poddasze. Efekt murowany

Wszystko będzie tak jak piszesz :D . Ciepłe okna już zamontowane (u=0,6; cena początkowo wydawała mi się ogromna, ale w porównaniu z wycenami innych forumowiczów, okazało się, że zapłaciliśmy malutko). Rekuperator już prawie zamówiony. Na poddaszu 25 cm wełny (tylko tyle się zmieści :( ) i dodatkowo w podłodze na gruncie 14 cm styropianu. Będzie ciepło :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, poszukuje obecnie sprawdzonych cieśli i dekarzy. Będę wdzięczna za namiary na osoby, które polecacie:) Z danych jakie posiadam m2 dachu (więźba + pokrycie dachówką) to koszt ok. 65 zł ... hmmm...juz wiem czemu w listopadzie nikt nie chciał podpisać umowy :evil:

Polecam moich (naprawdę dobra ekipa, sprawdzona też u igi9), ale obawiam się, że liczą więcej niż 65 zł/m2. My płaciliśmy w grudniu 2006 - 35zł za więźbę z deskowaniem i papą. Dachówka (karpiówka, sic!) bedzie w marcu - 55zł :o .

Namiary na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że liczą więcej niż 65 zł/m2. My płaciliśmy w grudniu 2006 - 35zł za więźbę z deskowaniem i papą. Dachówka (karpiówka, sic!) bedzie w marcu - 55zł

 

Ceny faktycznie kosmos, ale za to jaki fikuśnie piękny masz dach :wink: no i karpiówka kładzie się mozolniej niz tradycyjna ceramiczna... Co mnie pokusiło z tymi lukarnami :roll: ?? ... ale one też są fikusnie piękne :wink: Będę wdzięczna za namiary (dach planujemy na maj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Doradzcie mi, z której strony działki powinna być umieszczona skrzynka energetyczna ?

 

Czy lepiek zrobić skrzynkę z tej strony działki, na której bedzie budowana część garażowa domu, czy może z tej strony mieszkalnej.

Tam gdzie garaż, mam równiez w planie przyłącze wodne.

 

Jaki ma wpływ umieszczenie skrzynki z tej czy innej strony działki i jakie to może mieć kosekwencje przy dalszych podłączeniach. Chodzi mi potem o potencjalne komplikacje z krzyżowaniem się poszczególnych mediów.

 

Troszkę namieszałem.... :oops: , ale może ktoś zrozumie i pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Doradzcie mi, z której strony działki powinna być umieszczona skrzynka energetyczna ?

właśnie firma projektująca też nam przysłała pismo z pytaniem czy nam pasuje proponowana przez nich lokalizacja - wrysowali tam gdzie planowaliśmy mieć śmietnik :) - po wywiadzie wyszło że tak jest ok - moi rodzice też tak mają i śmietnikowi to nie przeszkadza ;). I będzie to od strony garażowej.

Jaki ma wpływ umieszczenie skrzynki z tej czy innej strony działki i jakie to może mieć kosekwencje przy dalszych podłączeniach. Chodzi mi potem o potencjalne komplikacje z krzyżowaniem się poszczególnych mediów.

Największe odległości wymagane są przy prowadzeniu rur/przewodów równolegle

przy krzyżowaniu wystarczy ok 30cm (takie można przyjąć średnie założenie żeby nie wnikać w szczegóły) i będzie bez problemu (tzn jak wodą i tak pójdziesz głębiej niż prądem to przy skrzyżowaniu się miną :)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomcioB, w moim przypadku przyłącza mamy po stronie garażu i pomieszczenia gospodarczego. Dlaczego? Planujemy zainstalowanie liczników wody i energii w garażu jak najbliżej bramy garażowej, coby nie łazić po domu za spisywaniem liczników... a swoją drogą są to urządzenia wątpliwej urody ;) Przyłącze gazowe chcemy doprowadzić do pomieszczenia gospodarczego które mamy bezpośrednio za garażem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majania a dlaczego nie chcecie liczników "w płocie" ?

skrzynkę prądową i gazową teraz zawsze standardowo w płocie montują i nawet nie musisz ich wpuszczać na działkę jak spisują - może Cię nawet nie być...

a wodomierza również zazwyczaj można uniknąć w budynku - np poprzez studzienkę wodomierzową - zależy od zapisu w warunkach i jak będziesz miała w projekcie przyłącza - tzn jak sobie zażyczysz ;)

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy bardzo pracowity tydzień. Mąż w domu, więc codziennie coś załatwiamy na budowę.

Mamy dziennik budowy (4 zł) :D jak ja bym chciała takie rachunki w czasie budowy :D rozpoczęcie budowy zgłoszone u Inspektora Nadzoru Budowlanego, złożony wniosek w Enei (skrzynka stoi na działce, ale pusta), załatwiony elektryk (który przyspieszy sprawę w Enei), załatwiony geodeta, koparka, no i kupiony pojemnik na wodę (1000 l). No wykonawca w osobie kolegi mojego męża i osobie mojego męża gotowi do pracy.

Obmyślany plan ile kupić stali na cały dom i jakieś drobiazgi. Mąż przeliczał cały dzień stal, bo robimy fundamenty inne niż w projekcie. :-?

 

Zaczynamy zaraz po Świętach.

 

jeszcze opiszę problem energii.

Złożyliśmy wniosek o określenie warunków przyłączenia. Czekamy aż przyślą do nas odpowiedź. Potem składamy wniosek o zawarcie umowy z Eneą. W tym czasie robimy skrzynkę budowlaną, która zostanie sprawdzona przez elektryka i zrobiony pomiar i wtedy dopiero możemy złożyć wniosek o umowę. No i czekamy i przyślą nam umowę do podpisu i odsyłamy ją do Enei i czekamy na włożenie licznika do skrzynki, która już stoi na działce.

Pan elektryk i Pan z Enei twierdzi, że zmieścimy się w miesiącu i na końcu marca powinien już prąd płynąć. :D :D :D :D

 

Pozdrawiam

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majania a dlaczego nie chcecie liczników "w płocie" ?

skrzynkę prądową i gazową teraz zawsze standardowo w płocie montują i nawet nie musisz ich wpuszczać na działkę jak spisują - może Cię nawet nie być...

a wodomierza również zazwyczaj można uniknąć w budynku - np poprzez studzienkę wodomierzową - zależy od zapisu w warunkach i jak będziesz miała w projekcie przyłącza - tzn jak sobie zażyczysz ;)

pozdrawiam

Asia

 

Skrzynki od prądu i gazu będą w płocie ... na ścianie śmietnika, ale "wejście" do domu przyłączy odbędzie się na zasadach opisanych powyżej... Pewnie nie precyzyjnie się wyraziłm :oops:, u nas elektryka w garażu to nie licznik tylko tablica rozdzielcza, a wodę już mamy (bez studzienki wodomierzowej na zewnątrz, bo taniej wyszło od razu "wyjście" do domu) i wodomierz jest w garażu.

 

S&M, trzymam kciuki za łatwe trudne początki :) Nie mogę się doczekać oficjalnego otwarcia sezonu budolwanego...a tu śnieg za oknem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki od prądu i gazu będą w płocie ... na ścianie śmietnika, ale "wejście" do domu przyłączy odbędzie się na zasadach opisanych powyżej... Pewnie nie precyzyjnie się wyraziłm :oops:, u nas elektryka w garażu to nie licznik tylko tablica rozdzielcza, a wodę już mamy (bez studzienki wodomierzowej na zewnątrz, bo taniej wyszło od razu "wyjście" do domu) i wodomierz jest w garażu.

teraz wszystko jasne ;)

fajnie macie, już tacy "uzbrojeni" jesteście ;)

a, pewnie że w studzience drożej ...

pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego powrotu wiosny :D

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...