Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Amber, namiary na geodetę mogę podać Babka pracuje w starostwie więc inne dokumenty też pomoże załatwić;)

Macie szansę zacząć na wiosnę, ale musicie już się zabierać za papiery. Namiary na architekta też mogę podać. Namiary na ekipy też:)

Jak jesteś zainteresowana daj znać to prześlę wszelkie informacje na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Jeśli chodzi o koszt materiału do tynkowania - sprawdzę w domu i napiszę jutro, bo niestety nie pamiętam.

Wylewki mają nas kosztować 10 zł/m2 (to cena niby zimowa, w sezonie podobno drozej), o koszcie materiału napiszę jak już mi je wyleją - mam nadzieję, ze jutro będzie koniec.

 

Pytaj, po to jesteśmy, zeby sobie nawzajem pomagać;)

 

Dziękujemy ,będziemy wdzięczni za wszelkie informacje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki piszemy na forum od niedawna i nie zwróciliśmy uwagi , że nie tylko my na obczyżnie(:

Zarobki są inne napewno, niż w kraju , ale koszt za nie jest wielki.

Czasem mam wrażenie ,że jakaś część życia rozpłynęła mi się między palcami ,a na budowanie ciągle mało , studnia bez dna:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie nam , tak za tematem budowlanym , czy w naszym kraju jest nadal tak ciężko?

Bo rozmawiamy ze znajomymi i mówią ,że sytuacja jest bardzo ciężka, nie ma pracy i strasznie nas to martwi. Jednak siedząc np. na forum widzimy ,że jednak są ludzie którzy nie muszą wyjeżdżać , daja sobie radę i pomału dążą do celu.

Zastanawiamy się jak to jest ? :)

 

O czym Wy mowicie? Kiedy wy z tej Polski wyjechaliscie? W latach 80-tych? Gdzie jest ciezko? Gdzie nie ma pracy? Wyjzad z kraju to jest ostatnie cos co bym zrobil w celach zarobkowych ....

 

Ludzie, opanujcie sie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Kolejnosc chyba w miare. Geodete moge zaproponowac 604708683, rowniez pracuje w starostwie w gruntach. Zgoda na podlaczenie na wode to 1800 i kanalize 1800. Do tego dochodzi projekt pewnie z 500 no i wykonanie oczywiscie. Jak teraz sie zabuerzecie to PNB na wiosne powinno na luzaczku byc. Do adaptacji NIE polecam Investprojekt na kosciuszki. Pownica koniecznie, nam bardzos ie przydaje. Na Lesnej polecam tez dobrego elektryka :)

 

Piotr gratuluje wyniku!!! :) Niestety w tym roku nie mogłam Cię wspomóc (póki co mieszkam i zameldowana jestem w Toro), ale za 4 lata służę pomocą ;))

 

Co do budowy to tak jak pisałam, jesteśmy na początku formalności.

 

Czekamy na zatwierdzenie podziału działki, a potem ruszamy z kopyta :)

 

wydaje mi się, że powinnam działać w tej kolejności (jeśli coś pokręciłam poprawicie please!):

 

1) Wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - gmina

2) Mapa do celów projektowych - geodeta

3) Badania Gruntowe - geolog

4) Zakup projektu

5)Techniczne warunku przyłączenia do sieci

6) Adaptacja projektu - architekt

7) Pozwolenie na budowę - Starostwo

 

I teraz szereg pytań i wątpliwości (proszę o cierpliwość i wyrozumiałość - jestem absolutnym laikiem w tej kwestii)

Macie jakiegoś sprawdzonego geodetę (najlepiej takiego, który zna gminę i jej tereny)

Jak jest z przyłączeniem do sieci (droga i czasochłonna sprawa?)

Ile mniej więcej zajmuje uzyskanie pozwolenia na budowę (czy mamy szansę zacząć na wiosnę, jeśli zaczniemy załatwiać na początku grudnia)

Możecie polecić jakieś biuro projektowe/architekta do adaptacji projeku? (planujemy częściowo podpiwniczyć, o ile właściwości terenu pozwolą i wprowadzić małe kosmetyczne zmiany...

Jakaś sprawdzona ekipa budowlana, która mogłaby mieć wolny termin na wiosnę?

 

Hmm na razie nic więcej mi sie nie nasuwa, ale będę Was sukcesywnie męczyć pytaniami :))

 

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności "przyszłych sąsiadów" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Wy mowicie? Kiedy wy z tej Polski wyjechaliscie? W latach 80-tych? Gdzie jest ciezko? Gdzie nie ma pracy? Wyjzad z kraju to jest ostatnie cos co bym zrobil w celach zarobkowych ....

 

Ludzie, opanujcie sie !!!!!

 

Właśnie takich odpowiedzi trzeba , bo wszędzie słuchamy tylko narzekań jak to w naszym kraju jest żle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takich odpowiedzi trzeba , bo wszędzie słuchamy tylko narzekań jak to w naszym kraju jest żle .

 

Wiec zmiencie grono znajomych bo z tymi co macie w tej chwili tylko Prozac moze pomoc :)

 

Wczoraj wieczorem bylem na bydgoskim lotnisku zawiezc rodzicow i naprawde zal mi tych ludzi, ktorzy "wmawiaja" sobie, ze u nas nie ma pracy i "musza" jej szukac za granica. Czesto zostawiajac wspolmalzonka, dziecko itd. Taka rozlaka naprawde nie jest warta jakichkolwiek pieniedzy, absolutnie !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber, namiary na geodetę mogę podać Babka pracuje w starostwie więc inne dokumenty też pomoże załatwić;)

Macie szansę zacząć na wiosnę, ale musicie już się zabierać za papiery. Namiary na architekta też mogę podać. Namiary na ekipy też:)

Jak jesteś zainteresowana daj znać to prześlę wszelkie informacje na priv.

 

No jasne :) jak masz jakieś sprawdzone namiary to poproszę :) Agatka z forum poleciła mi firmę Thermprojekt. Podobno załatwiają wszystkie formalności, można u nich kupić projekt, zrobić adaptację itp. W przyszłym tyg sie do nich przejade bo dziś pracowali tylko do 16 :(

 

Poproszę o namiary na prv :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu pustki...weeekend i nikogo nie ma:(

Wiecie co, jakiś czas temu przydarzyło nam się coś miłego. Jakieś małżeństwo jechało na rowerach i zatrzymali się u nas pod płotem i mocno dyskutowali patrząc w okna. Podszedł do nich mąż, który akurat wychodził z kotłowni i za chwilę wyszłam ja, żeby się dowiedzieć o co chodzi. No i okazało się, że byli zachwyceni naszym domkiem, ogródkiem....ale mi się miło zrobiło:) Fajnie jest usłyszeć, że komuś się podoba coś, w co włożyliśmy tyle pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...