Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mea sprawdź sobie hurtownię farb- Dekoral chyba , na Prostej przed Makro. Nie tam gdzie Fllugger tylko 40m wyżej. Ja tam kupowałam na remont, mają promocje, są próbki i mieszalnia. Poza tym kupić można tam wszystko: pędzle, walki, kuwety, folie itp potrzebne do malowania. Byłam bardzo zadowolona, bo kolekcje "Włoskie Impresje" kupiłam 1+1 gratis, tzn. zapłaciłam tylko 82 zl a dostałam 2 puszki tej farby ze złotym połyskiem. Mąż porobił "przecierki" na całym przedpokoju i klatce- wyszło pięknie. Polecam tę farbę. Ponadto warto rozważyć TIKURRILLĘ- FARBY SUPER WYDAJNE I pięknie kryjące. Cenowo wychodzą podobnie do Śnieżki, a wystarcza jednokrotne malowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mam kolejne pytanko z farbowej parafii ... czy ktos z was w jednym pomieszczeniu laczyl dwa rodzaje farb ?? chodzi o rozne firmy ... ponoc kazda w sumie ma inna strukture ...

 

My łączyliśmy sufit z Levisa ze ścianami Śnieżki. I powiem, że Śnieżka wygrała jeśli chodzi o krycie. Levis był " mieszany" z palety barw i niestety trzeba było malować 3 razy- zapłaciłam za 3 litry 128 zl:bash: i nie jestem do końca zadowolona. Zaś Śnieżka "gotowa" kosztowałaby ok 70 zł a efekt murowany. Lepiej zaufać farbom "gotowym", ale nie zawsze kolor jest taki jaki wymyślimy. Z " mieszanych" polecam z czystym sercem "Tikkurila"- dobra cena i super jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea gdzie kupiłas te próbki Beckersa ? mnie dziś mój malarz polecił Beckersa albo Dekoral Akrylit Wcoś tam na sufity (sufity wszędzie białe....jakieś zwykłe białe, nie wiem czy złamane :D ) , w poniedziałek musze jechać kupic więc czas goni...ale najpierw chciałabym spróbować kolor....więc gdzie te próbniki ?

tato mówił mi ze jak malowali w ub.r. to najtaniej wychodziło w tej hurtowni koło Praktikera

 

jutro wychodzą płytkarze...stwierdzili że najlepsza fuga to Mapei ale ta w srebrnym opakowaniu, z efektem perły....i ona najtaniej wychodzi w Medremie.

 

w TICu na kolejowej sa probki beckersa

 

a na fuge sie za cholere nie moge zdecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, źle przeczytałaś. Woda NIE stała nawet w największe powodzie.

Ale dzięki za słowa otuchy.

 

oj oj ... to macie przedupiasty chlonny grunt ...

 

tak wczoraj sie zastanawialam co wam moze doradzic kierbud i chyba ja bym byla za wymiana gruntu ale to faktycznie droga inwestycja ... napisz pozniej jaka decyzja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, dramat.

hilfe!

dziś dlugo oczekiwana koparka stawiła się na budowie zrobic wykop pod nasze fundamenty. Spore fundamenty, 22x11m. I topiła się w naszej glinie. działka wyglądała niewinne, lekki spad w strone rowu, woda na niej nie stała nawet w najwieksze powodzie, zresztą po co badania hydrologicznie pod fundamenty domu bez piwnic...

O dziwo tam, gdzie jest wyżej, czyli kopanie na metr z hakiem, jeszcze jakoś szło, tj. glina pod humusem, ale tylko w jednym miejscu nasiąkła wodą.

Za to z drugiej strony naszego długiego domu, tam gdzie ma byc płytko i fundament będzie obsypany ziemią, koparka (spora, na 4 dużych kołach) utopiła sie na amen. Cieżarówka ją uratowała.

I zaczął sie dramat. z tej płytkiej strony podłoże zachowuje się jakby było z gumy. Jutro rano będzie kierownik budowy i ciekawe ile będzie kosztował jego wyrok.

Wiem że trudno teoretyzować, ale spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Spokoju mi nie daje kwota, która z tego wyniknie...

Pozdrawiam

 

Pewnie wszystko zalezy od tego co jest ponizej (i jak gleboko). Byc moze bedzie wystarczylo wybrac troche wiecej i poglebic (ew. dodatkowo poszerzyc) lawy. Ja mialem podobnie - choc nie w takim stopniu. 95% law stoi na piasku (co jest ewenementem w mojej okolicy bo wszyscy "stoja" na glinie - ja jestem najnizej, kopalem tez b. gleboko i sie do piasku dokopalem), a 5% - w jednym rogu, byla glina. Poglebilismy w tym miejscu fundament o jakies 50-60cm (az do warstwy piasku) i to zostalo zalane chudziakiem do poziomu z reszta law. Potem juz standardowo - na chudziaka zbrojenie i zalewanko law :) Takze moze nie bedzie tak zle, choc ten grunt powinnas juz wybrac. On juz nie jest nienaruszony, a tylko na takim mozna stawiac lawy. Tak naprawde wiekszosc z nas popelnia tutaj fuszerki bo duze koparki kopiac dziure pod fundamenty naruszaja warstwe 20-30-40cm gruntu ponizej, ta warstwa zgodnie ze sztuka budowlana powinna byc usunieta recznie :) Ale biorac pod uwage ze i tak lawy i cala reszta jest z reguly zaprojektowana z duzym marginesem bezpieczenstwa - nic wielkiego sie przez to nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorem przedstawie wam "rekonesans farbowy" ale jedno co juz napisze - RYBNIK JEST ZAJEQRWABISCIE DROGI w porownaniu z wodzislawiem :) biale farby najtansze sa w BRAWEXie na rybnickiej w wodzislawiu, kolorki to u REKa a beckers w Brawexie

no i ...

Nobilesa maja wszedzie

Sniezke BN niewielu ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrok brzmi: wyrównać to piaskiem i zalać całość 10cm chudego betonu (200m2). Na to zbrojona drutem ósemką płyta fundamentowa, w której bedą nasze ławy ze swoim uzbrojeniem. czyli kilkanaście tysięcy pójdzie sobie w cholerę.

Wg kierbuda nie ma sensu tego głębiej kopać bo może być tylko gorzej. Zresztą tak wykazało wykopanie pełnej łyżki pod poziom ław w tym feralnym miejscu. W okolicy są bardzo zmienne warunki gruntowe.

Dzisiaj udrożniono dren poniżej działki, przerwany przy budowie niedawnej kanalizacji. popłynęła z niego woda. to trochę powinno pomóc, choć nie jest to przyczyna kopotów. Grunt jest gliniano-ilasty, jesli dobrze usłyszałem. w tym najgłebszym miejscu były pasy piasku i gliny na przemian i robiło się to wilgotne. a ziemia wokół była plastyczna jak galareta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrok brzmi: wyrównać to piaskiem i zalać całość 10cm chudego betonu (200m2). Na to zbrojona drutem ósemką płyta fundamentowa, w której bedą nasze ławy ze swoim uzbrojeniem. czyli kilkanaście tysięcy pójdzie sobie w cholerę.

Wg kierbuda nie ma sensu tego głębiej kopać bo może być tylko gorzej. Zresztą tak wykazało wykopanie pełnej łyżki pod poziom ław w tym feralnym miejscu. W okolicy są bardzo zmienne warunki gruntowe.

Dzisiaj udrożniono dren poniżej działki, przerwany przy budowie niedawnej kanalizacji. popłynęła z niego woda. to trochę powinno pomóc, choć nie jest to przyczyna kopotów. Grunt jest gliniano-ilasty, jesli dobrze usłyszałem. w tym najgłebszym miejscu były pasy piasku i gliny na przemian i robiło się to wilgotne. a ziemia wokół była plastyczna jak galareta.

 

Nie wiem dlaczego kierbud nie zleci badań gruntu koszt to jest znikomy ( 400 pln) a masz pewność na lata co masz poniżej tym bardziej że warunki są dość zróżnicowane jak piszesz.

U mnie też woda nie stała na działce a skończyło się na płycie fundamentowej i widzę więcej zalet niż wad.

Ale to inny wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jakie zalety ma płyta fundamentowa? Nie czytałem o tym nigdy, jako ze temat miał mnie nie dotyczyć.

Izolowana płyta fundamentowa to jedna wielka zaleta :) :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15342-płyta-fundamentowa

Nawet się nie zastanawiaj tylko rób,płyta fundamentowa jest najlepszym rozwiązaniem na trudne warunki gruntowe.

Szybko,tanio,ciepło,trwale,pewnie itd...

Badania gruntu to ok.600zł,czas trwania lącznie z wypisem to jakieś 5-7dni,trzy odwierty na gł.4-6m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego kierbud nie zleci badań gruntu koszt to jest znikomy ( 400 pln) a masz pewność na lata co masz poniżej tym bardziej że warunki są dość zróżnicowane jak piszesz.

U mnie też woda nie stała na działce a skończyło się na płycie fundamentowej i widzę więcej zalet niż wad.

Ale to inny wątek

 

badanie gruntu za 400 pln ?? zartujesz!! no chyba ze bez operatu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecalam queene ze napisze aktualne dane cenowe o farbach !!

 

zaczne od tego ze ja zdecydowalam sie na 3 rodzaje farb - nobiles pory roku, śnieżka Barwy Natury i Beckers Designer

do gruntowania jednak stanelo na sniezce grunt - bezapelacyjnie

i biala eko sniezka :)

 

efekty dzisiejszych dzialan znajdziecie w dzienniku ale chyba jutro :)

 

miejsca "nawiedzone"

TIC - rybnik kolejowa /maja probki beckersa!!/

Nobiles PR 5l - 87,03

Śnieżka BN 5l - 76,00 /na zamowienie!!/

Śnieżka Grunt - 62,00

Eko śnieżka - nie pytalam chyba

Beckers 5l - 118,00

 

BRAWEX - wodzislaw rybnicka /kolo stoldrewu/ - maja kilka kolorow probek z nobilesa

Nobiles PR 5l - 80,80 /pojemnieki po 2,5l za 40,40/

Śnieżka BN 5l - brak

Śnieżka Grunt 10l - 59,90

Eko śnieżka 10l - 56,90

Beckers 5l - 99,80

 

REK - wodizslaw kokoszycka

Nobiles PR 5l - 79,50

Śnieżka BN 5l - 76,00 /pelna paleta kolorow na miejscu !!/

Śnieżka Grunt 10l - 67,90

Eko śnieżka 10l - 60,00

Beckers 5l - brak

 

Dorado - za praktikerem

Nobiles PR 5l - 79,90

Śnieżka BN 5l - brak

Śnieżka Grunt 10l - brak

Eko śnieżka 10l - dzis byla po 52,90 ale juz brak !! /bylam popoludniu i sie zdenerwowalam/

Beckers 5l - brak

za to jest w cholere dekorali i duluksow

 

Praktiker

Nobiles PR 5l - 79,99

Śnieżka BN 5l - 83,99

Śnieżka Grunt 10l - 64,90

Eko śnieżka 10l - 57,99

Beckers 5l - brak

 

OBI

Nobiles PR 5l - 82,99

Śnieżka BN 5l - 79,99

Śnieżka Grunt 10l - 64,90

Eko śnieżka 10l - 57,99

Beckers 5l - 109,00 maja probki wiecej i taniej niz TIC/

 

 

JESLI MA KTOS DANE O TYCH FARBKACH Z INNYCH MIEJSC W OKOLICY - BEDE WDZIECZNA ZA WYPISANIE !!!

 

latwo zauwazyc ze po wieksze ilosci zdecydowanie warto wybrac sie do wodzislawia !! zawsze to pare zlotkow ...

bylam tez w centrum dekorala na prostej ale ja sie jakos do dekorala nie przekonuje ... fluger jest zajeqrwabiscie drogi !!! w lakmie na prostej /kolo salonu samochodowego/ nie ma wlasciwie nic, w aleksie wszystko jest ale sie czeka ... na sklepie jest tego pojedyncze sztuki ...

 

ACHA KU PRZESTRODZE ... szukam ladnego bordowego kolorku do kuchni ... znalazlam bombowy z beckersa ... bynajmniej w probniku wydawal sie idealny ... dzis rozsmarowalam go na scianie w kuchni ... BOZE JEDYNY !!! JAKI TO JEST OCZOJEBNY CZERWONY !!!!!!!!!!!!!!!! masakra jakas !!! dzieki ci jezu za to ze wzielam tylko probke i wyprobowalam ja na scianie za szafkami !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...