Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Mam do was pytanie techniczno-użytkowo-estetyczne : co lepiej do kuchni na podłogę : gres czy zwykłe płytki. Gres jest zdecydowanie ładniejszy ale ceny bywają powalające.

 

ja bym powiedziala, ze obojetnie co, byle Wam sie podobalo, byle bylo latwe do utrzymania w czystosci i zeby nie bylo widac kazdej kropli wody czy kazdego malego paproszka, okruszka czy czego tam, bo w kuchni akurat - przynajmniej mojej, i przy malych dzieciach, sporo się bałagani;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wpadł mi w Tesco Łosoś patroszony za 12,99kg wiec kupiłem 3 sztuki po prawie 3kg. Wczoraj późnym wieczorkiem już degustowaliśmy pysznie uwędzone kawałki rybki :) Serdecznie namawiam wyposażanie swoich domostw nie tylko w popularne grille ale i wędzarki, nawet te proste z metalowych 200 litrowych beczek :) Służę poradą choć ekspertem się nie czuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie techniczno-użytkowo-estetyczne : co lepiej do kuchni na podłogę : gres czy zwykłe płytki. Gres jest zdecydowanie ładniejszy ale ceny bywają powalające.

 

My właśnie jesteśmy na finiszu w kładzeniu gresu na parterze. Białe płytki 60x60. Efekt bardzo fajny. Płytki to temat na lata. Czasem warto dołożyć parę groszy i kupić to, co się bardziej podoba, bo przez najbliższe lata trzeba będzie na to patrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wpadł mi w Tesco Łosoś patroszony za 12,99kg wiec kupiłem 3 sztuki po prawie 3kg. Wczoraj późnym wieczorkiem już degustowaliśmy pysznie uwędzone kawałki rybki :) Serdecznie namawiam wyposażanie swoich domostw nie tylko w popularne grille ale i wędzarki, nawet te proste z metalowych 200 litrowych beczek :) Służę poradą choć ekspertem się nie czuję :)

 

Tanio jakoś jak za łososia.

W łebie przez pół lata wcinaliśmy świetnego łososia z wedzonego.

My też myślimy o wedzarni ale to za kilka lat pewnie.

Umieść Piotrku kilka zdjęć swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie spraw tzw. biurokracyjnych. Niebawem planuję się wprowadzić do nowo wybudowanego domu. Oczywiście z różnych względów nie wszystkie prace będą skończone i nie będę miała jeszcze odbioru technicznego (np. nie mam balustrad itp.). Dom stoi przy ul. Leśnej w Cierpicach, ale w zasadzie nie ma adresu. Jest nr działki, a nie ukrywam, że adres by się przydał :) Czy można wystąpić o nadanie numeru nie mając odbioru domu? Jeśli tak, to gdzie powinnam taką rzecz załatwić (Gmina, Starostwo)? Ile czasu to zajmuje i czy wiąże się z jakimiś kosztami?

 

Pozdrawiam

 

Witam,u mnie było następująco:jak kupowałem dom w budowie to w akcie notarialnym miałem 2 działki i każda z nich miała inny adres(pozwolenie na budowę było na 2 działki ) i do odbioru miały być scalone w jedną.Jak wystąpiłem o nadanie adresu to czekałem miesiąc i nic nie płaciłem za to,ale koszty miałem ze zmianą adresu w księgach wieczystych bo bank się przyczepił że jest inny niż jak podpisywaliśmy umowę kredytową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio jakoś jak za łososia.

W łebie przez pół lata wcinaliśmy świetnego łososia z wedzonego.

My też myślimy o wedzarni ale to za kilka lat pewnie.

Umieść Piotrku kilka zdjęć swojej.

 

Nie potrafię zbytnio, gdzieś na wcześniejszych stronach coś jest wstawione.

 

13 to faktycznie nieco taniej niż zwykle. Standardowo można za 15-16 kupić ale to i tak niewielka różnica

 

Na początek proponuje wędzenie w beczce. Nakład kosztowy z 30 zł, montaż w 20 minut, demontaż w 5 więc każdy może mieć takie cudo :)

 

Kupując za 13 zeta, zostawiając oczywiście spory łeb, ogon ze sporym kawałem mięsa na rosołek rybny wyrób gotowy wyszedł po 19,5 zeta

a to i tak połowa ceny marketowej o świezości nie wspominając ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolcie, ze sie przywitam

 

Czesc :)

 

Co prawda zawieralem glos na forum jakis czas temu, ale musze przyznac sie, ze nie jestem, a moze raczej bylem bardzo aktywny.

 

Nie wiem na jaka pomoc i rade moge liczyc z Waszej strony (zastanawia mnie czy jeszcze wogole sie komus chce walkowac tematy budowy :)

 

Mam dzialke i zamowilem juz geodete, architekt czeka w gotowosci. Ekipa wstepnie zamowiona od przyszlego roku.

 

Projekt Kaprys z Domowych Klimatow

 

Postanowilem z zona, ze budujemy parterowke. Nie bedziemy sie bardzo spieszyc rozwazamy przesezonowanie fundamentow i scian moze nawet 2 lata jezeli budowa rozbije sie na etapy fundament a pozniej sciany i dach.

 

Moze zadam kilka pytan, a jezeli komus sie zechce to odpisze.

 

- Ekipa bedzie dostepna dopiero od czerwca, czy warto spieszyc sie wiec i w przyszlym roku robic fundament/sciany ze stropem (ew. dach) czy lepiej na spokojnie zrobic tylko fundament a za rok od pierwszych pogodniejszych dni zaczac ciagnac sciany i pozniej zrobic dach i dokanczac dom do SSZ ?

 

- Pomijajac ocene projektu - czy ktos moze pokusic sie o estymacje ile wg niego moze kosztowac dach w takim projekcie? jest go chyba okolo 305 m2. a wiec duzo tego (w kosztorysie przewiduja okolo 3000 dachowek (nie wiem ile moze jeszcze dojsc gasiorwo, folii, hakow, papy, podbitki, drewna czy czegokolwiek co tam jeszcze jest potrzebne do zrobienia takiego dachu) Dach nie ma okien i lukarni choc ma troche zalaman i jest napewno wieeelki.

 

- Pow. domu okolo 196 m2 wiec spory fundament wiec bedzie tez pewnie sporo kosztowal, czy tak duza powierzchnie trzeba jakos zabezepieczyc aby nie pekala w przypadku gdyby grunt nie byl jednolity? czy powinienem przeporwadzic badania geodezyjne z wierceniem w gruncie ?

 

- strop moglby byc drewniany, ale jednak jakos mam przeczucie, ze lepiej zrobic murowany teriva czy lany, ale jak myslicie jak duza roznica bylaby przy takie powierzchni ? czyli drewniany strop vs betonowy ?

 

- ostatnie pytanie/moja mysl,

Wiem, ze to sporawy dom i zarowno dach jak i fundamet czy strop beda cholernie kosztowne w porownaniu do domku z poddaszem uzytkowym o mniejszej pow.. Ale czy dobrze kalkuluje, ze stan surowy zamkniety parterowki zazwyczaj jest kosztowniejszy i troche przeraza, ale wykonczeniowka juz powinna byc troche tansza bo pomniejszona o (schody, ocieplenie poddasza, okien polaciowe na dachu, lazienke, instalacje itp.)

 

slyszalem juz rozne zdania, ciekawe jak Wy myslicie? bazujac na tym projekcie ile moze wyniesc stan surowy zamkniety?

 

 

Na tym koncze i mam nadzieje, ze komus sie zechce to uwaznie przeczytac i troche mi doradzic.

 

Gratuluje wszystkim, ktorzy maja juz swoje domki, zycze aby sie wam fajnie mieszkalo i mialo klawych sasiadow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do sąsiadów z Cierpic i okolic. Jako że za ok. miesiąc planuję przeprowadzkę, czas najwyższy pomyśleć o takich sprawach jak np. tv czy internet. Jakie są możliwości założenia czegokolwiek w Cierpicach w okolicy ulicy Leśnej?

 

Ja też z Cierpic ale z innej ulicy, internet mam z ery. Dwa lata temu jak się wprowadzałam to było dwóch panów z neti bo bardzo chciałam od nich telefon i internet ale niestety nie było zasięgu i nawet radiowo nie można było założyć. Tak więc telefon stacjonarny i internet z ery, telewizja ze zwykłej anteny, działa chyba z 6 programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dom w Toruniu na Stawkach w stanie surowym, w przyszłym roku planujemy wprowadzkę na wakacje. Część materiałów (styro na podłogę kupiłem u Taryka- hurtownia w Dobrzejewicach i Łysomicach). Jak na lokalne warunki cena była przyzwoita, resztę materiału kupuję w internecie, a braki dokupuję na miejscu-znacznie taniej.

 

Kolejne pytanie do sąsiadów z Cierpic i okolic. Jako że za ok. miesiąc planuję przeprowadzkę, czas najwyższy pomyśleć o takich sprawach jak np. tv czy internet. Jakie są możliwości założenia czegokolwiek w Cierpicach w okolicy ulicy Leśnej?

 

Jeśli chodzi o TV to wszystko zależy jak wykonaliście instalację. Możecie wstawić sobie Cyfrę lub N. W jednym i drugim przypadku można wstawić spliter i masz niezależne TV na kilku telewizorach, z taką różnicą, że dla cyfry jest potrzebny kabel antenowy ale do N już skrętka (tunery w N między sobą się komunikują skrętką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie do sąsiadów z Cierpic i okolic. Jako że za ok. miesiąc planuję przeprowadzkę, czas najwyższy pomyśleć o takich sprawach jak np. tv czy internet. Jakie są możliwości założenia czegokolwiek w Cierpicach w okolicy ulicy Leśnej?

 

TV cyfrowa w naszych okolicach z Trzeciewca to chyba już 15 kanałów - ta taka publiczna

 

Internet mam teraz w Orange, działa lepiej niż niedawny w Plusie

 

O internet na Twoim miejscu popytałbym sąsiadów a w kwestii tv wybierz to co uważasz za najlepsze (na kablówkę nie masz tam oczywiście co liczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli u nas ta cyfrowa naziemna powinna już działać? Bo prawdopodobnie zdecydujemy się na razie na tę opcję. A z czasem może jakaś cyfra czy tv z orange...

 

A na internet raczej z Play. Fajną ofertę teraz mają. Troszkę boję się o zasięg, ale mąż ma telefon w Play i w większości domu zasięg ma. Poza tym dają tydzień na próbę, więc zawsze można to oddać bez żadnych konsekwencji.

 

W każdym bądź razie przeprowadzka w grudniu. i to już postanowione :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli u nas ta cyfrowa naziemna powinna już działać? Bo prawdopodobnie zdecydujemy się na razie na tę opcję. A z czasem może jakaś cyfra czy tv z orange...

 

A na internet raczej z Play. Fajną ofertę teraz mają. Troszkę boję się o zasięg, ale mąż ma telefon w Play i w większości domu zasięg ma. Poza tym dają tydzień na próbę, więc zawsze można to oddać bez żadnych konsekwencji.

 

W każdym bądź razie przeprowadzka w grudniu. i to już postanowione :) :) :)

 

Działa, działa :)

 

To że jest zasięg fona nie znaczy, że będzie dobra transmisja internetowa. Tu ją jakieś 3G, UMTS czy GPRS i każda ma jakieś swoje prędkości. Zasadniczo im bliżej "lepszych" nadajników "większego" miasta tym szybsza transmisja. Mi raz lampka mruga na niebiesko a raz na zielono więc raz mam szybciej a raz wolniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...