Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Hej. Dostałam kiedyś od Agnieszki namiary na 2 ekipy budowlane (za co serdecznie dziękuję), a ponieważ trzeba pomału dokonać wyboru, a chcemy sobie porównać różne opcje to czy możecie kogoś konkretnego polecić? Chodzi zarówno o ekipy budowlane, jak i firmy. Będę wdzięczna za wszelkie namiary. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Madazlotko, wysłałam:)

W sobote i niedzielę robiliśmy sobie wycieczki rowerowe. Michasia ma już półtora roczku więc zwiedza świat z wysokości rowerowego fotelika. Jestem załamana tym, co wyprawiają ludzie w lasach. Pełno śmieci, sterty butelek, góry starych telewizorów i monitorów...szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za namowa Magdy bedziemy siac trawe z ilawy o nazwie SPORTOWA. Kupimy niestety przez internet bo nawet z przesylka wyjdzie taniej niz w sklepie stancjonarnym http://allegro.pl/najlepsze-trawy-z-ilawy-miesz-sportowa-5kg-i1536214555.html . Ostatnio nawet preparaty apteczne bez recepty kupujemy przez neta bo na jednym opakowaniu zamiast placic ponad 40 zeta placimy nieca 30 - smutne to takie troche dla mnie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Piotr, my też większość zakupów robimy przez internet, w tym również preparaty apteczne, bo po pierwsze taniej, a po drugie jestem chora jak mam jechać do sklepu, szukac pół godziny miejsca na parkingu, przeciskać się między tłumami i spędzić kolejne pół godziny w kolejce do kasy.

 

A z trawy, jak mawia mój grafik, BĘDZIECIE PAŃSTWO ZADOWOLENI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Piotr, my też większość zakupów robimy przez internet, w tym również preparaty apteczne, bo po pierwsze taniej, a po drugie jestem chora jak mam jechać do sklepu, szukac pół godziny miejsca na parkingu, przeciskać się między tłumami i spędzić kolejne pół godziny w kolejce do kasy.

 

A z trawy, jak mawia mój grafik, BĘDZIECIE PAŃSTWO ZADOWOLENI.

 

Hej. OK :)

 

Wlasnie przetransportowalem sobie walek do ziemi co by dobrze ja wyrownac i ubic przed sianiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W oczekiwaniu na pozwolenie na budowę poszukuję ekipy, która postawi mi dom w stanie surowym. Byłabym wdzięczna za namiary na solidną i niedrogą ekipę. Pozdrawiam

 

Hej :) A gdzie się planujecie budować? My również kompletujemy dokumenty. Całe szczęście czarną robotę wykonuje za nas Pani Architekt :) W zasadzie to musimy zrobić służebność drogi i można składać papiery o pozwolenie.

 

Niestety ciągle pojawiają się problemy. Ostatnio okazało się, że wodociąg w okolicy naszej działki ma za małą przepustowość i nie możemy się podłączyć. Musimy czekać, aż pociągną większy, a póki co pozostaje ujęcie własne lub podpięcie pod sąsiada. Swoją drogą ciekawe ile leży taki projekt w dziale inwestycji Wodociągów, zanim się zabiorą za rozbudowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) A gdzie się planujecie budować? My również kompletujemy dokumenty. Całe szczęście czarną robotę wykonuje za nas Pani Architekt :) W zasadzie to musimy zrobić służebność drogi i można składać papiery o pozwolenie.

 

Niestety ciągle pojawiają się problemy. Ostatnio okazało się, że wodociąg w okolicy naszej działki ma za małą przepustowość i nie możemy się podłączyć. Musimy czekać, aż pociągną większy, a póki co pozostaje ujęcie własne lub podpięcie pod sąsiada. Swoją drogą ciekawe ile leży taki projekt w dziale inwestycji Wodociągów, zanim się zabiorą za rozbudowę...

 

Witaj. Moje miejsce na ziemi to Małszyce, gmina Ciechocin. Nasze formalności też w zasadzie załatwił architekt, jedyne co mi zostało to zawieźć dokumentację do starostwa, wybłagać panie o jak najszybsze załatwienie pozwolenia i czekać :) Jak na razie wszystko przebiega bezproblemowo. Mam nadzieję że zgodnie z planem w czerwcu ruszymy.

 

Agnieszko dziękuję za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie miałam pytać, jakie było dla Was (już mieszkających) takie minimum potrzebne do wprowadzenia się;)

 

dla nas to kuchnia i barierki schodowe i przy antresoli, wprowadzamy się z prawie dwulatkiem i musi być bezpiecznie;)

Łazienki już są, bez łóżka damy radę na razie;)

 

Piotr, a jak szybko rośnie ta trawa i czy są jakieś najlepsze terminy na sianie? Bo ja najwczesniej na koniec maja mogłabym siać, jak już mi elewację zrobią i podepczą wszystko dookola domu;)

 

Czekaliście też na to oficjalne pozwolenie na zamieszkanie (nie wiem jak to się fachowo nazywa) czy wprowadzaliście się jak juz tylko było to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie miałam pytać, jakie było dla Was (już mieszkających) takie minimum potrzebne do wprowadzenia się;)

 

dla nas to kuchnia i barierki schodowe i przy antresoli, wprowadzamy się z prawie dwulatkiem i musi być bezpiecznie;)

Łazienki już są, bez łóżka damy radę na razie;)

 

Piotr, a jak szybko rośnie ta trawa i czy są jakieś najlepsze terminy na sianie? Bo ja najwczesniej na koniec maja mogłabym siać, jak już mi elewację zrobią i podepczą wszystko dookola domu;)

 

Czekaliście też na to oficjalne pozwolenie na zamieszkanie (nie wiem jak to się fachowo nazywa) czy wprowadzaliście się jak juz tylko było to możliwe?

 

Klatka schodowa z barierkami rowneiz obowiazkowe. Jak sie wprowadzalismy to mloda miala rowniez 2 lata i kilka dni :)

 

Bez lozka to srednio. To jest mebel ktory od razu zostal zlozony a przydal sie doslownie z godzine po odjezdzie ciazarowki od przeprowadzek :)

 

Trawe mam taka http://allegro.pl/najlepsze-trawy-z-ilawy-miesz-sportowa-5kg-i1536214555.html W Obi maja tylko 1kg opakowania w cenie 26 zeta. Podobno dobra trawa. Na swojej stronie http://www.rolimpexnasiona.pl/index.php?id=42 producent pisze "Najlepszym terminem wiosennego wysiewu nasion są miesiące: kwiecień i maj lub sierpień-wrzesień. W okresie tym występują już bardziej wyrównane temperatury. Poza tym jest to naturalny okres dla kiełkowania nasion roślin, w którym gleba posiada dostateczny zapas wilgoci nagromadzonej w okresie zimowym". My za[pewne bedziemy siac 4 maja jak goscie po weekendzie majowym rozjada sie po kraju :)

 

Oficjalnie mieszkam chyba od zeszlej wiosny. Robilem odbior i meldowalem sie jak w banku wypatrzyli, ze pewnie od dluzszego czasu mam stary, zielony dowod a robiac nowy sie meldowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za namowa Magdy bedziemy siac trawe z ilawy o nazwie SPORTOWA. Kupimy niestety przez internet bo nawet z przesylka wyjdzie taniej niz w sklepie stancjonarnym http://allegro.pl/najlepsze-trawy-z-ilawy-miesz-sportowa-5kg-i1536214555.html . Ostatnio nawet preparaty apteczne bez recepty kupujemy przez neta bo na jednym opakowaniu zamiast placic ponad 40 zeta placimy nieca 30 - smutne to takie troche dla mnie ...

 

Ja tez kupilem trawe z Ilawy ale UNIVERSALNA i na swoj trawnik potrzebowalem 25 kg, w sklepie firmowym w Ilawie byly po 300 zl ale nie robia wysylki i okazalo sie ze kupilem w sklepie ogrodniczym za Grebocinem za 339 zl na miejscu bo w innych sklepach nie bylo workow 25 kg tylko 10 kg co wychodzilo bardzo drogo.

 

Przy okazji szukam gdzie mozna tanio kupic kore sosnowa do sciolkowania bo w LM OBI maja drogo po srednio 10 do 12 zl za worek. Mialem kiedys na jesieni namiary na kogos kto sprzedawal worki 80 L po 7 zl ale nie ma juz tego kontaktu.

 

 

PS Kupilem jednak Polifoske 8 50 kg w Czernikowie (namiary od Agnieszki) bo faktycznie nie ma nigdzie w okolicy innego miejsca z tym nawozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

jestem tu nowa, ale chyba zagoszczę tu na dłużej.

CZy ktoś z Was mieszka w domu wybudowanym przed BET POL? Chodzi o tanie domki a dokładnie o mieszkanie oferowane przez tą firmę? MoZecie mi coś o nich powiedzieć??? czekam na kazda informację. mogę się nawet spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madazlotko, dasz radę, masz forum - bedzie dobrze;)

 

 

a ja muszę się pochwalić - od wczoraj mamy kuchnię! ;)

jeszcze tylko chwila i będziemy mieszkać we własnym domu, ledwo mogę w to uwierzyć;)

 

Basiu za jakiś czas uśmiechnę się do Ciebie o namiary wykonawcy kuchni, pewno w przyszłym roku :-)

Dzięki wszystkim za wsparcie, na razie jestem spanikowana do granic możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...