Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

ale tu pustki...weeekend i nikogo nie ma:(

Wiecie co, jakiś czas temu przydarzyło nam się coś miłego. Jakieś małżeństwo jechało na rowerach i zatrzymali się u nas pod płotem i mocno dyskutowali patrząc w okna. Podszedł do nich mąż, który akurat wychodził z kotłowni i za chwilę wyszłam ja, żeby się dowiedzieć o co chodzi. No i okazało się, że byli zachwyceni naszym domkiem, ogródkiem....ale mi się miło zrobiło:) Fajnie jest usłyszeć, że komuś się podoba coś, w co włożyliśmy tyle pracy:)

 

Moj dom jest troche inny bo z drewna i tez mi sie zdarza, ze ludzie go ogladaja i podziwiaja. I :)rzeczywiscie chyba trzema samemu przejsc przez budowe zeby zrozumiec ta radosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

ale tu pustki...weeekend i nikogo nie ma:(

Wiecie co, jakiś czas temu przydarzyło nam się coś miłego. Jakieś małżeństwo jechało na rowerach i zatrzymali się u nas pod płotem i mocno dyskutowali patrząc w okna. Podszedł do nich mąż, który akurat wychodził z kotłowni i za chwilę wyszłam ja, żeby się dowiedzieć o co chodzi. No i okazało się, że byli zachwyceni naszym domkiem, ogródkiem....ale mi się miło zrobiło:) Fajnie jest usłyszeć, że komuś się podoba coś, w co włożyliśmy tyle pracy:)

 

Agnieszko a gdzie Twój domek? To może i my popodziwiamy podczas zimowego spaceru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz sie, ze nie musisz o tym myslec. A gdzie w Toruniu jest ta praca?

 

Nie musze bo nie chce. Wcale tego nie biore pod uwage, nigdy.

 

Praca jest wszedzie. W moim srodowisku kilka osob niedawno zmienilo prace. To osoby z branzy: ksiegowosc, handel szeroko pojety, stalowa, instalacje elektryczne, elektronik, kierowca "TIR", sprzedawca w sklepie, aplikant radcy prawnego itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w Toruniu można tanio kupić płyty OSB lub MFP o grubości 25mm ? Potrzebuję około 40m2 płyt na "podłogę" na poddasze "użytkowe".

Najlepsze ceny można wychaczyć na Allegro , ale pech że nie ma żadnych ofert z kujawsko-pomorskiego ...

 

W markecie patrzyłem (Leroy) ale cena delikatnie mówiąc mało ciekawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę o poradę w sprawie miejsca zakupu wszelkich materiałów budowniczych:) od pustaków aż po dach...gdzie jest tanio, gdzie kupowaliście najczesciej?chciażby takie drobne rzeczy jak gwoździe czy rozpuszczalniki to raczej sie nie opłaca biegać i szukać najtaniej tylko w 1 sklepie gdzies w toruniu...moze macie jakieś dośwadczenie?co myślicie na temat kupowania niektorych materialow z allegro?

 

 

kolejne pytanie: budowaliście z porothermu czy supereksu?bo zastanawiam się co wybrać....

 

ostanie pytanie: strop..lany czy terriva?

 

pzdr wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały kupowaliśmy u lokalnych hurtowników (Złotoria, Kaszczorek)..Wychodziły taniej niż w Toruniu, nie płaciliśmy za transport. Dużo rzeczy mogłam załatwić na telefon, nie musiałam do nich jeździć. Poza tym płaciłam np. raz w miesiącu więc nie było potrzeby biegania co chwilę do banku po pieniądze. Dachówkę zamawialiśmy w Todachu na Równinnej. Tam jest p. Jarek, bardzo konkretny facet. Okna zamawiałam w firmie, z którą współpracuję.

Jeśli chodzi o porotherm, suporeks. Mam koleżankę, która właśnie zaczyna budowę drugiego domu. Pierwszy stawiała z porothermu, drugi stawia z silki. Powiedziała, że miła dość dziur na ścianach jak próbowali coś przywiercić i trafiali na wolną przestrzeń w porothermie.

Strop mam drewniany więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie w Toruniu można tanio kupić płyty OSB lub MFP o grubości 25mm ? Potrzebuję około 40m2 płyt na "podłogę" na poddasze "użytkowe".

Najlepsze ceny można wychaczyć na Allegro , ale pech że nie ma żadnych ofert z kujawsko-pomorskiego ...

 

W markecie patrzyłem (Leroy) ale cena delikatnie mówiąc mało ciekawa ...

 

Opowiadaj jakie sa ceny gdyz moze tez bylbym zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę o poradę w sprawie miejsca zakupu wszelkich materiałów budowniczych:) od pustaków aż po dach...gdzie jest tanio, gdzie kupowaliście najczesciej?chciażby takie drobne rzeczy jak gwoździe czy rozpuszczalniki to raczej sie nie opłaca biegać i szukać najtaniej tylko w 1 sklepie gdzies w toruniu...moze macie jakieś dośwadczenie?co myślicie na temat kupowania niektorych materialow z allegro?

 

 

kolejne pytanie: budowaliście z porothermu czy supereksu?bo zastanawiam się co wybrać....

 

ostanie pytanie: strop..lany czy terriva?

 

pzdr wszystkich:)

 

Najlepiej kupowac w Twojej bliskiej okolicy

 

Ja polecam TOMBUD w Toruniu na Nieszawkiej oraz MAT-BUD w Rozgartach

 

Mamy suporex bo wygodniej bylo budowac no i chyba bardziej popularny, latwiej docinac itd

 

Na 2 stropach mamy terove gdyz latwiej bylo go ulozyc, zalac no i nie namarnowalo sie kupe desek na szalowanie tego, trzeci strop drewniany i byc moze bedzie na nim plyta OSB - poddasze

 

Z allaegro sporo kupujemy, jak sprawdzony sprzedawca i atrakcyjna cena to czemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę o poradę w sprawie miejsca zakupu wszelkich materiałów budowniczych:) od pustaków aż po dach...gdzie jest tanio, gdzie kupowaliście najczesciej?chciażby takie drobne rzeczy jak gwoździe czy rozpuszczalniki to raczej sie nie opłaca biegać i szukać najtaniej tylko w 1 sklepie gdzies w toruniu...moze macie jakieś dośwadczenie?co myślicie na temat kupowania niektorych materialow z allegro?

 

 

kolejne pytanie: budowaliście z porothermu czy supereksu?bo zastanawiam się co wybrać....

 

ostanie pytanie: strop..lany czy terriva?

 

pzdr wszystkich:)

 

Ja bralam wszystko z Tombudu, jak jedzie sie na Nieszawke. Nie wiem czy najtaniej ale bylo blisko i transport bezplatny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My budowalismy z suporeksu, strop terriva z Nieszawki . Materiały najpierw kupowaliśmy w Rozgartach Matbudzie ( transport kosztował sporo) ,jak zliczyliśmy wszystko to szkoda gadać , ale potem otworzyli Tombud i zaczęliśmy brac tam, transport bezpłatnie . Nawet dachówke kupowaliśmy w Tombudzie.Pustaki w Gniewkowie w Ewbud chyba się nazywa hurtownia. Oni mięli najtaniej, a kupowaliśmy wtedy kiedy pustaki kosztowały bardzo dużo i rozpiętości w cenach były straszne , przywiezli nam jescze ciepłe prosto z pieca rozładowywaliśmy tira ręcznie ,będziemy to pamiętać bardzo długo.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę o poradę w sprawie miejsca zakupu wszelkich materiałów budowniczych:) od pustaków aż po dach...gdzie jest tanio, gdzie kupowaliście najczesciej?chciażby takie drobne rzeczy jak gwoździe czy rozpuszczalniki to raczej sie nie opłaca biegać i szukać najtaniej tylko w 1 sklepie gdzies w toruniu...moze macie jakieś dośwadczenie?co myślicie na temat kupowania niektorych materialow z allegro?

 

 

kolejne pytanie: budowaliście z porothermu czy supereksu?bo zastanawiam się co wybrać....

 

ostanie pytanie: strop..lany czy terriva?

 

pzdr wszystkich:)

 

 

Budowaliśmy z suporexu - wybór spontaniczny, niby tańszy od portothermu. Póki co nie żałuję. Strop lany, bo taki był w projekcie. A zakupy robiłam w Złotorii, oprócz dachu. Tak jak pisze agnieszkakusi, można było na szybko zamówić przez telefon .... Więźbę brałam od znajomego, który prowadzi tartak :) w Steklinku - również bardzo konkretny i słowny (terminowy).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was posyłał dziecko do żłobka albo słyszał jakieś opinie o żłobku na Rubinkowie? od jutra startujemy i trochę mi słabo;)

napiszcie, że będzie dobrze;)

 

jeśli chodzi o materiały - mu kupowaliśmy w Lubiczu, blisko budowy, dom mamy z suporeksu, strop lany, bo taki byl w projekcie. mialam jeszcze napisac o koszcie tynku i posadzki - obiecuję, ze napiszę jak nas podliczą panowie fachowcy;)

 

Agnieszka, będę trzymać kciuki, napisz jeszcze za co je zaciskać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje córeczki chodziły do żłobka na Rubinkowie II. Według mnie to najlepszy żłobek na całym Rubinkowie. Podczas "urlopu" żłobka właściwego było w "zastępczych" żłobkach na Skarpie i Bażyńskich (chyba dobrą ulicę podałem , to ten żłobek na ulicy równoległej do Kościuszki).

Ja i moja żona (i dzieci) były zachwycone z tego żłobka (Rubinkowo II). Niestety z pozostałych żłobków nie byliśmy zadowoleni i cieszyliśmy się że sezon "urlopowy" kończył się i dzieciaki mogłby wrócić do "ich" żłobka ...

 

Według mnie wysłanie dzieci do żłobka to słuszna decyzja. Dzieciaki dzięki specjalistycznej pomocy szybciej sie rozwijają i usamodzielniają.

 

PS. Pozdrowienia z Lubicza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...