Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toruń i okolice...:-)))


MichalTr

Recommended Posts

Piotrulex, nie pitol. Nie do konca widze znasz dzialanie takich pomp. To nie jest podgrzewacz i musi miec zapas na zbyteczne podgrzanie - to po pierwsze. Po drugie 120 l to np dwie kapiele w wannie, ktore oprozniaja taki bufor, ten nastepnie sie podgrzewa i nastepuje kolejny podgrzew wody - kilka godzin. Przy duzym zbiorniku masz komfort cieplej wody i - wbrew pozorom- nizsze koszty. Koszt takiej pompy np Ariston to ok 4 tys o poj 270-290 litrow. Koszt zuzycia pradu przy 4 os rodzinie i temp ok 10-15 st to maks 50 zl na miesiac. W zimniejsze dni masz wybor - kociol lub popma, ale wybierzesz to pierwsze, bo tak sie robi w sezonie.

 

Co do solary koszt instalacji wiadomo ze wiekszy - ok 9 tys, sa dotacje. Natomiast dzialanie jest troche inne, solary daja szybsza i wieksza mozliwosc podgrzania wody, dlatego zasobniki musza miec min 300 l. Ale solary to rowniez wspomaganie ogrzewania, podgrzanie wody basonowej itp. I dzialaja caly rok. Oczywiscie lepsze prozniowe od plaskich ale tez trche drozsze. Z tymze najlepiej teraz pomuzlec o dobrej pompie ciepla. Koszt takiej to rzad 15 tys netto - powietrznej i zamyka w sobie plusy wszzystkich w/w urzadzen oraz eliminuje kociol. A oplaty miesieczne przy dobrym montazu musza zakmnac sie w najwieksze mrozy do 600-700 zl

 

Nie to ze nie do końca ale wcale nie znam

 

Dla mnie jest ważne ile mnie to kosztuje bo co więcej ma mnie interesować?

 

To co mam w tej chwili w zupełności mi starcza wiec przeliczam tylko finanse

 

Wanny nie miałem, nie mam i mieć nie mam w planie

 

Na prezentacjach dali przeliczenia ile kosztuje grzanie tej wody a wiadomo, że z pewnoscią nie weżmie mniej niż napsali, prędzej odwrotnie

 

Wiem ile płace teraz, mówili ile będę płacił poiźniej i wychodzi że średnio zapłacę więcej wiec jakoś nie widzę sensu stawiania 300l baniaka + inne graty w kotłowni

 

Jakos nie przekonuje mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 10,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    2610

  • agnieszkakusi

    1719

  • nastka79

    1115

  • madzialenka

    513

  • 2 weeks później...
Ogrzewanie na ekogroszek, mamy piwnicę i dużą kotłownię, gazu tam nie ma więc ta opcja odpadła. Do grzania wody latem chcemy zamontować pompę ciepła typu powietrze.

 

Dwa systemy grzewcze wyniosą cię niewiele mniej niż jedna pompa ciepła którą zapewnisz ciepło i do CO i do CWU. A koszty eksploatacji i wygoda z tym związana nie do porównania. Przemyśl to jeszcze - póki czas - młodszy nie będziesz i worki z roku na rok będą coraz cięższe ;-)

Właśnie odczytałem licznik prądu 30.12.2013 - 30.01.2014 ogrzewanie i CWU 397 zł - temp w domu ok 22 st. - dom jak w stopce (której nie wiedzieć czemu nie widać-a więc w skrócie -240m2 dom + 55m2 garaż - wszystko grzane podłogówką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Właśnie odczytałem licznik prądu 30.12.2013 - 30.12.2014 ogrzewanie i CWU 397 zł ...

 

Chyba jakaś pomyłka, zero wcięło czy/i daty pomylone?

 

Gdyby co to u mnie ekogroszek na sezon to ostatnio 2 tysie a prąd miesięcznie mniej niż 100 zeta wiec jakiej 3000zł rocznie za ogrzewanie, CWU i ogólnie cały prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby polecić firmę w zakresie wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego, mamy wykonany projekt takiego przyłącza i szukamy firmy, która doprowadziłaby wodę na działkę.

 

Cześć, możemy polecić firmę ekomet. Robili nam wodę 2 tyg temu. Jeśli jeszcze nie macie, chętnie podam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę ponownie,

 

Zaczynamy budowę i poszkuję firmy, która w normalnych pieniądzach zrobi nam pompce ciepła + WM z reku. Macie jakieś namiary?

 

Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić Ci gościa, który montował u mnie to Wihajster z tego forum - z tego co czytałem ma wielu podobnie jak ja zadowolonych klientów http://forum.muratordom.pl/member.php?23540-wihajster napisz PW zapewne ci wyceni. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...