Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

Tia, i podaj jeszcze dla jasności jego cenę ... pewnie z 8,5k pln :lol:

I każdemu polecam prześledzenie ich charakterystyk ... wloczykij, skoro "kupiłeś" to mam nadzieję, że sprawdziłeś :wink:

No przecież pisałem że są droższe a dokładnie model StorkAir 300-G91 BE kosztować mnie będzie 6000zł + 7% vat - ja taki wybrałem (umowy jeszcze nie podpisałem) bo nie jestem biegły w samodzielnym kompletowaniu i montowaniu central wentylacyjnych, poza tym wolałbym mieć gwarancję na całość. Wiesz to tak jak z kupowaniem komputera domowego - ja sobie sam składam z części które uważam za najlepsze (przy odpowiedniej cenie oczywiście) ale ja się na tym znam, ale jak ktoś nieznający tematu mnie pyta to radzę kupić całość gdzieś w sklepie - choć oczywiście to też nie jest gwarancją poprawności działania komputera.

A co do charakterystyk to wydaje mi się że nie są złe (są zamieszczone na stronie do której link podałem). A może grzecznie wywołam jjsod do tablicy by skomentowała charakterystyki paru rekuperatorów (oczywiście jeśli się Tobie jjsod chce i masz czas)

 

Ale czas nauczyć "państwo", że :

a. nie mogą robić co chcą

b. jak im się zachce to ich to będzie kosztowało (niestety w sumie nas)

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Niestety władzę wybraliśmy (my jako naród) aktywnie lub pasywnie taką, która uważa, że jak już ma legalnie zdobyty mandat do rządzenia to może wszystko (tak w zeszłym chyba tygodniu był fajny artykuł Żakowskiego w Polityce o nieliberalnych demokracjach). A za przykładem z góry idą urzędnicy szczebli średnich i niższych. Oczywiście są chlubne wyjątki i oby ich było najwięcej. A wracając do sprawy to nie sadzę, by było jedynie słuszne rozwiązanie. A najgorsze jest to, że nie ma chęci (głównie ze strony wojska) do dialogu i poszukania rozwiązania. Zresztą ta część aglomeracji ma pecha - sprawa linii energetycznej chyba też wciąż czeka na rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, chciielibyśmy zgłosić swoją obecność wśród zaczynających budowę na wiosnę 2007r.

Nasz projekt to C75 Spójny z muratora:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=193&IdKolekcji=

Jesteśmy na etapie czekania na PnB. Myślę,że w marcu powinno być. Budujemy w Szamotułach (pewnie tu nikogo z Szamotuł nie ma :cry: ). Chciałbym już poczynić jakieś inwestycje i planuję budowac z ceramiki.

Czy ktoś buduje może z Porotonu? Jakie oferują Wam ceny?

Czy ceramika % jest dużo droższa na całej budowie niż BK? Robił już ktoś z Was takie obliczenia?

 

Pozdrawiamy

R&A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciielibyśmy zgłosić swoją obecność wśród zaczynających budowę na wiosnę 2007r.

Nasz projekt to C75 Spójny z muratora:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=193&IdKolekcji=

Jesteśmy na etapie czekania na PnB. Myślę,że w marcu powinno być. Budujemy w Szamotułach (pewnie tu nikogo z Szamotuł nie ma :cry: ). Chciałbym już poczynić jakieś inwestycje i planuję budowac z ceramiki.

Czy ktoś buduje może z Porotonu? Jakie oferują Wam ceny?

Czy ceramika % jest dużo droższa na całej budowie niż BK? Robił już ktoś z Was takie obliczenia?

Witamy 8)

Co do porównań cenowych to zależnie od ceny na dany materiał i hurtowni wychodzi różnie. np. w sobotę ja sobie jeździłem po hurtowniach to Porotherm25 vs BK24(Solbet) wychodziło 15-20pln różnicy minimum na 1m2. Oczywiście ceny teoretyczne bo porothermu nigdzie nie było a BK też w różnych cenach i dostępności. W porównaniu do Porothermu 30 wychodzi jeszcze większa różnica ale też go nigdzie nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok...

widzę że nie można się polenić i tylko czytać... :)

skoro już zostałam wywołana to się wypowiem

Mice piszesz że te gotowce mają duże zużycie energii - no to się pochwal ile będzie zużywać Twoja centralka...

do wszystkich ostatnio zainteresowanych - centralka nie może być dobrana na przepływ, tak po prostu - na każdym wykresie jest jeszcze coś takiego jak strata ciśnienia - i ta może spowodować że centralka która w opisie ma wydajność np 300m3/h da ostatecznie 200 lub mniej

strata ciśnienia zależy od układu kanałów - tzn jak bardzo skomplikujemy rury :), od tego czy jest lub nie ma GWC i jakiego typu

włóczykij trudno mi się wypowiedzieć konkretniej co do wybranego przez Ciebie urządzenia - samo w sobie wydaje się ok, ale kilka czynników zależy też od tego np gdzie je zamontujesz (hałas), i jaką wydajność chcesz uzyskać - tak że przy dokładniejszych danych wyjściowych mogę pokusić się o dokładniejszy komentarz... przy tablicy ;)

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ok...

widzę że nie można się polenić i tylko czytać... :)

skoro już zostałam wywołana to się wypowiem

Mice piszesz że te gotowce mają duże zużycie energii - no to się pochwal ile będzie zużywać Twoja centralka...

Że niby mam podejść do tablicy :o

No dobra, teoretycznie te wentylatory mają max 64W dla 2700obr/s każdy, zakładając 0,5wym/h wyjdzie 64W na oba :wink:

A jak będzie w rzeczywistości się okaże :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciielibyśmy zgłosić swoją obecność wśród zaczynających budowę na wiosnę 2007r.

Nasz projekt to C75 Spójny z muratora:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=193&IdKolekcji=

Jesteśmy na etapie czekania na PnB. Myślę,że w marcu powinno być. Budujemy w Szamotułach (pewnie tu nikogo z Szamotuł nie ma :cry: ). Chciałbym już poczynić jakieś inwestycje i planuję budowac z ceramiki.

Czy ktoś buduje może z Porotonu? Jakie oferują Wam ceny?

Czy ceramika % jest dużo droższa na całej budowie niż BK? Robił już ktoś z Was takie obliczenia?

Witamy 8)

Co do porównań cenowych to zależnie od ceny na dany materiał i hurtowni wychodzi różnie. np. w sobotę ja sobie jeździłem po hurtowniach to Porotherm25 vs BK24(Solbet) wychodziło 15-20pln różnicy minimum na 1m2. Oczywiście ceny teoretyczne bo porothermu nigdzie nie było a BK też w różnych cenach i dostępności. W porównaniu do Porothermu 30 wychodzi jeszcze większa różnica ale też go nigdzie nie ma :roll:

No własnie wszędzie straszą, że nie ma materiału, że od marca podwyżki. Oj biada nam, biada... :o

W takich czasach oczekiwań na materiały to ja za 3 lata się wybuduję. Choć pewnie straszą, bo producenci się wstrzymują bo chcą ceny sztucznie windować. Szkoda gadać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, ma ktoś namiar na kopiących studnie, bo wszystko co znajduję np w pf lub innych ditelach to wiercą... - jak na razie to tylko jeden i będzie uchwytny po 18 więc wtedy się dowiem co z ceną i terminem...

ale będę wdzięczna za każdy namiar - aha, i po prostu ma wykopać bo wiem gdzie :) więc żadnych różdżek nie potrzebuję :roll:

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, ma ktoś namiar na kopiących studnie, bo wszystko co znajduję np w pf lub innych ditelach to wiercą... - jak na razie to tylko jeden i będzie uchwytny po 18 więc wtedy się dowiem co z ceną i terminem...

ale będę wdzięczna za każdy namiar - aha, i po prostu ma wykopać bo wiem gdzie :) więc żadnych różdżek nie potrzebuję :roll:

z góry dzięki

jak wiesz gdzie to moze wynajmij cata i niech wykopie i od razu kregi Ci ladnie wrzuci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz gdzie to moze wynajmij cata i niech wykopie i od razu kregi Ci ladnie wrzuci

pomysł wydaje się świetny - tylko jak mi catepilar wykopie 5m wgłąb, na dodatek po kolei wkładając tam kręgi? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... :(

może jakaś instrukcja lub inne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz gdzie to moze wynajmij cata i niech wykopie i od razu kregi Ci ladnie wrzuci

pomysł wydaje się świetny - tylko jak mi catepilar wykopie 5m wgłąb, na dodatek po kolei wkładając tam kręgi? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić... :(

może jakaś instrukcja lub inne propozycje :)

najpierw kopie potem wrzuca ale czy na 5 metrow to nei wiem pewnie zalezy od cata i gruntu tzn od tego jak blisko nad wykopem moze stac. Mi operator cata mowil ze kilka razy kopal studnie i wkladal kregi ale to bylo juz jakis czas temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł wydaje się świetny - tylko jak mi catepilar wykopie 5m wgłąb, na dodatek po kolei wkładając tam kręgi? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

może jakaś instrukcja lub inne propozycje

 

mi kopali catem z powodu tego "kamyczka" na głębokości 3 kręgu i wg mojej skąd inąd dość ubogiej wiedzy to: kopać można catem do głębokości 5m (10 kręgów) i odbywa się to tak, że potrzebny jest jeszcze jeden człowiek oprócz operatora, który na łyżce zjeżdża podobno w tę dziurę, która powstaje. Ja mam tylko namiary na mojego miejscowego, a on za daleko to się nie rusza. Jeśli chodzi o cenę, to gosć od cata brał 50zł za 1 krąg (wykopanie i ułożenie kręgów) + dojazd z tym, że to nie było podobno wcale jakoś super tanio, niewątpliwym minusem kopania catem jest robienie się syfu na działce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi operator cata mowil ze kilka razy kopal studnie i wkladal kregi ale to bylo juz jakis czas temu

to może namiary na tego konkretnego operatora ? :)

jak ma doświadczenie to może coś podpowie - a jak wykopie 4m to też może wystarczy :) - no i u nas jeszcze humus nie zdjęty - miałby hurtem 2 roboty :)

będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi operator cata mowil ze kilka razy kopal studnie i wkladal kregi ale to bylo juz jakis czas temu

to może namiary na tego konkretnego operatora ? :)

jak ma doświadczenie to może coś podpowie - a jak wykopie 4m to też może wystarczy :) - no i u nas jeszcze humus nie zdjęty - miałby hurtem 2 roboty :)

będę wdzięczna

no niestety to jest problem bo byl to koles ktory pracowal w firmie u kolegi mojego ojca ale z tego co wiem to wyjechal do Anglii bo tam lepsze zarobki a ta firma nie zajmuje sie w sumie takimi sprawami a cata wykorzystuja przy swoich pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych rejonach Wielkopolski (pewnie tak samo), ale w okolicach Piły jest reglamentacja na BK (zapisy) a ceny zaczęły osiągać granice przyzwoitości...

Udało mi się ("rzutem na taśmę") zakupić beton komórkowy SOLBET OPTIMAL na paletach zafoliowany, bez pióra i wpustu i bez kleju w cenie 8,45zł/szt. :o z możliwością odbioru w drugiej połowie kwietnia. I ponoć powinienem się cieszyć, bo SOLBET planuje podwyżkę w marcu i kwietniu. Ciekawe kiedy 1 sztuka przekroczy pułap 10zł :-? ...

Podobny problem jest z bloczkami betonowymi. Udało mi się zarezerwować w cenie 2,8 zł/szt (chyba cudem) ale bez transportu i rozładunku.

Pozdrawiam wszystkich, którzy są na podobnym etapie walki.

Teraz wchodząc do hurtownii trzeba się pytać "kiedy będzie" a nie "za ile"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się dowiedziałam że moja silka już leży na placu i na mnie czeka :D zamówiona w sobotę dachówka już też leży na placu i czeka :o

Chyba faktycznie już czas założyć dziennik - będę miała z głowy zdawanie relacji wszystkim z osobna (zwłaszcza rodzicom, którzy dzwonią co drugi dzień i pytają jak budowa :)) - a niech czytają sobie sami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc_gość

Witam wszystkich

Znam co prawda paru forumowiczów z Wlkp. ( pozdrówka dla Hanpio, Witolo, kenji - tego to osobiście), ale jestem tu pierwszy raz i chciałbym zacząć jeszcze w tym roku boje. Zobaczymy jak będzie.

 

Z biurokracją to jestem dopiero na starcie i długa mozolna droga mnie czeka.

Chciałbym zfinalizować zakup działki. Umowa przedwstępna spisana już pół roku temu, zaliczka konkretna wpłacona, ale z działki miało być wydzielone siakieś 260m2 na placyk do zawracania (zostanie 1140), bo uliczka ślepa a moja działka przedostatnia przy tej uliczce (nie będą mi samochody pod domem się kręcić).

No i tu nasz kochany GEOPOZ decyzje o podziale wydał jeszcze przed końcem roku, ale jeszcze się nie pokwapili wprowadzić zmian do swojego systemu i nie można zrobic mapek aktualnych co by finalny akt notarialny podpisać

 

Może macie znajomości w GeoPozie co by sprawe pogonić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altariela no to macie już z górki, gratulacje :wink:

Ja z ostatnich dokonań : wyłoniłem ekipę wykonawczą stanu surowego bez dachu mają ruszyć pod koniec kwietnia o ile będą materiały, gadałem z Enea ponoć w ciągu 8-10 tygodni ma być prąd, dostałem pismo z gazowni, że 2009-2010 zbudują gazociąg i niby z górki tylko co z tymi magazynami :roll:

Ale budowa się zacznie i będzie toczyć do momentu aż nie powiedzą, że nie wolno :lol:

Hm za robotę 35k pln + dach robota (od więźby do dachówek) około 13k kto mi powie dużo czy mało ? Bo z ofert które dostałem to raczej mało :o

 

Kristofuros witamy na pokładzie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...