Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

a czy naprawde nikt dobry wam nie robil rolet zawnetrznych ?? bo ja mam namiary na dwie sprawdzone firmy - oknoplast i keri ... ale pewnie integro sa znacznie popularniejsze !!! dajcie jakies namiary!!

 

Ja rolety brałem przez Konska razem z oknami. On zleca to roluxowi ale ceny przez Konska miałem lepsze niż bezpośrednio u nich. Możesz zapytać to nic nie kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a czy naprawde nikt dobry wam nie robil rolet zawnetrznych ?? bo ja mam namiary na dwie sprawdzone firmy - oknoplast i keri ... ale pewnie integro sa znacznie popularniejsze !!! dajcie jakies namiary!!

Mea ja robię okna i rolety w Drutexie w Jastrzębiu. Podejrzanie tanio jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde wszystko zalezy od koparkowego, a nie od posiadanego sprzetu :) Pozatym jezeli bedziesz nawozil gdzies ziemi powyzej pol metra to podziel to sobie na dwa etapy - grubszy i "cackanie". Do grubszego wez duza maszyne z wielka lyzka i niech tylko plus minus porozwozi ta gline gdzie trzeba, potem najlepiej przeczekaj zime i po roztopach na wiosne, jak juz wszystko osiadzie mozesz zaczac glaskac powierzchnie i wyrownywac "pod sznurek" ;)

 

Inaczej to po paru dniach deszczow miejscami posiada Ci bardziej, miejscami mniej, porobia sie dziury etc.

 

Takich dziur to nie mam, ale ziemi do rozciągnięcia jest sporo. Najlepsza by była nie za wielka koparka z niwelatorem laserowym.

Wyrównywanie pod sznurek to mi się kojarzy z ciężką harówką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich dziur to nie mam, ale ziemi do rozciągnięcia jest sporo. Najlepsza by była nie za wielka koparka z niwelatorem laserowym.

Wyrównywanie pod sznurek to mi się kojarzy z ciężką harówką. :)

 

Zrobisz blad bo trawnik powinien miec lekki spadek w jakims kierunku, inaczej po deszczu bedzie stala woda, a trawa tego nie lubi - moze gnic, szczegolnie po takim lecie jak w tym roku gdzie deszcze potrafia padac pare dni z rzedu i jest non stop wilgotno! Koparka z niwelatorem laserowym bedzie duzo kosztowac - takim czyms rowna sie np. boiska. Jak chcesz to zalatwie namiar - robimy jako podwykonawca nowego Orlika w Rydultowach i tam zawsze taki sprzet na koniec jezdzi i rowna plyte boiska :) Ale to naprawde bezsensu. To juz lepiej pozyczyc niwelator optyczny i mierzyc koparkowemu co dwa metry (trzeba dwoch dodatkowych osob do tego ale to sami mozecie robic). Albo poprostu zdac sie na koparkowego :) Chcesz miec boisko w ogrodzie ? ;-) Dla mnie powierzchnia wrecz nie powinna byc plaska bo to bardziej naturalnie wyglada. Ma byc tylko "gladka" zeby sie dobrze kosilo. A tak czy siak ostateczne gladzenie to robota reczna grabkami :)

 

PS. A jaka powierzchnie masz do wyrownania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich dziur to nie mam, ale ziemi do rozciągnięcia jest sporo. Najlepsza by była nie za wielka koparka z niwelatorem laserowym.

Wyrównywanie pod sznurek to mi się kojarzy z ciężką harówką. :)

 

Riczi, grabki i tak cie nie omina, Adam ma racje w tym co pisze, koparka ci to ladnie rozplanuje ale nigdy nie uzyskasz super extra rownej powierzchni po lyzce. Trzeba przegrabic, powybierac stare korzenie/chwasty/kamienie. Roboty reczne i tak beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riczi, zdaj się na opinię chłopaków i usługi Adama.

;)

 

He he, ja chetnie ale w przyszlym roku dopiero na poczatku wiosny - choc to w sumie najlepszy okres na "cackanie" bo jest juz po roztopach przy ktorych najwiecej ziemia "osiada" :-) Mam tez niwelator optyczny wiec praktycznie mozna wyrownac kazdy teren dowoli - byle z grubsza bylo to juz rozplantowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, Daga&Adam....

Ewus zabiera się za ogród.

Pomagam jej w aranżacji ogrodu.

:)

 

Super :) Ja tez chceee ;-) Choc nie spieszy mi sie - narazie mam lysa patelnie z trawy, w przyszlym roku bede sie dopiero bral za jakies roboty w ogrodzie - poki co rosna powoli male thujki i niskie jalowce pod ogrodzeniem (zamiast podmurowki;)

 

Dzisiaj wjeżdża tam cięższa kopara, potem już będzie kosmetyka.

Może zagadaj z nią o tym etapie ?

No i o piaskowaniu.

;)

 

Bardzo chętnie bym podjechała i poobserwowała co i jak.

;)

 

Ewus juz sie do mnie na priva odezwala zeby podjechac do mnie zobaczyc (choc u mnie lyso jak pisalem poki co :) ).

 

Co do piaskowania - watpie ze na tym etapie do tego nada sie "moj" zrobiony sprzet - przy swiezo nasypanej ziemi proponuje polozyc 2-3-4-5cm piasku (jak teren w miare niewielki to spokojnie mozna to zrobic recznie) i wypozyczyc wieksza glebogryzarke zeby to ladnie przemieszac z warstwa ziemi :) Moj sprzecik raczej nadaje sie do ubitej, twardej ziemi / gliny tudziez mocno trzymajacej sie juz podloza darni! Robi fajne rowki ale swiezy nasyp IMHO bedzie te rowki odrazu zasypywal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nie będzie to gładka powierzchnia. Teren jest lekko pochylony więc będzie pochyło. Tam gdzie rośnie mi trawa mam małe pagórki i doliny. Wygląda ta niezbyt ciekawie. Powierzchnia całej działki to 2000m2 - dom, droga i parę drzew = powiedzmy że będzie tak na oko z 1000m2.

 

Ale ta trawe chcesz zlikwidowac i zalozyc nowy trawnik, czy tylko dosypac tu i tam i dosiewac trawy ? Bo kazdy sprzet - czy to mala czy duza kopara zrobi z tej trawy raczej sieczke ;-) Fajnie by bylo jakbys cyknal fotke, bo moze wystarczy mala kopara i tylko te gorki/doliny "przegladzic" delikatnie skarpowka tak zeby sie wyrownalo :) Bez fotek ciezko doradzic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...