Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Piotr, dla mnie on zawsze będzie chyba za mały na żłobek;) I pewnie dla niego 'ta mniejsza uwaga' będzie wielkim szokiem.

 

W jakim wieku Wy daliście córkę do żłobka?

 

No. Pewnie. Im dalej tym gorzej bedzie. Albo tak tylko piszesz aby masz nieco zle podejscie. Moim zdaniem zadna babcia, mama czy opienka nie zrobia dla dziecka tak wiele dobrego jak kontakt z rowiesnikami i od malego "walka o swoje". Nie pamietam w jakim wieku dalismy do zlobka ale z pewnoscia potrafila juz chodzic i co nieco mowic:). EDIT. Zona odpisala, ze od poczatku sierpnia 2008 czyli jak miala 15,5 miesiaca :). Teraz chodzi do przedszkola i naprawde na 1 spotkaniu z pewnoscia siegajaca 90% zgadywalem jakie dzieciaki chodzily do zlobka a jakie siedzialy w domku. Mam nadzieje, ze jest oczywiste, ze bardzo kocham swoja corke i bym zycia dla niej oddal ale jestem pewien ze zlobek, przedszkole to dobre rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem chyba z tych nadopiekunczych, chociaz myslalam, ze nigdy taka nie będę ;) Młody ma 16 miesięcy i przyzwyczajony jest do niani, ktora naprawde duzo z nim pracuje i duzo go uczy i super się bawi, zastanawiam sie tylko czy ciocie w zlobku zagospodarują mu tak fajnie czas (mimo ze nie tak samo). Gdyby niania nie kosztowała 4x więcej niż żłobek chyba bym się nad żłobkiem nie zastanawiała.

Sorry za ten wątek żłobkowy ale dla mnie to megastres i zawsze dobrze zapytać tych, którzy już przez to przechodzili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem chyba z tych nadopiekunczych, chociaz myslalam, ze nigdy taka nie będę ;) Młody ma 16 miesięcy i przyzwyczajony jest do niani, ktora naprawde duzo z nim pracuje i duzo go uczy i super się bawi, zastanawiam sie tylko czy ciocie w zlobku zagospodarują mu tak fajnie czas (mimo ze nie tak samo). Gdyby niania nie kosztowała 4x więcej niż żłobek chyba bym się nad żłobkiem nie zastanawiała.

Sorry za ten wątek żłobkowy ale dla mnie to megastres i zawsze dobrze zapytać tych, którzy już przez to przechodzili ;)

 

My tu o wszystkim gadamy wiec luz. Jutro bedziemy poruszac temat jaka ma kto bielizne na sobie wiec sie "dobrze" przygotuj :)

 

Wiadomo, ze z niania sie uczy, bawi itd ale niania mu zabawki nie zabierze, nie popchnie go, nie opluje, nie powie ze jest glupi czy ba brzydka bluzke. Nie bedzie mial tam wielu sytuacji, ktore w zyciu i tak go spotkaja. Nam nie chodzilo o kase. Jak wspomnialem mloda mogla zajac sie babcia ale chcielismy dla corki jak najlepiej i dlatego dalismy ja do zlobka

 

WYLUZUJ i zmien podejscie. Nie dawaj szansy ciociom tylko daj szanse sobie i swojemu dziecku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma rację i w sprawie forum nie tylko o budowaniu, i w sprawie luźniejszego podejścia do dziecka;)

Starszą daliśmy do żłobka jak miała 18 miesięcy, młodsza pójdzie mając 15-16. Żłobek zaklepany, miejsca czeka;)

Basbur, będzie dobrze:)

 

Skoro mam racje to jak mniemam przylaczasz sie do jutrzejszego konkursu w temacie bielizny?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dla mnie on zawsze będzie chyba za mały na żłobek;) I pewnie dla niego 'ta mniejsza uwaga' będzie wielkim szokiem.

 

W jakim wieku Wy daliście córkę do żłobka?

 

Czytam to i się zastanawiam czy przyszła synowa zaliczy cię do tych dobrych tesciowych czy tych z kawałów:),nie jest dobrze być nad opiekuńczym dlaczego....dlatego że życie jest ciężkie i od najmłodszych lat trzeba sobie dawać radę.Z małą pomocą rodziców i innych oczywiście, ale nad opiekuńczość w tym nie pomaga.Znam to z doświadczenia.Mój brat ma do dzisiaj problemy z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji bo był wyręczany przez rodziców,głównie tych życiowych(młodszy,oczko w głowie rodziców)A ja bez użalania się nad sobą miałem ciężej ale teraz dużo lepiej daje sobie rade(tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, a u nas jak było? Z moim bratem to samo co z Twoim i co z niego wyrosło?;)

 

Tak jak pisałem...,ja też bardzo kocham swojego syna ale nie robię tego błędu co moi rodzice.Pozwalam mu prawie na wszystko:),ale czasem potrafię być tym "złym tatą".A jeśli chodzi o troskę to nie okazuje tego tak bardzo i daje mu prawo wyboru i podejmowania decyzji.Staram się aby to były jego decyzje i żeby świadomie je podejmował.Jak widzę że są nie do końca słuszne czy złe(oczywiście z mojego punktu widzenia)to wtedy interweniuje.Czasem daje mu się"sparzyć"bo po takiej lekcji na własnej skórze lepiej się pamięta niż"dobre rady rodziców czy dziadków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamnor, teściową będę najlepszą na świecie;) Słuchajcie, nie chcę, żebyscie mnie źle zrozumieli - nie jestem nadopiekuncza (nie wierzycie, co?), Młody dużo może, nie wyręczamy go w niczym, co sam może zrobić, też pozwalam mu na własnej skórze doświadczyć i odczuć, dlaczego czegoś nie wolno, myślę, że nie jest ze mna aż tak źle;) Jest bardzo samodzielnym dzieckiem (jak na swój wiek, oczywiście;). Tylko jakoś ten żłobek mnie gniecie, ale się zaadaptuję;)

 

Dobra, o co chodzi z tym konkursem w sprawie bielizny?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może jaki jest koszt robocizny: m2 - ocieplenie poddasza (15 + 10) ,stelaż, folia, płyta gk.

Znalazłem w jednym z cenników 48/m2 ...

 

Pozdrawiam,

Tświrek

 

Świrek, jesteśmy umówieni na styczen/luty na cenę 40/m2 (stelaż, folia, wełna, płyta i pierwsze malowanie). To ekipa, która kładła nam tynki wew, na wiosnę będą robić nam ocieplenie zew i elewację, moze dlatego dostaliśmy taką cenę. Jeszcze gładzie bedą nam robić. Ale pytać zawsze warto, jak chcesz podam namiar albo zapytam, bo jutro jesteśmy umówieni na rozmowę. Ekipa sprawdzona i do tego ma materiały w dobrych cenach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... daje mu prawo wyboru i podejmowania decyzji.Staram się aby to były jego decyzje i żeby świadomie je podejmował.Jak widzę że są nie do końca słuszne czy złe (oczywiście z mojego punktu widzenia) to wtedy interweniuje.Czasem daje mu się"sparzyć"bo po takiej lekcji na własnej skórze lepiej się pamięta niż "dobre rady rodziców czy dziadków"

 

Ja robie identycznie

 

Dajac wybor staram sie tak zadac pytanie aby nakierowac mloda na to co moim zdaniem jest sluszne. Zwykle podaje rowniez konsekwencje zlego i dobrego wyboru. Najczesciej decyzja jest podjeta prawidlowo choc jak nie to trudno. czlowiek uczy sie na bledach, od malego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świrek, jesteśmy umówieni na styczen/luty na cenę 40/m2 (stelaż, folia, wełna, płyta i pierwsze malowanie). To ekipa, która kładła nam tynki wew, na wiosnę będą robić nam ocieplenie zew i elewację, moze dlatego dostaliśmy taką cenę. Jeszcze gładzie bedą nam robić. Ale pytać zawsze warto, jak chcesz podam namiar albo zapytam, bo jutro jesteśmy umówieni na rozmowę. Ekipa sprawdzona i do tego ma materiały w dobrych cenach;)

 

Dzięki, 40/m2 wygląda znacznie lepiej .... W przyszłym tygodniu będę miał wycenę od ekipy, która u mnie robiła tynki :) Jak będą przeginać z cenami poproszę o namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Basiu, nie przejmuj się, za góra dwa miesiące sama będziesz się z siebie śmiała. Moi chłopcy ze względów zdrowotnych żłobka nie zaliczyli, ale przedszkole a i owszem. Też się martwiłam jak sobie dadzą radę - zwłaszcza Tosie, bo poszedł do przedszkola mając 2 lata i 3 miesiące. Jak sobie przypomnę jak pierwszego dnia ryczałam w samochodzie pod przedszkolem, bo zostawiłam mojego małego synusia z obcymi :) to śmiać mi się chce. Z drugim poszło już z automatu. Obaj są zachwyceni, samodzielni (oczywiście jak chcą) i potrafią walczyc o swoje. TZN Jasiek potrafi, bo Antka chyba wychowaliśmy na nazbyt ugodowego. Teraz tłumaczymy, że czasem trzeba przyłożyć.

 

Piotr, co z konkursem? Poproszę o zasady, nagrody itp. :) I o obiecany adres sklepu, o którym u mnie w firmie tyle opowiadałeś :) :)

 

Pozdrawiam

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, co z konkursem? Poproszę o zasady, nagrody itp. :) I o obiecany adres sklepu, o którym u mnie w firmie tyle opowiadałeś :) :)

 

Pozdrawiam

Magda

 

Prosze, prosze

 

Co to z ludzi przy piatku wychodzi :)

 

Masz na mysli ten sklep z herbatami i przyprawami na allegro? :)

 

Alez prosze, nawet niebawem bedziemy robic zamowienie

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1133560&order=bd&change_view=1

 

Zawsze bierzemy za ponad 150 zeta wiec transport jest w gratisie a herbatki wychodza za polowe ceny tych w butikach marketowych. Jakosc bardzo dobra

 

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

 

Basiu, nie przejmuj się, za góra dwa miesiące sama będziesz się z siebie śmiała. Moi chłopcy ze względów zdrowotnych żłobka nie zaliczyli, ale przedszkole a i owszem. Też się martwiłam jak sobie dadzą radę - zwłaszcza Tosie, bo poszedł do przedszkola mając 2 lata i 3 miesiące. Jak sobie przypomnę jak pierwszego dnia ryczałam w samochodzie pod przedszkolem, bo zostawiłam mojego małego synusia z obcymi :) to śmiać mi się chce. Z drugim poszło już z automatu.

 

Pozdrawiam

Magda

 

Dzięki MAgda;) Ja wiem, ze będę się śmiać, tylko te 2 miesiące muszą najpierw minąć;) Zacznę się chyba starać o drugie dziecko, z drugim podobno wszystko jest łatwiejsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...