Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

jak oglądaliśmy się za piecem to byliśmy u znajomych, którzy mają piec na ekogroszek. Okazało się, że w przeciągu niecałych 3 lat dwa razy mieli wymieniony ślimak. Podobno ze względu na złą jakość ekogroszku. Jednak strasznie nas to zniechęciło do takiego opału i skończyło się na węglu i piecu bez podajnika. Jest to trochę upierdliwe, ale bez przesady. Tświrek, byłeś z Twoim projektem w Euroinstalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Widzę, że forum odwiedza spore grono użytkowników kotłów na ekogroszek.

 

"Trafiła" się komuś wymiana śruby/ślimaka podajnika ?

 

Mam wąska kotłownię - 150-160cm. Kotły które mnie interesuję mają do 140 cm szerokości. Da się wyjąć śrubę w takich warunkach ? Wydaje mi się, że po zdemontowaniu zasobnika powinno się udać ale ...

 

Komentarze mile widziane :)

 

Pozdrawiam

Ja mam od wakacji piec na ekogroszek którym grzałem wodę dla wczasowiczów i było ok( miałem całkiem niezły groszek) ,ale teraz kupowałem w różnych miejscach i krew mnie chce zalać.A mianowicie szlaka,niska temperatura ze spalania, 3 razy zerwana śruba zabezpieczająca ślimak przed uszkodzeniem(eko wielkości piłeczki pingpongowej) częste wygaszenie pieca przez szlakę a jak ustawię lepsze spalanie to zasobnik 200kg wciąga w dwa dni,a na dodatek teraz to ciężko kupić gdziekolwiek i jakikolwiek.Torec może będzie miał po 10.01.2011,bo kopalnia się nie wyrabia a nad morzem to już w ogóle nie mają i cena kosmos(eko z piasta workowany 960 tona)Na szczęście idzie odwilż i zacznę tam palić jak przyjdą znowu mrozy.W sezonie zimowym wydałem już 1700 zeta z czego 700 na dojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tświrek ja mam śrubę metalową,ale słyszałem że też montują aluminiowe i z tego co się dowiedziałem to pierw uszkadza się śruba zabezpieczająca ślimak.Musi być 8.8,bo jak jest twardsza to ciężej jest ją zerwać i większa siła idzie na ślimak co może przyspieszyć uszkodzenie ślimaka.Przy bardziej wytrzymałej śrubie może też uszkodzić się przekładnia ślimaka(u mnie podobno jest jedno razowa,więc jak się uszkodzi to trzeba kupić nową:( )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że forum odwiedza spore grono użytkowników kotłów na ekogroszek.

 

"Trafiła" się komuś wymiana śruby/ślimaka podajnika ?

 

Mam wąska kotłownię - 150-160cm. Kotły które mnie interesuję mają do 140 cm szerokości. Da się wyjąć śrubę w takich warunkach ? Wydaje mi się, że po zdemontowaniu zasobnika powinno się udać ale ...

 

Komentarze mile widziane :)

 

Pozdrawiam

 

w instrukcji konkretnego pieca jest napisane jakie sa minimalne wymiary kotlowni i ilosc miejsca z kazdej strony. Aby wyjac slimak troche go potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oglądaliśmy się za piecem to byliśmy u znajomych, którzy mają piec na ekogroszek. Okazało się, że w przeciągu niecałych 3 lat dwa razy mieli wymieniony ślimak. Podobno ze względu na złą jakość ekogroszku. Jednak strasznie nas to zniechęciło do takiego opału i skończyło się na węglu i piecu bez podajnika. Jest to trochę upierdliwe, ale bez przesady. Tświrek, byłeś z Twoim projektem w Euroinstalu?

 

Wobec tego znajomi mieli pecha. Ja pale chyba 4 sezon. Nikt z moich znajomych nie mial takich przejsc

 

Piec na wegiel bez podajnika w obecnych czasach to wedlug mnie srednio wygodne rozwiazanie. Chyba bym wolal co 1,5 roku slimak wymieniac niz codziennie grzebac sie w kotle. Ale jak to mwoia wszystko jest dla ludzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamnor1977 dzieki. Masz może termostat pokojowy ? Żeby to wszystko sensownie działało i był komfort rzeczywistej regulacji temperatury wypadałoby dać termostat pokojowy, automatykę zaworu 4drogowego, to wszystko podłączyć pod sterownik kotła ... koszty, koszty, koszty ...

 

Wyczytalem, ze termostat swietnie sie sprawdza i daje oszczednosci w kazdym czasie po za mrozami w zimie. Ludzie przy piecach na paliwo stale bardzo czesto odlaczaja go w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji konkretnego pieca jest napisane jakie sa minimalne wymiary kotlowni i ilosc miejsca z kazdej strony. Aby wyjac slimak troche go potrzeba

 

 

Wiem, podają zazwyczaj 80-100 cm od strony zasobnika. ale to nie jest do końca prawdą. Ślimak zazwyczaj nie jest dłuższy niż 20-30 cm od szerokości samego zasobnika i właśnie tyle powinno wystarczyć na jego demontaż. (De)instalator będzie marudził ale taki urok mojej kotłowni.

 

pozdrawiam,

Tświrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pierwszy sezon ten piec,więc też się uczę.sterownik do wszystkich ustawień czyta mi temperaturę z rury wychodzącej z pieca.mam 13 grzejników po jednym na pokój,właśnie dziś zamontowałem wszystkim grzejnikom danfossy .mam nadzieje że zużycie eko-groszku spadnie:),zależy mi tylko na utrzymaniu dodatniej temperatury żeby wilgoć i grzyb nie wszedł(nie chcę odmalowywać wszystkich pokoi na nowy sezon od nowa).Może ktoś wie co trzeba zmienić w ustawieniach żeby nie było tyle szlaki.jak podpytywałem to sugerują zmniejszyć siłę nadmuchu dmuchawy na 5 ja mam na 9.ale sprawdzę to jak przyjdą znowu mrozy bo teraz czekam aż wypali się reszta i wygaśnie piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam wczoraj w fabryce okien i drzwi Dziadek. Zaczynamy z nimi współpracę. Mieli piękne okiennice, okna skandynawskie, okna ze zdobieniami takie jak na Starówkę....ech..jeśli ktoś byłby zainteresowany oknami drewnianymi, drzwiami wewnętrznymi lub zewnętrznymi to polecam;) Wystawkę dostaniemy w ciągu 3 tygodni więc można będzie oglądać;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam domek TK8GL1, ładny, prosty, niedrogi, sama taki buduję!!!!!!!

 

Witam! Jestem na etapie wyboru projektu wymarzonego domu. TK8GL1 jest moim faworytem jednak do tej pory nigdzie nie mogłam znaleźć żadnych informacji czy opinii o tym domku. Na jakim etapie budowy jesteś? Czy mogłabym Cię poprosić o podesłanie zdjęć z realizacji? Każda informacja jest dla mnie cenna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakby ktos oscypka sobie zyczyl to prosze o PW do dzis do 15.00. Odbior w piatek. Przyjada od sprawdzonego dostawcy spod samiuskich Tater, robione pod zamowienie wiec nowka funkiel nie smigane. Takie beczulki kupowalem ostatnio zdaje sie za 8 zeta, waga chyba nieco powyzej 300g

 

Madzia, jestes?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za wszystkie podpowiedzi związane z projektem domu. Siedzę godzinami na forach, wertuję katalogi i chyba coś mam. Oczywiście nie obędzie się bez zmian i przeróbek, ale to jest chyba to - Z40. Do wiosny pewno jeszcze coś znajdę, jednak ten domek jakoś spodobał mi się - ma bardzo jasny rozkład pomieszczeń i jest prosty. :-) Choć każda osoba która już budowała dom powie, że na budowie nigdy nie jest prosto...:-)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...