Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Myślicie ,że 100 000 starczy na skromne wykończenie, tylko dołu resztę chcemy powoli z czasem ?

Można wiedzieć ,ile ma powierzchnia dachu ? Bo nasz ma 210 m2 i ze wszystkim tzn. łaty ,folia więzba , robocizna dachówka wyszło jakieś 40 000

pamiętacie może jak to było u Was . Bardzo dziękuję za odpowiedzi . Bardzo proszę o podanie numerów tego elektryka i tego gościa od kanalizy , bo mamy juz kilka namiarów , ale po naszym budowaniu stwierdzam ,że nie będę podejmować decyzji zbyt pochopnie a przedewszystkim wierzyć w bajki pierwszemu ,lepszemu fachowcowi .

 

Elektryka - Waldek - 791779269

Wod-kan - Kaziu - 504225058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Cześć wszystkim !

Pierwszy raz jestesmy na forum Toruń i okolice. Budujemy się w Cierpicach pewnie . Zaczęliśmy budowac dom w 2008 roku .Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Wiosnną przymierzamy się do wykończeniówki i ogarnął nas po czytaniu opinii na necie straszny strach co do kosztów. Dlatego znajdujac to forum chcielibyśmy z Wami pogadać i zadac kilka pytań odnośnie prac wykończeniowych i orientacyjnych kosztów, bo z tego co wiem w kazdym regionie jest inaczej .

Nasz dom jest mały ( 120 m2) z użytkowym poddaszem.Proszę napiszcie przyblizone koszty elektryki, CO( myślimy nad przysłowiowym śmieciuchem), tynki. Do tej pory wydaliśmy około 160 000 , budujemy na odległość więc często bywało ,że nie było nas przy niektórych kosztach budowlanych. Zajmował się tym nasz:" wujek ", który okazał sie być fachowcem trochę felernym. Zastanawiamy się czy koszt stanu surowego zamkniętego w tym dachówka ceramiczna Creaton , OKNA Veka jest realnym i dobrze wyliczonym kosztem naszego domu. Z góry dziekujęmy i pozdrawiamy:)

 

 

Cześć;)

 

jestem w miarę na bieżąco, tynki skonczyly mi sie klasc 2 tyg temu, a chwilę wcześniej mieliśmy elektryka - jedną i drugą ekipę mogę polecić z czystym sumieniem. Za tynki płaciliśmy 12zł/m2 + materiał, który załatwiał nam pan tynkarz (mial bardzo dobre ceny, porownywalismy z netem i okolicznymi hurtowniami), kladlismy tynk cementowo-wapienny, maszynowo. Elektryk to u nas koszt 4500 za robociznę + mniej więcej drugie tyle za materiały.

Jeśli chodzi o kanalizację, ogrzewanie (podlogowka i kaloryfery), odkurzacz centralny, hydraulikę, i gaz - wlasnie skonczylismy ten etap i stanowczo moją ekipę mogę polecić.

Jutro wchodzi posadzkarz, polecany mi przez kilka roznych osob, wiec jakby co dam znać. Koszt to 11 zł/m + materiał.

Potem moze nadejsc juz mrozna zima a ja odetchnę z ulgą;)

 

A, mam większy nieco dom, bo ok. 160 m2, więc u Was koszty mogą być nieco nizsze;)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje . Czy możecie podac ile wyniosło ogrzewanie na gotowe ?

Bardzo byśmy byli wdzięczni , bo siedzimy za granicą i chcemy koniecznie już zjechac , bo dosyć mamy obczyzny i ciekawi jesteśmy czy nam wystarczy oszczędności.

Liczymy się z tym , że żeby dostać kredyt w Polsce trzeba tam zacząć pracę i trochę popracować, a to jescze odległy temat . Planujemy się wprowadzić w przyszłym roku.

Wierzymy ,że sie uda w miarę zrobić najważniejsze rzeczy.

Jeśli skończyliście kanalizę , ogrzewanie ( podłogówka , kaloryfery) odkurzacz centralny, prosze podajcie cenę , my chcemy piec zwykły , a wy macie gazowe, ale moze się przekonamy do gazu, w sumie nie znam się, ale różni się to pewnie piecem a instalacja jest podobna . Wiemy ,że piec na eko groszek zwykły bez podajnika kosztuje 3500 ( Pleszewo) . Bardzo prosimy o namiar na dobrych fachowców zawsze dobrze wziąść sprawdzonych. Bardzo, bardzo dziękujemy i pozdrawiamy forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje . Czy możecie podac ile wyniosło ogrzewanie na gotowe ?

Bardzo byśmy byli wdzięczni , bo siedzimy za granicą i chcemy koniecznie już zjechac , bo dosyć mamy obczyzny ...

 

Wieksza czesc mlodszej czesci Cierpic siedzi za granica :)

 

Jak wszyscy zaczna sie tam budowac to dzialek zabraknie :)

 

Zycze powodzenia i dobrych wyborow

 

odk.centr - instalacje zrobilem sobie sam, koszt materialu to moze z 200 zeta. jednostki centralnej jeszcze nie mam ale to koszt nawet od 1tys przez przecietnie 2tys do sporo wiecej

 

Kociol na ekogroszek z podajnikiem to 6-7 tys taki standard do 10-11 tys jakies lepsze, zeliwne

 

nas miedziane twarde rury kolo 5tys kosztowaly, markowe kaloryfery kolo 5tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie nam , tak za tematem budowlanym , czy w naszym kraju jest nadal tak ciężko?

Bo rozmawiamy ze znajomymi i mówią ,że sytuacja jest bardzo ciężka, nie ma pracy i strasznie nas to martwi. Jednak siedząc np. na forum widzimy ,że jednak są ludzie którzy nie muszą wyjeżdżać , daja sobie radę i pomału dążą do celu.

Zastanawiamy się jak to jest ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkakusi-okna piękne. Jak na razie wszystko wygląda bez zarzutu!

A co do wilgoci, to kiepsko!! W jednym miejscu wyszedł grzyb!!!!! Wietrzyliśmy non stop (moja głowa i uszy coś o tym wiedzą), na początku nawet trochę schło, ale potem stanęło i koniec. Teraz wietrzenie niewiele daje- bo niby trochę odparowuje (przynajmniej po oknach się nie leje), ale z drugiej strasznie zaciąga wilgoć do srodka -i głupiego robota. Tynki mieliśmy robione ok. 1,5 m-ca temu, a posadzki-w piątek będzie 2 tygodnie. Nie grzaliśmy w piecu, bo mąż dzień przed posadzkami skończył układać podłogówką, a po wylaniu posadzek trzeba odczekać 2 tygodnie i potem lekko zaczynać ogrzewać (żeby nie rozsadziło). Na sobotę mam umówioną ekipę "osuszaczy"- na pewno dam Wam znać jaki efekt i w ogóle. Chcę pozbyć się wilgoci , no bo jak tu kłaść panele na przykład? Potem skutki opłakane!

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że z oknami ok. Najlepszą reklamą jest zadowolony klient:)

Tak to niestety jest z wilgocią jak mokre roboty są robione na jesień. Wiadomo, że nie da się tego uniknąć, bo każdy ma jakiś czas, w którym musi się zmieścić z budową domu. Z wilgocią nie jest tak, że od razu się jej pozbędziesz nawet jak osuszą. To zwykle trwa około roku całkiem wyparuje. Dlatego niektórzy jak gonią ich terminy zamiast np. tynków tradycyjnych robią gipsowe lub układają płyty karton-gips. My pomimo tynków robionych w marcu, przeprowadzki w lipcu, a ociepleniu domu w październiku mocno odczuwaliśmy wilgoć w czasie pierwszego sezonu grzewczego. Jak się przeprowadzicie to musicie grzać i wietrzyć i będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie nam , tak za tematem budowlanym , czy w naszym kraju jest nadal tak ciężko?

Bo rozmawiamy ze znajomymi i mówią ,że sytuacja jest bardzo ciężka, nie ma pracy i strasznie nas to martwi. Jednak siedząc np. na forum widzimy ,że jednak są ludzie którzy nie muszą wyjeżdżać , daja sobie radę i pomału dążą do celu.

Zastanawiamy się jak to jest ? :)

Na forum nie widzicie ilu naszych mężów jest za granicą i chociaż chcieliby wrócić do rodzin to nie mogą znaleźć pracy. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie koncowe wyniki. Okolo 31%.

 

Majac na uwadze, ze kampanie rozpoczalem 11 listopada to wynik jest niezly. Dopiero wtedy ludzie sie dowiedzieli, ze jest jakis kontrkandydat dla obecnej wladzy

 

Tu nie ma polityki, to jest zycie :)

 

 

Piotr gratuluje wyniku!!! :) Niestety w tym roku nie mogłam Cię wspomóc (póki co mieszkam i zameldowana jestem w Toro), ale za 4 lata służę pomocą ;))

 

Co do budowy to tak jak pisałam, jesteśmy na początku formalności.

 

Czekamy na zatwierdzenie podziału działki, a potem ruszamy z kopyta :)

 

wydaje mi się, że powinnam działać w tej kolejności (jeśli coś pokręciłam poprawicie please!):

 

1) Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - gmina

2) Mapa do celów projektowych - geodeta

3) Badania Gruntowe - geolog

4) Zakup projektu

5)Techniczne warunku przyłączenia do sieci

6) Adaptacja projektu - architekt

7) Pozwolenie na budowę - Starostwo

 

I teraz szereg pytań i wątpliwości (proszę o cierpliwość i wyrozumiałość - jestem absolutnym laikiem w tej kwestii)

Macie jakiegoś sprawdzonego geodetę (najlepiej takiego, który zna gminę i jej tereny)

Jak jest z przyłączeniem do sieci (droga i czasochłonna sprawa?)

Ile mniej więcej zajmuje uzyskanie pozwolenia na budowę (czy mamy szansę zacząć na wiosnę, jeśli zaczniemy załatwiać na początku grudnia)

Możecie polecić jakieś biuro projektowe/architekta do adaptacji projeku? (planujemy częściowo podpiwniczyć, o ile właściwości terenu pozwolą i wprowadzić małe kosmetyczne zmiany...

Jakaś sprawdzona ekipa budowlana, która mogłaby mieć wolny termin na wiosnę?

 

Hmm na razie nic więcej mi sie nie nasuwa, ale będę Was sukcesywnie męczyć pytaniami :))

 

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności "przyszłych sąsiadów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tynki za robociznę trzeba liczyć 12 zł, to jak myslicie ile trzeba doliczyć za materiały?

I ta sama sprawa z wylewkami?

Przepraszam za zadawanie tylu pytań :)

Z góry wielkie dzięki!

 

Jeśli chodzi o koszt materiału do tynkowania - sprawdzę w domu i napiszę jutro, bo niestety nie pamiętam.

Wylewki mają nas kosztować 10 zł/m2 (to cena niby zimowa, w sezonie podobno drozej), o koszcie materiału napiszę jak już mi je wyleją - mam nadzieję, ze jutro będzie koniec.

 

Pytaj, po to jesteśmy, zeby sobie nawzajem pomagać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...