Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Cześć :) wiem, że moja aktywność na forum ogranicza się tylko do zadawania pytań, ale (tu trochę posłodzę) kto jak nie Wy mi tak profesjonalnie i szybko odpowiecie :). A więc moje pytanie brzmi: co ma zrobić w sytuacji gdy nowo wybudowany sąsiad zrobił sobie oczyszczalnię przydomową i drenaż zlokalizował dużo bliżej mojej studni niz pozwalaja na to przepisy ( na oko jest to ok. 15 metrów). Czy gmina może mu wydać na to pozwolenie czy już w tej chwili powinnam zainterweniować. Szczerze mówiąc nie chciałabym od razu z nowym sąsiadem wchodzić na wojenną ścieżkę no ale o swoje interesy chyba powinnam zadbać. Z góry wszystkim dziękuje za\pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) wiem, że moja aktywność na forum ogranicza się tylko do zadawania pytań, ale (tu trochę posłodzę) kto jak nie Wy mi tak profesjonalnie i szybko odpowiecie :). A więc moje pytanie brzmi: co ma zrobić w sytuacji gdy nowo wybudowany sąsiad zrobił sobie oczyszczalnię przydomową i drenaż zlokalizował dużo bliżej mojej studni niz pozwalaja na to przepisy ( na oko jest to ok. 15 metrów). Czy gmina może mu wydać na to pozwolenie czy już w tej chwili powinnam zainterweniować. Szczerze mówiąc nie chciałabym od razu z nowym sąsiadem wchodzić na wojenną ścieżkę no ale o swoje interesy chyba powinnam zadbać. Z góry wszystkim dziękuje za\pomoc :)

 

1. Najpierw zorientuj sie dokladnie jak jest a jak byc powinno

2. Pozniej porozmawiaj z sasiadem

3. Jak to efektu nie przyniesie to smignij do PINB i tam dowiedz sie co mozesz z tym zrobic

 

Scieki i pitna woda - to nie przelewki, dzialaj!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

Z radością i podziwem obserwujemy, jak funkcjonuje Wasza Grupa Budująca na Forum. Chcemy na łamach "Muratora" opisać to unikalne zjawisko, jakim jest istnienie Grup Budujących. Prosimy o spotkanie z Wami. Zaproponujcie termin, przyjedziemy. Chcemy porozmawiać, jakie są Wasze relacje wzajemne i opinie.

 

Czekamy na odzew! Liczymy na nieskomplikowane zorganizowanie takiego spotkania któregoś wieczoru lub w weekend.

 

Prosimy o sygnał - najlepiej pisząc na: [email protected]

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Andrzej T. Papliński

Kierownik Działu Publicystyka

miesięcznika "Murator"

tel. (22) 59 05 358

 

-----------------------------------------------

MURATOR miesięcznik

ul. Dęblińska 6, 04-187 Warszawa

tel. (22) 59 05 358

 

e-mail: [email protected]

 

WWW: http://murator.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Bardzo wszystkim budującym zazdroszczę przechodzenia przez to wszystko(od marzenia do przeprowadzki do własnego domu).Ja za namową kolegi wybrałem drogę trochę na skróty,a mianowicie kupiłem dom w budowie(do dokończenia 2 piętro,ogrzewanie,zagospodarowanie podwórka)Wszystko było by super,ale jest to inwestycja "emerytura"(dom nad morzem,wynajem kwater w sezonie).Niestety przebywam tam w sezonie,ale nadal myślimy o budowie własnego domu do zamieszkania,z ogródkiem grillem i takie tam....Często zaglądam na fora budowlane i chętnie czytam jak ludzie wymieniają się własnymi doświadczeniami.Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Bardzo wszystkim budującym zazdroszczę przechodzenia przez to wszystko(od marzenia do przeprowadzki do własnego domu).Ja za namową kolegi wybrałem drogę trochę na skróty,a mianowicie kupiłem dom w budowie(do dokończenia 2 piętro,ogrzewanie,zagospodarowanie podwórka)Wszystko było by super,ale jest to inwestycja "emerytura"(dom nad morzem,wynajem kwater w sezonie).Niestety przebywam tam w sezonie,ale nadal myślimy o budowie własnego domu do zamieszkania,z ogródkiem grillem i takie tam....Często zaglądam na fora budowlane i chętnie czytam jak ludzie wymieniają się własnymi doświadczeniami.Pozdrawiam serdecznie.

 

witamy

 

W jakiej miejscowosci ten dom nad morzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy:)

Na początku napisz gdzie budujesz;)

A jeśli chodzi o projektanta to u nas robiła Pani Mirka Żak tel. 606-643-551

 

Dzięki za odpowiedź. Planujemy budowę w Lubiczu. Problem w tym, że się na tym nie znamy ;) Potrzebujemy osoby, która nas trochę pokieruje. Szukamy też kierownika budowy . Zadowoleni byliście z pani projektant??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem na etapie szukania informacji odnośnie postawienia altany dla gości i oczywiście siebie.Mianowicie chodzi mi o to czy altana może być usytuowana na granicy działki(przy płocie sąsiada,ewentualnie przy płocie od strony ulicy)ulica nie posiada chodnika i kończy się prawie na płocie.Również zastanawiam się nad kostką na wjazdach,pod warstwą ziemi jest glina i słabo wchłania się woda deszczowa.Po tych deszczach cały wjazd jest rozjeżdżony ogólnie chlapa i dziury na 15 cm.Nie wiem jak ogarnąć te wjazdy może ktoś ma pomysł albo już przez coś takiego przechodził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest w dzielnicy Władysławowa a raczej Chłapowo jakieś 600m do morza.

 

Dziekuje

 

To nie moje rewiry. Jesli chodzi o nasz Baltyk to okolice Wladyslawowa zawsze staralem sie omijac szerokim lukiem. Tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz

 

Odpowiadajac na pytanie kolezanki - nie, za rabat dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ostatnia klatka w bloku 2 piętro, brat Karol...i już wiesz, nie?:)

Jeśli chodzi o altanę to nie może być przy płocie sąsiada. Wg. nowych przepisów może być 1,5 m od niego, ale pod warunkiem, że nie jest wyższa niż 3m, a ściana frontowa nie szersza niż 4m. Chyba, że sąsiad po drugiej stronie ma taką altankę przy płocie to możesz zbudować o tych samych wymiarach co on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje

 

To nie moje rewiry. Jesli chodzi o nasz Baltyk to okolice Wladyslawowa zawsze staralem sie omijac szerokim lukiem. Tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz

 

Ja też Władek omijałem szerokim łukiem,ale Chłapowo jest 2 km dalej i jest tam całkiem inny świat,a mianowicie: czy idę o 9.00,11.00 czy 14.00 na plaże to nie muszę się martwić czy znajdę miejsce na ręcznik czy na serwetkę.Zawsze mam miejsce na koc i nie lata obok mnie grupka dzieci i nie sypie piaskiem po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ostatnia klatka w bloku 2 piętro, brat Karol...i już wiesz, nie?:)

Jeśli chodzi o altanę to nie może być przy płocie sąsiada. Wg. nowych przepisów może być 1,5 m od niego, ale pod warunkiem, że nie jest wyższa niż 3m, a ściana frontowa nie szersza niż 4m. Chyba, że sąsiad po drugiej stronie ma taką altankę przy płocie to możesz zbudować o tych samych wymiarach co on.

 

Cześć Aga tylko ty mi na myśl przychodziłaś:),ale o ile pamiętam to przeczytałem że budujesz w Nieszawce?Wydawało mi się że budujecie się obok rodziców z drugiej strony Wisły czy się mylę?A co do altany piszesz że jeśli sąsiad ma taką przy płocie,to czy ja nie mogę być tym sąsiadem co ją pierwszy postawi przy płocie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...