Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Witam wszystkich serdecznie ! :welcome:

 

Za chwilę mam wyprowadzić się z Torunia do Złotorii . Budowa na etapie montażu okien a ja nie mam jeszcze prawa jazdy ! Jestem trochę przerażona .. Oczywiście oficjalna wersja jest taka , że bardzo się ciesze itd ;) Strasznie kręci mnie aranżacja wnętrz , ogrodu i to całe wymyślanie , wybieranie , kreowanie przestrzeni . Ale wystarczy że pomyśle sobie o odśnieżaniu i dojazdach do miasta - to mina mi rzednie. . Nie ukrywam że traktuje to forum trochę jak grupę wsparcia ;)

 

Czytam i czytam :popcorn:

 

Pozdrawiam cieplutko =)

Miłeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och dzięki Agnieszka ! Busiki juz od jakiegoś czasu podglądam hihi

Martwi mnie że skończą się moje i tak już sporadyczne babskie wypady na miasto .. Taxi z centrum do Złotorii po 22 w weekend to pewnie wydatek równy dobie hotelowej w hoteliku na mieście .. No trudno .. Będę siedziała na wsi i sie pasła popcornem , urodzę drugie , trzecie , dziesiąte dziecko .. na urodziny będę dostawać nioski a na rocznice ślubu krowę . Na pewno jakoś się na wsi zaklimatyzuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiadkę .

 

Na tej wsi nie jest źle, trzeba tylko dobrze żyć z sąsiadami to i dzieci zawiozą do szkoły, zrobią po drodze zakupy, pożyczą co trzeba - prawda Aga? My po prawie 3 latach opanowałyśmy samopomoc sąsiedzką do perfekcji.

 

Zatem głowa do góry i zapraszam na kawę.

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzą mi się sąsiedzi w takim razie ! Jak na razie jednak nie mam nikogo konkretnie za płotem =((((( Może przejdę się z transparentem po Pomorskiej "SZUKAM SĄSIADA" albo zrobię jakąś łapankę przy kościele ;) Ale dzięki Madzia ! Dałaś mi nadzieję ! Jak przyjadą jacyś kupcy oglądać działki to chyba odtańczę taniec hula na ich oczach ! :) A tak a propos Magda to jesteś ze Złotorii czy z Kopanina ?

 

A jak tam dziewczynki jest na wsi z dziećmi ? Chodzi mi o edukacje przede wszystkim . Jestem posiadaczka rezolutnej 4-5 latki i zastanawiam sie czy lepiej zmieniać przedszkole czy wozic do Torunia ? To samo tyczy sie szkoły . Przede wszystkim szkoły ! Jesteście zorientowane czy ta szkoła podstawowa w Złotorii jest ok ? Czy ma dobra kadrę ?

 

Będę wdzięczna za odp..

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie ciepłe słowa =)

Miłeczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedszkolu w Złotorii uczy koleżanka i ma tam córkę. Jest bardzo zadowolona. W szkole ma drugą i też jest zadowolona. Moją 6-latke puszczam do zerówki do Złotorii, a 8-miesięczne jest juz wpisane na listę w przedszkolu (jako 16!!!) Kadra w szkole podobno jest dobra. Poza tym wychodzę z założenia, że jak mieszka się na wsi to dziecko powinno być w szkole w tym środowisku, bo w mieście będzie obce. Dzieci na osiedlach będą się spotykać popołudniami, a nasze będzie wracać do domku. Zresztą według mnie małe, wiejskie szkoły są lepsze i bezpieczniejsze niż molochy w mieście. Przynajmniej podstawówki.

A tak na marginesie Magda ze Złotorii, a ja z Kopanina:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała Aga - mieszkam w Złotorii i to na jej 'dzikim końcu", więc prawie nie mam bezpośrednich sąsiadów i prawdę mówiąc wcale za tym nie tęsknię. Wpadnij, to zobaczysz dlaczego. :)

 

A jaka jest tutejsza szkoła? Dowiem się od września, bo Antoś idzie tu do 1 klasy. Przedszkole kończy swoje w Toruniu i Jaś od stycznia też tam będzie chodził - niestety to w Złotorii nie jest cudem - wnuczka naszej Niani tu chodzi i widzę duuuuuużą różnicę we wszystkim poza odpłatnością - dosłownie kilka złotych różnicy a zakres zajęć w cenie jak na lekarstwo. Co prawda to dopiero pierwszy rok, więc może się zmieni.

 

W której części Złotorii się budujesz?

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 8-miesięczne jest juz wpisane na listę w przedszkolu (jako 16!!!)

 

A pamiętasz jak zapisywałam Jasia do szkoły prywatnej - miał 11 miesięcy i był 17 na liście rezerwowej. :)) To dopiero jest akcja. Ale co się dziwić, jak pozapisywane były dzieci, które się jeszcze nie urodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !

Poszłam tym tropem co Ty Aga i chciałam dać córkę do szkoły w Złotorii =) Musiałam jednak sprawdzić czy do szkoły na wsi chodzą tylko dzieci rolników czy też miejskich emigrantów ;) Sprawa załatwiona - Lena podstawówkę skończy w Złotorii . Albo jeszcze poczekam na relacje Madzi i Antosia =) Twoje opinie o zerówce tez bedą dla mnie drogowskazem Aga =)

 

Madzia ! Może jesteśmy sąsiadkami bo ja tez mieszkam niemal pod lasem =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś na temat drogi rowerowej która ma biec aż do Osieka ?

 

Ostatnio zrobiłam sobie taki spacer z rubinkowa , przez Kaszczorek i drewniany most w Złotorii - naprawdę fajna trasa ! Tylko jak ona ma iść dalej ? Prawą stronę ulicy Pomorskiej zalewa , a po lewej stronie nie za bardzo jest miejsce , od pewnego momentu .. nie ma nawet pobocza ..

Marzą mi się rodzinne wyprawy rowerowe nad jezioro ale bez drogi rowerowej to się nie odważę ! =(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawde tak myslisz czy tylko w malo delikatny sposob stylizujesz sie na wielka pania z miasta?

 

Pamiataj, ze dzieci rolnikow tez moga czytac to forum ...

 

Nie jestem wielką panią ale z miasta i owszem . Oczywiście trochę koloryzuję bo lubię żyć i mówić kolorowo . Nie rozumiem tez czym mój post mógłby obrazić rolników ? Prawdą jest że nie posłała bym córki do szkoły "rolniczej" ponieważ uważam że czuła by się wyobcowana . To wszystko .

To słabe doszukiwać się złych intencji ..

Pozdrawiam =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...