Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kilka paczek styropianu Austrotherm 20 cm frezowanego szary (U=0,31)

 

kilka paczek styropianu na podłogę 5 cm Paneltech eps 100 (U-0,35)

 

2 paczki wełny szklanej super-mata isover, grubość 180 mm

współczynnik przewodzenia 0,033 W/mK

w paczce jest 3,48 m2

 

3 paczki wełny mineralnej rockwool superrock, grubość 150 mm

współczynnik przewodzenia ciepła 0,035 W/mK

2,4m2 w paczce

 

Studzienkę drenażową

 

Rozdzielkę budowlaną tymczasową

 

Jako pozostałości z budowy zalegające w piwnicy i mnie wkurzające ;-) za połowę ceny sprzedam nr 505064374

Rybnik, ul. Żużlowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek,

ja zrobiłam drewniane.

Wyszło tanio i ładnie.

 

W Firmie z Czyżowic ( koło BRUKU ).

"DREW-STAL", ul. Nowa 28 L

tel. 32 456 29 73

Aga mozesz zapodac jakas fotke moze byc pw bo jak dzisiaj obdzwanialem nierdzewki to najnizej za 400 mb i jakos mi sie nie usmiecha 4000 za balustrade na balkon :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za posty i opinie o oknach, obecnie sam już nie wiem za dużo. Na okna 6-7 komorowe, z szybami dwukomorowymi (U-0,5), mam bardzo duży rozrzut cenowy. I tak na przykład mam takie oferty z normalnym montażem:

1. Kol-Dar, VEKA ALPHALINE 90 PLUS - VERTEX, szyba U-0,5, ROTO NT, SECUSTIK - 20.774,00zł,

2. NORMA 2000, BRUGMAN Platinium Plus, szyba U-0,5, WINKHAUS ACTIV PILOT, HOPPE - 15.650,00zł,

3. Grzomba, SCHUCO Si82, U-0,5, - 25.511,76zł,

4. IZOTERM, VEKA 6K Alphaline, U=0,6 ciepła ramka, Maco Multi -Matic; klamki Alu złote - 16.460,00zł,

5. EFEKT-OKNA, VEKA SINGLINE, U-1,0, MACO - 16.317,00zł,

6. KONSUM, ALUPLAST IDEAL 7000, U-0,7, MACO - 17.354,00zł,

7. EUROCOLOR ECONO 86, U-0,5, SECUSTIC - 24.995,00zł.

 

Może jakieś opinie na temat powyższych firm, jakieś doświadczenia z nimi odnośnie montażu, gdzie ew. jeszcze warto uderzyć z zapytaniem.

GBI złożyło mi ofertę w trzech zdaniach i ciężko ją porównać, muszę tam podjechać i trochę ją uszczegółowić.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
7. EUROCOLOR ECONO 86, U-0,5, SECUSTIC - 24.995,00zł.

Jacek

Wow,u mnie Eurocolor był najtańszy z wycen,także na Econo 86 i chyba go wybiorę ale z montażem na JB-D ;)

Znana,poważna firma,jako jedyna przedstawiła mo ofertę na montaż w warstwie ocieplenia i jako jedyna daje ramkę SuperSpacer w standarcie.Wychodzi U całego okna od 0,79-0,84 W/m2K.

Wydaje mi się,że wycena fajna,czytam,że niektórzy tutaj płacą tyle za jedno okno tarasowe ;)

 

Powierzchnia = 18.679 m2

Obwód = 53.460 mb

BRUTTO Z MONTAEM ZWYKŁYM NA PIANKE I KOTWE 11 905,56 ZŁ

BRUTTO Z MONTAEM CIEPŁYM NA TASMY PAROSZCZELNE I PAROPRZEPUSZCZALNE I NA PIANKE 13 985,64 ZŁ

BRUTTO Z MONTAEM CIEPŁYM NA KONSOLE JBD (KTÓRYMI WYPUSZCZA SIE OKNO POZA MUR) 17 221,32 ZŁ

 

Oferta zawiera markowy profil Econo 86 - 6-cio komorowy profil o optymalnych własnosciach cieplnych. Dzieki zwiekszonej głebokosci profilzapewnia wieksze bezpieczenstwo i ochrone przed włamaniem.Uszczelnienie okna zapewnia optymalna ochrone przed wiatrem, deszczem i hałasem, subtelny nowoczesny wyglad okna podkresla klasycznageomertia skrzydła i jasno-szare uszczelki w białym profilu. Profil wypełniajacy rowek w dolnej podstawie ramy - zapewniajacy ochrone przedzabrudzeniem i ułatwiajacy łatwe mycie okna, profil ławy podokiennej (montaowy) - gwarantujacy bezpieczny transport oraz fachowy montaż okna i parapetów.Okna standardowo wyposaone sa w bezawaryjne okucie ROTO z mikrowentylacja (stopniowany uchył - opcjonalnie), blokada klamki zpodnosnikiem skrzydła, dwoma punktami antywywaeniowymi w kadej kwaterze - gwarantujace podwyszony komfort obsługi i wysokie bezpieczenstwo. Bezpieczne klamki aluminiowe HOPPE serii Secustik z funkcja bezpieczenstwa - zapewniajace dodatkowa ochrone przed włamaniem, kolorystyka klamek: w wersji okien białych i okleinowanych jednostronnie klamka w kolorze białym; kolor okleinowany obustronnieklamka w kolorze starego złota F4 lub F9- tytan.

Zastosowano dwukomorowa szybe o współczynniku U=0,6 W/m2K z Super Spacer - gwarantujaca dua redukcje kosztów ogrzewania oraz ochrone przed hałasem.

Technologia Super Spacer - eliminujaca zjawisko kondensacji pary wodnej na szybie i obniajaca koszty zuycia energii, dzieki minimalnej przewodnosci cieplnej.

Okna posiadaja 7-letnia gwarancje

 

Wyceniałem tylko w dużych firmach,małym garażowym nie ufam:

Schuco Si82 z HekaPlast mialem wycenę na 22tys.zl na JB-D.

Platinium Evo z Oknoplastu na 18tys.zl na folie i taśmy-nie polecam z uwagi na pseudo 6 komór.

Czekam na ofertę MS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

:)

 

czas na małe podsumowanie, jako że mamy 1.10 czyli tradycyjny początek okresu grzewczego

 

zużycie prądu do PC na CO+CWU(z podlicznika) za okres 1.11.2010-1.10.2011

1T=1836kwh

2T=2873kwh

Suma=4709kwh

%2T=61%

koszt(licząc kwh wg stawki vattenfalla)=1850zł

koszt(licząc wg średniej ceny kwh za cały rok)=2120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuniu, komin muszę wybrać!

plewa 6m 18cm przekroju, dymowy (ekogroszek)i wentylacyjny. tyle wiedziałem do wczoraj. 2047zł. A dziś pojawia się pytanie, czy ma być z zasobnikiem na wodę. 2348zł. ki diabeł?

pytanie drugie: a jeśli w naszej wiosce pojawi się gaz i zamarzy nam się odrobina luksusu, to czy będę musiał rozpruwać komin? czy też wystarczy nierdzewkę od góry wrzucić? czy to trudne i kosztowne? a może by komin, którego nie trzeba przerabiać? jest taki? drogi on?

hilfe!

to pisałem ja, rutin.

miłej soboty życzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie drugie: a jeśli w naszej wiosce pojawi się gaz i zamarzy nam się odrobina luksusu, to czy będę musiał rozpruwać komin? czy też wystarczy nierdzewkę od góry wrzucić? czy to trudne i kosztowne? a może by komin, którego nie trzeba przerabiać? jest taki? drogi on?

hilfe!

 

Nie znam sie zupelnie na piecykach gazowych ale wiem ze te nowoczesne maja opcje "komin przez sciane" - krotki odcinek z nierdzewki wystawiasz za sciane i gotowe. Jezeli masz kotlownie w miejscu gdzie nie bedzie to za bardzo szpecic (od tylu domu np.) to jest to jakas (tania) alternatywa na przyszlosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamuniu, komin muszę wybrać!

plewa 6m 18cm przekroju, dymowy (ekogroszek)i wentylacyjny. tyle wiedziałem do wczoraj. 2047zł. A dziś pojawia się pytanie, czy ma być z zasobnikiem na wodę. 2348zł. ki diabeł?

pytanie drugie: a jeśli w naszej wiosce pojawi się gaz i zamarzy nam się odrobina luksusu, to czy będę musiał rozpruwać komin? czy też wystarczy nierdzewkę od góry wrzucić? czy to trudne i kosztowne? a może by komin, którego nie trzeba przerabiać? jest taki? drogi on?

hilfe!

to pisałem ja, rutin.

miłej soboty życzący.

Przekroj do gazowki jest sporo mniejszy (czyba 100mm) wiec spokojnie bez problemu pakujesz go do systemowego nawet jak komin stoi. Jedynie schidl ma w ofercie systemowke pod kondesacyjny ale w cholere drogi i kominiarze kreca nosem i to rozwiazanie nieoplacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Podłączenie kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania (w tym także kotła kondensacyjnego) wymaga zastosowania specjalnego wkładu kominowego. Ponadto do kotła z zamkniętą komorą spalania musimy dostarczyć powietrze do spalania. Mamy tu dwa rozwiązania:

- można zastosować kanał koncentryczny rura w rurze: środkową rurą odprowadzane są spaliny a przestrzenią między rurą wewnętrzną i zewnętrzną doprowadzane jest powietrze.

- można też oddzielna rurą doprowadzić powietrze przez ścianę zewnętrzną a spaliny odprowadzić druga rurą.

 

Warto wiedzieć, iż w przypadku domów jednorodzinnych możemy przewód powietrzno spalinowy wyprowadzić przez ścianę zewnętrzną. Nie ma konieczności wyprowadzania go ponad dach. Ograniczeniem jest tu moc kotła 21 kW i odległość do okien otwieranych wynosząca 0,5m.

 

Trzeba pamiętać iż bez względu na to czy jest to kocioł z otwartą czy zamknięta komorą spalania w pomieszczniu montazu kotła musi być zapewniona wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...