Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

My budowalismy z suporeksu, strop terriva z Nieszawki . Materiały najpierw kupowaliśmy w Rozgartach Matbudzie ( transport kosztował sporo) ,jak zliczyliśmy wszystko to szkoda gadać , ale potem otworzyli Tombud i zaczęliśmy brac tam, transport bezpłatnie . Nawet dachówke kupowaliśmy w Tombudzie.Pustaki w Gniewkowie w Ewbud chyba się nazywa hurtownia. Oni mięli najtaniej, a kupowaliśmy wtedy kiedy pustaki kosztowały bardzo dużo i rozpiętości w cenach były straszne , przywiezli nam jescze ciepłe prosto z pieca rozładowywaliśmy tira ręcznie ,będziemy to pamiętać bardzo długo.

Pozdrawiamy

 

My tez strop z nieszawki od starszego zarosnietego goscia ktory troche wyglada jak Swiety Mikolaj :)

 

Caly tir suporexow przyjechal do nas z Solca no i oczywiscie 1 dzien spozniony i bez dzwigu. ludzi nie bylo na ten dzien zaklepanych wiec z bratem calego rozladowywalismy. generalnie masakra, tydzien pozniej chorowalem - tez to dlugo bede pamietac

 

Wiezbe wielgachnym tirem wiezli nam z mAzur gdziez z okolic Elku czy Suwalk. Po oplaceniu transporu bylismy ponad tysiaka do przodu i zamist 1,5 miesiaca czekalismy z 2-3 tygodnie

 

To byl pamietany 2007 rok kiedy suporexu w ciagu kilku miesiecy podskoczyly z 7 zeta na prawie 20 !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

czy ktoś z Was posyłał dziecko do żłobka albo słyszał jakieś opinie o żłobku na Rubinkowie? od jutra startujemy i trochę mi słabo;)

napiszcie, że będzie dobrze;)

 

jeśli chodzi o materiały - mu kupowaliśmy w Lubiczu, blisko budowy, dom mamy z suporeksu, strop lany, bo taki byl w projekcie. mialam jeszcze napisac o koszcie tynku i posadzki - obiecuję, ze napiszę jak nas podliczą panowie fachowcy;) ...

 

Dziecko oczywiscie dalismy do zlobka i uwazamy ze byla to jedna z naszych lepszych decyzji. Dodam, ze moglismy ja zostawiac fantastycznej babci wiec akurat my mielismy wybor. Zlobek to niedaleko pawilonu Maciej na Rubizkowie, moze Sloneczko, sam nie wiem ...

 

Corka oraz my bylismy zlobkiem zachwyceni

 

Teraz chodzi do przedszkola i naprawde widac ktore dzieciaki sa po zlobku a ktore siedzialy w domku z mamusia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za żłobkowe wsparcie;) Macie jeszcze jakieś rady jak przetrwać pierwsze najgorsze dni/tygodnie? Coś oprócz melisy może mi pomóc? W jakim wieku były Wasze dzieci kiedy zaczynały żłobkową przygodę?

 

Aga, idziemy do żłobka na Piskorskiej, obok Manhattanu, tego, o którym pisze Kaszpir.

 

Kaszpir, rozumiem, że ciocie są megaprzyjazne i miłe a jedzenie dobre?;) Skąd z Lubicza nadajesz?

 

Aga, jak nie ten, to moze następny uda się wygrać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za żłobkowe wsparcie;) Macie jeszcze jakieś rady jak przetrwać pierwsze najgorsze dni/tygodnie? Coś oprócz melisy może mi pomóc? W jakim wieku były Wasze dzieci kiedy zaczynały żłobkową przygodę?

 

Aga, idziemy do żłobka na Piskorskiej, obok Manhattanu, tego, o którym pisze Kaszpir.

 

Kaszpir, rozumiem, że ciocie są megaprzyjazne i miłe a jedzenie dobre?;) Skąd z Lubicza nadajesz?

 

Aga, jak nie ten, to moze następny uda się wygrać;)

 

Z Lubicza Górnego :) Na razie mieszkam w bloku , ale buduje się i w następnym roku będę mieszkał w Silnie ...

 

Moje maluchy (bliźniaczki) poszły jak miały roczek. Nie było żadnych problemów z dostosowaniem się. Były raczej później problemy że dzieciaki nie chciały wracać do domu :)

Dokładnie "ciocie" są przyjazne i miłe. Widać że jest to personel z "sercem".

Co do jedzenia to menu było dośc rozbudowane. Moje nie narzekają na brak apetytu , raczej panie narzekały że za dużo jedzą ;)

 

Teraz dzieciaki chodzą do przedszkola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego eko groszku?W czerwcu kupowałem w Grębocinie "pod kasztanami"-był ok.Ostatnio kupiłem po raz drugi i co... wiozę go nad morze i totalna lipa,cena kosmos słabo się pali popiołu masa i pełno spieków.A bym zapomniał podobno miał być to "pieklosz"27 tyś.kalori i na dodatek w worku(bo pakowany w worki) 3 kamienie. Zblokowało śrubę w podajniku i ścięło blokadę śruby.Podajnik pełen eko groszku,podajnik nie podaje , w chałupie zimno i jeszcze dodatkowe koszty.Może ma ktoś sprawdzone źródło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego eko groszku?W czerwcu kupowałem w Grębocinie "pod kasztanami"-był ok.Ostatnio kupiłem po raz drugi i co... wiozę go nad morze i totalna lipa,cena kosmos słabo się pali popiołu masa i pełno spieków.A bym zapomniał podobno miał być to "pieklosz"27 tyś.kalori i na dodatek w worku(bo pakowany w worki) 3 kamienie. Zblokowało śrubę w podajniku i ścięło blokadę śruby.Podajnik pełen eko groszku,podajnik nie podaje , w chałupie zimno i jeszcze dodatkowe koszty.Może ma ktoś sprawdzone źródło?

 

Jak na razie to jedynie z zakupionego w TORECu bylem zadowolony. Ludzie, ktorzy tam kupuja tez caly czas sa zadowoleni. Sprawdz cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prośbę o poradę w sprawie miejsca zakupu wszelkich materiałów budowniczych:) od pustaków aż po dach...gdzie jest tanio, gdzie kupowaliście najczesciej?chciażby takie drobne rzeczy jak gwoździe czy rozpuszczalniki to raczej sie nie opłaca biegać i szukać najtaniej tylko w 1 sklepie gdzies w toruniu...moze macie jakieś dośwadczenie?co myślicie na temat kupowania niektorych materialow z allegro?

 

 

kolejne pytanie: budowaliście z porothermu czy supereksu?bo zastanawiam się co wybrać....

 

ostanie pytanie: strop..lany czy terriva?

 

pzdr wszystkich:)

 

 

Ja wszystkie materialy kupowalam w COMPLEX w Lysomicach(od fundamentu po dach).Nie raz szukalismy nizszych cen w innych hurtowniach ale przekonalismy sie ze nie ma sensu tracic czas i peiniadze na tel.tam jednak kupilismy wszytko i i nie mielismy wyrzutow ze przeplacilismy.A jesli chodzi o transport ktory jest gratis to napewno jest wliczony w cene towaru.W Complex tez ceny nam podawali z transportem a mimo to byly najnizsze.Dzisiaj zrobilismy ost zakupy w Complexie i musze powiedziec ze jestesmy zadowoleni z jakosci ,obslugi i oczywiscie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za żłobkowe wsparcie;) Macie jeszcze jakieś rady jak przetrwać pierwsze najgorsze dni/tygodnie? Coś oprócz melisy może mi pomóc? W jakim wieku były Wasze dzieci kiedy zaczynały żłobkową przygodę?

 

Aga, idziemy do żłobka na Piskorskiej, obok Manhattanu, tego, o którym pisze Kaszpir.

 

Kaszpir, rozumiem, że ciocie są megaprzyjazne i miłe a jedzenie dobre?;) Skąd z Lubicza nadajesz?

 

Aga, jak nie ten, to moze następny uda się wygrać;)

 

Moja szwagierka zawoziła swoich dwóch synków do żłobka na rubinkowie (koło manhattanu) i bardzo sobie chwalila. Dzieciaki chyba również, więc nie obawiaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalności wypowiedzcie się proszę na temat cen, które przedstawiła nam jedna z firm projektowych w Toruniu (nie orientuję się zbytnio w cenach, więc nie ma zielonego pojęcia czy to dużo czy mało):

 

* mapka do celów projektowych 500zł

* adaptacja projektu z podpiwniczeniem domu ok 3700 zł

* przyłącza - ok 1100 zł za jedno przyłącze (projekt+ pieczątka)

 

i do tego załatwią formalności związane z pozwoleniem na budowę i z tymi przyłączami...

 

Decydować się? A może znacie jakieś firmy w Toruniu, które zajmuja się tymi strasznymi sprawami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalności wypowiedzcie się proszę na temat cen, które przedstawiła nam jedna z firm projektowych w Toruniu (nie orientuję się zbytnio w cenach, więc nie ma zielonego pojęcia czy to dużo czy mało):

 

* mapka do celów projektowych 500zł

* adaptacja projektu z podpiwniczeniem domu ok 3700 zł

* przyłącza - ok 1100 zł za jedno przyłącze (projekt+ pieczątka)

 

i do tego załatwią formalności związane z pozwoleniem na budowę i z tymi przyłączami...

 

Decydować się? A może znacie jakieś firmy w Toruniu, które zajmuja się tymi strasznymi sprawami? :)

 

Mapka za maks 400

 

Adaptacja maks 2500

 

Przylacze maks 800

 

Oczywiscie z formalnosciami

 

Szukaj dalej ;)

 

 

PADA SNIEG, PADA SNIEG ...

 

Dzis u nas w biurze pojawily sie coroczne efekty budowania sie w pieknych spokojnych okolicach. 2 osob z okolic Zawaly, Kopanino brakuje gdyz boczne drogi sa nie przejezdne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basbur, jak żłobek?

 

Agnieszka, niezbyt fajnie. Niby wszystko w porządku ale te dzieci jakieś takie zostawione same sobie mi się wydały. Wiem, ze nie ma co liczyć na zindywidualizowaną opiekę 1na1 ale myślałam, że nieco inaczej to wygląda (zdaję sobie sprawę, że brzmię jak histeryczka, ale do tej pory mój synek poświęcane miał naprawdę dużo uwagi, czy to przez nas czy przez nianię, pewnie dlatego mam takie odczucia;)

Nie poddaję się, jutro pójdzie znowu z nianią, dziś nie dali rady ze względu na pogodę.

Trzymajcie kciuki dalej, zebym się nie poddała;)

 

A Twoje dzieci chodzą/chodziły do żłobka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopanino wyjechało normalnie;)

Basbur, dlatego nie pisałam i czekałam na Twoją wypowiedź. Moja starsza była w żłobku na Piskorskiej. Niby ok, ale z tym zostawianiem samym sobie to masz rację. W październiki koleżanka dała drugą córkę na Konstytucji, a pierwszą miała na Piskorskiej razem z moją. Jest zachwycona żłobkiem na Konstytucji, a ma do porównania jeden i drugi. My od wiosny dajemy naszą na Konstytucji.

Z drugiej strony starsza jest nieźle wygadana, szybko zaczęła sobie radzić z czynnościami wokół siebie, nigdy nie wróciła do domu z odparzonym tyłkiem. I nigdy nie wracała ze żłobka zapłakana, zawsze chętnie wstawała i szła do dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę, czy nie jestem przewrażliwiona i nadopiekuńcza;) krzywda się tam dzieciom nie dzieje, ale myślałam, ze wygląda to nieco inaczej. byłam tam co prawda dopiero raz i to na godzinę, więc dam ciociom jeszcze szansę. Agnieszka, w jakim wieku jest Wasza młodsza? Macie zaklepane miejsce od wiosny czy to nadzieja, ze sie dostaniecie? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, niezbyt fajnie. Niby wszystko w porządku ale te dzieci jakieś takie zostawione same sobie mi się wydały. Wiem, ze nie ma co liczyć na zindywidualizowaną opiekę 1na1 ale myślałam, że nieco inaczej to wygląda (zdaję sobie sprawę, że brzmię jak histeryczka, ale do tej pory mój synek poświęcane miał naprawdę dużo uwagi, czy to przez nas czy przez nianię, pewnie dlatego mam takie odczucia;)

Nie poddaję się, jutro pójdzie znowu z nianią, dziś nie dali rady ze względu na pogodę.

Trzymajcie kciuki dalej, zebym się nie poddała;)

 

A Twoje dzieci chodzą/chodziły do żłobka?

 

"do tej pory mój synek poświęcane miał naprawdę dużo uwagi"

 

wiec czas by mial poswiecane nieco mniej, zaczal bawic sie sam oraz z rowiesnikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...