Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Szasza nam projekt adoptowała ta firma http://karbud.archinet.pl/

Mamy też stamtąd kierownika budowy.

 

Gdyby ktoś szukał materiałów na elektrykę to hurtownia TIM na Polnej ma bardzo dobre ceny, nigdzie nie udało mi sie znaleźć taniej przewodów.

 

A po budowie dachu zostało nam trochę prętów, nakretek i podkładek - sprzedam w bardzo korzystnej cenie

 

Wadus widziałm że niektórzy zalewają szczeliny przy tym stropie żerańskim. Ty masz dom z poddaszem użytkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szasza nam projekt adoptowała ta firma http://karbud.archinet.pl/

Mamy też stamtąd kierownika budowy.

 

Gdyby ktoś szukał materiałów na elektrykę to hurtownia TIM na Polnej ma bardzo dobre ceny, nigdzie nie udało mi sie znaleźć taniej przewodów.

 

A po budowie dachu zostało nam trochę prętów, nakretek i podkładek - sprzedam w bardzo korzystnej cenie

 

Wadus widziałm że niektórzy zalewają szczeliny przy tym stropie żerańskim. Ty masz dom z poddaszem użytkowym?

 

 

Wyslij mi na prv ile tych nakretek i podkladek ci zostalo ja potrzebuje 2kg nakretek i 2 kg podkladek i 20 szpilek 8mm x 1m

 

Poddasza nie robie uzytkowego, ale skoro moj ciesla chce mi zrobic tak dach abym nie mial slupow na srodku domu i otworzy mi przestrzen prawie 80 m2 bez slupa i o wysokosci min 2 m to szkoda nie zostawic sobie takiej opcji na przyszlsoc.

 

Wlasnie dsotalem wycene na wiezbe + laty + kontrlaty + deskowanie 18.5 tys pytalem w wielu tartakach roznice wahaja sie o 300-700 zl wszedzie niby dostaje dobre rabaty bo pytam z polecenia ale jakos nie chce mi sie wierzyc ze 13 m3 wiezby i 9 m 3 deskowania + laty i kontrlaty to az tak okazyjnie za te 18.5 tys no napewno nie przeplacam nie wiadomo ile ale super tanio to tez bym nie powiedzial.

 

juz nie bede nawet pytal dalej bo widze nie warto mam okolo 310 m 2 dachu wiec nie ma sie co dziwic ze drzewo bedzie kosztowac, samo deskowanie to okolo 4-5 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus w weekend będę u teściów to przywiozę do Torunia te podkładki itd zważę i Ci napisze ile mam i za ile oddam, szpilki też mamy ale mamy 12mmx1m

spr wszystko i napiszę pw.

My drzewo braliśmy z tartaku w Głogowie, za ok 9 metrów sześciennych na więźbę wydaliśmy 6800 zł netto za deski 3,6 metrów szcześciennych 3500 zł netto, w tej cenie była już impregnacja drewna. Tartak w Lulkowie był trochę droższy, ale i dalej od naszej budowy. Razem za drzewo i deski wyszło 10tys z małym haczykiem netto

A my tylko więźna i deski bo my kładziemy gonty to odpadły nam łaty i kontrłaty. Nasz dach ma 240mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz wycene drewna i stropu zostalo mi jeszcze dachowka,

 

czy mozecie mi dac jakies namiary gdzie pytac? na razie wiem o cegpolu na olsztynskiej, tam maja Robena jeszcze dokladnie nie znam cen.

 

Pod uwage biore nie tylko cene podstawowej dachowki ale gasiorow wentylacji itp. bede wam wdzieczny za jakies namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus na Równinnej jest Todach

więcej nie kojarzę, my będziemy kupować gonty i raczej kupimy je tutaj http://www.dachysklep.entro.pl/

Firma z Golubia-Dobrzynia, na stronie zobaczysz tez ich ceny.

My kupowaliśmy w AR-dach na Polna 34 lok. 38a (koło nadleśnictwa). Byliśmy zadowoleni. Ale to było raczej dawno, nie wiem jak teraz cenowo wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus masz pw, jakoś w weekend nie mogłam się zebrać.

 

My zaznaczyliśmy chyba wszystko co chcieliśmy na budowie, to takie już pierwsze urządzanie w głowie. Mam nadzieję, że niczego nie pomineliśmy.

W piątek mamy mieć montaż bramy garazowej, drzwi wejściowych i okien. SSZ już za chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam potwierdzenie dostawy okien i bramy

drzwi na razie nie dojechały :( może do czw dojadą. Oby...

 

Ciekawe jak będzie z tym vatem za materiały budowlane, jak tylko f-ry do końca 2013 to chyba w grudniu poczynimy jakieś zakupy materiałów, choć funduszy za dużo już nie ma :( zawsze parę złotych wpadnie z odliczenia na kolejne wydatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam potwierdzenie dostawy okien i bramy

drzwi na razie nie dojechały :( może do czw dojadą. Oby...

 

Ciekawe jak będzie z tym vatem za materiały budowlane, jak tylko f-ry do końca 2013 to chyba w grudniu poczynimy jakieś zakupy materiałów, choć funduszy za dużo już nie ma :( zawsze parę złotych wpadnie z odliczenia na kolejne wydatki

 

Z tym VAT to chyba cos w stylu last minute albo last year. wszystko co kupisz do konca roku i podlega odliczeniu moze byc odliczone jezeli jednak zakup bedzie 01.01.2014 to juz po frytkach.

 

jedno pocieszenie ze to co kupisz nawet 30.12.2013 mozesz sie ubiegac o zwrot do 5 lat czasu. ale ja bym nie czekal i jak tylko skompletuje f-ry od razu atakuje i tak chyba limitu nie przekrocze choc do odliczenia mam sporo (beton, pustaki, stal, dachowki, steropian, strop)

 

Jutro mi przywoza material na strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym VAT to chyba cos w stylu last minute albo last year. wszystko co kupisz do konca roku i podlega odliczeniu moze byc odliczone jezeli jednak zakup bedzie 01.01.2014 to juz po frytkach

 

no ale ustawy podobno jeszcze nie ma, to co piszesz wynika z projektu. Pytanie czy uchwalą ustawe w akiej formie jak projekt. Bo te 5 lat na f-ry do 2013 roku to śmieszne jest. Każdy raczej będzie chciał odzyskać vat jak najprędzej.

 

Wadus i jaki strop?

Jak chcesz te szpilki itd to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ostatnio pisze sama ze sobą

 

Okna na budowie, zamontowane

Brama garażowa dojechała rano i się okazało że jest zła, a najprawdopodobniej ze nie tą producent dosłał. Brama okazała się za wysoka. W poniedziałek mamy mieć inf co się tak naprawdę stało. Mam nadzieję, że nasza brama jest u producenta i wystarczy ją dosłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś firma w której zamawialiśmy bramę przyznała się do błędu, w piątek nie było osoby która składała zamówienie, a jej koleżanka twierdziła że zamówienie wyszło poprawne. Dziś okazało się, ze wcale tak nie było. Brama jest za wysoka.

Byliśmy zmuszeni zrezygnować z bramy segmentowej ze względu na brak nadproża. Stąd wybór bramy uchylnej, brama miał być zamontowana na 2 profilach tak aby kiedyś była możliwość założenia napędu. Pomyłka w zamówienieu wynika z tego że pani zapomniała o braku nadproża u nas.

 

Brama jest kilka cm za wysoka, aby ją zamontować taką jaka jest trzeba wkuć w posadzkę i trochę w ławę. Jest to do zrobienia, ale takie rozwiązanie sytuacji powoduje brak montażu na 2 profilach co wyklucza w przyszłości zamontowanie napędu. Jest to chyba jedyne rozwiązanie problemu. Oczywiście wszystko za niższą cenę. Firma ma przemyśleć sprawę i złożyć nam propozycje nowej ceny. A i tak mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...