Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

poza tym ja bym sie obawiała ze ekipy od tynków i wylewek mi upaprają ten tynk z zewnątrz :D jest po nich masakrycznie dużo śmieci, worków itp....dlatego kolejny plus dla wylewek o których myślę...Jasek moge sie powołać na ciebie u tego p.Pawła ?

 

No worki sa ale porzadna ekipa sprzata i wywozi wszystko lub jak pozwolisz - na miejscu spala. Nie zostaje nic po nich, poza ew. piaskiem czy zwirem ktory im zostanie (ale to akurat zaleta bo masz niejako troche darmowego materialu :)

 

Co nie zmienia faktu ze elewacje zewnetrzna rzeczywiscie robilbym na jesien, praktycznie na sam koniec budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

US chce potwierdzenia zapłaty jeżeli na FV widnieje sposób płatności przelew. Do gotówkowych FV nie trzeba. Ja miałam dwie takie, na których pisało przelew a zapłaciłam gotówką. Musiałam potem jechać do hurtowni po duplikaty KP, bo nie miałam potwierdzenia, że zostało to zapłacone.

 

No dokładnie tak jak mówisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozumiem ze juz chcecie sciagac humus i brac geodete ? Bo skoro maja wykopy na dzialce to po zrobieniu fundamentow koparek bedzie tam od zatrzesienia - do zasypywania, przerzucania resztek ziemi, niwelacji terenu i takie tam :)

 

Dostałam info ze jednak zostajemy przy wariancie: 1-sobota (02.04) geodeta, 2-piątek (08.04) koparka humus i cala reszta - mam tylko nadzieje ze kołeczki/deseczki przetrwają tydzien w tym samym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a tynki, wylewki kiedy ci to wyschnie chcesz termos zrobic, wez zwolnij gonia cie czy jak.

 

Kurcze, zabiliście mi tym klina, bo my też planowaliśmy zająć się ociepleniem (bez tynku) gdy będą nam kłaść dachówkę lub zaraz po. A wy tu piszecie, że najpierw tynki i wylewki, a potem ocieplenie. Ale poczytałam w internecie na ten temat i większość opinii jest, że jednak nie ma to znaczenia kiedy się ociepla, czy przed czy po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ty wspominales niedawno o sufitach podwieszanych. Mam pytanie, gdzie kupowales profile i jakiej firmy i czy to ma znaczenie. Mam do zrobienia skosy i sufit na poddaszu i tak czytam co wybrac.

 

Bez znaczenia - w lokalnych hurtowniach i tak kroluja profile z jednej firmy - budcostam, nie pamietam ;) Byle nie kupowac w markecie z jakichs wyprzedazy lub podejrzanie tanich bo te blaszki beda cienkie i wiotkie :) Ja wszystko kupowalem u Krzycha w hurtowni w radlinie przy rondzie ale wiem ze nie sa specjalnie najtansi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę swoje trzy grosze,też jestem za tym,żeby poczekać z tym ociepleniem zewnętrznym.Nam też się wydawało,że tynki i wylewki już suche po paru miesiącach,ale to wcale nie okazało się prawdą.WM chyba jednak murów zewnętrznych nie osuszy.Fachowcy się wypowiadają,że dom w stanie otwartym to powinien przezimować jeden sezon,tylko kto ma na to czas,żeby tak robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US chce potwierdzenia zapłaty jeżeli na FV widnieje sposób płatności przelew. Do gotówkowych FV nie trzeba. Ja miałam dwie takie, na których pisało przelew a zapłaciłam gotówką. Musiałam potem jechać do hurtowni po duplikaty KP, bo nie miałam potwierdzenia, że zostało to zapłacone.

placimy 95% faktur przelewem i wszystko w porzadku i nie potrzebowalismy zadnych potwierdzen - US w RYBNIKU! wyjasnialismy tylko 2 faktury ktore odpisalismy a nie bylo ich na liscie pkwi ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US chce potwierdzenia zapłaty jeżeli na FV widnieje sposób płatności przelew. Do gotówkowych FV nie trzeba. Ja miałam dwie takie, na których pisało przelew a zapłaciłam gotówką. Musiałam potem jechać do hurtowni po duplikaty KP, bo nie miałam potwierdzenia, że zostało to zapłacone.

 

Ja mam na większości f-r Płatność 7 dni, ale nie jest określone czy gotówka czy przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do biowlokniny ... rolka 110m2 za 325zl !!

 

Dawajcie prosze namiary na szkolki drzewek czy innych krzaczorow - potrzebuje jutro kupic ze 100-150 a moze i 200 tujek i zbieram namiary, jutro bede jezdzil, ogladal, szacowal, negocjowal i w koncu kupowal i sadzil ;)

 

Jak ktos chce tez tujki to mozemy zrobic wieksze hurtowe zamowienie - bedzie taniej (na allegro powyzej 150 szt. daja juz 10-20% rabatow). Tylko ja koniecznie jutro je chce miec bo mam czas na sadzenie :)

 

Narazie mam namiary na te z allegro - skrzyszow, godow. Znam tez na Czyzowickiej od prokopa (moj nauczyciel niemieckiego, moze jak zagadam po niemiecku da znizke ;p i mala szkolke na kopernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawajcie prosze namiary na szkolki drzewek czy innych krzaczorow - potrzebuje jutro kupic ze 100-150 a moze i 200 tujek i zbieram namiary, jutro bede jezdzil, ogladal, szacowal, negocjowal i w koncu kupowal i sadzil ;)

 

Jak ktos chce tez tujki to mozemy zrobic wieksze hurtowe zamowienie - bedzie taniej (na allegro powyzej 150 szt. daja juz 10-20% rabatow). Tylko ja koniecznie jutro je chce miec bo mam czas na sadzenie :)

 

Narazie mam namiary na te z allegro - skrzyszow, godow. Znam tez na Czyzowickiej od prokopa (moj nauczyciel niemieckiego, moze jak zagadam po niemiecku da znizke ;p i mala szkolke na kopernika.

 

Szkółka w Jankowicach chyba na Topolowej o ile pamiętam.Zreszta w Jankowicach jest tych szkółek troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma szkolke w wodzislawiu na pszowskiej ... dobry kolega mojej mamy ... jutro zadzwonie to sie o numer doprosze !! jak sie na mama powolasz to pewnie i cene dobra dostaniesz :)

 

wlasnie gdalam z mama :)

pan Kotyczka - 32 456 30 43 /koniecznie masz sie na moja mame powolac to napewno cos ciekawego sie znajdzie :)/

 

jest jeszcze szkolka od Prokopa nz czyzowickiej ale on drogi jest !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...