Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

Dlaczego nie dostarczą prawidłowej bramy?

 

jakbyśmy się uparli, to pewnie musieliby złożyć kolejne zamówienie do producenta i na bramę czekalibyśmy kolejny m-c, a ta zostałaby im na stanie i pewnie łatwo by jej nie sprzedali

 

Nam w sumie na tym naprędzie nie zależy, to miała być taka alternatywa że ewentualnie może kiedyś go założymy, ale niekoniecznie.

Jutro mają przyjechać montować tę nieszczęśną bramę i drzwi.

Oby to był koniec problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Ale dziś rano zimno było brrr

 

Zamelduje tylko ze mamy w końcu stan surowy zamknięty :D

Elektryka na finiszu - zostało podłączenie wszystkiego do rozdzielni.

Za tydzień będziemy impregnować słupy tarasowe. I to koneic prac na ten rok.

Zabierzemy się za to za kupno gontów i wszystkiego do instalacji grzewczej, jak zostanie kasy to i moze okna dachowe uda się zakupić. Zobaczymy.

Pozdrawiam jesiennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących i tych co zbudowali.

 

Przymierzam się do odbioru domu i zastanawiam się, jaki protokół odbioru instalacji elektrycznej trzeba złożyć do PINB-u w Toruniu.

Ja mam zrobione pomiary elektryczne, jakieś tam badanie pętli zwarcia i badanie różnicówki. Ale nie mam badania rezystancji izolacji - nie wiecie czy to jest konieczne tj. czy ten protokół nie przejdzie bo nie wiem, czy mam ponownie ściągać elektryka z uprawnieniami ....

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)))

 

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Moglibyscie mi podpowiedziec, dokad warto by sie skierowac w poszukiwaniu niedrogich drzwi wewnetrznych? Wyslalem kilka zapytan przez internet, ale moze nie wszystkich uda sie tam znalezc.

Powodzenia wszystkim budowlancom i inwestorom, byscie to Wy wykonczyli budowe domu, a nie budowa Was ;)

 

Witam.

Polecam Salon Drzwi ALEX na Polnej 115. Sprawdzone miejsce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budujących i tych co zbudowali.

 

Przymierzam się do odbioru domu i zastanawiam się, jaki protokół odbioru instalacji elektrycznej trzeba złożyć do PINB-u w Toruniu.

Ja mam zrobione pomiary elektryczne, jakieś tam badanie pętli zwarcia i badanie różnicówki. Ale nie mam badania rezystancji izolacji - nie wiecie czy to jest konieczne tj. czy ten protokół nie przejdzie bo nie wiem, czy mam ponownie ściągać elektryka z uprawnieniami ....

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)))

 

Beata

 

Nie wydawaj kolejnej kasy, dawaj co masz, im więcej dasz tym lepiej. Jak będzie im cos nie pasować to Cię poinformują. My też nie wszystko mieliśmy, nie wszystkie kwity takie jakie być powinny i odbiór poszedł bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pewnie juz nikt tu nie zaglada :) ? ale sie odezwe:

 

U mnie budowa jest na etapie wiezby dachowej. dachowki zamowilem z Todachu na Rowninnej

Maja duzy wybor Pan Jaroslaw troche zabiegany, ale wydaje sie uczciwy, a to duzy atut w dzisiejszych czasach.

 

Oferta suma sumarum wyszla dosyc fajna myslalem ze nie zejdzie z ceny a trzeba bylo tylko dac Panu Jarkowi szanse :)

Wybralem Braas Cisar Baltycka + 1 okno dachowe + membrana Red strong + orynnowanie (tu czemkam na wycene)

 

No coz SSO juz prawie osiagniety, bylo troche latania zalatwiania ale mysle, ze szybko sie mozna nauczyc. Polecam sklad budowlany Betor wzialem u nich w sumie 80 m3 betonu kilka ton stali, kominy, bloczki betonowe i troche drobnicy. Transporty drobnych rzeczy jak strzemiona, folie, drut wiazalkowy i takie inne duperele mialem gratisowo. Telefon i za chwile materialy byly na budowie. z betonem nigdy nie mieli obsuwy, ceny dosyc atrakcyjne choc doszly mie slychy ze nie wszystkim oferuja te same ;)

 

Polecam rowniez Alfabis w Lubiczu na Warszawskiej - nie az taki duzy sklad ale tez uczciwie podchodza do klienta (kupilem u nich suporeks i nadproza)

 

No ale teraz to sie zacznie:

-okna

-elektryka

-hydraulika

-posadzki

-tynki

-ocieplenie

-elewacje

-stolarka wew.

-kuchnia

-lazienka i wc

-podlogi

-kotlownia

- i sam Bog jeden wie co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus fajnei, że tak ruszyło

 

Też byliśmy w todachu pogadać o gontach, Pan Jarek chyba rzeczywiście zabiegany bo miał przesłac oferte na maila i nie dostałam jej. Suma sumarum gonty i inne akcesoria dachowe zamówiliśmy gdzie indziej.

 

U nas przerwa na budowie, ale robimy zakupy, teraz będzmy szukać rurek na instalacje co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo i ja mialem. Zrobilem wycene w Todachu i bez szalenstwa. Potem kilka razy dzwonilem do Pana Jaroslawa ale jakis taki roztrzepany troche, ja mam swoja prace to tez zapominam czasami o terminach i umowach, ale przeciez to nie ja powinienem chyba tego pilnowac? Wiec tak sie zlozylo ze juz prawie mialem odpuscic Todach az po paru tyg. Pan Jaroslaw zadzwonil czy juz zdecydowalem sie na cos? wtedy juz bylem prawie w trakcie robienia przelewu innej firmie. Ale doszlismy do porozumienia, a ze mi firma Todach wypada blizej budowy i wogole jakos po drodze, to zdecydowalem sie wlasnie tu kupic dachowki. Teraz czekam az skompletuja zamowienie.

 

iti19 chetnie sie zainteresuje wynikami szukania materialow na CO musze sie powoli przygotowac do wykanczania od przyszlego roku i chce wiedziec mniejwiecje ile moj dom bedzie mnie kosztowal. W sumie nie robie poddasza uzytkowego wiec mam nadzieje, ze jakos to sie uda zamknac w przyzwoitej kwocie.

 

okna juz macie?

 

Jakie planujesz ogrzewanie?

ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Wadus, my do co zdecydowaliśmy się na rurki miedziane, w listopadzie będziemy na budowie aby wszystko pomierzyć aby wiedzieć ile mniej więcej tego kupić. Tanio nie będzie zapewne, ale nie wiem czy kiteks wyszedł by taniej. Mamy doświaczenie w kłądzeniu instalacji z miedzi, więc chłopacy średnio chcą sie bawić w kiteks i to było gówne kryterium naszego wyboru materiału. My tylkow wiatrołapie i łazience kładziemy podłogówkę, reszta to tradycyjne grzejniki będą.

Okna mamy, kupiliśmyw Drew-plast na Wojska Polskiego.

Ogrzewanie na ekogroszek, mamy piwnicę i dużą kotłownię, gazu tam nie ma więc ta opcja odpadła. Do grzania wody latem chcemy zamonotwać pompę ciepła typu powietrze.

Ocieplenie hmm, chyba tradycyjnie styropian 10 ewen 15cm

My budujemy bez kredytu, a oszczędnosci juz sioe kończą i za chwilę będziemy kończyć dom z bieżących dochodów, do tego systemem gospodarczym więc nie szalejemy ani z materiałami ani z rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iti19 Dobrze cie rozumiem my podobnie robimy, chcoc bez kredytu juz nie damy rady. Pewnie gdybysmy zdecydowali sie na mniejszy domek prostokatny rzut i 2-spad dach juz moglibysmy sie wprowadzac. Ale chcielismy parterowke to teraz mamy :) na sam SSO poszlo z 135 tys na materialy.

 

Drew-Plast tez mam od nich wycene, tak w ogole od kogo ja nie mam ;) ? jakie okna wybraliscie?

 

Co do ogrzewania mysle o podlogowce przynajmniej na 3/4 pow domu (salon z kuchnia 50m2, hol 25 m2, lazienki i wc 10 m2, grzejniki najwyzej do pokoi) Moj znajomy w zeszlym roku wprowadzil sie do domu gdzie na parterze ma tylko podlogowke, bylem specjalnie u niego w mrozy sprawdzic czy cieplo i jak sobie porownam do ogrzewania z grzejnikami to zupelnie inny komfort. Nie czuc spiekoty od grzejnikow a caly dom ma inny mikroklimat, podloga wcale nie byla ciepla w dotyku nie bylo czuc zimna ale ciepla tez nie wyczuwalem. a sporej wielkosci salon mial taka temeprature ze spokojnie w koszulce mozna bylo siedziec w swetrze robilo sie za cieplo. Ponoc koszty podlogowki nie sa az takie duze. jeszcze zycie to mi zweryfikuje.

 

Zycze wam udanych zakupow i duzo decyzji z ktorych bedziecie zadowoloeni. WIem jak to cieszy gdy cos sie wymysli, a potem to sie sprawdza, choc pomylek tez nie uniknalem :( niestety przy pierwszej budowie zawsze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus okna mamy Veka Perfecline pakiet dwuszybowy - producent Witraż, trochę drożej wychodziły okna Peteckiego czy Vertexu, najdrożesze były Oknoplastu - to wszystko na profilu Veka. Myślałam bardzo o kupnie profilu Schuco, ale cena była na poziomie Veki z Oknoplastu, dla nas za drogo.

Drew-plast a wzasadzie Witraż proponuje tylko 6 kolorów w standarcie, za inne jest dopłata, okucia tylko Roto i 3 kolory klamek.

Jak szukasz więcej opcji to chyba Vertex będzie miał szersza ofertę.

Ważny też jest bardzo montaż, od niego zalęży jak się okna będą sprawować, więc warto zrobić wywiad, ewnt reklamacje, poprawki, jak rozpatrują

My wstawialiśmy okna akurat sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam na bajerach czy jakis ultra orygyinalnych kolorach nie zalezy ma byc solidnie i tak jak mowisz dobrze zamontowane. Profil z racji wielkosci okien jakos przemowil do nas Veka Alphaline pakiet 3 szybowy roznica od perfectline na calosci to jakies 2-3 tys ale moze rezygnujac z okleiny wew. i czesci rolet automatycznych wyjdzie to samo.

 

wlasnie wrocilem z budowy, kominy, wiezba, deskowanie. wszystko juz zbliza sie do konca. Milo juz widziec takie postepy dom zaczyna wygladac jak dom a z dachowka to juz wogole bedzie fajnie. Z wykonczeniem to sie mocno zastanawiamy czy nie poczekac rok w kwietniu moja zona bedzie rodzic to chyba nie najlepszy okres na wykanczanie domu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

... Do grzania wody latem chcemy zamonotwać pompę ciepła typu powietrze...

 

U nas na wsi padł taki "teoretyczny" pomysł właśnie na zakładanie takich pomp

 

Ja jako mieszkaniec miałbym płacic jedynie 1500zł za całość razem z montażem

 

Z tym że na cholerę mi 290 litrów zbiornik CWU jak mam 120 i jest dla nas za duży

 

Szkoda mi to grzać

 

Jak swój latem grzeje prądem to za prąd płacę 100zeta, jak np. paliłem drewnem w piecu na CWU to około 60-70

 

Wychodzi wiec ze grzanie wody prądem wychodzi mnie powiedzmy 35 zeta a ta pompa ciepła z tego co pokazywali weźmie tego prądu więcej - wiec jaki sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mysleliscie grzac CWU solarami prozniowymi?

 

W lecie w zupelnosci wystarczaja, a i wiosna czy jesien tez daja rade. dluzsze dni bez slonca mozna jakos przebujac na grzalce ale jak wyjdzie sloneczko mamy darmowa energie.

 

Co do grzania CWU w cieple dni jezeli ktos chce grzac piecem to tez trzeba za wczasu pomyslec i nie kupowac jak to sie robi 25 kW na dom o pow. np. 140 m2. Zadziwiajace jak ludzie do tego podchodza "wiecej mocy to lepiej" a potem w lecie taki piec nie zejdzie nawet ponizej 5-7 kW, gdzie do podgrzania wody nie trzeba nawet 1/3 tej mocy. Potem ludzie dziwia sie ze im kotly rdzewieja albo ze wegla idzie duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak swój latem grzeje prądem to za prąd płacę 100zeta, jak np. paliłem drewnem w piecu na CWU to około 60-70

 

Wychodzi wiec ze grzanie wody prądem wychodzi mnie powiedzmy 35 zeta a ta pompa ciepła z tego co pokazywali weźmie tego prądu więcej - wiec jaki sens???

 

ja czytam opinie użytkowników to koszt użytkowania tej pompy jest niższy niż palenie w piecu czy grzanie prądem, przy tej pompie chodzi tylko pompa, grzałka można załączyć tylko wtedy gdy temp na zewnątrz niska, ale wtedy raczej juz się uruchamia piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mysleliscie grzac CWU solarami prozniowymi?

 

W lecie w zupelnosci wystarczaja, a i wiosna czy jesien tez daja rade. dluzsze dni bez slonca mozna jakos przebujac na grzalce ale jak wyjdzie sloneczko mamy darmowa energie.

 

Co do grzania CWU w cieple dni jezeli ktos chce grzac piecem to tez trzeba za wczasu pomyslec i nie kupowac jak to sie robi 25 kW na dom o pow. np. 140 m2. Zadziwiajace jak ludzie do tego podchodza "wiecej mocy to lepiej" a potem w lecie taki piec nie zejdzie nawet ponizej 5-7 kW, gdzie do podgrzania wody nie trzeba nawet 1/3 tej mocy. Potem ludzie dziwia sie ze im kotly rdzewieja albo ze wegla idzie duzo.

 

solary są droższe od pompy, przy solarach tez chodzi pompa obiegopwa która pobiera prąd, więc też generuje jakiś koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrulex, nie pitol. Nie do konca widze znasz dzialanie takich pomp. To nie jest podgrzewacz i musi miec zapas na zbyteczne podgrzanie - to po pierwsze. Po drugie 120 l to np dwie kapiele w wannie, ktore oprozniaja taki bufor, ten nastepnie sie podgrzewa i nastepuje kolejny podgrzew wody - kilka godzin. Przy duzym zbiorniku masz komfort cieplej wody i - wbrew pozorom- nizsze koszty. Koszt takiej pompy np Ariston to ok 4 tys o poj 270-290 litrow. Koszt zuzycia pradu przy 4 os rodzinie i temp ok 10-15 st to maks 50 zl na miesiac. W zimniejsze dni masz wybor - kociol lub popma, ale wybierzesz to pierwsze, bo tak sie robi w sezonie.

 

Co do solary koszt instalacji wiadomo ze wiekszy - ok 9 tys, sa dotacje. Natomiast dzialanie jest troche inne, solary daja szybsza i wieksza mozliwosc podgrzania wody, dlatego zasobniki musza miec min 300 l. Ale solary to rowniez wspomaganie ogrzewania, podgrzanie wody basonowej itp. I dzialaja caly rok. Oczywiscie lepsze prozniowe od plaskich ale tez trche drozsze. Z tymze najlepiej teraz pomuzlec o dobrej pompie ciepla. Koszt takiej to rzad 15 tys netto - powietrznej i zamyka w sobie plusy wszzystkich w/w urzadzen oraz eliminuje kociol. A oplaty miesieczne przy dobrym montazu musza zakmnac sie w najwieksze mrozy do 600-700 zl

 

 

 

 

 

U nas na wsi padł taki "teoretyczny" pomysł właśnie na zakładanie takich pomp

 

Ja jako mieszkaniec miałbym płacic jedynie 1500zł za całość razem z montażem

 

Z tym że na cholerę mi 290 litrów zbiornik CWU jak mam 120 i jest dla nas za duży

 

Szkoda mi to grzać

 

Jak swój latem grzeje prądem to za prąd płacę 100zeta, jak np. paliłem drewnem w piecu na CWU to około 60-70

 

Wychodzi wiec ze grzanie wody prądem wychodzi mnie powiedzmy 35 zeta a ta pompa ciepła z tego co pokazywali weźmie tego prądu więcej - wiec jaki sens???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...