Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Witam wszystkich bywalcow

Dlugo nie bywalcy bo wstrzymalem na chwile budowe ale to się zmieniło i z racji szybkiego tempa dokonczenia budowy próbuje oprzeć się o praktykę i polecenia innych więc byłbym wdzięczny za każda podpowiedź, namiary na ekonomicznych i profesjonalńych wykonawców. Jeśli możecie polecić kogoś od elewacji, gladzi , sufitow podwieszanych, podłóg drewnianych, glazurnikow, projektantów i wykonawców i łazienek będę wdzięczny;)

Pozdrawiam

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Witam wszystkich,przymierzam się do zrobienia podbitki w tym roku bo już mam dosyć ptaków budzących mnie o 4.30.Robił ktoś sam?Może ktoś ma pojęcie jak to zrobić,jakich zasad przestrzegać?jaki procent powierzchni podbitki powinien być przestrzenią do obiegu powietrza?ja zamierzam zabudować ją równolegle do krokwi(czy to dobrze czy żle,może jakieś sugestie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie rzucic okiem na te ceny? co o nich sadzicie?

 

wykonanie przylacza wody przez Lubickie wodociagi okolo 1500 zl + 300 opaska + licznik i inne

 

 

Materialy na fundament:

ceny brutto z dostawa:

 

bloczek betonowy 3 zl/ szt

pret fi 12mm 2,7 zl/ kg

beton b20 261 zl m3

pompa 220 zl/h

 

czekam na wycene z innego skladu w Toruniu

za tydzien jestem umowiony z Grupa CB

 

z pracami ruszam za 2 tyg poczatkiem czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

większość z Was ma ten etap już za sobą więc podpytuję o Wasze doświadczenia z firami montującymi okna. Wiem juz jakie okna chcemy (profil Veka lub Schuco), mam wyceny z kilku toruńskich firm, teraz zostało zadecydowanie gdzie te okna zamówić. Czasu mamy jeszcze sporo więc postanowiłam zrobić rozeznanie na temat montażu, ewent reklamacji, obsługi itd itp No i pewnie ma znaczenie w jakiej firmie są profile produkowane.

Będę wdzięczna za wszelkie Wasze uwagi.

 

 

ps. u nas na budowie powstają schody wejściowe i tarasowe oraz ścianki działowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

większość z Was ma ten etap już za sobą więc podpytuję o Wasze doświadczenia z firami montującymi okna. Wiem juz jakie okna chcemy (profil Veka lub Schuco), mam wyceny z kilku toruńskich firm, teraz zostało zadecydowanie gdzie te okna zamówić. Czasu mamy jeszcze sporo więc postanowiłam zrobić rozeznanie na temat montażu, ewent reklamacji, obsługi itd itp No i pewnie ma znaczenie w jakiej firmie są profile produkowane.

Będę wdzięczna za wszelkie Wasze uwagi.

 

 

ps. u nas na budowie powstają schody wejściowe i tarasowe oraz ścianki działowe

 

Ze swojej strony mogę powiedziedzieć tylko - NIE ZAMAWIAJ przypadkiem w firmie FASTERM. Cena szczególnie na okna dachowe Roto była atrakcyjna. Zamówiliśmy u nich pozostałe okna również, do tego rolety zewnętrzne. Do czasu zapłaty i montażu - cud, miód i malina! Potem już masakra - pękła szyba w drzwiach balkonowych z góry na dół reklamacja trwa już dwa i pół miesiąca, spalił się silnik od rolety w wyniku złego podłączenia przez tą firmę - reklamacja miesiąc oczywiście nic nie załatwione. Roletki na okna dachowe były w cenie - przez prawie pół roku jeszcze nie dojechały. Nie zawsze cena i sypatyczna obsługa przed transakcją jest wyznacznikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czernikowa mam namiar na firme marmar 0-54 288-92-07 ale cene powiedzial 700 netto, deski miedzy 500-540. bez faktury nie da rady wiec metr wychodzi ponad 850 zeta. termin oczekiwania okolo miesiaca

 

mam oferte z suwalk za 600 zeta bez fv. namiar sprawdzony bo kolega w nieszawce juz ma od nich dach a zreszta to znalomy jego tescia z rodzinnych stron

 

transport to w maksie z 600 zeta wiec i tak z pewnoscia warto

 

Jest 2013 wlasnie sprobowalem tam zadzwonic i podano mi cene

 

brutto:

 

750 drzewo na wiezbe biale

820 drzewo na wiezbe impregnowane zanurzeniowo

 

Albo ja mam brudne uszy albo nie wiem, pan kilka razy mi potwierdzal Brutto ! w lulkowie czy w innych to chca 760 netto min za impregnowane ???

 

Czy myslice ze to mozliwe zeby byla az taka roznica ? czy to dobre drzewo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wbilem lpoaty w ziemie a juz problemy jeden kamien graniczny musi byc zle wkopany :(, z mapki do celow projektowych "500" powinien byc oddalony o 25 m jest 23 m przez to teraz dom do granicy dzialki oddalony bedzie zamiast ustwowe 4 m bedzie mial 3 jezeli zmierzyc metrem do istniejacego ogrodzenia. Chyba nie obedzie sie bez ponownego wytyczania granicy dzialki. ile to potrwa? kto za to zaplaci ?-pewnie ja? ile mnie to moze opoznic ? kto to wie?

 

Zalamka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiesci, Geodeta, ktory byl odpowiedzialny za wytycznie dzialki zgodzil sie pokryc koszty przeusniecia kamienia granicznego i przebudowy calego ogrodzenia na swoj koszt. Pan starszej daty ale honorowy czlowiek wiec pomimo, ze sie pomylil a raczej przeoczyl pewien szczegol, wyszedl w moich oczach z twarza i napewno nie mam do niego zalu.

 

Srodowisko geodetow w Toruniu nie jest bardzo duze wiec moze ktos nawet bedzie wiedzial o kim pisze, ale pocieszajace jest to, ze geodeci z ktorymi mialem kontakt byli bardzo fair. Wrecz przywrocili mi wiare w ludzi.

 

Obedzie sie bez sadzenia procesowania i wogole kombinowania po starostwach komisjach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy sie w Grebocinie zaraz przy ul. Torunskiej.

 

Start byl planowany na 3 czerwca ale z powodu deszczow moze opoznic sie o tydzien. Wczoraj wlasnie gedoeta wytyczyl fudnamenty na dzialce. wiec w przyszlym tygodniu chcialbym juz zamowic koparke i jak pogoda pozwoli ekipa zacznie robic szalunki.

 

Z tym slupkiem granicznym byla checa ze prawie 2 dni spac nie moglem. Dobrze ze bylo gdzie korygowac bo po obu bokach stoja juz 2 domy wiec pomimo korekty ciagle spelniaja wymagane odleglosci od granicy 4m inaczej pewnie tak po kosciach by sie to nie rozeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

 

Prognozy sa fatalne :(

 

Moj znajomy pracowal w Norwegii i tam pogoda zmienia sie jak w kalejdoskopie, ale maja swietna stronke do monitorowania pogody. Jest bardzo dokladna i najlepsze ze mozna tez sprawdzac cala Polske

 

http://www.yr.no (mozna wybrac jezyk angielski) norweski instytut meteoroligczny

 

Tyle ze prognozy potrafia sie zmienic w ciagu dnia nawet kilka razy sa aktualizowane na bierzaco

 

plan mam poczekac od srody i jak bedzie pogoda to w czwartek kopie fundament a w piatek szalunki zalewanie pewnie za 2-3 dni po tym

 

Ale z prognoz raczej nie wynika aby mi sie udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Wadus fakt przydałaby się do tego lepsza pogoda. Może aura się poprawi choć fakt prognozy nie są zbyt optymistyczne.

My będziemy liczyć na dobrą pogodę po 15 sierpnia, wtedy więźba będzie robiona, na to potem deski pod gonty. A potem okna, drzwi wejściowe itd i będzie można zacząć w środku robić więc pogoda już nie będzie aż tak istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dom juz wytyczony teraz tylko czekam na pogode aby zdjac humus i zaczac kopac lawy. No ale jak widze prognozy tochyba sie wstrzymam inaczej wykopie sobie basen a nie fundamenty.

 

Teren mam gline wiec tymbardziej musze uwazac aby nie rozmiekczyc sobie gruntu.

 

A z takich malych ciekawostek liczac z ociepleniem moj dom wchodzi na dzialke tak ze z prawej zostaje 4,07 m, a z lewej 4,05 :) zastanawiam sie wobec tego czy na czas wylewania law nie wziac urlopu i samemu z miara chodzic i sprawdzac czy ekipa bedzie pilnowac wymiarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tylko my z Wadus tu bywamy, czyżby było tak mało budujących?

U nas wiadomo idzie powoli ta budowa bo system gospodarczy, ale ile kasy dzięki temu zaoszcżedzone

Na razie tylko korzystaliśmy z koparki (wykopanie piwnicy) oraz 2x dźwig który kładł nam płyty żerańskie na strop

Potem przewidujemy montaż drzwi garażowych przez firmę, bo okna i drzwi wejsciowe montujemy sami.

Tak myślę, czy nie rozprowadzić instalacji pod odkurzacz centralny, muszę poczytać o tym.

No i zastanawiam się czy kominek czy piec typu "koza" - ale to taka świeża rzecz która mi wpadła wczoraj do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...