Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Nie chodziło o temat meldunku tylko o sama kwestię niechęci jednej osoby do drugiej, która ciągnie się od bardzo długiego czasu. Tutaj jest wiele pierdół niebudowlanych i tak naprawdę trzeba by usunąć połowę postów w naszej grupie. Zaczyna mnie irytować atmosfera jaka tu powstała. Jakiś czas temu napisała do mnie jedna z osób z naszej grupy, że przestaje się tu udzielać, bo ma dosyć tego, co się tu dzieje. Na priv odzywają się do mnie osoby, które potrzebują porady w sprawie okien, ale nie zgłaszają się w naszej grupie. W sumie im się nie dziwię, bo zrobiła się jedna wielka kicha. A szkoda.

O matko, chyba przesada lekka. Jaka niechęć? To chyba nie chodzi o mnie i Piotrulexa? Ja do niego nie czuję żadnej niechęci, i mam nadzieję, że on do mnie też nie. Z drugiej strony mogę być nie w temacie, bo serio nie czytałam forum przez weekend i nie wiem co tu były za posty, więc może nie chodzi wcale o Piotra i o mnie, bo dyskusja się mogła rozwinąć. Z tą jedną wielką kichą to też trochę przesada. Ja nie odpowiadam budowlanie, bo po prostu dawno skończyłam budowę i już mam dane nieaktualne jeśli chodzi o ceny, nowe rozwiązania itp. A o co chodzi z atmosferą? Piszesz o tej z ostatnich kilku dni, czy tak ogólnie ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Ojej, znów nikt nie odpowiedział na moje pytanie w kwestii cegły :(

 

Hmmm, może poprostu nikt nie zna na nie odpowiedzi?

 

Moderatorem mogę nie być, jest to dla mnie bez znaczenia ale prywaty w tym wątku nie da się uniknąć i mam nadzieje, że wszyscy sobie z tego zdają sprawę. To jest grupa budująca, ludzie którzy często się znają, odwiedzają i w znacznej mierze już nie budują. Nie wykasowałem dla mnie nic niewygodnego, wisiało to kilka dni i każdy mógł przeczytać. Przypominając meritum sprawy ktoś mi zarzucił, ze podpowiadanie komukolwiek rozwiązania z meldowaniem się w mieście aby dać tam dziecko do przedszkola jest nieetyczne. Każdy ma inną sytuację, w mojej było to nader proste gdyż w mieście mieliśmy jeszcze niedawno mieszkanie. I nie ma w tym nic niezgodnego z prawem czy nieetycznego, jest to zwykła codzienność. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto jest "czysty jak łza" :).

 

Usunąłem to gdyż pomyślałem, że może faktycznie za dużo tu pierdół niebudowlanych tak jak zarzuciła forumowiczka a nie dlatego, że to dla mnie niewygodne :)

 

Gdyby wpisy nie budowlane to wątku na pierwszej stronie zapewne nie szło by znaleźć. Od dziś uważam, że jest to wątek towarzysko budowlany i tego będe się trzymać :). Każdy może mieć oczywiście inne zdanie a moderatora bez problemu można zmienić

 

Pozdrawiam w piękną środę :)

 

 

O! Kilka dni mnienie bylo i rozpetalam afere z tym przedszkolem? Przepraszam, od dawna tu siedze i wydawalo mi sie ze moge na forum o to zapytac. Nastepnym razem sie zastanowie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Kilka dni mnienie bylo i rozpetalam afere z tym przedszkolem? Przepraszam, od dawna tu siedze i wydawalo mi sie ze moge na forum o to zapytac. Nastepnym razem sie zastanowie. pozdrawiam

 

Witam. Odnoszę wrażenie, ze możesz zapytać. Cały czas również twierdzę, że w przypadku braku przedszkola w miejscu nowego zamieszkania możesz się zameldować z dzieckiem np. w Toruniu, tam będzie szła Twoja kasa z podatku więc i tam należy Ci się przedszkole. Nic nieetycznego w tym cały czas nie widzę. Być może tak np. ja my masz w mieście "stare" mieszkanie więc sprawa jest jeszcze prostsza i rozwiązanie nasuwa się samo. Ilu mam znajomych którzy tak właśnie robią to nie będę starał się nawet zliczyć a jak mi nie wierzysz to podjedź pod jakieś przedszkole np. o 7.00 i poświęć czas do 8.00. Zrób sobie na kartce tabelkę gdzie z jednej strony będzie "CT" a z drugiej np "CTR i inne". Notuj każde auto które podjeżdża a rodzic zaprowadza dziecko do przedszkola. Wyniki mogą być zaskakujące :)

 

Pozdrawiam użytkowników wątku budowlano towarzyskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItajcie,

 

Wieki nie zagladalem na forum bo i nie bylo potrzeby zawracania nikomu glowy. J

jak widze, troszke sie porobilo podstron 505? :/ wybaczcie nie dam rady ich przeczytac :)

Postaram sie byc konkretny i nie tworzyc niepotrzebnie dlugich elaboratow.

 

A wiec do senda. Dzialka jest ochota powoli sie rodzi choc doswiadczenia i wiedzy za grosz.

 

Najpierw moze pytanie do ludzi swiatlych i uczonych zyciem i nie tylko w tematyce budowlanej :)

- dzialka byla kupiona z warunkami na zabudowe ( nie obowiazywal jeszcze PZP), PZP wszedl w zycie w 2010r.

 

(warunki zabudowy ograniczyaly wybor projektu okreslajac np. dach na 30-45 stopni i zabudowy max 180 m2

w PZP mam teraz definicje obszaru, na ktorym lezy moja dzialka bardziej swobodna. tj. dach wysoki 2 lub wielospadowy. ( w sekcji PZP przepisy ogolne def. "dach wysoki - dach od 20 do 45 stopni"

 

Czy przepisy PZP sa, ze tak powiem bardziej obowiazujace czy jednak warunki zabudowy przypisane do dzialki przed powstaniem PZP?

Pytam, bo mam projekt, ktory ma kat nachylenia polaci 25 stopni i wolalbym raczej juz go nie podnosic.

 

 

to tak bardziej a pro po fromalnosci.

 

 

Druga sprawa,

 

sam projekt:

 

GRYF II

 

 

Z zona chcielbysmy jezeli to mozliwe zdecydowac sie jednak na parteorwke (wiadomo etap do SSZ bedzie wiekszy niz z uzyt. poddaszem) ale jednak funkcjonalnosc domku bez schodow jest dla nas wazna

 

na poczatek szukamy infomacji jaki moze byc realny koszt budowy takiej parterowki i czy nie porywamy sie z motyka na slonce.

 

Dach jest spory ale prosty dwuspadowy, obrys domu tez staralem sie wybrac ustawny i zbity. Czyli inaczej mowiac szukalem najtanszej z parterowek bez uciekania sie w kompromisy ilosci pokoji czy wielkosci salony i kotlowni.

 

jeszcze tylko moglbym zaproponowac projekt znanego c114

przerabiajac pokoj nr 13 na kotlownie i zachowanek. ale dach moze okazac sie duzo drozszy od tego w tym pierwszym projekcie.

 

Dzialke mamy nie za duza 25x35 m ale oba budynki wchodza i tylko ten pierwszy projekt jest prawie o 2 m (14x15) plytszy nie zabierajac tyle miejsca w glab dzialki.

 

Czy mozecie skomentowac te projekty? jakies wady buble projektowe?

 

No i moze smieszne pytanie ale nie bijcie za to, ze je zadam, jak sadzicie czy to beda drogie projekty czy w miare proste do zbudowania za uczciwe pieniadze metoda gospodarcza?

Drogi projekt uwazam > 350 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnoszę wrażenie, ze możesz zapytać. Cały czas również twierdzę, że w przypadku braku przedszkola w miejscu nowego zamieszkania możesz się zameldować z dzieckiem np. w Toruniu, tam będzie szła Twoja kasa z podatku więc i tam należy Ci się przedszkole. Nic nieetycznego w tym cały czas nie widzę. Być może tak np. ja my masz w mieście "stare" mieszkanie więc sprawa jest jeszcze prostsza i rozwiązanie nasuwa się samo. Ilu mam znajomych którzy tak właśnie robią to nie będę starał się nawet zliczyć a jak mi nie wierzysz to podjedź pod jakieś przedszkole np. o 7.00 i poświęć czas do 8.00. Zrób sobie na kartce tabelkę gdzie z jednej strony będzie "CT" a z drugiej np "CTR i inne". Notuj każde auto które podjeżdża a rodzic zaprowadza dziecko do przedszkola. Wyniki mogą być zaskakujące :)

 

Pozdrawiam użytkowników wątku budowlano towarzyskiego :)

Dzieki, ja tez nie widze nic zlego w meldunku w Toruniu ale nie mam tam rodziny bo nie pochodze stad a u znajomych nie za bardzo moge sie meldowac. Pozdrawiam

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wadus,

Warunki zabudowy ważne są do czasu uzyskania pozwolenia na budowę oraz do czasu uchwalenia ważnego planu zagospodarowania przestrzennego.

Tak więc warunki zabudowy nie są u Was już ważne.

Co do projektu to myśle że GryfII da się budować poniżej 350 tys. Ale jeśli nie rozbrykacie się zbytnio przy wykańczaniu. I nie będziecie budować np. domu pasywnego. I macie już uzbrojoną działkę.

C114 ma trochę ładniejszą bryłę ale jak zauważyłeś jest trochę droższy w wykonaniu [wielospadzisty dach]

Osobiście bardziej stawiałbym na GryfII jeśli brać pod uwagę rozkład pomieszczeń ale to już wasz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, o jakie zadaszenie chodzi? Jelś w drewnie to mam kolegę, który bardzo ładnie robi takie rzeczy.

Wadus, ja jestem generalnie zwolennikiem parterówek. Czy w tych projektach nie ma podanych przyblizonych kosztów wykonania? Wiadomo, że nie są one zgodne z tym co jest na rynku, ale chociaż moża porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir, o jakie zadaszenie chodzi? Jelś w drewnie to mam kolegę, który bardzo ładnie robi takie rzeczy..

 

Nie wiem jak to się zwie , ale chodzi o to aby zrobić daszek nad tarasem aby chronić się przez słońcem.

Kupiłem sobie taki 3m parasol na wysięgniku ale przy otwartej przestrzeni i wietrze parasol to nie był dobry zakup :(

 

Chodzi o coś podobnego do wiaty , czyli kilka drewnianych słupków i daszek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje z 2m stalowej rury fi 150-200. Ma to być kanał łączący komorę spalania z komorą wędzarniczą, temperatury w zasadzie nie jakieś wielkie no i palone do 5 godzin. Stan w zasadzie obojętny byle bez wielkich dziur. Do tego by się przydało jakieś kolano. Może ktoś ma i chce się pozbyć złomku. Jestem skłonny oczywiście zapłacić rozsądne pieniądze i sam to odebrać z Torunia lub okolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, czy ja tez moge skorzystac? mam dokladnie ten sam problem - na tarasie w upał miedzy 14 a 17 nie da się u mnie wytrzymac. nawet wymiary mam podobne do Kaszpira;)

Chętnie poznałabym cenę takiego rozwiązania, bo być może też byłabym zainteresowana. Powiecie jaką ofertę otrzymaliście od Pana od daszków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...