Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś się buduje w okolicach Zamku Bierzgłowskiego lub Czarnych Błot i ewentualnie wykonuje jakiś projekt domu około 100-130m2?

Poszukujemy (z żoną) działki właśnie w tamtych okolicach i chcemy wybudować dom około tych wspomnianych 100-130m2.

Proszę o kontakt, chętnie podjedziemy z żoną, porozmawiamy, podyskutujemy! Każda informacja cenna!

 

Lub ewentualnie jeżeli możecie zaproponować działki w innych lokalizacjach, ale nie tutaj okolice Osieka, gdyż tutaj akurat nam nie pasuje.

 

pzdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Agnieszka, czy ja tez moge skorzystac? mam dokladnie ten sam problem - na tarasie w upał miedzy 14 a 17 nie da się u mnie wytrzymac. nawet wymiary mam podobne do Kaszpira;)

 

U mnie wyliczył około 3200złz dachem z płyty falistej PCV , tyle że moje "zadaszenie" to prymityw bo 4 słupy tylko , bez żadnych balustrad i itd , ale koniec końców po rozmowie z żoną zrezygnowaliśmy ...

Dodatkowo jeszcze trzeba dopłacić za malowanie drewnochronem , więc sądzę że minimum 3500zł by wyszło ...

 

Niestety płyty PCV przypominają mi zadaszenia "szop" a te z poliwęglanu są drogie i przypominają mi zadaszenie przystanku autobusowego , a niestety dom za "niski" i dachówki nie da się :(

 

Według mnie to stanowczo za drogo ...

Materiały na zabudowę tarasu nie powinny przekroczyć około 1000zł (kantówka 9x9 kosztuje około 10zł za mb) , więc 3500zł za tak nieskomplikowaną zabudowę to jakiś żart ...

 

Sądzę że jednak spróbujemy zamontować markizę , choć boję się wiatru , bo często wieje u nas ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyliczył około 3200złz dachem z płyty falistej PCV , tyle że moje "zadaszenie" to prymityw bo 4 słupy tylko , bez żadnych balustrad i itd , ale koniec końców po rozmowie z żoną zrezygnowaliśmy ...

Dodatkowo jeszcze trzeba dopłacić za malowanie drewnochronem , więc sądzę że minimum 3500zł by wyszło ...

 

Niestety płyty PCV przypominają mi zadaszenia "szop" a te z poliwęglanu są drogie i przypominają mi zadaszenie przystanku autobusowego , a niestety dom za "niski" i dachówki nie da się :(

 

Według mnie to stanowczo za drogo ...

Materiały na zabudowę tarasu nie powinny przekroczyć około 1000zł (kantówka 9x9 kosztuje około 10zł za mb) , więc 3500zł za tak nieskomplikowaną zabudowę to jakiś żart ...

 

Sądzę że jednak spróbujemy zamontować markizę , choć boję się wiatru , bo często wieje u nas ...

 

 

pan byl dzisiaj u mnie, czekam na wycenę. u mnie jest dosc skomplikowany problem, bo taras jest kwadratowy z wycinkiem polokraglym...

Kaszpir, a o co chodzi z dachowka i wysokoscią domu? ja mam na dachu domu gont, i to samo bedzie na tarasie. jesli chodzi o markizę, to zastanawiam sie, czy nie bedzie jak z parasolem - cien niby da, ale na wietrze sie nie sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan byl dzisiaj u mnie, czekam na wycenę. u mnie jest dosc skomplikowany problem, bo taras jest kwadratowy z wycinkiem polokraglym...

Kaszpir, a o co chodzi z dachowka i wysokoscią domu? ja mam na dachu domu gont, i to samo bedzie na tarasie. jesli chodzi o markizę, to zastanawiam sie, czy nie bedzie jak z parasolem - cien niby da, ale na wietrze sie nie sprawdzi...

 

Ja mam na dachu domu dachówkę i chciałem aby także zadaszenie miało dachówkę.

Dachówka potrzebuje odpowiedniego kątu nachylenia , bo inaczej będzie przepuszczała wodę ...

Niestety u mnie nie da się osiągnąc takiego kąta ...

 

Co do parasola ...

Miałem taki parasol na wysięgniku. Parasol był ustawiony an jednym boku tarasu i był ustawiony pod kątem , więc już od razu przy takim ustawieniu są problemy z "równowagą" ...

 

Zastanawiam się nad markizą ale .... boję się czy zda ona u mnie egzamin.

 

Mam dom tak ustawiony że słońce mam zawsze z boku domu więc markiza boje się że nic nie pomoże ....

 

Widziałem to po parasolu ... Był ustawiony w jednym boku a my mieliśmy cień dużo dalej ....

 

Tyle że jak był parasol to mozna było się przemieścić ze stołem , a jak będzie markiza to markizy nie przesunę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taras od północy. Częściowo zadaszony, zawsze w cieniu.

 

Wiem, wiem - nieksiążkowo...

 

Wiele naczytałem się o domach, w których koniecznie trzeba mieć taras od południa. Prawidłowe usytuowanie domu względem stron świata, te sprawy… Oszczędność energii w zimę dzięki dużym przeszkleniom, które nagrzewają w słoneczne dni… itd. itd.

 

I co z tego? – pomyślałem wtedy, skoro nie można latem usiąść z zimnym browarem w cieniu na tarasie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taras od północy. Częściowo zadaszony, zawsze w cieniu.

 

Wiem, wiem - nieksiążkowo...

 

Wiele naczytałem się o domach, w których koniecznie trzeba mieć taras od południa. Prawidłowe usytuowanie domu względem stron świata, te sprawy… Oszczędność energii w zimę dzięki dużym przeszkleniom, które nagrzewają w słoneczne dni… itd. itd.

 

I co z tego? – pomyślałem wtedy, skoro nie można latem usiąść z zimnym browarem w cieniu na tarasie…

 

Po rozważaniach i przemyśleniach doszliśmy do tego samego wniosku. Moi teściowie i rodzice mają tarasy od południa i wiecznie kombinują "jakby schować się przed słońcem, żeby latem na tarasie posiedzieć".

U nas trochę z przymusu taras będzie od północy, ale nie jest to dla mnie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, czy ja tez moge skorzystac? mam dokladnie ten sam problem - na tarasie w upał miedzy 14 a 17 nie da się u mnie wytrzymac. nawet wymiary mam podobne do Kaszpira;)

 

Ja sobie zamontowałem markizę - ponieważ latem mogłem jaka smażyć na płytkach na tarasie (bywało ponad 50 stopni). Kupowałem w Hormannie 4 metrową markizę - sprawdza się kapitalnie. Kilka lat temu zapłaciłem ok 3tys PLN bez automatyki, ale w kasecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taras od północy. Częściowo zadaszony, zawsze w cieniu.

 

Wiem, wiem - nieksiążkowo...

 

Wiele naczytałem się o domach, w których koniecznie trzeba mieć taras od południa. Prawidłowe usytuowanie domu względem stron świata, te sprawy… Oszczędność energii w zimę dzięki dużym przeszkleniom, które nagrzewają w słoneczne dni… itd. itd.

 

I co z tego? – pomyślałem wtedy, skoro nie można latem usiąść z zimnym browarem w cieniu na tarasie…

 

No to my mamy tak samo nieksiążkowo ale za to jak praktycznie :) Nigdy bym nie zmienił na inny kierunek. Śniadanko jemy tam w słoneczku, kolacje w słoneczku, jak za mocno świeci to spuszczamy takie rolowane może bambusowe roletki :)

 

EDIT - widzę że tu cały klub takich nieksiążkowych tarasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry przy poniedziałku:)

Teraz trochę prywaty: sprzedam swojego VW Passata kombi z 1999r.1,6 benzyna+ gaz sekwencja (bardzo oszczędne autko). Sprawa dość pilna, bo potrzebuję większy samochód do pracy.

 

Ojej, no niewiem, niewiem. Taka prywatna sprawa ...

 

Z tym, ze auto kombi więc sprawa jak najbardziej budowlana.

 

Jakby to był sedan zapewne trzeba by było wykasować bo w takie dziwadło to za wiele paczek styropianu, worków cementu czy 3m rur się nie włoży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam...w sedanie to ja już i okna woziłam więc nie ma problemu:)

 

no ale 3 metrowych rur to raczej nie wlożysz :)

 

W kombiaku to ja sporą pralkę wiozłem + mikrofalę + odkurzacz + jakieś drobiazgi rtv agd - włożysz do sedana?

 

Do kombiaka to myśmy pakowali całkiem spory wózek i to bez składania + wanienkę - to i kupę innych gratów oczywiście w samym bagażniku :)

 

Jak nie chce mi się zakładać bagażnika dachowego na rowery to nie muszę chyba pisać że nam wchodzą do auta w ilości 3 sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, człowiek przestanie na chwilę zaglądać na FM i tyle go może ominąć. A że ktoś wyciągnął temat oscypków, to ja oczywiście się piszę jakby Piotr jechał. I pewnie z pół mojej firmy też. :)

 

widzę że tu cały klub takich nieksiążkowych tarasów :)

 

To ja też, chociaż u nas są dwa - jeden od północy drugi od południa. Kocham oba.

 

Basia, jak maluch?

 

Natalia, masz jakieś plany na piątek? Może wredna Ciotka wpadłaby do Was?

 

I pozdrawiam wszystkich wybudowanych, budujących i planujących budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakiś czas temu napisałem do administracji forum prośbę o zdjęcie z mojego nicka uprawnień moderatorskich, niestety bez odzewu. Proszę wybrać z pośród siebie taką osobę i jakoś to zmienić :). Ja z różnych przyczyn w najbliższych miesiącach mogę mieć bardzo mało czasu a i jak widać są głosy negatywne co do moich wpisów, którym się krytycznie poddaje i tym samym rezygnuje z tej zaszczytnej funkcji :) Jeśli można proponuje Agnieszkę :)

 

Magdo, w kwestii oscypków może byc krucho choć cieszę sie że mogłem być pomocny, trochę mi się znów zmienia w życiu, choć w zasadzie jeszcze nie zdecydowałem ...

 

Pozdrawiam w tę piękną środę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To ja też, chociaż u nas są dwa - jeden od północy drugi od południa. Kocham oba.

 

Basia, jak maluch?

 

Magda, mała super, za tydzień skończy 4 miesiące, dziękuję ;) super poza tym, ze czekamy na ospę - Michał od maja poszedł do przedszkola i po kilku dniach mieliśmy ospę w domu;) ospa ma czas do wtorku, potem bedziemy chwilowo bezpieczni;)

 

moze znajdziecie kiedys chwilkę i wpadniecie obejrzeć nasz gont?;)

 

a w kwestii tarasu - ja tez lubię swój, chociaż jeszcze niewykończony, nie lubię go tylko w upały między 14 a 17;)

 

Kaszpir, pan Jarek od Agnieszki wycenił mój taras w wersji tanszej na 3800, w drozszej na 4200. Jeszcze myslimy. A Wy na co sie decydujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...