Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Kupowaliście kable na elektrykę w tej Hurtowni z Katowic Meskon, bo ceny w porównaniu z miejscowymi hurtowniami mają b. niskie (np. kabel dyp 3 x 1,5 - 2,32 zł/1mb , w elmisie na gotartowicach 3,34 zł/mb)?

 

Chociaż wróć, Elvolt na Wodzisławskiej powiedział mi teraz odpowiednio 2,4 i 4 zł za metr, niezła cena jak na hurtownię "nieinternetową".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kupowaliście kable na elektrykę w tej Hurtowni z Katowic Meskon, bo ceny w porównaniu z miejscowymi hurtowniami mają b. niskie (np. kabel dyp 3 x 1,5 - 2,32 zł/1mb , w elmisie na gotartowicach 3,34 zł/mb)?

 

Chociaż wróć, Elvolt na Wodzisławskiej powiedział mi teraz odpowiednio 2,4 i 4 zł za metr, niezła cena jak na hurtownię "nieinternetową".

 

lisek mam namiar na hurtownie gdzie taniej dostalam kable niz w meskonie

elmis to totalna porazka !! kabel ziemny 3 razy drozszy niz ja kupowalam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

a i pozdrowienia dla tego kto mnie podkablowal do zusu ze jestem na budowie ... przykre to ale ja mam zalecenie lekarskie - CHODZIC i nie okreslone gdzie chodzic !! lekarz mi powiedzial ze kontrola byla na gronowej 9 wiec raczej ten kto mnie podkablowal czyta forum !!

No ładna akcja...frajerstwo w czystej postaci i wniosek,że nie ma co się zbytnio spoufalać bo Judasze są wśród nas.

Życzę delikwentowi/tce szczegółowej kontroli z US ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostrzegam wszystkich przed Toba. Adas Panic to moj kumpel jeszcze z czasow podstawowki i ostatnio opowiadal mi osobiscie o calej tej sytuacji. Szczegolow przedstawiac nie ma nawet po co - puenta jest taka ze umawialiscie sie na bodaj 20 tys pln, a zaplaciles im 14 tys i ociagasz sie z pozostalymi 6 tys pln. Rzucales sie, ze nie zamontowali rynien a oni je zamontowali, a potem zdemontowali na prosbe Twojego ojca, czy tescia. Adas robil u mnie dach i wszystko zrobil na tip top - zadnych zastrzezen. Mam nadzieje, ze w sadzie wyjdzie sprawiedliwosc i wyjdzie ci z portfela 2 x wiecej, wliczac koszty sadowe i jego radcy prawnego.

 

Wlasnie go o tym poinformowalem, a Twoje wypociny sobie wydrukowalem - beda dowodem w sprawie (a ja moge byc swiadkiem potwierdzajac, ze to napisales).

 

Zapłaciłem mu 17 000, a na umowie z nim mam 19 000. Sprawa rozstrzygnie się w sądzie. Ps ciekawe co powie na wyciąki naszych rozmów telefonicznych z mojej sieci w których to jasno wynika, że pobrał ode mnie 17 000 zł. Do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja juz po komisji zusowskiej ... zwolnienie uznane za zasadne!!

 

a i pozdrowienia dla tego kto mnie podkablowal do zusu ze jestem na budowie ... przykre to ale ja mam zalecenie lekarskie - CHODZIC i nie okreslone gdzie chodzic !! lekarz mi powiedzial ze kontrola byla na gronowej 9 wiec raczej ten kto mnie podkablowal czyta forum !!

 

Mea , nie martw się "dobro" wydane wraca podwójnie

 

Przykro naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dawaliscie pape termozgrzewalną na parterze niepodpiwniczonym ? ja mam salon i kuchnie bez piwnicy i tam chyba powinna byc papa - folia-styro-podłogówka-wylewka....tak ? czy jesli poziom posadzki jest metr nad ziemią na betonowej zbrojonej płycie to tylko przesmarowanie płynną folią - 2xfolia budowlana zamiast papy...nie chce zeby mi coś śmierdziało ;)

czym zagruntowac chudziaka przed położeniem papy w piwnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem mu 17 000, a na umowie z nim mam 19 000. Sprawa rozstrzygnie się w sądzie. Ps ciekawe co powie na wyciąki naszych rozmów telefonicznych z mojej sieci w których to jasno wynika, że pobrał ode mnie 17 000 zł. Do zobaczenia.

 

Nie bardzo rozumiem od kiedy z wyciagow wynika tresc rozmow ale nie chce mi sie dalej watku ciagnac. Mam nadzieje ze sad dowali tez nakaz przeprosin mojego kumpla tu, na forum. Ja uwazam watek za zamkniety (przynajmniej do wyroku) - nie jestem adwokatem kumpla, a jego samegu tu nie ma wiec i bronic sie nie ma jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łatwo przychodzi wam rzucać oskarżenia - Konsky vs Adam, teraz mea ogólnie wobec wszystkich....rozumiem, że nerwy i frustracje za tym stoją ale delikatnie mówiąc nieprzyjemnie sie czyta takie oskarzenia

 

queene ja z zasady nie oskarzam nas - piszacych na forum ... chocby z tej prostej przyczyny ze po czesci mozna poznac kim sa ludzie piszacy tu ... wiesz wypowiedzi itd ... a wiem ze maaaase ludzi to czyta nie logujac sie wogole ... ja powiem wiecej .. wiem kto to doniosl bo wiem z kim mam na pienku !! a ze ta osoba czyta forum to wiedziala ze akurat w ten poniedzialek w ktorym byla kontrola na 100% bede na budowie ... ot czasem nie wszystko trzeba napisac ... zasada ewus, ktora bede odtad starala sie przestrzegac !!

 

wlasciwie napisalam to zeby ta osoba miala swiadomosc ze wiem o tym donosie i ze na nic sie zdaly takie podchody !! ja nie wzielam zwolnienia bo chce porobic na budowie ... nikomu nie zycze takich klopotow z kolanem i coraz szybszej wizji operacji !! i szczerze mowiac wolalabym wziac urlop i na spokojnie z pradem robic /bo np majac sprawna noge moglabym teraz spokojnie sama dzialac a tak moja pomoc jest wlasciwie zadna!! jestem tam tylko po to zeby mariuszowi pokolei tlumaczyc co dalej jak i gdzie robic!!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, jakie zadymy na forum :(

 

 

Mam pytanko. Tynki po nałożeniu trzeba wietrzyć a wylewki??????

Planuję jakiś tydzień po skończeniu tynków zrobić wylewki, a potem to wietrzyć, suyszyć itd. Czy to jest ok?

 

nie wiem czy nie lepiej najpierw troche podsuszyc tynki a dopiero pozniej robic wylewki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tynki, potem przerwa na zrobienie podłogówki(+ może 2 tygodnie suszenia) i od razu wylewki.

Wylewki nawet powinno się folią przykryć, żeby za szybko wilgoci nie oddawały....niektorzy nawet polecają okna zasłonić, zeby nasłonecznienia za dużego nie było...., po dwóch tygodniach zdjąłem folia i jeszcze 2 tygodnie "kisiłem" wylewki...dopiero potem wietrzyłem.

Wylewki około 15-16.04 mieliśmy rok temu, a tynki, niech zerknę...tynki od 19.03 około 2 tygodnie, potem od razu podłogówka i za chwile wylewki...

 

to co cie potem tak przyblokowalo ze dopiero w grudniu sie wprowadzales ?? bo kurka ja sie chce tak koncem listopada wprowadzic a nie wiem czy dam rade!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea - jak się okazuje, to na tynkach nie koniec robót...a właściwie początek....

połowa kwietnia - wylewki....przerwa na schnięcie

początek maja - kominek....

połowa maja - kafelkowanie piwnicy+początek kafelkowania parteru

koniec maja - ocieplanie dachu

koniec czerwca - kopanie pod DZ

poczatek lipca montaz drzwi wejsciowych + łazienka parter+kuchnia+sufity podwieszane+montaż PC

początek sierpnia - ocieplenie domu+podbitka

koniec sierpnia - montaz drzwi tarasowych, parapetó, drzwi wewnętrznych na parterze

potem na kase czekalismy, dopiero w listopadzie schody,kuchnia wyposażenie itp...

zleci nawet nie bedziesz wiedziec kiedy....

 

zostawie sobie to gdzies zeby miec pod reka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...