Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Dostaliśmy wreszcie wycenę za robociznę. Stan surowy otwarty z więźbą i kominami ( w klinkierze) 35000PLN. Dom z poddaszem, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, powierzchnia po podłodze jakieś 280 m2. Co sądzicie o tej cenie, bo mnie wydaje się całkiem przyzwoita. mam jeszcze parę cen na dalsze etapy, podam kilka przykładowych: położenie dachówek - 18zł, docieplenie styropianem +tynk 25 zł /m2, punkt grzewczy w miedzi 100zł, punkt elektr. 44zł, malowanie 2x z wyprawkami 8 zł/m2, posadzki 12zł/m2.

Facet robi u naszej sąsiadki. Wygląda, że dobrze - zbudował jej ze swoją ekipą dom od a do z. Powiedzcie co sądzicie o cenach.

 

Może jednak ktoś się wypowie, bardzo mi zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość hubx

Witam wszyskich w tej zacnej grupie, do której chcę się przyłączyć.

Tez jak pozostali grupowicze mam zamiar zacząć budowę wiosną.

Mój domek bedzie położony w Kamionkach.

Poszukuję namiarów na kogoś z koparką z okolic Kamionek.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich po długiej przerwie!

 

My aktualnie złożyliśmy wniosek kredytowy do pko i czekamy na odpowiedż, ponoć tylko dwa dni :o sie zobaczy co wymyslą. Na razie zaproponowali marżę 1,30 i prowizję 0,95 z kartą kredytową;podobnie jak u Misiaka

 

Jaloska myślę że twoja wycena z dachem jest ok.My za stan surowy ale bez dachu dajemy 26.000 a jak doliczyć do tego cenę ułożenia więźby to wyjdzie podobnie;

a jak duży dom budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem i polecam - Przemysław Liberek - 602-666-141

 

U mnie też on robił i jestem średnio zadowolony. Facet tnie dachówki koszowe na dachu (w koszu) przy pomocy gumówy kalecząc przy okazji blachę. Lubi też naciągać na dodatkową kasę np. za dodatkową robociznę z tytułu rzekomo dodatkowej folii przy oknach połaciowych (a wcześniej o tym nie mówi)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam za mapkami od geodety. Jestem też umówiony z projektantem. Jak do lata zdobędę PnB to będzie cud :)

 

Jedyne co na razie mam załatwione to podpisana umowa z Energetyką.

 

No i jak Kenji - kiedy będziesz miał prąd? A kiedy wodę z wodociągu - nie mówię o gruntowej bo widziałem że obecnie jest powyżej gruntu :-? :-? Jaki jest numer Twojej działki jeśli to nie tajemnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy wreszcie wycenę za robociznę. Stan surowy otwarty z więźbą i kominami ( w klinkierze) 35000PLN. Dom z poddaszem, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, powierzchnia po podłodze jakieś 280 m2. Co sądzicie o tej cenie, bo mnie wydaje się całkiem przyzwoita. mam jeszcze parę cen na dalsze etapy, podam kilka przykładowych: położenie dachówek - 18zł, docieplenie styropianem +tynk 25 zł /m2, punkt grzewczy w miedzi 100zł, punkt elektr. 44zł, malowanie 2x z wyprawkami 8 zł/m2, posadzki 12zł/m2.

Facet robi u naszej sąsiadki. Wygląda, że dobrze - zbudował jej ze swoją ekipą dom od a do z. Powiedzcie co sądzicie o cenach.

Może jednak ktoś się wypowie, bardzo mi zależy.

jaloska, cofnij sie kilkanascie stron, podawalismy jakie mamy wyceny na nasze domy. Twoja jak na ten metraż (280 m2!!!??) wygląda na mój gust całkiem dobrze, a nawet wręcz atrakcyjnie (wychodzi Ci 125 zł/m2 - mi np. wychodzi 200 zł/m2 ale juz z dachem na gotowo i ja jestem zadowolona z mojej wyceny :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich po długiej przerwie!

 

My aktualnie złożyliśmy wniosek kredytowy do pko i czekamy na odpowiedż, ponoć tylko dwa dni :o sie zobaczy co wymyslą. Na razie zaproponowali marżę 1,30 i prowizję 0,95 z kartą kredytową;podobnie jak u Misiaka

 

Jaloska myślę że twoja wycena z dachem jest ok.My za stan surowy ale bez dachu dajemy 26.000 a jak doliczyć do tego cenę ułożenia więźby to wyjdzie podobnie;

a jak duży dom budujesz?

 

mozna prosic troche szcegolow np. waluta? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam za mapkami od geodety. Jestem też umówiony z projektantem. Jak do lata zdobędę PnB to będzie cud :)

 

Jedyne co na razie mam załatwione to podpisana umowa z Energetyką.

 

No i jak Kenji - kiedy będziesz miał prąd? A kiedy wodę z wodociągu - nie mówię o gruntowej bo widziałem że obecnie jest powyżej gruntu :-? :-? Jaki jest numer Twojej działki jeśli to nie tajemnica :wink:

 

Działka 364/5.

 

Co do prądu to wg. Energetyki 9+5 miesięcy, wg. byłego właściciela działek do lata (wczoraj dosyłałem papiery niezbędne do projektu przyłącza) i jest to chyba realne. W każdym razie umowę mam już podpisaną. Zaliczkę też wpłaciłem.

 

Co do wody, to jak byłem na działce miesiąc temu to jeszcze mieściła się w rowie. Mówisz, że teraz wylała? Muszę się tam przejechać. Co do wody niegruntowej, to nie mam jeszcze opinii z Aquanetu, ale akurat jestem w gronie tych szczęśliwców, koło których znajduje się ten pierwszy ring wodny. Mam już ofertę na wykonanie przyłącza + studni.

Obecnie czekam za mapkami no i mam już upatrzony projekt. W ten weekend mam jechać do projektanta obgadać co i jak. Wtedy go zamówię i będę jechał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o kierownika budowy. Miałem jednego na oku ale po wczorajszej rozmowie chyba wolałbym zmienić :wink:

Rozliczenie : 1500 pln za pierwszy rok (w tym 5 przyjazdów na etapy budowy) po roku każdy przyjazd płatny ok 100 pln. Poza tym z rozmowy wynikało, że najwazniejsza jest ekipa (to ja akurat wiem :lol: ) bo on chce raz wyjasnić co i jak mają robić a on najchętniej by nie przyjeżdżał. Cena jest w miarę, ale chcę mieć kierownika który będzie pilnował, ma ktoś namiary na kogoś zaufanego i jeszcze wolnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaloska, cofnij sie kilkanascie stron, podawalismy jakie mamy wyceny na nasze domy. Twoja jak na ten metraż (280 m2!!!??) wygląda na mój gust całkiem dobrze, a nawet wręcz atrakcyjnie (wychodzi Ci 125 zł/m2 - mi np. wychodzi 200 zł/m2 ale juz z dachem na gotowo i ja jestem zadowolona z mojej wyceny :) )

witam

jak tam idzie Twoja budowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaloska, cofnij sie kilkanascie stron, podawalismy jakie mamy wyceny na nasze domy. Twoja jak na ten metraż (280 m2!!!??) wygląda na mój gust całkiem dobrze, a nawet wręcz atrakcyjnie (wychodzi Ci 125 zł/m2 - mi np. wychodzi 200 zł/m2 ale juz z dachem na gotowo i ja jestem zadowolona z mojej wyceny :) )

witam

jak tam idzie Twoja budowa?

 

No właśnie ??!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My bierzemy kredyt w CHF ,przynajmniej mamy taki zamiar,rata jest mniejsza o przeszło 200 zł a w przyszłości jak przejdziemy na euro to i tak ta waluta będzie korzystniejsza( takie są prognozy).A tak naprawdę to pożyjemy,zobaczymy wszystkiego nie da się przewidzieć,30 lat to sporo czasu i wiele się może zdarzyć!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa jest... w polu!!! (dosłownie i w przenośni :wink:)

Pogoda nie sprzyja, humus zdjety, budynek wytyczony ale nie można dalej ruszyć, dopóki nie będzie kilku słonecznych dni z rzędu bo inaczej grucha nie wjedzie :(

No więc sobie czekamy... :roll:

Żeby coś się działo postanowiłam jutro pojechać zamówić dachówki :) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja budowa jest... w polu!!! (dosłownie i w przenośni :wink:)

Pogoda nie sprzyja, humus zdjety, budynek wytyczony ale nie można dalej ruszyć, dopóki nie będzie kilku słonecznych dni z rzędu bo inaczej grucha nie wjedzie :(

No więc sobie czekamy... :roll:

Żeby coś się działo postanowiłam jutro pojechać zamówić dachówki :) 8)

Czekamy na założenie dziennika, unikniesz pytań, co?, jak? i kiedy? ;) Życzę sprzyjającej pogody i sama na nią liczę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliśmy wreszcie wycenę za robociznę. Stan surowy otwarty z więźbą i kominami ( w klinkierze) 35000PLN. Dom z poddaszem, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, powierzchnia po podłodze jakieś 280 m2. Co sądzicie o tej cenie, bo mnie wydaje się całkiem przyzwoita. mam jeszcze parę cen na dalsze etapy, podam kilka przykładowych: położenie dachówek - 18zł, docieplenie styropianem +tynk 25 zł /m2, punkt grzewczy w miedzi 100zł, punkt elektr. 44zł, malowanie 2x z wyprawkami 8 zł/m2, posadzki 12zł/m2.

Facet robi u naszej sąsiadki. Wygląda, że dobrze - zbudował jej ze swoją ekipą dom od a do z. Powiedzcie co sądzicie o cenach.

 

Może jednak ktoś się wypowie, bardzo mi zależy.

 

Mnie też wydaje się, że jest to dobra propozycja, teraz tylko dokładnie spisać umowę i jeszcze raz przyjrzeć się pracy wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie, jak nam wątek upadł!!! Był na ostatniej pozycji pierwszej strony. Ledwie odratowałem! 8)

 

Cisza jak w kościole... Śpicie czy tak zarobieni jesteście?

 

Bo ja to z centralnym walczę. Jeszcze trochę a eksploduje mi czaszka od dylematu jaki kocioł wybrać. Z instalatorem jest jeszcze gorzej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...