Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Noooo trawke masz cudo :) Mojej daleeeeeeeeeko do takiej ale szczerze mowiac to ja zaniedbalem najwazniejszy etap czyli piaskowanie + zglebogryzarkowanie przed sianiem - taki napalony bylem zeby juz siac :) Teraz mam wiecej zabawy zeby doprowadzic ja do takiego stanu jak Twoja. Ale tez moj grunt to byla w wiekszosci glina, miejscami przemieszana z bardziej czarna glina ;-) Ze dwa sezony jeszcze mnie czekaja z wertykulacja na wiosne i na jesien plus regularne nawozenie, zebym mial takie cudo w ogrodku! A tez szczerze mowiac troche mi szkoda roboty poki nie zrobie projektu zagospodarowania tego terenu - polowa trawy pewnie pojdzie w niepamiec, wiec po co sie meczyc i wydawac kupe kasy na jej pielegnacje jak za rok czy dwa bedzie tam np. utwardzony chodnik ;)

 

Dziękuję.

:D

 

Tak, przyznam, że na punkcie trawnika mam delikatnie mówiąc "zjechane".

:cool:

 

Masz rację, jak jeszcze planujesz jakieś cięższe prace w ogrodzie... to szkoda zachodu teraz z taką trawą "exlclusive" ( docelową ).

To się tak tylko wydaje, ale to i kupa pracy ( ciężkiej, fizycznej ), i kupa poświęconego czasu i jednak trochę pieniędzy.

 

Widzisz, ja nie piaskowałam, tyle, że ziemia, która szła na wierzch była przywożona z okolic Raciborza i jednak trochę się przemieszała z tą moją rodzimą gliną.

Ale jednak miejscami jest już "moja" glina i jest... mniej fajnie.

No, ale to da się wyprowadzić. Już moja w tym głowa. :cool:

 

A wiosenna wertykulacja i regularne nawożenie - cudowna sprawa !

 

Będzie dobrze.

Za jakiś czas wkleisz jeszcze lepsze zdjęcia niż moje !

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

AGA1 cudnie, u mnie drugi dzień walczy właśnie koparka.

 

Co do alarmu, nie ma to jak nieśpiący i chodzący po nocy sąsiad, a takich mamy z każdej strony :))

 

Przerwa na wodę :) mam odciski zd grabek, wieczorem może uda mi się wkleic efekt roboty z dwóch dni, ale to harówa totalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem ale doplata wynosila bodaj 30%. A to w moim wypadku bylo prawie 6k pln :/ Zrezygnowalem :)

 

My dostalismy fajną oferte, gdyz nie było tam czegos takiego jak kol.niestandardowy wiec jestesmy zachwyceni.

Przy tych oknach grafit zastanawiamy się jeszcze nad kol.wew. bo grafit to jakos ciezko zgrac z odcieniami brązu :eek: wiec moze grafit z ciemnym brazem???

 

Adam a jaki masz kol. dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam veki alphaline- z obu stron antracyt z abm jedraszek,a kupiłem w koldarze, do tego dach czarny lakier dachówka z robena i drzwi zewnętrzne i brama garazowa z hormanna -antracyt,jak bys chcial zobaczyc to zapraszam na sygnaly

 

Dziękuję za zaproszenie :D bardzo chętnie zobacze tą kolorystykę :)

Tak z ciekawosci zapytam ;) ....

* w jakich kol.urzadziliscie wnetrza??,

* czy okna w takim kol. "pykają" przy zmianie temp.?,

* drzwi drwniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dostalismy fajną oferte, gdyz nie było tam czegos takiego jak kol.niestandardowy wiec jestesmy zachwyceni.

Przy tych oknach grafit zastanawiamy się jeszcze nad kol.wew. bo grafit to jakos ciezko zgrac z odcieniami brązu :eek: wiec moze grafit z ciemnym brazem???

 

Adam a jaki masz kol. dachu?

 

Grafitowy.

 

http://szyna.civ.pl/trawka/domek1.jpg

 

http://szyna.civ.pl/trawka/trawka5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myslałam ze wiekszosc na rynny z Marley postawiła - podobno najlepsze :)

 

to teraz dylemat miedzy Marley a rynnami alum. :(

 

obawy:

Marley- plastki PODOBNO szczela/pyka przy zmianie temp.

rynny alum. - hałas przy przepływie wody :/

 

my mamy grafitowe bryzy i nie "pykaja" bo dlaczego? co do marleya to jest to samo co rynny "kaczmarek", to byla kiedys jedna firma tylko rozdzielili sie wlasciciele, wszystko to samo tylko kaczmarek tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy grafitowe bryzy i nie "pykaja" bo dlaczego? co do marleya to jest to samo co rynny "kaczmarek", to byla kiedys jedna firma tylko rozdzielili sie wlasciciele, wszystko to samo tylko kaczmarek tanszy

 

Ktos Cie chyba niezle wkrecil, Marley to firma miedzynarodowa z dlugoletnia historia:

 

http://www.marley.pl/marley.html

 

Kaczmarek to firma z 100% kapitalem polskim:

 

http://www.kaczmarek2.pl/?v=1

 

Nie mowie ktore lepsze, ktore gorsze ale jedne z drugimi nie maja raczej nic wspolnego :)

Moje Marleye tez nie pykaja, a przynajmniej tego nie slysze. Ale rozciagaja sie na bank - w koncu to plastik z wszystkimi jego wlasciwosciami :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale porzadku to tam nie ma; worków do wywiezienia sporo, tylko ich nie widać. Macie jakieś doświadczenia z wiekszym wywozem śmieci. Jak to wygląda cenowo?

 

Moze jakis pomysł na elewację; o ile dobrze pamietam to projekt Macka kosztował chyba "flaszkę"

 

jestem na tym etapie ze od miesiaca zabieram sie za wywozke ale zebrac sie nie potrafie ... tez musze rozeznac temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos Cie chyba niezle wkrecil, Marley to firma miedzynarodowa z dlugoletnia historia:

 

http://www.marley.pl/marley.html

 

Kaczmarek to firma z 100% kapitalem polskim:

 

http://www.kaczmarek2.pl/?v=1

 

Nie mowie ktore lepsze, ktore gorsze ale jedne z drugimi nie maja raczej nic wspolnego :)

Moje Marleye tez nie pykaja, a przynajmniej tego nie slysze. Ale rozciagaja sie na bank - w koncu to plastik z wszystkimi jego wlasciwosciami :)

pozdr.

 

 

nikt mnie nie wkrecil bo kupilem bryze! ale cos mi sie wydaje, ze jakis przedstawiciel tak mowil, nie zaglebialem tematu bo nie bylo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, ale porzadku to tam nie ma; worków do wywiezienia sporo, tylko ich nie widać. Macie jakieś doświadczenia z wiekszym wywozem śmieci. Jak to wygląda cenowo?

 

Moze jakis pomysł na elewację; o ile dobrze pamietam to projekt Macka kosztował chyba "flaszkę"

 

u nas w gminie mozna zamowic konteneri wyglada to tak:

- "Odbiór odpadów komunalnych z remontów budynków, w zależności od rodzaju odpadów 1 tony wynosi:

 

gruz, gleba, ziemia, elementy ceramiczne z remontów 37,04 netto + obowiązujący VAT tj. 40,00 zł brutto,

 

zmieszane odpady komunalne i wielkogabarytowe 129,63 zł netto + obowiązujący VAT tj. 140,00 zł brutto."

wiec popytajcie w waszych gminach

 

co do eleawcji to flaszke wygrala, zona bo to ona sobie zaprojektowala, a ze nie pije wodki to sam ja wypilem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam veki alphaline- z obu stron antracyt z abm jedraszek,a kupiłem w koldarze, do tego dach czarny lakier dachówka z robena i drzwi zewnętrzne i brama garazowa z hormanna -antracyt,jak bys chcial zobaczyc to zapraszam na sygnaly

 

Ja bym chetnie zobaczył , bo dach tez będzie czarny i zastanawiamy się nad kolorem okien ,bardzo prosze na prv w którym miejscu dokładnie sie budujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...