Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Malo jeszcze wiem o budowaniu, ale jedno juz wiem, mozna robic szybko ale bez przesady 2-3 miesiace na dom do zamieszkania to chyba modulowy z drewna albo cos? klasyczna technologia budowy wymaga przestojow i odczekania jakis tam czsaookresow.

 

Mój domu uważam, że zbudowaliśmy dosyć szybko - w rok. Teraz po 5 latach właśnie będziemy robić remont, bo jednak osiadł i na ścianach porobiły się większe i mniejsze rysy. Moi rodzice dom budowali 5 lat i u nich mogę powiedzieć, że naprawdę nic nie osiada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Dlatego wlasnei ktos mi kiedys niedawno radzil, aby po wybudowaniu domu ostroznie z wykanczaniem malowaniem itp. nie szalec z jakoscia mateiralu nie wybierac najlepszych tynkow farb plytek itp. za 4-5 lat i tak moze czekac cie remont wiec wtedy lepiej juz dac cos porzadnego.

 

Poza tym wiem juz jak wazny jest etap "0" wlasciwe posadowienie law, izolacja, zageszczenie materialu pod podlogami itd. jak sie zle to zrobi to pozniej moga sie pojawic niespodzianki typu, podloga w gdzies siadzie 1-5 cm a jeszcze niech bedzie na niej jakas sciaka dzialowa i efekt gotowy.

 

tak sobie ostatnio liczylem 1 paleta bloczkow 1,5 tony poszlo mi 30 palet, 32 m3 betonu (na razie, a jeszcze chudziak na podloge ~ 19 m3), do tego stal 1 tona, sciany, nadproza, strop, wiezba, dachowka ale to musi wazyc! a stawia sie to na grunice gdzie tylko sobie zajace kicaly. nie ma bata to bedzie siadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak coś w tym chyba jest żeby mury postały

 

Wadus przypomniało mi się, że czytałam ostatnio artykuł, ze inwestowanie w okna z niskim współczynnikiem Uw ma sens jeśl iw domu planuje się odpowiednie systemy wentylacji czyli rekuperator i inwestuje sie w ogrzewanie pompą ciepła. Ale ile w tym prawdy to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze w oknach specjalne nawiewki, ktore nie sa tylko zwyklymi szczelinami tylko regauja na zmiany cisnienia czy jakos tak...

 

Oczywiscie zgadzam sie z tym, ze nie wolno z domu zrobic termosu bo po pewnym czasie zaczna sie problemy z wilgocia a dalej z grzybami i plesnia. z drugiej strony moj dom w kubaturze ma okolo 600 m3 wiec to nie az tak malo wiec jednak licze, ze jakas tam wymiana powietrza bedzie, poza tym moja zona lubi sobie przewietrzyc pomieszczenia wiec napewno nawet w zimie 5-10 min intensywnego wietrzenia nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

Znacie moze gdzies jakies miejsce w Polsce gdzie mozna by zobaczyc jakias duza ekspozycje mebli kuchennych? z zona zastanawiamy sie czy nie wartoby pojechac gdzies w takie miejsce i podejrzec jakeis ciekawe rozwiazania, ktore mozna by pozniej zastosowac w naszej kuchmni.

 

Nasza kuchnia nie jest super mala ale tez nie az tak duza, 245cm x 440cm niestety slabo ustawna. Jest otwarta na salon wiec tam nic nie ustawimy, na najdluzszej scianie chcemy spore okno wiec tam poza zlewem i blatem wiele nie wsadzimy. zostaja 2 sciany 245cm z czego jedna bedzie miala drzwi do spizarki.

 

kuchnia to ta czesc, ktora raczej od razu robi sie na "gotowo" wiec najwazniejsze aby jej nie zepsuc, zastanawiamy sie nawet czy nie wynajac kogos aby nam zaprojektowal ta kuchnie i zrobil kilka wariantow z wizualizacja. Moze znacie/polecilibyscie kogos kto potrafi doradzic jak zrobic "trudna" kuchnie?

 

W Toruniu raczej nie ma albo nie wiem gdzie szukac Galeria AMC czy na mazowieckiej to raczej sofy i meble salonowe. Kuchni jest moze kilka na krzyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wakacyjnie;) po 2 latach od wprowadzenia sie przyszedl czas na podbitkę - pamiętacie gdzie kupowaliscie swoje? macie drewno czy pcv? na co zwrocic uwagę?

 

Ja mam drewno, rodzice moi PCV. Obie wyglądają ładnie, robione przez tę samą ekipę (moja podbitka ok. 5 lat temu, moich rodziców w tym roku). Ekipa fajna, ale chyba nie najtańsza. tel. 601 628 452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Wadus w Toruniu to ja też nie kojarzę żadnego takiego salonu z mebalmi kuchennymi.

Najlepiej chyba narysować sobie rzut kuchni, zaznaczyć wszystkie wejścia, okna itd i pomyśleć. Pooglądać na necie różne kuchnie, do teog jest sporo rozwiązań w kuchni, szafeczek, cargo, schowków. Ja chyba bym poszukała stolarza który takie meble robi, są tacy którzy podpowiadają różne rozwiązania. Mam namiar na jednego ale do niego potrzeba anielskiej cierpliwości bo z dotrzymywaniem terminu to on ma spore problemy.

Mam też koleżankę projektankę wnętrz - Studio-M Chojnicki, ale nie wiem ile takie projekty kosztują.

Wadus przy kuchni otwartej można postawić choć z jednej strony ściankę taką 60-80cm od strony salonu wtedy szafki ustawia się przy tym murku (nie wiem czy zrozumiale to napisałam) , dodatkowo odzielić od salonu mozna wyspką, barkiem itp

 

Z wieści dot naszej budowy. Okazało się że z powodu braku nadproża nie możemy zamontować a tym samym zamówić bramy segmentowej. No to zebrałam oferty na bramę uchylną otwieraną do góry. Na bramy Wiśniowskiego z montażem dostaję oferty w granichach 2000-2100zł , a dziś dostałam wycenę Hormanna za 1600zł więc zostałam mile zaskoczona. W sobotę pojedziemy zobaczyć te bramy i omówić szczegóły. Dodam że to ceny na bramę 2500*2250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeżeli masz na myśli Thermoprojekt z Pigwowej 6, to robiłam u nich komplet dokumentów do PnB. Co prawda wszystko załatwili w miarę szybko, ale ... . Okazal sie, że w instalacji wod-kan nie zrobili kanalizy z kuchni. Niby drobiazg, ale wkurza, bo prezcież zainkasowli za to. I takich drobiazgów jest wiecej. Drugi raz nie robiłabym tego w tej firmie, a sama pobiegałabym za papierami.

Na pewno byłoby dużo taniej.

 

My współpracowaliśmy z Thermoprojektem i jesteśmy zadowoleni... Wszelkie potrzebne dokumenty i opracowania załatwione sprawnie i profesjonalnie. W sprawach budowlanych za bardzo się nie orientowaliśmy przedtem i wszystko nam krok po kroku wyjaśnili na początku jak co będzie wyglądało, więc byliśmy na bieżąco co się dzieje. Bez opóźnień, błędów i użerania się z urzędasami... Polecam!:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My współpracowaliśmy z Thermoprojektem i jesteśmy zadowoleni... Wszelkie potrzebne dokumenty i opracowania załatwione sprawnie i profesjonalnie. W sprawach budowlanych za bardzo się nie orientowaliśmy przedtem i wszystko nam krok po kroku wyjaśnili na początku jak co będzie wyglądało, więc byliśmy na bieżąco co się dzieje. Bez opóźnień, błędów i użerania się z urzędasami... Polecam!:bye:

 

My też z nimi współpracowaliśmy - niestety miało być pięknie było BARDZO BARDZO DROGO Kierownik budowy był 3 razy na budowie skasowano naprawdę sporo dla przykładu , zmiana projektu bo mieliśmy w projekcie gaz , musieliśmy zrobić zmianę na Pompę ciepła koszt niby jak dla nas 2 tyś złotych , o dziwo pani z banku dała mi tel do pana Lewandowskiego OKAZAŁO SIĘ że on robił nasz projekt i robi bez problemu do pomp ciepła koszt 300zł , tak na 99,99% gdybym dał do hermoprojekt "Oni " dali by go do Pana Lewandowskiego jemu grosze od nas 2 tys a gadania ile to roboty było NAPRAWDĘ NIGDY WIĘCEJ

pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majniko, po wymianie mojego telefonu na nowy mało ludzi może sie do mnie dodzwonić. Muszę go reklamować. Nie wyskakują mi połączenia, nie dochodzą sms-y albo dochodzą urwane. Ale wczoraj sprawę obgadałyśmy:)

Natalia, puszczę chłopaków, ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, bo nie możemy wyjechać z Gdańska. Zjeżdżąją co dwa tygodnie na niedziele do domu i jadą z powrotem. Tylko przypomnij mi się w razie czego , bo w ostatnim czasie mam zaćmienia pamięci;)

Jeśli chodzi o kuchnie to ja zamawiałam w galerii AMC w Indeco (teraz chyba Decor Design - siedziba na Stalowej,, ale są dalej w AMC). Tam był taki fajny młody chłopak, który robił nam projekt i dużo rzeczy doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...