Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

witajcie :)

coraz większy mam mentlik w głowie, jak to jest ,że jedni mają dość wsi i uciekają do ludzi, do miasta a Ci z Miasta na wieś ????

Moja mama będzie budowała się na wsi z dala od drogi itp bardzo się jej dziwię :(

ja teraz chcę do miasta ze względu na dzieci,,,,,,,,, każde dodtakowe zajęcia są w Toruniu, szkoły w miare dobre gimnazjalne też i potem średnie,, ja poprostu boję się ,że nie dam rady jeździć pomiędzy 3- ma szkołami :(stąd ten pomysł aby wrócić do Torunia.

Tylko jak słysze jakie małe działki tam są i jacy sąsiedzi się trafiają to już odechciewa mi się wszystkiego :(

Chciałabym jak najlepiej dla całej rodziny,żeby każdy był zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;)

a kupiłes sobie lot szybowcem? ;)

 

Nie ma za co. Podobno Polacy pija coraz wiecej wina a my te srednia zdecydowanie podwyzszamy. Lubimy najzwyklesze, mlode, czerwone wytrawne w stylu "BOZOLE" ;) ale tansze. W czechach kupuje butelki 2 litrowe za srednio 35 koron x 0,16zl :). Prosze sobie przeliczyc :)

 

Lotu nie kupilem

 

Pozdro z Krakowa

 

Madzia. Ikea Krakowska caly czas w rozbudowie, asortyment mocno okrojony, mam jedynie czesc listy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o sprzątanie;)

 

Ile czasu zajęło Wam doprowadzenie domu do porządku umożliwiającego wprowadzenie się? chodzi mi o taki sprzątenie pobudowlane - zastanawiam się ile dni urlopu wypisać;)

Sprzątaliście sami czy wspieraliście się siłami fachowymi? Ile taka pomoc kosztuje?

 

Sama nie wierzę, ze za 2-3 miesiące mnie to czeka;)

 

Sprzatalismy na biezaco w kazdy weekend. Glownie polegalo to na segregacji smieci. Gruzy szly na kupke ktora zniknela w wylewkach pod kostke, schodach na tarasie itd. Poszlo bardzo zgrabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - znacie jakieś zwirownie w okolicy oprócz Mlyńca i Elgiszewa? Potrzebuję 7 t kamyczków do POŚ - w Młyńcu nie ma, z Elgiszewa mi nie chcą dowieźć ;(

 

To znajdz kierowce z autem krory Ci dowiezie. Moze jakis z Twojej okolicy itd. To kwestia kasy a nie czy sie komus chce czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :)

coraz większy mam mentlik w głowie, jak to jest ,że jedni mają dość wsi i uciekają do ludzi, do miasta a Ci z Miasta na wieś ????

Moja mama będzie budowała się na wsi z dala od drogi itp bardzo się jej dziwię :(

ja teraz chcę do miasta ze względu na dzieci,,,,,,,,, każde dodtakowe zajęcia są w Toruniu, szkoły w miare dobre gimnazjalne też i potem średnie,, ja poprostu boję się ,że nie dam rady jeździć pomiędzy 3- ma szkołami :(stąd ten pomysł aby wrócić do Torunia.

Tylko jak słysze jakie małe działki tam są i jacy sąsiedzi się trafiają to już odechciewa mi się wszystkiego :(

Chciałabym jak najlepiej dla całej rodziny,żeby każdy był zadowolony

 

Jeden woli blondynki a inny brunetki

 

Jeden woli piwo a inny wino

 

Jeden woli matke a drugi corke

 

Jeden woli garaz z wejsciem z domu a inny nie wyobraza sobie takiego rozwiazania

 

Jeden ma kuchnie otwarta na salon a inny absolutnie

 

Jeden woli benzyniaka a inny diesla

 

Jeden woli wies a inny miasto

 

Wszystko to sie zmienia w zaleznosci od sytuacji

 

Kazdy inny, wszyscy rowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - znacie jakieś zwirownie w okolicy oprócz Mlyńca i Elgiszewa? Potrzebuję 7 t kamyczków do POŚ - w Młyńcu nie ma, z Elgiszewa mi nie chcą dowieźć ;(

 

Tak jak Piotr napisał,znaleźć transport,ja jak miałem do wywiezieni gruz z mieszkania ok 3-4 tony to wynająłem kierowce i zapłaciłem tylko za wywiezienie a gruz wziął gratis.Znalazłem go przy Toruńskim młynie przy centro-stalu,bodajże ul.dworcowa 5,stało tam zawsze kilka samochodów ten miał stara wywrotkę nie wiem czy jeszcze tam stoją bo to było kilka lat temu.Ceny też nie pamiętam, ale spróbować zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich- rzadko tu ostatnio zaglądam ale mam nadzieję że będę częściej bo lada moment wznawiam budowę jak już drogę zrobię bo w mokrej jesieni ciężaróki mi rozjezdziły drogę polną i nie mam jak dojechać- przy okazji- jeśłi ktoś miałby potrzebę zakupu używanych betonowych płyt drogowych proszę o info.

Ale wracając

POTRZEBOWAŁBYM WSPARCIA W UZYSKANIU NAMIARÓW W TORUNIU NA SOLIDNE FIRMY OD OKIEN, TYNKÓW CEM-WAP, osoby do kanalizacji i elektryki. Szukam też firmy projektujące wentylacje mechaniczne a także kogoś od instalacji odwadniających..

Będę wdzięczny za wszelkie wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich- rzadko tu ostatnio zaglądam ale mam nadzieję że będę częściej bo lada moment wznawiam budowę jak już drogę zrobię bo w mokrej jesieni ciężaróki mi rozjezdziły drogę polną i nie mam jak dojechać- przy okazji- jeśłi ktoś miałby potrzebę zakupu używanych betonowych płyt drogowych proszę o info.

Ale wracając

POTRZEBOWAŁBYM WSPARCIA W UZYSKANIU NAMIARÓW W TORUNIU NA SOLIDNE FIRMY OD OKIEN, TYNKÓW CEM-WAP, osoby do kanalizacji i elektryki. Szukam też firmy projektujące wentylacje mechaniczne a także kogoś od instalacji odwadniających..

Będę wdzięczny za wszelkie wsparcie

 

Elektryka i cala reszta (tv, alarm, sterowania i cala reszta wynalazkow z kabelkami)

 

Waldek - 791-779-269

 

W przypadku rozmowy z nim i prosby o wycene prosze powiedziec, ze numer od Piotra z Nieszawki - z pewnoscia nie zaszkodzi ta informacja :)

 

Pozdro z pochmurnego Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deisy, jeśli chodzi o te dojazdy to masz rację. W tej chwili córka ma prawie 7 lat. Dwa razy w tygodniu chodzi na tańce, raz w tygodniu na basen. Ze względu na głupi system pracy mojego męża jest to tylko na mojej głowie. Plus do tego muszę zabierać ze sobą 17 miesięczną córkę. I zaczynam mieć tego dosyć. Pocieszam się jednak, że jeszcze parę lat i zacznie sama jeździć autobusem miejskim;)

Pazurra, namiary na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie, proszę, skąd na Waszych wsiach czerpiecie internet i czy jesteście zadowoleni

 

powoli czas zacząć o tym myśleć;)

 

My mamy TPSA, ale jak gdzieś wyjeżdżam, to prawie wszędzie sprawdza się PLAY ONLINE. Ze sprzątaniem nie pomogę, bo my na dzień przed przeprowadzką wylądowaliśmy w szpitalu, a jak z niego wyszłam, wszystko miałam sprzątnięte, umyte i rozpakowane w szafkach. :) Wiem, trafiło się ślepej kurze ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...