Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Instalator c.o. i do hydrauliki potrzebny - solidny i niedrogi - najlepiej z okolic Torunia (gmina Obrowo). Jeśli macie Kogoś godnego polecenia to proszę o kontakt do takiej osoby. No i gdzie można niedrogo kupić materiały do centralnego ogrzewania i hydrauliki???

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madazlotko, wysylam na priv.

 

Piotr, trzymam kciuki.

 

Agnieszka, masz pomysł na piasek do piaskownicy? w sensie skąd go wziąć?

Kupowaliście moze albo robiliście sami plac zabaw do ogródka? Albo znacie kogoś kto tanio robi?;) w mojej wsi plac zabaw jeden i drętwy, przydałoby się coś, zeby się dziecku nie nudziło...

 

hej ja mam miejsce na fajny piaseczek jak co dam cynka na pw :)

a co placu pełno teraz tego tylko trzeba samemu najlepiej łączyć zjeżdżalnie itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator c.o. i do hydrauliki potrzebny - solidny i niedrogi - najlepiej z okolic Torunia (gmina Obrowo). Jeśli macie Kogoś godnego polecenia to proszę o kontakt do takiej osoby. No i gdzie można niedrogo kupić materiały do centralnego ogrzewania i hydrauliki???

 

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc :))).

 

Ada w Lubiczu - wszystko do CO, wod-kan itd

 

Dziekuje wszystkim za zacisniete piastki. W kwestii wynikow "przetargu" bede wiedzial mam nadzieje pod koniec przyszlego tygodnia

 

W innej kwestii. Od kiedy Policja dostala Alfy Romeo do drogowki to nie mam wyjazdu abym nie spotkal choc jednej na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mogę się już pochwalić: podpisałam umowę na dostawę stolarki pcv dużego osiedla w Szczecinie:) A jutro będę wiedziećo kolejnej dużej realizacji w Bydgoszczy. Tym razem drewno.

Piotr, policja ma NAKAZ łapania i wystawiania mandatów. Oficjalnie maję powiedziane, że bez mandatów nie mają wracać ze służby. Czy drogówka czy prewencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Piotr, policja ma NAKAZ łapania i wystawiania mandatów. Oficjalnie maję powiedziane, że bez mandatów nie mają wracać ze służby. Czy drogówka czy prewencja.

 

Nie widze w tym nic nadzwyczajnego, nie dziwi mnie to ani nie martwi. Skoro moje pieniadze ida na utrzymanie tych mlodych emerytow, trzynastki i ponad przecietnie dlugie pelnoplatne chorobowe to niech choc "dobrze pracuja" w tej swoje kilkunastoletniej karierze w mundurze

 

Bez obrazy mam nadzieje bo ktos oczywiscie moze miec inny poglad ma te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie nie chodzi o to. Kiedyś jak złapali Ciebie np. bez pasów czy jak zapomniałeś włączyć światła to mogli dać pouczenie, bo tak przewiduje kodeks. Zależało to od policjanta. Teraz mają ZAKAZ wystawiania pouczeń, a NAKAZ wystawiania mandatów, bo jest dziura w budżecie i muszą ją wypełnić. I tak naprawdę cierpi na tym zwykły obywatel, bo każdemu może się zdarzyć coś zapomnieć. Teraz za byle co będzie trzeba płacić.

Jeśli chodzi o tych młodych emerytów. Wiesz, kiedyś miałam takie samo podejście jak Ty. Od 8 lat mam męża mundurowego i powiem szczerze, że dopiero teraz rozumiem co za syf jest w policji. I nie jest to wina policjantów. Jest to wina kierownictwa i ich podejścia. Zresztą temat rzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie nie chodzi o to. Kiedyś jak złapali Ciebie np. bez pasów czy jak zapomniałeś włączyć światła to mogli dać pouczenie, bo tak przewiduje kodeks. Zależało to od policjanta. Teraz mają ZAKAZ wystawiania pouczeń, a NAKAZ wystawiania mandatów, bo jest dziura w budżecie i muszą ją wypełnić. I tak naprawdę cierpi na tym zwykły obywatel, bo każdemu może się zdarzyć coś zapomnieć. Teraz za byle co będzie trzeba płacić.

Jeśli chodzi o tych młodych emerytów. Wiesz, kiedyś miałam takie samo podejście jak Ty. Od 8 lat mam męża mundurowego i powiem szczerze, że dopiero teraz rozumiem co za syf jest w policji. I nie jest to wina policjantów. Jest to wina kierownictwa i ich podejścia. Zresztą temat rzeka...

 

Zdaje sobie sprawe z tego ze masz meza Policjanta i mozesz inaczej na to patrzec. Moja matka jest krawcowa-szwaczka, wiesz jaki ona miala syf w pracy i ile dziesiat lat pracowala w tym zawodzie na akord? Syf byl tez wina kierownictwa, zreszta jeden z jej zakladow w Toruniu upadl lub upada, innego tez nie ma i od klinastu lat nie dostala pensji za kilka miesiecy a w ZUSie nie maja odprowadzonych skladek za dluzszy okres. Jakos emerytury wczesniej jej nikt dac nie chce z tego powodu. Nie widze absolutnie zadnego, nawet najmniejszego powodu aby np. Policjanci mieli az takie przywileje, zero przeslanek ...

 

Ze daja mandat za niezapiete pasy czy nie wlaczone swiatla - bardzo dobrze. Przepisy sa to aby je przestrzegac. Wiec za co co mi grozi i ile bedzie mnie to kosztowac jak sie nei zastosuje. Jezdzac autem kilkadziesiat tysi km rocznie godze sie na to i tyle. Zawsze mam zapiete pasy nawet jak jade 300m po osiedlu do sklepu i zawsze wlaczalem swiatla nawet jak nie wynikalo to z przepisow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ja też bez pasów czy świateł się nie ruszam. Wkurza mnie po prostu nacisk z góry na mandaty, bo są potrzebne pieniądze. Ostatnio była akcja kontrolowania samochodów. Komendant jedengo z komisariatów miał pretensje do policjantów, że za mało kontrolują, bo we dwóch kontrolują jeden pojazd ( co jest zgodne z przepisami). Dawał im do zrozumienia, że powinni kontrolować każdy osobno (czyli łamać przepisy w imię statystyki). Policjanci się zaparli i powiedzieli, że nie chcą przechodzić bagna jakie przeszedł ostatnio jeden z nich gdy został oskarżony o łapówkę przez matkę pani prokurator (dość głośna sprawa w mediach). Komendant zamilkł. Dla mnie też emerytury w wieku 40 lat to jakaś paranoja. Powinno być inne rozwiązanie. Jestem jak najbardziej za. Mogą im zmienić emerytury, wprowadzić chorobowe płatne 80%, ale za to niech wprowadzą tak jak jest w kodeksie pracy płatne nadgodziny, święta, nocki.

A Twoja mamę doskonale rozumiem. Mam dwie szwaczki w rodzinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tak blisko Wladka, to moje najmniej ulubione okolice

 

Chalupa caloroczna? Moze w promocyjnych cenach przed sezonem jakis tam integracyjny zjazd Grupy Torunskiej bys zaoferowal. Jak zalatwisz beczke, pare cegiel i kawalek blachy to ja moge ryby powedzic :)

 

Nie ma problemu,na razie pierwszych gości mamy na weekend majowy,miejsca jeszcze są więc zaprasza:))Wcześniej się nie wyrobię z łazienkami i łupkiem,ceny poza sezonem 60 za pokój 2os ,80 za 3osobowy i 100 za 4 osobowy/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...