Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Jestem na bieżąco w temacie, bo jeździłam za polifoską dla siebie i naszej forumowej ogrodniczki;) Magdy. Właśnie wożę w bagażniku 100 kg polifoski, bo nie ma kto tego rozpakować. Mąż chory na ostrą anginę ropną i z 39 stopniami gorączki nie ma siły podnieść się z łóżka. Jedyne miejsce koło Torunia gdzie jest polifoska to Czernikowo. Tam na wysokości skrzyżowania skręcacie w prawo w drogę na Bobrowniki. Przed torami kolejowymi w lewo i do samego końca po takiej polno-betonowej drodze. Na samym końcu jest takie duże centrum budowlano-opałowo-ogrodnicze;) i tam mają polifoskę 50 kg za 93,50 zł.

Wczoraj byłam na rozmowach handlowych w Międzyzdrojach. Proszę trzymać kciuki, bo walczymy o wielki temat na okna drewniane:). Ze względu na to, że w Międzyzdrojach byłam pierwszy raz chciałam zobaczyć do czego tak lgną te nasze polskie gwiazdy;) I jestem załamana...tam kompletnie nic nie ma, jakiś koszmar...przynajmniej wiem gdzie NIE SPĘDZIĆ wakacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

... Ze względu na to, że w Międzyzdrojach byłam pierwszy ras chciałam zobaczyć do czego tak lgną te nasze polskie gwiazdy;) I jestem załamana...tam kompletnie nic nie ma, jakiś koszmar...przynajmniej wiem gdzie NIE SPĘDZIĆ wakacji:)

 

A czego tam oczekiwalas? To miescina nad Baltykiem jakich wiele z jednym markowym hotelem i chodnikiem z odcisnietymi lapkami ktorego dluzszy czas znalezc tam nie moglem bo spodziewalem sie czegos okazalszego. sa tam piekne okolice na spacery i jazde rowerem. Widoki plazowe piekne jak wszedzie. Kiedys to choc promem do Ahlbeck sie poplywalo ze strefa wolnoclowa a teraz to nawet nie wiem czy ta atkakcja funkcjonuje w pobliskim Swinoujsciu. kiedys zasieki, poszporty, kontrola, rewizje na granicy a teraz? Nawet te atrakcje zabrano nam na zachodzie i poludniu europy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, w sumie to nawet nie wiem czego oczekiwałam, ale nie czegoś tak beznadziejnego....

 

Hmmmm

 

Czesto bywam nad morzem. po za sezonem wiekszosc miejscowosci to wlasnie takie Miedzyzdroje. Na poczatku kwietnia tam nie ma czego oczekiwac. Te miescinki poprostu sa i nic wiecej. W ilu miejscach nad naszym Batlykiem Ty bylas? Tak szczerze? I w ilu z tych miejsc bylas po za letnim sezonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco w temacie, bo jeździłam za polifoską dla siebie i naszej forumowej ogrodniczki;) Magdy. . Jedyne miejsce koło Torunia gdzie jest polifoska to Czernikowo. i tam mają polifoskę 50 kg za 93,50 zł.

Ok dzieki z informacje, troche drogo. W miejscowosci Pigza maja tylko Amfostak i 50 kg kosztuje 60 zl ale Amfoske jest troche ubozsza procentowo od Polifoski 8 choc slyszalem ze mozna uzyc tez tej Amfoski. W Ostaszewie jest taki barak dla rolnikow z nawozami i tam jest Polifoska 8 ale po 1000 kg min do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco w temacie, bo jeździłam za polifoską dla siebie i naszej forumowej ogrodniczki;) Magdy. Właśnie wożę w bagażniku 100 kg polifoski, bo nie ma kto tego rozpakować. Mąż chory na ostrą anginę ropną i z 39 stopniami gorączki nie ma siły podnieść się z łóżka. Jedyne miejsce koło Torunia gdzie jest polifoska to Czernikowo. Tam na wysokości skrzyżowania skręcacie w prawo w drogę na Bobrowniki. Przed torami kolejowymi w lewo i do samego końca po takiej polno-betonowej drodze. Na samym końcu jest takie duże centrum budowlano-opałowo-ogrodnicze;) i tam mają polifoskę 50 kg za 93,50 zł.

Wczoraj byłam na rozmowach handlowych w Międzyzdrojach. Proszę trzymać kciuki, bo walczymy o wielki temat na okna drewniane:). Ze względu na to, że w Międzyzdrojach byłam pierwszy raz chciałam zobaczyć do czego tak lgną te nasze polskie gwiazdy;) I jestem załamana...tam kompletnie nic nie ma, jakiś koszmar...przynajmniej wiem gdzie NIE SPĘDZIĆ wakacji:)

 

Oj kochana za taka reklame to Wam nie dadza tego kontraktu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, szczerze w wielu nie byłam, bo mnie generalnie morze nie pociąga. Jednak jakoś tak więcej oczekiwałam po miejscu gdzie zjeżdża się elitka;)

Adam, zadzwonię do Ciebie, bo pewnie w sierpniu będziemy chcieli zabrać nad morze na kilka dni dzieci.

Agatka, ta firma akurat nie jest z Międzyzdrojów, tylko tam buduje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, szczerze w wielu nie byłam, bo mnie generalnie morze nie pociąga. Jednak jakoś tak więcej oczekiwałam po miejscu gdzie zjeżdża się elitka;) ...

 

No to wiele mi wyjasnia :) Jesli chodzi o Polskie morze to bylismy pewnie w co najmniej 30 miejscowosciach, jakos tak na szybko nie potrafie zliczyc. jedne tak mal;utkie ze to w zasadzie jakies tam osady w lesie czy podupadle postkomunistyczne molochy wczasowe ktorych nazw nie ma w standardowych atlasach, inne to wielkie miasta. Miedzyzdroje sa posrednie, moim zdaniem sa gorsze miejscowosci i sa lepsze. Niektory uwazaja np. Wladyslawowo za ideal, znam takich. Jaks ie pytam w jakich jeszcze innych kurortach byli to mowia ze w Gdansku i w Sopocie ;). My mamy spore porownanie, na festiwali gwiad tez tam kiedys bylismy. Wiele ciekawego tam nie widzielismy ale nie bylo tam zle, pewnie dlatego ze nie oczekiwalismy zlotych plytek chodnikowych i bursztynowych kloszy na ulicznych lapmach :). my lubimy spokojniejsze wioseczki z droga z plyt betonowych i latajacymi dzikami miedzy samochodami - my tak wypoczywamy :) Co innego w Chorwacji. Tam oczekujemy czegos innego i rowniez tam to dostajemy. Nie oczekujemy tam standardu 6 gwiadowego Hotelu na Malediwach i cro tez nam sie podoba. Kazdy ma inne wymagania ale w Miedzyzdrojach kazdy tez cos dla siebie znajdzie :). Wezcie tam kiedys rowery i kupcie dobre przewodniki po regionie :) No i oczywiscie pogoda. Mniemam, ze gdyby na przyslowiowych Malediwach byl;a przez miesiac taka dupiata to tamtejsze osady niczym od Miedzyzdroi w marcu/kwietniu by sie nie roznily :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie zastanawiam, Piotr, gdzie ta przepiękna pogoda;)

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w malowaniu ścian pistoletem? Mamy do pomalowania całą chałupę własnymi rękami (z oszczędności, oczywiście) i ręce mnie bolą na samą myśl;)

 

Ostatnio u kogos bylismy i sciany byly malowane wlasnie natryskowo. Wygladalo bardzo ladnie i rowno

 

Mysmy swoje malowali walkami, wszystko sami. Nie bylo to latwe ale tragedii tez nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma w dyspozycji tzw. zageszczarke, ubijaczke np. do kostki brukowej? Tesciu wymyslil aby kupic ale nie jest to super tanie. Moze ktos ma dostep? Za sensowne pieniadze by wynajal itd?

 

 

na ul Chrobrego jest firma Ramirent. Bez problemu taki sprzet wypozyczysz. Cena ok 80 zl/dobe, ale najlepiej pozyczyc w piatek, wtedy mozesz ca cene dobowa uzywac do poniedzialku rano.

Przy okazji poszukuje glebogryzarki spalinowej do wypozyczenia, ale takiej min 5 kw. W Ramirencie nie maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ul Chrobrego jest firma Ramirent. Bez problemu taki sprzet wypozyczysz. Cena ok 80 zl/dobe, ale najlepiej pozyczyc w piatek, wtedy mozesz ca cene dobowa uzywac do poniedzialku rano.

Przy okazji poszukuje glebogryzarki spalinowej do wypozyczenia, ale takiej min 5 kw. W Ramirencie nie maja

 

OK. Dzieki. Zapisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje taniego notariusza ...

 

Za jakiś czas będę płacił swojemu developerowi za dom i przydało by się znaleźć jakiegos taniego notariusza ...

Developer wystawi mi fakturę , więc podatku 2% płacił nie będę ...

 

Wiadomo są ustalone max stawki taksy notarialnej , ale minimalnej stawki nie ma ....

 

A wiadomo pieniądze są potrzebne do urządzania domu i każda złotówka się liczy ...

 

Czy znacie jakiś notariuszy którzy stosują promocyjne stawki i są dużo tańsi od konkurencji ...

 

Dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...