Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

hej pourlopowo :)

 

my mielismy geodetę znajomego i zapłacilismy tylko 400zł bo tak to chyba - ztego co słyszałam, za każdy punkt biora 100zł więc jak są wcięcia w budynku to trochę sie tego mozę nazbierać

moge spytać męża i wysłać tel na pw bo to mąż jego koleżanki

 

U nas w sobotę wracamy na budowę - zaczynamy dach budować który na razie przykryjemy papą.

Pod koniec wrzesnia montaż okien, bramy garażowej i drzwi wejściowych.

Tyle planów na ten rok, jeśli się uda coś więcej - chodzi o czas bo budujemy sami tzn mąż i teść czasem szwagier wpada do pomocy, to może coś w środku zrobimy.

 

Wadus pisz co u Was, mury stoją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Marika, pojawiłaś się z pierwszym wpisem od razu wychwalającym Thermoprojekt....chyba coś nie tak

Nastka, co za remont robisz? Jak moi zjadą z Gdańska to podeślę ich do Ciebie do tego balkonu.

 

Tak jak napisałam, zalogowałam się tutaj natrafiając na te niepochlebne opinie po to żeby napisać, że ja miałam bardzo dobre doświadczenia z tą firmą. Przeglądając posty widzę, że pisze tu regularnie jedynie kilka osób i wszystkie jakoś korzystały z usług Thermoprojektu i były niezadowolone, to też może budzić jakieś podejrzenia.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej

Wadus mury pną się do góry?

 

U nas dach na finiszu tzn kończymy deskowanie i kładzenie papy. Na wiosnę położymy gonty. Za chwilę motaż okienm drzwi i bramy garażowej.

Nastał czas też na ubezpieczenie budowy - prawie 500zł składka roczna ale za to będziemy spać spokojniej.

 

Czy warto kupić okna dachowe Optilight - jest to tańsza linia produkowana przez Fakro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wadus mury pną się do góry?

 

U nas dach na finiszu tzn kończymy deskowanie i kładzenie papy. Na wiosnę położymy gonty. Za chwilę motaż okienm drzwi i bramy garażowej.

Nastał czas też na ubezpieczenie budowy - prawie 500zł składka roczna ale za to będziemy spać spokojniej.

 

Czy warto kupić okna dachowe Optilight - jest to tańsza linia produkowana przez Fakro

 

Sciany sa juz wyciagniete do polowy, jutro ma przyjechac drugi transport z Solca,

 

Teraz musze zalatwic nadproza, steple, strop Teriva.

 

Przy okazji, w projekcie mam monolit a moj KB wyjechal na wakacje, gdzie moglbym przeprojektowac strop aby pasowal na Teriva?

 

Moj majster mowi ze nie chce mu sie za bardzo to robic a poza tym mowil ze to zadanie dal kogos z uprawnieniami a on to moze najwyzej doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja tez dostalem wycene na plyte zernanska,

 

l.p. wyszczególnienie ilość szt. cena netto wartość netto

1 SPB 2002 7,5 kN 626 X 90 1 538,00 zł 538,00 zł

2 SPB 2002 7,5 kN 626 X 120 3 661,00 zł 1 983,00 zł

3 SPB 2002 7,5 kN 626 X 150 2 835,00 zł 1 670,00 zł

4 SPB 2002 7,5 kN 596 X 90 1 453,00 zł 453,00 zł

5 SPB 2002 7,5 kN 596 X 150 4 720,00 zł 2 880,00 zł

6 SPB 2002 7,5 kN 566 X 90 3 417,00 zł 1 251,00 zł

7 SPB 2002 7,5 kN 566 X 120 2 515,00 zł 1 030,00 zł

8 SPB 2002 7,5 kN 566 X 150 4 649,00 zł 2 596,00 zł

9 SPB 2002 7,5 kN 386 X 90 1 262,00 zł 262,00 zł

10 SPB 2002 7,5 kN 386 X 120 5 317,00 zł 1 585,00 zł

11 SPB 2002 7,5 kN 356 X 90 1 242,00 zł 242,00 zł

12 SPB 2002 7,5 kN 356 X 120 3 292,00 zł 876,00 zł

13 SPB 2002 7,5 kN 356 X 150 2 379,00 zł 758,00 zł

 

RAZEM 15 586,00 zł Netto

 

ile do tego trzeba doliczyc ? Dzwig i ukladanie? poza tym powiedziano mi przy wycenie ze w moim projekcie bedzie duzo dolwewk jak duzo ... nie wiem?

ale doradzano raczej strop filigran 14 tys netto (ale przeciez to trzeba bedzie zalac betonem i tak?? wiec jaka tu oszczednosc?)

 

W projekcie chcialbym zrobic obejscie komina i zrobic tez otwor na schody (w przyszlosci) teraz ten otwor tylko bym zakleil karton gipsem

 

STrop wycenialem w GrupieCB

 

Jeszcze nie jest za pozno.... w sumie moglbym zrobic plyty zeranskie, ale moj KB lamentowal zle klawiszuja, ze lepiej TERIVA itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus u nas do przykrycia było 101mkw

Płyty nasz kosztowały 10500zł brutto juz z dostawą na budowę. Dźwig wraz z dojazdem i ułożeniem 700zł (w emtechu za to mieli taką stawkę że wyszłoby z 1400zł)

Jak liczyliśmy terivę to wychodziła ok 1,5-2tys drożej. Także trzeba to sobie przekalkulować, na płyty czekaliśmy jakiś 3tyg, ułozenie płyt 2godz i można działać dalej, po terivie trzeba odczekać te 2 tygodnie chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy plyty zeranskie montuje ekipa budowlana czy sie zamawia kogos innego?

 

I przy zeranskich nie robi sie potem jakiegos dodatkowego zbrojenia? zalewania szczelin? na suporeksie chyba tego nie mozna klasc od razu trzeba zrobic podmorowke?

 

Wlasnie wyslalem do grupy CB rysunki i czekam na jakies szczegoly.

 

Moj majster nigdy nie ukladal zeranskich wiec widze troche sie tego obawia, poza tym ... mam stawke na etapy i teraz na etapie sciany/strop Tervia mam ustalona kwote, przy plytach zeranskich jezeli nie on mialby to montowac musialbym jakos odliczyc koszty nie robienia Teriva.

 

Boje sie aby mi nie skisili tego stropu. Teriva ma majster obcykana, nikt jeszcze nie narzekal a przy zeranskich ktos to musi dobrze zrobic inaczej bedzie mi klawiszowac i pekac w miejscach laczen. pozatym w miejscu schodow, kominow i tak bedzie trzeba robic monolit dolewany chyba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus u nas płyty układał operator dźwigu wg planu tak jak były zamawiane

my kładliśmy na suporex tzn na to był wylany wieniec i płyty na nim się opierają

Nie ma dodatkowego zbrojenia, szczeliny pewnie trzeba zalać, my mamy użytkowe poddasze więc dojdzie na to styropian, posadzka

Otwory na kominy wycinaliśmy boschem

na pw postaram Ci wrzucić fotkę tego stropu nad naszą piwnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...