Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Witam

 

czeka mnie na wiosnę krycie dachu dachówka i pytanie jak kształtują się aktualnie ceny za m2 dach kopertowy z facjatkami, wiadomo orynnowanie, podbitka dachu ok 340m2

Jak macie jakieś sprawdzone ekipy to chętnie skorzystam

 

agnieszkakusi czy wasza dachówka jest ceramiczna czy betonowa

 

 

Pozdrawiam

 

Ja bez podbitki płaciłam 25zł za metr ale dach dwuspadowy. Jednak wtedy była to bardzo atrakcyjna cena, numer na priv mogę wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję niedrogiego i solidnego hydraulika do wykonania instalacji wodnej i c.o. a także tynkarza do tynków gipsowych.

Jeśli macie kogoś takiego - sprawdzonego to poproszę jakieś namiary ...

 

I jeszcze takie pytanie, co pierwsze robiliście tynki czy hydraulikę i dlaczego? :) Miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś wcięło mój wczorajszy post:(

Betusia, jeśli chodzi o rodzinę z Kopanina to wiem o kogo chodzi. Jest tam trudna sytuacja, ale przez przypadek znalazłam (a w sumie moja mama) ludzi w jeszcze trudniejszej i też mieszkających po sąsiedzku.. Wczoraj wszystkie rzeczy zostały wywiezione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

..

 

I jeszcze takie pytanie, co pierwsze robiliście tynki czy hydraulikę i dlaczego? :) Miłego weekendu.

 

Generalnie na początek same instalacje (woda, kanaliza. CO. elektryka, anteny, alarm, HiFi. )potem tynki a na końcu posadzki

 

Czemu pierwsze instalacje w ścianach bo są w ścianach a tynki przychodzą na ściany i je przykrywają chyba że będziesz potem niszczyć tynki i znowu tynkować.

Czemu potem posadzki bo od tynkowania się trochę brudzi i na nowej posadzce trzeba posprzątać bardzo dokładnie na chudziaku mniej. Poza tym posadzka nie zostanie zniszczona przez majstrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas taka sama kolejność;)

 

a potem ocieplenie poddasza i gładzie i juz prawie widać światełko w tunelu;)

 

czy ktoś z Was ma i może polecić kogoś od oczyszczalni przydomowej?

 

Ja robilam z firma sedyment z Torunia. Cena byla nizsza niz konkurencji, mam od roku i dziala. W cenie projekt i formalnosci.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja robiłem wszystkie kabelki potem tynki i na końcu hydraulikę. Już mówię czemu. Kabelki najpierw, potem tynki które je przykryją. Hydraulika i tak idzie przeważnie w posadzce.

Szybciej, wygodniej, taniej (odpada kucie co kosztuje), poza tym jeszcze podłogówka. Jeśli zrobisz to przed tynkami, to tynkarze, zapewniam Cię, nie będą patrzeć co mają pod nogami. Efektu możesz się domyśleć. Podejścia z podłogi pod grzejniki na ścianie to niewielkie uszkodzenia. Naprawisz je samemu przed gładziami, jeśli takie planujesz. Moja ekipa zrobiła tynki pod malowanie. Potem oczywiście posadzki i wykończeniówka przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie bardzo wiem o co chodzi ale dostalem ponizszy komunikat:

 

"Domyślnie Zostałeś wybrany na moderatora grupy

 

Szanowny Moderatorze,

 

serdecznie gratulujemy wyboru na moderatora grupy Toruń i okolice...:-)))

 

Tworzymy na forum społeczność użytkowników. Zależy nam, by moderatorzy stanowili szczególną grupę ludzi związanych z forum. Prosimy Was o aktywność. Grupa jest lokalną społecznością, daje szansę na poznawanie się i pomoc w budowie i na co dzień - wirtualnie i w realu. To od Was zależy, jak ważne dla Waszej okolicy będzie Forum MURATORA.

 

Z naszej strony - obiecujemy aktywność. Chcemy promować moderatorów, wspierać, a przede wszystkim poznawać.

 

Prosimy o rozważne stosowanie narzędzi do moderacji; moderowanie dyskusji, zakładanie nowych wątków oraz kasowanie wątków, moderowanie użytkowników, rozbudowywanie opisu grup, dodawanie zdjęć.

 

Liczymy na współpracę, gratulujemy i pozdrawiamy serdecznie

 

Redakcja "Muratora" "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie bardzo wiem o co chodzi ale dostalem ponizszy komunikat:

 

"Domyślnie Zostałeś wybrany na moderatora grupy

 

Szanowny Moderatorze,

 

serdecznie gratulujemy wyboru na moderatora grupy Toruń i okolice...:-)))

 

Tworzymy na forum społeczność użytkowników. Zależy nam, by moderatorzy stanowili szczególną grupę ludzi związanych z forum. Prosimy Was o aktywność. Grupa jest lokalną społecznością, daje szansę na poznawanie się i pomoc w budowie i na co dzień - wirtualnie i w realu. To od Was zależy, jak ważne dla Waszej okolicy będzie Forum MURATORA.

 

Z naszej strony - obiecujemy aktywność. Chcemy promować moderatorów, wspierać, a przede wszystkim poznawać.

 

Prosimy o rozważne stosowanie narzędzi do moderacji; moderowanie dyskusji, zakładanie nowych wątków oraz kasowanie wątków, moderowanie użytkowników, rozbudowywanie opisu grup, dodawanie zdjęć.

 

Liczymy na współpracę, gratulujemy i pozdrawiamy serdecznie

 

Redakcja "Muratora" "

 

Ja tez bylam przekonana ze to Agnieszka ale Wy sie przeciez swietnie dogadujecie i uzupelniacie swoje wypowiedzi wiec problemu nie bedzie

milej pracy zycze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Piotr, tu jest zgoda, ład, miłość...mnie wybrali "z urzędu", bo byłam założycielem grupy. Potem było głosowanie i "nowi" wybrali Piotra. Tak jak pisała Agatka, w grupie toruńskiej wszyscy się dogadują więc o co chodzi, co?;) Pędzę do roboty, pa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...