Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Oj tak, przegadam sprawę z Adamem, ale jak pieszczochanie w tym roku nie wchodzi w grę to kiszka, ja chciałabym na jesień posiać co nieco :))))

Dlatego dzisiaj góry i doliny, przygotowanie skarpy pod tarasem, potem glebogryzarka i w międzyczasie myslę ze uda się połozyc zraszanie, przynajmniej na tej południowej połaci .

Następnie sianie trawy i "zakwiecenie" takich małych "chaszczy" jak mawia mój mąż.

W przyszłym roku cos na tej zielonej trawce myśle dopiero robić.

 

Plany mam ambitne a jak wyjdzie to hmmmmmmmmmmmm pogoda i chęci będa miały ogromne znaczenie, zwłaszcza, że jeszcze taras do roboty został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a mógłby ktoś - Aga, Adam - napisać w punktach jaka powinna być kolejność prac ziemnych...? najpierw walka z chwastami czy wyrównanie terenu ? może ja zacznę...

pkt. 1. posprzątanie terenu wokół domu z pozostałości po budowie... :D

 

Super pomysł, ja też chętnie posłucham i pouczę się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłby ktoś - Aga, Adam - napisać w punktach jaka powinna być kolejność prac ziemnych...? najpierw walka z chwastami czy wyrównanie terenu ? może ja zacznę...

pkt. 1. posprzątanie terenu wokół domu z pozostałości po budowie... :D

 

W miejscu gdzie ma byc trawnik ja bym sie wogole chwastami nie przejmowal - ja swoja mala koparka u siebie przed wysianiem trawy "przekopalem" na glebokosc ok 20-30cm i przemieszalem. Zamiast tego moze byc glebogryzarka, a w ostatecznosci lopata - tylko to harowa dla tych co maja duzo sily i czasu :-) U mnie robilismy to tak ze ja przekopywalem (skarpowka wiec na szerokosc 1m), a tesc szedl za mna z grabkami i wyrownywal, a przy okazji wyciagal resztki korzeni, kamieni etc. Zostawala piekna rowna powierzchnia, wyczyszczona z wszelkich "smieci". 400m2 zrobilismy w 3-4h. Ale to w sumie ostatni etap.. Ja bym to podzielil tak:

 

1. jak pisalas - tj. posprzatac teren z wszystkiego, co nie chcesz zeby sie znalazlo w glebie :) Resztki dachowek, desek, jakichs kawalkow bloczkow etc.

 

2. jak skladujesz gdzies na dzialce wieksza halde ziemi ktora trzeba rozplantowac, badz chcesz znaczaco zmienic uksztaltowanie terenu (czyli gdzies podsypac, gdzies wybrac) lub poprostu masz sporo ziemi do przewiezienia z jednego konca dzialki na drugi - biezesz duza ladowarke. Koparka nie jest wymagana - lepsza bedzie ladowarka (popularnie zwana "fadroma"), taka z jedna duza lyzka z przodu. Moze byc w ostatecznosci koparko-ladowarka, tez zrobi robote, tyle ze troche wolniej :) Jej zadanie to "gruba robota" czyli powiedzmy uksztaltowac teren z dokladnoscia do 10-15cm wysokosci ;) Zrobienie wiekszych nasypow w miejscu skarp etc.

 

3. Jezeli nasypy byly wyzsze niz 20-30cm (typu pol metra, metr) to radze poczekac z nastepnym etapem - im dluzej tym lepiej :) Tydzien solidnych deszczow lub najlepiej cala zime (wiosenne roztopy robia najlepsza robote).

 

4. "Glaskanie" czyli wyrownywanie malych zaglebien i gorek ktore powstaly po tym jak ziemia osiadla :) Mozna recznie, mozna minikoparka ze skarpowka. Wlasciwie ten punkt opisalem juz na samym wstepie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten antracyt to jakis ciemny czy jasny, ja potrzebuję grafit....i 5 kg ale jak w dobrej cenie to moze wezme i 25 tylko zeby ciemny był, masz może zdjęcia komina gdzieś ?

 

Antracyt to ciemny kolor ja go mialam do cegly grafitowej Tytan i jest o ton ciemniejszy.Na pewno nie jest to jasnoszary kolor. Zdjec kominow niestety nie mam. Za worek placilam 17zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antracyt to ciemny kolor ja go mialam do cegly grafitowej Tytan i jest o ton ciemniejszy.Na pewno nie jest to jasnoszary kolor. Zdjec kominow niestety nie mam. Za worek placilam 17zl.

 

no to ja bym wzięła ten worek....tylko gdybys jeszcze mogła sprawdzic na opakowaniu - bo nie ma tego w karcie technicznej - czy jest tam podana szerokość fugi, wiem że jedne są do 0,8cm a inne do 2cm szerokości i ja potrzebuję te 2 cm....no i jeszcze skąd jestes zebym mogła sobie skalkulować...... (żebym nie zapłaciła za dojazd więcej niz za ten worek :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym wzięła ten worek....tylko gdybys jeszcze mogła sprawdzic na opakowaniu - bo nie ma tego w karcie technicznej - czy jest tam podana szerokość fugi, wiem że jedne są do 0,8cm a inne do 2cm szerokości i ja potrzebuję te 2 cm....no i jeszcze skąd jestes zebym mogła sobie skalkulować...... (żebym nie zapłaciła za dojazd więcej niz za ten worek :D )

 

Ok.sprawdze i dam Ci znac...a buduje w Kamieniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z juz mieszkajacych badz budujacych korzysa z uslog firm ochroniarskich typu Solid ??

 

IMHO lepiej zainwestowac wiecej w ubezpieczenie domu + ew. monitoring z nagrywaniem w jakims bezpiecznym miejscu. Nawet jak skorzystasz to czas dojazdu ochrony jest zbyt dlugi. Wlamywacze zabieraja co sie da pod reke i uciekaja - max 2-3 minuty. Kiedys czytalem dokladne statystyki ale zwykle ekipa ochroniarzy przyjezdza jak juz po wlamywaczach nie ma sladu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO lepiej zainwestowac wiecej w ubezpieczenie domu + ew. monitoring z nagrywaniem w jakims bezpiecznym miejscu. Nawet jak skorzystasz to czas dojazdu ochrony jest zbyt dlugi. Wlamywacze zabieraja co sie da pod reke i uciekaja - max 2-3 minuty. Kiedys czytalem dokladne statystyki ale zwykle ekipa ochroniarzy przyjezdza jak juz po wlamywaczach nie ma sladu :)

 

ale zlodziej jak zobaczy syrene na scianie chocby atrape to pojdzie do nastepnego domu ktory jej nie ma, ot tak na wszelki wypadek! chyba, ze, ma wszystko zaplanowane i wie po co idzie - tyle, ze to tyczy bogaczy :) monitoring z nagrywaniem da tyle samo co pozny przyjazd firmy ochroniarskiej, a wolalbym nie ogladac jak goscie w kominiarkach rozwalaja wnetrze mojego domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uznalismy z zona, ze te 49zl/miesiac nas nie zbawi :) jedziemy na zakupy i zostawiamy pootwierane okna i wlaczony monitoring, troche spokoju jest, w sumie i tak nie ma u nas czego ukrasc ;d jedynie kosiarke bo nowa :p

 

Agencja ma sens jezeli masz okna z szybami min. P4, okuciami min. WK2, drzwi porzadne antywlamaniowe z certyfikowanymi zamkami, a system alarmowy dziala w oparciu o czujniki uderzeniowe, nie ruchu. Masz wtedy 3-5 minut od zawiadomienia agencji do dostania sie przez zlodzieja do srodka. Statystyki mowia, ze wiekszosc zlodziei odpusci i ucieknie :) Syrena raczej ich zacheca bo skoro masz alarm to masz cos w srodku cennego ;)

 

Okna czy sa otwarte, czy zamkniete, jezeli nie ma okuc antywlamaniowych to dla zlodzieja 5-10 sekund roznicy. Otwarte okno w srodku dnia moze dzialac nawet odstraszajaco - wyglada ze ktos jest w srodku i lepiej nie krasc ;)

 

Ja tam agencje odpuszczam - pracuja tam ludzie z lapanki, niskie zarobki, dostep do informacji o domach i poczynaniach ich wlascicieli.. Wieksze ryzyko ze Cie okradna niz bez agencji ;) Lepiej juz zrobic powiadamianie via GSM z podsluchem, choc dobry zlodziej bez zagluszacza GSM sie nie wlamuje.. :) Co bys nie robil - jak chca, to Cie okradna. Dlatego lepsze ubezpieczenie domu z zawartoscia :-) Niech kradna.. Kupisz se nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje że jednak lepiej miec cokolwiek niż nic...jak są dwa domy i jeden z nich ma alarm a drugi nie to jednak złodziej wybierze ten bez...

 

Pewnie. Ale zwykly alarm wystarczy - byle bez agencji :) Maciek - 49 pln to prawie 600 pln na rok wyrzucone w bloto ;) W ochronie pracuja typki spod ciemnych gwiazd ktore tylko kombinuja gdzie tu dorobic. Oczywiscie nie wszyscy - zebym kogos nie urazil, ale w tej branzy odsetek patologii jest chyba wiekszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...