Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

 

Z nowosci mam drugiego synka :) ma juz prawie 5 m-scu

 

gratulacje :)

u nas też drugi synek, troszkę młodszy, za kilka dni kończy 3 m-ce.

 

Na budowie u nas w tym roku pojawiły się gonty na dachu, pojawiły się wszystkie instalacje, położyliśmy tynki i zamontowaliśmy parapety wewnętrzne. Teraz będzie czas na gładzie, ale to już na wiosnę ruszamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwą firmą KUSBUD z Torunia właścicielka założycielka grupy budującej "Toruń i okolice" "agnieszkakusi" firma zajmuje się stolarką okienną i drzwiową oraz bramami i roletami.

Początek tradycyjnie poszukiwania okien z roletami wybraliśmy trzyszybowe na profilu veka - część z roletami i napędami.

Umowa, zaliczka [nierozsądnie daliśmy się namówić na zapłacenie całości]

Po trzech tygodniach a w umowie max 1 miesiąc miały być okna z roletami na budowie.

Po wielu prośbach i groźbach i około 4 miesiącach walki udało się wycisnąć od firmy okna innego producenta niż zamawiane.

Miały być firmy Petecki z Łodzi [kontaktowałem się z Peteckim - informacja nie współpracuje już z Kusbud] są innej firmy z Bydgoszczy.

Brakowało rolet i okna trójkątnego lukarny.

Po kolejnych 3 miesiącach dostarczono i zamontowano okno lukarny na zupełnie innym profilu, innej firmy, z pakietem dwu a nie trzyszybowym.

Do dziś nie doczekaliśmy się zamówionych i zapłaconych rolet przez co okna parteru leżą na budowie i wstrzymują nam dalszą pracę [tynki, posadzki itd...]

Właścicielka p.Agnieszka nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile...

Wcześniej obiecywała że zrealizuje zamówienie za tydzień, dwa itd... prosiła o czekanie z względu na problemy finansowe firmy.

Ale chętnie inkasowała kolejne zaliczki od kolejnych "ofiar"

Nawet padły propozycję zapłacenia po raz drugi za te same rolety w formie pożyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos namiary na jakies w miare tanie i soldne ekipy budowlane na poczatek do fundamentow, jakiegos niedrogiego kierownika budowy..? Chcemy zaczac budowe w przyszlym roku ale kompletnie niewiemy za co sie zabrac i niemamy zadnych poleconych ekip jak narazie budowa bedzie w Małej Nieszawce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam.

Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwą firmą KUSBUD z Torunia właścicielka założycielka grupy budującej "Toruń i okolice" "agnieszkakusi" firma zajmuje się stolarką okienną i drzwiową oraz bramami i roletami.

Początek tradycyjnie poszukiwania okien z roletami wybraliśmy trzyszybowe na profilu veka - część z roletami i napędami.

Umowa, zaliczka [nierozsądnie daliśmy się namówić na zapłacenie całości]

Po trzech tygodniach a w umowie max 1 miesiąc miały być okna z roletami na budowie.

Po wielu prośbach i groźbach i około 4 miesiącach walki udało się wycisnąć od firmy okna innego producenta niż zamawiane.

Miały być firmy Petecki z Łodzi [kontaktowałem się z Peteckim - informacja nie współpracuje już z Kusbud] są innej firmy z Bydgoszczy.

Brakowało rolet i okna trójkątnego lukarny.

Po kolejnych 3 miesiącach dostarczono i zamontowano okno lukarny na zupełnie innym profilu, innej firmy, z pakietem dwu a nie trzyszybowym.

Do dziś nie doczekaliśmy się zamówionych i zapłaconych rolet przez co okna parteru leżą na budowie i wstrzymują nam dalszą pracę [tynki, posadzki itd...]

Właścicielka p.Agnieszka nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile...

Wcześniej obiecywała że zrealizuje zamówienie za tydzień, dwa itd... prosiła o czekanie z względu na problemy finansowe firmy.

Ale chętnie inkasowała kolejne zaliczki od kolejnych "ofiar"

Nawet padły propozycję zapłacenia po raz drugi za te same rolety w formie pożyczki.

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221866-Jak-omami%C4%87-klienta-historia-pewnych-okien-z-firmy-KUS-BUD-ku-przestrodze&highlight=historia+moich+okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

 

Jak dobrze, ze te posty nie zniknely z forum!

 

W zeszlym roku robilem u ww Pani wycene okien Veka Alphaline 90 oferta byla srednio atrakcyjna i troche nie do konca bylem przekonany.

 

Nawet Pani Agnieszka byla na mojej budowie i rozmawiala z wykonawca zostawila mu wizytowke. Wykonawca to moj znajomy wiec powiedzial mi, ze zna juz ta Pania i zebym od niej nic nie kupowal bo wejde na mine. Robil juz jeden dom gdzie okna mialybyc z KUS-BUD i nigdy tam nie dotarly. Inwestor zamowil gdzie indziej a o zwrot zaliczki wystapil do sadu.

 

Trudno mi bylo uwierzyc bo ktos kto jest tak aktywny na forum bylby od razu zlustrowany. Lepiej pozno niz wcale, ja uratowalem pieniadze, czas i nerwy.

 

Dziekuje i wspolczuje poszkodowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko odwiedzam ten wątek. Betusia35, Piotrulex dzięki za odpowiedzi.

 

Pozwolę sobie na 1 uwagę. Najlepsza rzecz jaka przytrafiła mi się podczas budowy to wybór systemu ogrzewania.

Mieszkam już ponad rok i skrupulatnie notuję zużycie prądu przez pompę ciepła i aż się pycho cieszy.

Owszem na etapie inwestycji był to duży wydatek, ale po roku nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten cel.

Ogrzewanie dość dużego jednak domu kosztowało w 2014 roku 1106 zł i 69 gr, przygotowanie CWU to 430,18 zł razem wydatki na ogrzewanie i cwu 1536,87 - wynik lepszy zdecydowanie od tego co się spodziewałem. Zależało mi na bezobsługowości (i faktycznie obsługa sprowadza się do spisania licznika przy porannej fajce - choć i to jest moją fanaberią) i rozsądnych kosztach, a wyszło duuużo lepiej.

DLATEGO WSZYSTKIM NIEZDECYDOWANYM SZCZERZE POLECAM WYBÓR POMPY CIEPŁA JAKO SYSTEMU GRZEWCZEGO DLA WASZYCH NOWYCH DOMÓW

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du/page390

(pod powyższym linkiem bardziej szczegółowe wyliczenia i gabaryty domu w stopce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko odwiedzam ten wątek. Betusia35, Piotrulex dzięki za odpowiedzi.

 

Pozwolę sobie na 1 uwagę. Najlepsza rzecz jaka przytrafiła mi się podczas budowy to wybór systemu ogrzewania.

Mieszkam już ponad rok i skrupulatnie notuję zużycie prądu przez pompę ciepła i aż się pycho cieszy.

Owszem na etapie inwestycji był to duży wydatek, ale po roku nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten cel.

Ogrzewanie dość dużego jednak domu kosztowało w 2014 roku 1106 zł i 69 gr, przygotowanie CWU to 430,18 zł razem wydatki na ogrzewanie i cwu 1536,87 - wynik lepszy zdecydowanie od tego co się spodziewałem. Zależało mi na bezobsługowości (i faktycznie obsługa sprowadza się do spisania licznika przy porannej fajce - choć i to jest moją fanaberią) i rozsądnych kosztach, a wyszło duuużo lepiej.

DLATEGO WSZYSTKIM NIEZDECYDOWANYM SZCZERZE POLECAM WYBÓR POMPY CIEPŁA JAKO SYSTEMU GRZEWCZEGO DLA WASZYCH NOWYCH DOMÓW

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191620-POMPA-CIEP%C5%81A-zu%C5%BCycie-pr%C4%85du/page390

(pod powyższym linkiem bardziej szczegółowe wyliczenia i gabaryty domu w stopce)

 

Gratuluje wyniku i fajnie, ze jestes zadowolony z uzytkowania domu.

 

Jednak aby byc obiektywny musze nadmienic ze zima 2013/2014 nie byla az tak zimna, sniegu jak na lekarstwo mrozow tez wielkich nie bylo.

Nie dziwi wiec maly koszt zuzycia enegri elektrycznej. Pompa nie musiala sie czesta zalaczac.

 

 

Mimo wszystko pomimo, ze jestem jak najbardziej za bezobslugowoscia systemu grzewczego to jednak troche sie obawiam cen energii elektrycznej za 5-10 lat, a pozniej...?

 

Wiadomo jak u nas energia jest wytwarzana ciagle w wiekszosci z wegla, atomowek brak, a farmy wiatraczne watpie aby daly rade zastapic wczesniej wspomniane zrodla.

 

zazwyczaj ktos kto ma pompe nie budowal komina ani kotlowni wiec poza kominkiem nie ma alternatywy na inne zrodlo ogrzewania (pelet, owies, ekogroszek itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, ze te posty nie zniknely z forum!

 

W zeszlym roku robilem u ww Pani wycene okien Veka Alphaline 90 oferta byla srednio atrakcyjna i troche nie do konca bylem przekonany.

 

Nawet Pani Agnieszka byla na mojej budowie i rozmawiala z wykonawca zostawila mu wizytowke. Wykonawca to moj znajomy wiec powiedzial mi, ze zna juz ta Pania i zebym od niej nic nie kupowal bo wejde na mine. Robil juz jeden dom gdzie okna mialybyc z KUS-BUD i nigdy tam nie dotarly. Inwestor zamowil gdzie indziej a o zwrot zaliczki wystapil do sadu.

 

Trudno mi bylo uwierzyc bo ktos kto jest tak aktywny na forum bylby od razu zlustrowany. Lepiej pozno niz wcale, ja uratowalem pieniadze, czas i nerwy.

 

Dziekuje i wspolczuje poszkodowanym

 

Od tego jest w końcu to forum.

My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia ;(

Mam tylko nadzieje że braknie jej kiedyś Inwestorów do wyłudzania zaliczek.

I pomyśli jak my oszukani się czujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak aby byc obiektywny musze nadmienic ze zima 2013/2014 nie byla az tak zimna, sniegu jak na lekarstwo mrozow tez wielkich nie bylo.

Nie dziwi wiec maly koszt zuzycia enegri elektrycznej. Pompa nie musiala sie czesta zalaczac.

 

Zgadza się, jednak porównując z sąsiadami grzejącymi czym innym mogę i to dość obiektywnie stwierdzić, że koszt jest śladowy - zresztą niemal identyczny jak u znajomych mających 43m2 mieszkanie na Rubinkowie

 

Mimo wszystko pomimo, ze jestem jak najbardziej za bezobslugowoscia systemu grzewczego to jednak troche sie obawiam cen energii elektrycznej za 5-10 lat, a pozniej...?

 

Wszystkie nośniki energii drożeją proporcjonalnnie - chyba, że są jakieś czynniki zewnętrzne - np. ktoś zakręci kurek z gazem ;-)

 

Wiadomo jak u nas energia jest wytwarzana ciagle w wiekszosci z wegla, atomowek brak, a farmy wiatraczne watpie aby daly rade zastapic wczesniej wspomniane zrodla.

 

Akurat prąd elektryczny jest jedynym nośnikiem energii, który potrafimy już produkować we własnym zakresie, a rozwój technologii na pewno jeszcze to ułatwi i upowszechni.

 

zazwyczaj ktos kto ma pompe nie budowal komina ani kotlowni wiec poza kominkiem nie ma alternatywy na inne zrodlo ogrzewania (pelet, owies, ekogroszek itp.)

 

I bardzo dobrze - komin jest zbędny - no chyba, że do wieszania anten lub dla bociana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Czy ma ktos namiary na jakies w miare tanie i soldne ekipy budowlane na poczatek do fundamentow, jakiegos niedrogiego kierownika budowy..? Chcemy zaczac budowe w przyszlym roku ale kompletnie niewiemy za co sie zabrac i niemamy zadnych poleconych ekip jak narazie budowa bedzie w Małej Nieszawce.

 

kierownika mieliśmy od pani Ewy Karpy, która nam robiła adaptacje, koszt 1000zł po negocjacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos namiary na jakies w miare tanie i soldne ekipy budowlane na poczatek do fundamentow, jakiegos niedrogiego kierownika budowy..? Chcemy zaczac budowe w przyszlym roku ale kompletnie niewiemy za co sie zabrac i niemamy zadnych poleconych ekip jak narazie budowa bedzie w Małej Nieszawce.

 

Firma z Wielkiej Nieszaki, widze ich prace, polecam

 

Paweł właściciel

669-406-224

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwą firmą KUSBUD z Torunia właścicielka założycielka grupy budującej "Toruń i okolice" "agnieszkakusi" firma zajmuje się stolarką okienną i drzwiową oraz bramami i roletami ...

 

ale wstyd, wstyd

 

co to ludzie z siebie zrobią dla pieniędzy, masakra

 

jak tu w lustro spojrzeć, jak w oczy oszukanych ludzi, co rodzicom gdy spytają "Agnieszko, czy ja tak Cie wychowałam?"

 

szkoda słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rzadko odwiedzam ten wątek. Betusia35, Piotrulex dzięki za odpowiedzi.

 

Pozwolę sobie na 1 uwagę. Najlepsza rzecz jaka przytrafiła mi się podczas budowy to wybór systemu ogrzewania.

Mieszkam już ponad rok i skrupulatnie notuję zużycie prądu przez pompę ciepła i aż się pycho cieszy.

Owszem na etapie inwestycji był to duży wydatek, ale po roku nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na ten cel.

Ogrzewanie dość dużego jednak domu kosztowało w 2014 roku 1106 zł i 69 gr, przygotowanie CWU to 430,18 zł razem wydatki na ogrzewanie i cwu 1536,87 - wynik lepszy zdecydowanie od tego co się spodziewałem. Zależało mi na bezobsługowości (i faktycznie obsługa sprowadza się do spisania licznika przy porannej fajce - choć i to jest moją fanaberią) i rozsądnych kosztach, a wyszło duuużo lepiej.

 

mój ekogroszek z podajnikiem nie jest co prawda bezobsługowy ale inwestycja była tania

 

na sezon grzewczy starcza nam nieca 3 tonki czyli powiedzmy 2000zł

 

za prąd zimą płacę miesięcznie około 100-110zł

za prąd latem około 90-100zł

 

zimą CWU grzeje kociołkiem, latem prądem czyli jak widać samo grzanie CWU prądem jakoś wiele nie kosztuje

 

gdybym spał na kasie i wygoda by sie liczyła PC by była, tak nie jest więc jestem zadowolony z tego co mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest w końcu to forum.

My niestety nie mieliśmy tyle szczęścia ;(

Mam tylko nadzieje że braknie jej kiedyś Inwestorów do wyłudzania zaliczek.

I pomyśli jak my oszukani się czujemy.

 

zgłaszaliście się z tym do organów ścigania?

 

To przecież działąnie niezgodne z prawem

 

Moze zróncie coś aby mieć czyste sumienie i inni sie nie nacieli

 

Nie można wiedzieć że ktos taki dalej działą, być moze oszukuje i nic z tym nie robić !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

poszukuje stali...

 

pret zbrojeniowy fi12 - 1000mb

pret gladki fi6 - 4000mb

 

ceownik 100 - 150mb

dwuteownik 100,120,140 - pojedyncze sztuki

 

chodzi mi o material z odzysku, moze komus zalega po zatrzymanej inwestycji, nadmiar po budowie lub z rozbiorki hal/magazynow itp

odcinki od 4mb w gore juz sa ok

 

jesli nie wy, to moze gdzies wsrod znajomych / rodziny ktos taki material posiada...

 

przyjade, zaplace, zabiore...

 

dajcie znac na PW, moze akurat komus zalega, a ja krok po kroku uzupelnie braki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze suporeks 24x24x59 jesli pozostalo komus minimum 1 paleta, to bym byl zainteresowany odkupieniem...

 

Czesc, zdaje mi sie, ze mi zostalo sporo bloczkow 24x24x59 (kupowane 2 lata temu bezposrednio z Solbetu z Solca Kujawskiego twardosc: 600)

 

 

Zastanawialem sie czy ich nie schowac na poddaszu ( ale mysle ze predzej przydadza mi sie polowki na ew. scianki dzialowe)

 

Chetnie sie ich pozbede (lokalizacja Greboicn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...