Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Czołem wszystkim. Jestem daleko w polu a właściwie na etapie kupna działki. Znalazłem fajną ale się zastanawiam bo dom stałby około 30m od rowu melioracyjnego i boje się o wody gruntowe. Jak myślicie sprawdzenie łopatą na jakiej jest głębokości woda wystarczy? A jeśli będzie wyżej niż 150cm to odpuszczać sobie czy się zastanowić nad odprowadzeniem wody? Za każdą poradę z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim. Jestem daleko w polu a właściwie na etapie kupna działki. Znalazłem fajną ale się zastanawiam bo dom stałby około 30m od rowu melioracyjnego i boje się o wody gruntowe. Jak myślicie sprawdzenie łopatą na jakiej jest głębokości woda wystarczy? A jeśli będzie wyżej niż 150cm to odpuszczać sobie czy się zastanowić nad odprowadzeniem wody? Za każdą poradę z góry dziękuję.

 

poświęć 15 minut i przeczytaj taki sobie dziennik stronę drugą od radości do końca strony .. też jest blisko rów widać na foto

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183483-Na-wodzie-pisane-w-pogoni-za-marzeniami/page2

 

powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Trocal z Oknomontu. Grafitowe pcv z łącznikiem, które zrobi każda firma. Nie wiem jak u nich wygląda jakość. z http://www.oknomont.pl/galeria40.html

My coś podobnego montowalismy w Gdańsku na budowie Alfa Park, ale nie mogę znaleźć zdjęć grafitowych, narożnych okien, bo tam były tylko dwa piętra jednego budynku w tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poświęć 15 minut i przeczytaj taki sobie dziennik stronę drugą od radości do końca strony .. też jest blisko rów widać na foto

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?183483-Na-wodzie-pisane-w-pogoni-za-marzeniami/page2

 

powodzenia w budowie

 

Tam gdzie planuje budowę jest 1-15m wyżej niż tam gdzie rów a i z stamtąd do lustra wody jakieś pół metra. Dzięki jednak za ostrzeżenie muszę to głęboko przemyśleć. Właściciel ziemi obiecał, że jak ziemia rozmarznie mogę sobie kopać ile chcę. Więc poryję trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wieczorowa pora!

Mam prosbe, czy ktos z Was moglby polecic mi sprawdzonego posadzkarza? Poki co mam tylko jedna oferte za 25 PLN/m2 :/

 

25zł/m2 z materialem?to masz pewne ,ze bedziesz miał sypane mniej cementu albo opuszczą Ci grubośc.robocizna okolo 12zł/m2 cement to około 9zł/m2 a gdzie piasek taśmy,plastyfikator?zależy co chcesz kłaścć naposadzkę jeżeli parkiet to zobacz sobie na ten film

Tutaj jest dosypywane kruszywo 2-8mm na wytrzymałość na ścinanie pod pracę drewna

Przy ogrzewaniu podłogowym również kruszywo powoduje że beton nie jest porowaty,czyli jest bardziej zagęszczony co za tym idzie szybko sie rozgrzewa i dłużej oddaje ciepło.około 15-20% mniejszy koszt ogrzewania domu.zrezygnuj lepiej z posadzkarza z jego materiałem zostaniesz oszukany.Dał Ci dobrą cenę ale jak myślisz będzie musiał wyjść na swoje;).dla artystów nie powinno być miejsca w budownictwie.zadzwoń do mnie w poniedziałek dam Ci parę porad 692796235 artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25zł/m2 z materialem?to masz pewne ,ze bedziesz miał sypane mniej cementu albo opuszczą Ci grubośc.robocizna okolo 12zł/m2 cement to około 9zł/m2 a gdzie piasek taśmy,plastyfikator?zależy co chcesz kłaścć naposadzkę jeżeli parkiet to zobacz sobie na ten film

Tutaj jest dosypywane kruszywo 2-8mm na wytrzymałość na ścinanie pod pracę drewna

Przy ogrzewaniu podłogowym również kruszywo powoduje że beton nie jest porowaty,czyli jest bardziej zagęszczony co za tym idzie szybko sie rozgrzewa i dłużej oddaje ciepło.około 15-20% mniejszy koszt ogrzewania domu.zrezygnuj lepiej z posadzkarza z jego materiałem zostaniesz oszukany.Dał Ci dobrą cenę ale jak myślisz będzie musiał wyjść na swoje;).dla artystów nie powinno być miejsca w budownictwie.zadzwoń do mnie w poniedziałek dam Ci parę porad 692796235 artur

 

A może posadzki anhydrytowe cenowo wychodzą drożej 48zł m2 wyszło u mnie choć za gruba warstwa była ale wytrzymałość całkiem inna i przewodzenie pod podłogówkę inna sprawa wylewki z Nakła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki teka i TORUNCZYK za odpowiedzi oraz film instruktazowo - pogladowy. Nie planuje ogrzewania podlogowego, wiec chyba zostane przy tej ofercie, ktora mam. Tak, czy siak, dzieki raz jeszcze i trzymajcie sie cieplo. Pozdrowionka.

 

to pilnuj chociaz,zeby sypali Ci 2 worki na mixa,przykryj piasek przed deszczem by był jak najsuchszy,beton który beda urabiac ma byc jak najsuchszy okolo 16l wody/50kg cementu by ograniczyc skurcz podczas dochodzenia betonu.posadzkarze jak naniosa poziomy na sciany niech Ci powiedza gdzie jest najciensza posadzka,nie moze miec mniej niz 4cm grub.poziomy ktore naniesli na sciany(kreski olowkiem)zmierz do styropianu .Nie wiem na ile cm nanosza poziom ja np robie by zatarta posadzka byla na 50cm+srednio 6cm betonu oni moga robic to na 1metr np wiec bedziesz mial np 105-108cm do styropianu.wczesniej zawolaj jednak posadzkarza by przyjechal do Ciebie zniwelowac strop i chudziak,sprawdzil skrzydla drzwi balkonowych i powiedzial Ci czy zakladany styropian bedzie mniejszy w niektorych pomieszczeniach czy wiekszy,srednia posadzke przyjmij sobie 6cm.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje w miarę niedrogiego i znającego się na fachu kierownika budowy (+nadzór) z Torunia lub okolic.

Serdecznie pozdrawiam

 

ja mogę polecić taniego kierownika budowy ( wysyłam na priwa ) bierze coś koło 1200zł za cała budowę nie ma sensu płacić wiem to dobrze zapłaciłem sporo i takiej ściemy nie spodziewałem się totalne zero , zero przejęcia i udzielania się to był najgorszy wybór w mojej budowie -jak samemu nie przypilnujesz lub od majstra możesz wymagać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić taniego kierownika budowy ( wysyłam na priwa ) bierze coś koło 1200zł za cała budowę nie ma sensu płacić wiem to dobrze zapłaciłem sporo i takiej ściemy nie spodziewałem się totalne zero , zero przejęcia i udzielania się to był najgorszy wybór w mojej budowie -jak samemu nie przypilnujesz lub od majstra możesz wymagać

 

serdeczne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi nas jedynie podmokły teren o którym niektórzy wspominają. Czy jest ktoś kto jest szczęśliwym lub niestety nieszczęśliwym posiadaczem domku na tym obszarze i może coś więcej powiedzieć?

 

Pochodzę z okolic, i z lat 80-90-tych pamiętam, że był tam podmokły teren. Dziś mieszkają w tych okolicach znajomi i po zrobieniu drenaży, spadu działki, oczka nie mają chyba problemu z wodą na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

Mój domek stoi i czeka na wiosnę, a za oknem zima na całego.

 

Poszukuję dobrego tynkarza i kogoś od posadzek. Moja mama w trakcie swojej budowy miała ekipę z ROGOWA k. Torunia. Tynki są rewelacyjne, ale zagubiła numer i zapomniała nazwisko. Może ktoś kojarzy???

 

Jeśli nie to podajcie na priv sprawdzonych majstrów - niebawem wchodzą z oknami i zależy mi na czasie

 

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...