Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Nie jest tak zle z ta sniezka a naprawde warto - kupisz badziewny grunt to potem wydasz wiecej na docelowe farby! Po sniezce wszystko ladnie kryje - u mnie malujac lateksem tikkurili wiekszosc kolorow wystarczylo pomalowac x 1 :) Nie wiem czy to zasluga sniezki ale ja juz nic innego do gruntu nie kupie :-)

 

jak zwykle zas u mnie bylo nie tak, pomalowalem beckersem na gotowo a pozniej zmienialem kolor na inny i za pierwszym razem nie przykrylo, nie wiem czego wina bo walkow najtanszych nie bralem?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jak zwykle zas u mnie bylo nie tak, pomalowalem beckersem na gotowo a pozniej zmienialem kolor na inny i za pierwszym razem nie przykrylo, nie wiem czego wina bo walkow najtanszych nie bralem?!

 

Burzuj! Zamalowywac swiezego beckersa!! ;) Jak malowales kolor na kolor (nie bialy) to chyba to jest normalne ze za pierwszym razem nie przykryje :)

 

PS. Ja kupilem walek za 40 pln i pomalowalem nim caly dom - jest jak nowy i czeka na nastepne malowania :-) Malowalem nim caly dom 2 x sniezka grunt (sciany + sufity) i caly dom w kolorze. Myjcie walki zaraz po malowaniu to oszczedzicie parenascie/dziesiat/set pln na nich (kiedys mi sie nie chcialo odrazu dokladnie myc i do kazdego malowania kupowalem nowy walek za 20 pln :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zas u mnie bylo nie tak, pomalowalem beckersem na gotowo a pozniej zmienialem kolor na inny i za pierwszym razem nie przykrylo, nie wiem czego wina bo walkow najtanszych nie bralem?!

 

jakim beckersem malowales i czemu zmieniales kolor ??

 

ja pokupowalam probki z beckersa i nobilesu ... niestety ze sniezki nie ma pobek a by sie przydaly ...

narazie plan jes taki:

sufity sniezka grunt i potem biala eko sniezka

sciany najpierw cieniutko gladzi /wyrownanie dziurek i takie tam/ na to grunt - mleczko a na to kolorki ... beckers do kuchni i salonu a reszta w sniezce i nobilesie :)

 

szynka jaki to walek ?? jakis "supersmerfastyczny" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka jaki to walek ?? jakis "supersmerfastyczny" ??

 

Zwykly walek z castoramy - taki ze srednim wlosiem, chyba nawet markowany "made in castorama" ;) Zostawia lekka fakture ale mi sie to podobuje bo wyrownuje dzieki temu roznice gips <> tynk CW :) Kosztowal 40 pln z tego co pamietam wiec najdrozszy nie byl, najtanszy tez nie - ot klasa srednia :-) Nie wylatuje z niego wlosie i to jego podstawowa zaleta ;) Jak dobrze umyjesz po kazym malowanku to jednym oblecisz caly dom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, chcesz śnieżnobiały sufit ?

Się nie chcę "wtroncać", ale obecnie wszyscy dekoratorzy wnętrz zgodnie odradzają śnieżnobiałe sufity... ;)

Bo jakie będą ściany... ???

 

sciany beda WSZELAKIE i wlasciwie tylko w salonie biale w kontrascie do wrzosowego !! ... reszta w delikatnych kolorach

 

imho ... nie wyobrazam sobie kolorowych sufitow ... bialy daje przestrzen ! bede kolorowac skosy ale nie plaskie sufity

 

a co takiego projektanci proponuja w zamian ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My gruntowaliśmy Śnieżką Grunt i jesteśmy bardzo zadowoleni. Na to biała Śnieżka Eco na sufity - nam się akurat białe podobają, niech sobie dekoratorzy mówią, co chcą. A ściany kolorowe. Ze Śnieżki Eco jesteśmy bardzo zadowoleni.

Ściany pomalowaliśmy w jednym pokoju Luxensem z Leroy Merlin i jest ok, w innym Barwami Natury ze Śnieżki i te wg nas wyszły najlepiej. W jednym pokoju malowałam też Duluxem i nigdy w życiu już nie chcę tej farby. O Beckersach i innych Tikkurilach nie myśleliśmy nawet.

Podsumowując - najlepszy efekt wg mnie dały Barwy Natury Śnieżki (i dobrze się nimi maluje).

 

Wałki kupowaliśmy niedrogie, myjemy po każdym malowaniu i wyszły może ze trzy wałki - do jasnych, do ciemnych i do gładzi taki welurowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z tym wałkiem,my mieliśmy trzy,ale to dlatego,że malowałam ja,chłop i synuś.Warto kupić lepszejszy i mieć jeden.Co do sufitów to my też sobie nie wyobrażaliśmy innych jak białe,malowaliśmy śnieżką max,podobno jest jeszcze bielsza od eco,malowało się bardzo fajnie.

Jesteśmy już z Zuzką w domku,co przeżylismy to nasze,mam tylko nadzieję,że pośpię chociaż trochę w nocy.Pati nasza Zośka też nas ostatnio znowu nastraszyła z tym wyrostkiem,oczywiście znowu wylądowała w szpitalu,na szczęście tylko na izbie przyjęć dostała kropłówki.Był to ostry nieżyt żołądka i od tygodnia spokój.

Mam jeszcze pytanie od mojego chłopa,czy ktoś ma pożyczyć lub odsprzedać rusztowanie warszawskie,cokolwiek to znaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, dramat.

hilfe!

dziś dlugo oczekiwana koparka stawiła się na budowie zrobic wykop pod nasze fundamenty. Spore fundamenty, 22x11m. I topiła się w naszej glinie. działka wyglądała niewinne, lekki spad w strone rowu, woda na niej nie stała nawet w najwieksze powodzie, zresztą po co badania hydrologicznie pod fundamenty domu bez piwnic...

O dziwo tam, gdzie jest wyżej, czyli kopanie na metr z hakiem, jeszcze jakoś szło, tj. glina pod humusem, ale tylko w jednym miejscu nasiąkła wodą.

Za to z drugiej strony naszego długiego domu, tam gdzie ma byc płytko i fundament będzie obsypany ziemią, koparka (spora, na 4 dużych kołach) utopiła sie na amen. Cieżarówka ją uratowała.

I zaczął sie dramat. z tej płytkiej strony podłoże zachowuje się jakby było z gumy. Jutro rano będzie kierownik budowy i ciekawe ile będzie kosztował jego wyrok.

Wiem że trudno teoretyzować, ale spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Spokoju mi nie daje kwota, która z tego wyniknie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea gdzie kupiłas te próbki Beckersa ? mnie dziś mój malarz polecił Beckersa albo Dekoral Akrylit Wcoś tam na sufity (sufity wszędzie białe....jakieś zwykłe białe, nie wiem czy złamane :D ) , w poniedziałek musze jechać kupic więc czas goni...ale najpierw chciałabym spróbować kolor....więc gdzie te próbniki ?

tato mówił mi ze jak malowali w ub.r. to najtaniej wychodziło w tej hurtowni koło Praktikera

 

jutro wychodzą płytkarze...stwierdzili że najlepsza fuga to Mapei ale ta w srebrnym opakowaniu, z efektem perły....i ona najtaniej wychodzi w Medremie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Ale zwykly alarm wystarczy - byle bez agencji :) Maciek - 49 pln to prawie 600 pln na rok wyrzucone w bloto ;) W ochronie pracuja typki spod ciemnych gwiazd ktore tylko kombinuja gdzie tu dorobic. Oczywiscie nie wszyscy - zebym kogos nie urazil, ale w tej branzy odsetek patologii jest chyba wiekszy :)

 

to ciekawe. Takie organizacje przestępcze w zawoalowanej formie? ghy

 

no więc łell... szukam, szukam, gdzie kupić bramę garażową. Hoermann mi wycenił. Drogo. Dajcie proszę jakieśnamiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...