Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poza tym czy ktos z Was montuje wentylacje mechaniczna? jaka firma to robi? i czy rury wentylacyjne ida w scianie? jakie sa koszty? koszty eksploatacji? czy po kilku latach nie bedzie problemu z dzwiekiem wytwarzanym przez te urzadzenia?

Kilka osób montuje lub będzie montować, niektórym robi firma, niektórzy samodzielnie. Zapraszam do wątków w dziale "Zrób to sam" i "Wymiana doświadczeń" informacji na kilka godzin czytania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już kiedyś się tutaj przedstawiałem ale teraz myślę że na stałe tutaj zagoszczę. Właśnie wczoraj geodeta wytyczył mi na działce domek. Murarz troche mnie zaskoczył miał zaczynać w kwietniu ale zadzwonił że może od środy zaczynać.

będę dalej pisał jak postępują prace.

 

pozdrwaiwm

Sebciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doznałam szoku :o :o :o Dostałam wycenę za wykonanie przyłączenia do gminnej sieci kanalizacji (przez działkę sąsiada do mojego domku) ... 16119zl

 

ile to metrów? ja ciagnąłem jakieś 20 i zamknąłem sie w 700 zł razem z koparką i majstrem od wkucia sie do studzienki

 

 

Pozdrawiam

 

jakieś 60-70m, facet policzył mi za: wybudowanie przyłącza z rur PCV, nadbudowanie trójnika PCV na istniejącym kanale, studnie inspekcyjne fi 1000 i fi 315mm oraz rozebranie i odtworzenie nawierzchni asfaltowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już kiedyś się tutaj przedstawiałem ale teraz myślę że na stałe tutaj zagoszczę. Właśnie wczoraj geodeta wytyczył mi na działce domek. Murarz troche mnie zaskoczył miał zaczynać w kwietniu ale zadzwonił że może od środy zaczynać.

będę dalej pisał jak postępują prace.

 

pozdrwaiwm

Sebciu

 

W imieniu grupy witam serdecznie i niech się mury pną do góry. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie! :p

ponieważ właśnie rozpoczynam procedury związane z budową naszego "domu w lawendzie" chciałabym dołączyć do Waszej grupy wsparcia, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie łatwo :o

 

Na początech chciałabym zapytać, czy ktoś z Was buduje "dom w lawendzie" Archonu?

Drugie pytanko dotyczy odnalezienia przyszłych sąsiadów - czy ktoś buduje dom w Lusówku?

 

pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie! :p

ponieważ właśnie rozpoczynam procedury związane z budową naszego "domu w lawendzie" chciałabym dołączyć do Waszej grupy wsparcia, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie łatwo :o

 

Na początech chciałabym zapytać, czy ktoś z Was buduje "dom w lawendzie" Archonu?

Drugie pytanko dotyczy odnalezienia przyszłych sąsiadów - czy ktoś buduje dom w Lusówku?

 

pozdrawiam :wink:

ja ja ja ja buduję w Lusówku!! :D :D :D

witam sąsiada :D :D :D

gdzie dokładnie w Lusówku budujesz? ja na osiedlu morskim, po prawej stronie od ulicy Tarnowskiej patrząc na północ.

pozdrawiam,

Aga

PS. fajny projekt, super schody :wink: też o nim myślałam, ale mężowi właśnie te schody się nie spodobały i nie dał się przekonać :( Więc buduję dom w koniczynce 2 Archonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , Sebciu

 

Właśnie wczoraj geodeta wytyczył mi na działce domek. Murarz troche mnie zaskoczył miał zaczynać w kwietniu ale zadzwonił że może od środy zaczynać. będę dalej pisał jak postępują prace

 

No to możesz oficjalnie rozpocząć sezon budowlany 2007 !! ;) Pisz, pisz...ja swoim zwyczajem namawiam do założenia dziennika z budowy, wtedy będziemy wiedzieli z czym się aktualnie zmagasz ;) Powodzenia na budowie... :D

 

chciałabym dołączyć do Waszej grupy wsparcia, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie łatwo

 

bahha33, witam, ... a kto powiedział, że będzie łatwo ?? :lol: oby do przodu i będzie dobrze! Tobie również życzę powodzenia!

 

wlasnie dzis zlozylem wniosek PnB no i pozostaje miec nadzieje ze przejdzie bezproblemowo i odliczac 30 dni

 

hubx, 65 dni ... ;) Starostwo ma wg Prawa budowlanego 65 dni na wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę, ale opierając się na KPA pownini zmieścić się 30-tu dniach, chyba że sprawa jest złożona. Jakby co, to pytaj co skomplikwanego jest w Twoim wniosku ... znacznie przyśpiesza wydanie decyzji :wink: Pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doznałam szoku Dostałam wycenę za wykonanie przyłączenia do gminnej sieci kanalizacji (przez działkę sąsiada do mojego domku) ... 16119zl

Jola właśnie dlatego dość intensywnie myślę o POŚ- wtedy gmina nie może Ci kazać zrobić takiego przyłącza...

 

A jak mniej więcej wyglądają koszty takiej oczyszczalni?

 

zaczynają się tak mniej więcej od 7 tys., a za 12 to już jakieś takie z wodotryskiem i hydromasażem :wink:

 

witam wszystkich nowych członków grupy serdecznie :lol:

 

i któtko co u mnie, albo raczej plan na najbliższe dni:

- jutro w planach ściągnięcie humusu, montaż garażu i zakup pierwszych części do ogrodzenia oraz rozmowa końcowa z szefem ekipy murarskiej; mam urlop więc może jeszcze uda mi się poszukac materiałów na fundamenty

- w piątek uprawomocni mi się PnB (więc wio na Jackowskiego po pieczątkę), a później bank i załatwianie kredytu (jeśli skompletuję resztę dokumentów)

- w sobotę lub niedzielę wytyczenie budynku

-gdzieś w międzyczasie jeszcze wycena bo kredytu

 

jak już to sobie rozpisałam, to teraz głupio będzie się nie trzymać

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doznałam szoku :o :o :o Dostałam wycenę za wykonanie przyłączenia do gminnej sieci kanalizacji (przez działkę sąsiada do mojego domku) ... 16119zl

Ujjjj! Dajcie spokój!

 

Jolka, wierć temat. U mnie też się zaczęło od 16 patyków i studni podciśnieniowych, a skończyło się na trochę powyżej 4kPLN razem z przyłączem wodnym.

 

Witam!

 

Już kiedyś się tutaj przedstawiałem ale teraz myślę że na stałe tutaj zagoszczę. Właśnie wczoraj geodeta wytyczył mi na działce domek. Murarz troche mnie zaskoczył miał zaczynać w kwietniu ale zadzwonił że może od środy zaczynać.

będę dalej pisał jak postępują prace.

 

pozdrwaiwm

Sebciu

 

Czołem Sebciu! Witamy w grupie!

 

 

witam wszystkich serdecznie! :p

ponieważ właśnie rozpoczynam procedury związane z budową naszego "domu w lawendzie" chciałabym dołączyć do Waszej grupy wsparcia, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie łatwo :o

Zapraszamy do naszej grupy - trzymajacej władzę! :wink:

 

 

witam wszystkich grupowiczow

wlasnie dzis zlozylem wniosek PnB no i pozostaje miec nadzieje ze przejdzie bezproblemowo i odliczac 30 dni :D

Cześć hubx! Ja dostałem pozwolenie szybciej niż te 30 dni, choć prawo mówi, że może to potrwać duuuużo dłużej.

 

Altariela - jak rozmowy w Patexie? Ja dostałem dziś proformę na okna. Właśnie zrobiłem przelew i jestem lżejszy o kilka kPLN. Ceny w moim dzienniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać. Powoli przymierzam się zrobienia instalcji elektrycznej i telewizyjnej. Macie jakieś ciekawe namiary na hurtownie elektryczne?

moj tesc prowadzi taka mala hurtownie ze sprzetem elektrycznym jak jestes zainteresowany to przeslim mi zestawienie materialow a ja sie zapytam jakie ceny mysle ze jest w stanie zaproponowac ceny atrakcyjne szczegolnie przy duzym zamowieniu. Hurtownia jest w Slupcy ale to nei jest problem bo przynajmniej raz w tygodniu albo tesc jest w Poznaniu albo ja z malzonka i synkiem jestesmy u tesciow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tesc prowadzi taka mala hurtownie ze sprzetem elektrycznym jak jestes zainteresowany to przeslim mi zestawienie materialow a ja sie zapytam jakie ceny mysle ze jest w stanie zaproponowac ceny atrakcyjne szczegolnie przy duzym zamowieniu. Hurtownia jest w Slupcy ale to nei jest problem bo przynajmniej raz w tygodniu albo tesc jest w Poznaniu albo ja z malzonka i synkiem jestesmy u tesciow.

 

Kurcze, kiedy ja nie mam żadnego zestawienia. Instalację będe robił sam. Policzę mmniej więcej co i jak i dam Ci znać. Pewnie trochę to potrwa :wink:

Wiesz, potrzebuję trochę 3x1,5, trochę 3x2,5, koncentryk, roździelnia, różnicówka, puszki, itp, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie! :p

ponieważ właśnie rozpoczynam procedury związane z budową naszego "domu w lawendzie" chciałabym dołączyć do Waszej grupy wsparcia, bo wszystko wskazuje na to, że nie będzie łatwo :o

 

Na początech chciałabym zapytać, czy ktoś z Was buduje "dom w lawendzie" Archonu?

Drugie pytanko dotyczy odnalezienia przyszłych sąsiadów - czy ktoś buduje dom w Lusówku?

 

pozdrawiam :wink:

ja ja ja ja buduję w Lusówku!! :D :D :D

witam sąsiada :D :D :D

gdzie dokładnie w Lusówku budujesz? ja na osiedlu morskim, po prawej stronie od ulicy Tarnowskiej patrząc na północ.

pozdrawiam,

Aga

PS. fajny projekt, super schody :wink: też o nim myślałam, ale mężowi właśnie te schody się nie spodobały i nie dał się przekonać :( Więc buduję dom w koniczynce 2 Archonu

 

Witam sąsiadkę! :lol:

Kurcze, a ja jeszcze nie znam ulic :oops:

Moja działka jest w ramionach dróg na Jankowice i na Tarnowo Podgórne niedaleko takiego nowego ronda. W pobliżu stoi samotny nowy dom ze sklepikiem na parterze.

Martwię się, bo narazie nikt wiecej się tam się nie buduje :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...