Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa zaczynajacych wiosna 2007 - Wielkopolska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość hubx

majania

tak wiem o tych 65 dniach ale mam nadzieje ze szybciej (30)

dzieki za porade

 

Marzin napisal

Cześć hubx! Ja dostałem pozwolenie szybciej niż te 30 dni, choć prawo mówi, że może to potrwać duuuużo dłużej.

 

taka wypowiedz zaraz podnosi na duchu dzieks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadkę! :lol:

Kurcze, a ja jeszcze nie znam ulic :oops:

Moja działka jest w ramionach dróg na Jankowice i na Tarnowo Podgórne niedaleko takiego nowego ronda. W pobliżu stoi samotny nowy dom ze sklepikiem na parterze.

Martwię się, bo narazie nikt wiecej się tam się nie buduje :cry:

Ha ha, no to witam na Osiedlu Morskim :D :lol: I zapraszam tutaj: http://www.osiedlemorskie.info

na forum znajdziesz plan osiedla to może się odnajdziesz no i mnóstwo innych ciekawych informacji :wink: asfaltówka biegnąca kolo różowego domu ze sklepem w strone tarnowa to ul. Tarnowska - ja mam działkę jakieś 300 metrów od tego sklepu w strone tarnowa, koło rowu.

 

Marcin - nie byłam w Patexie bo pracuje w tym tygodniu na 8.00 i nie mam kiedy pojechać - chyba przełożę to na sobotę :( (albo wyślę męża :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, kiedy ja nie mam żadnego zestawienia. Instalację będe robił sam. Policzę mmniej więcej co i jak i dam Ci znać. Pewnie trochę to potrwa :wink:

Wiesz, potrzebuję trochę 3x1,5, trochę 3x2,5, koncentryk, roździelnia, różnicówka, puszki, itp, itd.

a jak chcesz sam szukac to w Poznaniu dosc dobrze wychodzi [urlhttp://www.elektrohurt.poznan.pl/]Elektrohurt[/url] kilka hurtowni jest tez na Dziadoszanskiej (to na Ratajach za Orla Bialego) mozesz tez sprawdzic ceny w marketach ale z teog co slyszalem to jakosc tych kabli jest nizsza niz polskich i nie trzymaja parametrow byl kiedys nawet watek na ten temat na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majania

tak wiem o tych 65 dniach ale mam nadzieje ze szybciej (30)

dzieki za porade

 

Marzin napisal

Cześć hubx! Ja dostałem pozwolenie szybciej niż te 30 dni, choć prawo mówi, że może to potrwać duuuużo dłużej.

 

taka wypowiedz zaraz podnosi na duchu dzieks

 

Upss...nie chciałam Cię dołować, ale mając na co dzień do czynienia z wyciąganiem z Urzędów decyzji wiem, że różnie to bywa. My dostaliśmy swoją decyzję PnB w okolicach 30 dni od złożenia wniosku (ze Starostwa Poznańskiego) ... więc ... ;) Będzie dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani proszę o namiary. Może już ktoś zgłębiał temat - drzwi wejściowe i brama garażowa.

Myślę o takich namiarach gdzie hmm.. ceny nie powalają.

Wciornastek, przegryzłeś się już przez temat? Ja przerobiłam bramy garażowe Krispol i Hormann. Jezeli chodzi o drzwi zewnętrzne to Porta ze swoimi cenami odpada, bo zamarzyły mi się drzwi z naświetleniem :roll: W Swarzędzu na przeciwko Leroy Merlin`a jest miejsce, gdzie mozna kupić nie drogo ciekawe drzwi, ale nie znam dokładnie miejsca ... Muszę się tam wybrać i poszukac ;)

 

Brama garażowa prawie rozgryziona. Chuba padnie na Bilbo z Janikowa. z drzwiami poszukiwania w toku. Jak będziesz miała adres yuch przy Leroy to hmm... poproszęl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadkę! :lol:

Kurcze, a ja jeszcze nie znam ulic :oops:

Moja działka jest w ramionach dróg na Jankowice i na Tarnowo Podgórne niedaleko takiego nowego ronda. W pobliżu stoi samotny nowy dom ze sklepikiem na parterze.

Martwię się, bo narazie nikt wiecej się tam się nie buduje :cry:

Ha ha, no to witam na Osiedlu Morskim :D :lol: I zapraszam tutaj: http://www.osiedlemorskie.info

na forum znajdziesz plan osiedla to może się odnajdziesz no i mnóstwo innych ciekawych informacji :wink: asfaltówka biegnąca kolo różowego domu ze sklepem w strone tarnowa to ul. Tarnowska - ja mam działkę jakieś 300 metrów od tego sklepu w strone tarnowa, koło rowu.

 

Dzięki za pomoc :) Mapkę znalazłam, patrzę i patrzę i oczom nie wierzę :o

Moja działka jest też przy rowie i wygląda na to, że będę mieszkać na ul. Bałtyckiej! Całkiem nieżle wygląda to NASZE osiedle :p

Zaraz wchodzę na naszą stronę i wciągam się w tematy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje projekt gazowy?

U mnie w promocji dla stałych grupowiczów ;) 150zł, tak normalnie za typowy biorę 200zł - no chyba że jakaś rozbudowana instalacja, to do uzgodnienia

Pozdrawiam

Asia

OK. :) Fajno. Co jest potrzebne? Jaka mapa projektowa?

Wczoraj dostałem warunki. Muszę jeszcze poszukać, jak wygląda sprawa z terminami tzn, kiedy i co załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje projekt gazowy?

U mnie w promocji dla stałych grupowiczów ;) 150zł, tak normalnie za typowy biorę 200zł - no chyba że jakaś rozbudowana instalacja, to do uzgodnienia

Pozdrawiam

Asia

OK. :) Fajno. Co jest potrzebne? Jaka mapa projektowa?

Wczoraj dostałem warunki. Muszę jeszcze poszukać, jak wygląda sprawa z terminami tzn, kiedy i co załatwić.

Właściwie potrzebne są warunki i rzut kondygnacji na której będą urządzenia gazowe (standardowo parter :) )

Potem tylko 2 spotkania (oczywiście można wszystko mailami i pocztą tylko po co?) jedno na ustalenie co i jak, drugie po paru dniach na odbiór gotowej dokumentacji :)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubx

majania napisal

 

Upss...nie chciałam Cię dołować, ale mając na co dzień do czynienia z wyciąganiem z Urzędów decyzji wiem, że różnie to bywa. My dostaliśmy swoją decyzję PnB w okolicach 30 dni od złożenia wniosku (ze Starostwa Poznańskiego) ... więc ... Będzie dobrze !

 

nie, nie mnie nie jest tak latwo podladowac twardo stapam po ziemi, a jak to jest z urzedami to raczej wiekszosc z grupy wie :x [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje projekt gazowy?

U mnie w promocji dla stałych grupowiczów ;) 150zł, tak normalnie za typowy biorę 200zł - no chyba że jakaś rozbudowana instalacja, to do uzgodnienia

Pozdrawiam

Asia

 

No to ładnie przepłaciłem - 450 zł za projekt instalacji wewnętrznej tj. od ogrodzenia do domu i w środku. :-?

A masz może jakiegoś wykonawcę, który ma dobre ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjsod

Jeśli chodzi o projekt to ok. Ja mam na myśli coś innego, mając gotowy projekt trzeba pewno zrobić parę ustaleń np. z ZUD i wystąpić o PnB. O tą procedurę chodzi.

Uzgodnień w ZUDzie całe szczęście nie trzeba robić :) ZUD interesują przyłącza...

Należy wziąć te 4 egz dokumentacji i złożyć tak samo jak projekt domu na Jackowskiego do PnB wypełniając wniosek

Po uzyskaniu PnB można wykonać instalację, potem próba ciśnieniowa, odbiór kominiarski podłączenia urządzeń i wentylacji pomieszczeń, odbiór techniczny z gazowni, potem już w zasadzie umowa sprzedaży z gazownią

W razie jeszcze jakiś pytań jestem do dyspozycji :)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie przepłaciłem - 450 zł za projekt instalacji wewnętrznej tj. od ogrodzenia do domu i w środku. :-?

A masz może jakiegoś wykonawcę, który ma dobre ceny?

niestety też będziemy szukać :) mąż ma również uprawnienia wykonawcze, tylko że jego umiejętności są bardziej żeby przypilnować, powiedzieć jak... i podbić poprawne wykonanie :) niestety nie samemu zrobić :D

Nie przejmuj się przepłaceniem, po prostu jak będziecie budować kolejny dom to pamiętajcie do kogo się zgłosić ;)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjsod - skoro podpisałem już umowę z ZG na wykonanie przyłącza do granicy działki, to też powinienem starać się o projekt od liczników do odbiorników, nie? Czy zająć się tym dopiero po wykonaniu przyłącza przez ZG?

Musisz teoretycznie zająć się tym teraz, bo jak wykonają przyłącze to teoretycznie powinieneś być przygotowany do odbioru gazu (ta data wpisywana na umowie) oczywiście jak się nie zdąży to pisze się pismo że "coś tam" i się nie zdążyło, ale projekt przynajmniej warto zrobić wcześniej :)

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...