Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

czesc... dlugo mnie tu nie bylo...

 

kolezanki i koledzy, poszukuje garaz blaszak, ale nie ruine...

jesli macie, lub wiecie kto ma, albo mozecie podpytac wsrod znajomych czy w rodzinie

to bede zobowiazany

 

stawiam krate browca dla tego kto mnie spiknie z kims kto chce sprzesac i tranzakcja dojdzie do skutku... :D

 

a tak btw - jakie teraz ceny u dekarzy sa za kladzenie dachowki? bo chyba czas u mnie to zrobic, juz dosc

domek stoi z papa na dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Ja kupuje od kilku lat u Szefera w Gornym Lubiczu. Raz kupielm na Zwirowej i bardziej to przypominalo nazwe tej ulicy niz wegiel

 

 

Witam wszystkich.

Mam pytanie do osób palących ekogroszkiem możecie mi zdradzić gdzie się zaopatrujecie i czy miałeś styczność z tym czeskim eko ze Żwirowej w Toruniu, to mój pierwszy sezon i juz kupiłem 3 tony z 2 miejsc, ale przydało by się jeszcze trochę i szukam kolejnego źródła do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie spraw tzw. biurokracyjnych. Niebawem planuję się wprowadzić do nowo wybudowanego domu. Oczywiście z różnych względów nie wszystkie prace będą skończone i nie będę miała jeszcze odbioru technicznego (np. nie mam balustrad itp.). Dom stoi przy ul. Leśnej w Cierpicach, ale w zasadzie nie ma adresu. Jest nr działki, a nie ukrywam, że adres by się przydał :) Czy można wystąpić o nadanie numeru nie mając odbioru domu? Jeśli tak, to gdzie powinnam taką rzecz załatwić (Gmina, Starostwo)? Ile czasu to zajmuje i czy wiąże się z jakimiś kosztami?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie spraw tzw. biurokracyjnych. Niebawem planuję się wprowadzić do nowo wybudowanego domu. Oczywiście z różnych względów nie wszystkie prace będą skończone i nie będę miała jeszcze odbioru technicznego (np. nie mam balustrad itp.). Dom stoi przy ul. Leśnej w Cierpicach, ale w zasadzie nie ma adresu. Jest nr działki, a nie ukrywam, że adres by się przydał :) Czy można wystąpić o nadanie numeru nie mając odbioru domu? Jeśli tak, to gdzie powinnam taką rzecz załatwić (Gmina, Starostwo)? Ile czasu to zajmuje i czy wiąże się z jakimiś kosztami?

 

Pozdrawiam

 

Zadzwoń do Urzędu Gminy

 

tel. 56 / 678-12-12, 56 / 678-10-93

 

Adresy zawsze nadawała "Gmina"

 

Adres zwykle jest nawet jak nie ma odbioru - to całkiem inne sprawy

 

Moim zdaniem to nic nie kosztuje bo bo niby za co masz płacić?

 

 

Dziś po pracy jadę na grzyby, z gościem co ma przepustkę więc nieco głębiej w las w związku z czym myślę, że i po 17 nazbieramy odpowiednia ilość. Powoli idą przymrozki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zgodnie z poradą poszłam do Gminy i już mam papiery gotowe do Starostwa :) a przyłącze będzie nam robił jednak Pan Zakierski. Złożyłam też podanie o przydzielenie adresu, więc już niedługo będziemy mieli nadany numer :)

 

A w temacie grzybowym, spędziłam dziś w lesie jakieś 3 godziny i ledwo mogłam udźwignąć grzybki, które znalazłam :) Właśnie je marynujemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zgodnie z poradą poszłam do Gminy i już mam papiery gotowe do Starostwa :) a przyłącze będzie nam robił jednak Pan Zakierski. Złożyłam też podanie o przydzielenie adresu, więc już niedługo będziemy mieli nadany numer :)

 

A w temacie grzybowym, spędziłam dziś w lesie jakieś 3 godziny i ledwo mogłam udźwignąć grzybki, które znalazłam :) Właśnie je marynujemy :D

 

Spoko. Jak my szukaliśmy ekipy do przyłączy to choć bardzo się staraliśmy nikogo droższego od p.Zakierskiego nie znaleźliśmy ;) Tego samego dnia gdy miał robić u nas bo miał najbliższy wolny termin jego ekipa koparą rozwaliła główny wodociąg w Małej Nieszawce koło starego kościółka. Pamiętam to jak dziś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem programatora pokojowego do pieca, ale z tego co słyszałem czytałem to są różne opinie. Wy u siebie macie takie programatory czy ustawiacie sobie temp na grzejnikach? I czy faktycznie są jakieś oszczędności z posiadania go?

 

Tak jak napisałeś zdania są podzielone. My nie mamy. Posiadamy regulatory an wszystkich grzejnikach i dobrze się to sprawdza. Wczoraj i tak wyłączyłem kocioł bo w chałupie i tak 20 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rzadko tu zaglądam ale ciągle jestem:D

Tym razem mam pytanie o posadzki cementowe- mój wykonawca (Paczkowski zdaje się) przeciąga terminy a ja chcę szybko zakończyć ten zezon- polecicie kogoś kto robi to dobrze i w dobrej cenie?

PS- Agnieszko ciągle czekam na info w spr. okna- nieszczęsny trójkąt;) a raczej trapez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...