Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

siemka

a co myslicie o tym

 

http://allegro.pl/tania-budowa-domu-krok-po-kroku-zobacz-film-i1757745997.html

 

z filmiku reklamowego zapowiada sie calkiem calkiem

ROTFL jakby to takie proste bylo to porzadnych murarzy,dekarzy ciesli byloby na peczki. Ale dzieki dawno nie czyscilem monitora a caly oplulem ze smiechu BTW jaki grad w centrum to nic nie walilo, nic przynajmniej nie zauwazylem OCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

a co myslicie o tym

 

http://allegro.pl/tania-budowa-domu-krok-po-kroku-zobacz-film-i1757745997.html

 

z filmiku reklamowego zapowiada sie calkiem calkiem

 

ambitny pomysl ... imho - szkoda kasy ... no chyba ze

a. masz na budowe najblizsze 5-7 lat bo zakladam ze pracujesz :)

b. wycinasz z zyciorysu owe kilka lat z wlasnej nieprzymuszonej woli

c. wez do tych robot fachowcow ... z zadnego dvd nie nauczysz sie tego co oni przez lata przerobili "wlasnymi recami" a potem i tak nabakasz sie na tej budowie tyle ze bokiem ci wylezie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców dwie dziury w rynnach. Przestrzelone lodem. U sąsiada 5 dziur w rynnach.

 

rynien nie przegladalam ... jutro zarzadze przeglad kapitalny !!

 

a tak wogole to czy takie gradobicie podchodzi pod ubezpieczenie budowy ?? bo moim zdaniem powinni to z ubezpieczenia zaplacic !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROTFL jakby to takie proste bylo to porzadnych murarzy,dekarzy ciesli byloby na peczki. Ale dzieki dawno nie czyscilem monitora a caly oplulem ze smiechu BTW jaki grad w centrum to nic nie walilo, nic przynajmniej nie zauwazylem OCB

 

Ale to jest proste.. Tylko czasochlonne i wymaga sporo cierpliwosci i dwoch wlasciwych rak. Ja pierwszy raz w zyciu mialem kielnie w rekach i postawilem wszystkie sciany wewnetrzne na parterze i ogolnie wszystkie sciany na poddaszu. Sam z ojcem pierwszy raz w zyciu robilismy fundamenty i zrobilismy piekne lawy - kierbud byl zachwycony jakoscia wykonania i nie mogl uwierzyc ze to zrobili amatorzy :) Wszystko sie da zrobic, uwierz ;) I to wszystko co tam pisze gosc to prawda - mozna oszczedzic KUPE kasy. Kosztem 2-3 lat wycietych z zyciorysu. Ale cos za cos ;)

 

A brakuje porzadnych fachowcow bo sie do roboty w wiekszosci zabieraja same nieroby. Robia na czas, nie na jakosc. Byle wydoic inwestora, a zrobic byle jak. Zgarnac kase i zniknac. To nie kwestia trudnosci tych prac tylko braku solidnosci ekip..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos gradobicia... slyszalem te grzmoty... wydawalo sie ze idzie na mnie ale skręcilo... i tylko pare kropel spadlo na szczęscie

bo po paru ulewach mialem basen w murach fundamentowych wode wypompowalem a za kilka dni to samo. I tak bylo przez miesiac

ciezko bylo wyjsc z ziemi ale dzisiaj nareszcie rozpocząłem robić drenaż...

 

ps. wyroazy współczucia co do uszkodzonych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest proste.. Tylko czasochlonne i wymaga sporo cierpliwosci i dwoch wlasciwych rak. Ja pierwszy raz w zyciu mialem kielnie w rekach i postawilem wszystkie sciany wewnetrzne na parterze i ogolnie wszystkie sciany na poddaszu. Sam z ojcem pierwszy raz w zyciu robilismy fundamenty i zrobilismy piekne lawy - kierbud byl zachwycony jakoscia wykonania i nie mogl uwierzyc ze to zrobili amatorzy :) Wszystko sie da zrobic, uwierz ;) I to wszystko co tam pisze gosc to prawda - mozna oszczedzic KUPE kasy. Kosztem 2-3 lat wycietych z zyciorysu. Ale cos za cos ;)

 

A brakuje porzadnych fachowcow bo sie do roboty w wiekszosci zabieraja same nieroby. Robia na czas, nie na jakosc. Byle wydoic inwestora, a zrobic byle jak. Zgarnac kase i zniknac. To nie kwestia trudnosci tych prac tylko braku solidnosci ekip..

 

ze firmy robia na czas to jest siweta prawda. przeważnie dla firm liczą sie tylko metry i kasa.

najlepiej wziąść sobie jakiegos dobrego fachowca i pracowac z nim tzw systemem gospodarczym

ma sie wtedy wglad na wszystko przy budowie domu ale trzeba miec do tego troche chęci, zdolnosci manualnych czyli umiec cos zrobic

i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
siemka

a co myslicie o tym

 

http://allegro.pl/tania-budowa-domu-krok-po-kroku-zobacz-film-i1757745997.html

 

z filmiku reklamowego zapowiada sie calkiem calkiem

Bzdety,na forum masz o wiele więcej i za darmo ;)

najlepiej wziąść sobie jakiegos dobrego fachowca i pracowac z nim tzw systemem gospodarczym

ma sie wtedy wglad na wszystko przy budowie domu ale trzeba miec do tego troche chęci, zdolnosci manualnych czyli umiec cos zrobic

i czasu.

Musiałbyś być bezrobotnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze firmy robia na czas to jest siweta prawda. przeważnie dla firm liczą sie tylko metry i kasa.

najlepiej wziąść sobie jakiegos dobrego fachowca i pracowac z nim tzw systemem gospodarczym

ma sie wtedy wglad na wszystko przy budowie domu ale trzeba miec do tego troche chęci, zdolnosci manualnych czyli umiec cos zrobic

i czasu.

 

To moim zdaniem zly pomysl - fachman od wszystkiego bedzie tez wszystko robil dlugo, a placic mu bedziesz tyle samo co wyspecjalizowanej ekipie od danego etapu.. Wiec albo robisz gospodarczo sam z rodzinka i poswiecasz temu ze 2-3 lata albo bierzesz ekipy - ale do kazdego etapu inna!! Ci od wylewek maja miksokreta, od tynkow agregat tynkarski, dekarz ma drabine z wyciagiem i tak dalej. Ot narzedzia ktore przyspieszaja znacznie robote, przez co taka ekipa robi robote fachowo i szybko. Ale taniej i lepiej niz pan zbysio - fachowiec od wszystkiego :) Takie moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na budowie to tylko jedna rynna do wymiany. Okna dachowe zdały egzamin natomiast blachara Forda już nie. Maseczka i daszek ucierpiały. A gdyby przejazd kolejowy w Chwałowicach był otwarty to spokojnie do domu przed gradem bym się wyrobił. Ale jak pech to pech, nawet majster silnik w swojej wiertnicy sobie spalił na szczęście na koniec roboty więc dziury są.

Jeżeli macie ubezpieczenia domu w trakcie budowy to pochwalcie się gdzie warto wykupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musiałbyś być bezrobotnym :)

 

niekoniecznie

ja mam taki plan

w tym roku stan zero

za dwa lata stan surowy zamknięty

i kolejne 2-3 na wykonczenie

 

czyli jakies 5, 6 lat budowania

troche wlasnych sil i bez kredytu powinienem dac rady

jak na razie nie mialem zadnego fachowca i stoją mury fundamentowe zaizolowane i ocieplone

maksymalne odchylenia miar od tych z projektu to 2 cm...

wiec chyba na razie daje rady..

 

mam duze mieszkanie nie spiesze sie

a budowe traktuje jako hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie

ja mam taki plan

w tym roku stan zero

za dwa lata stan surowy zamknięty

i kolejne 2-3 na wykonczenie

 

czyli jakies 5, 6 lat budowania

troche wlasnych sil i bez kredytu powinienem dac rady

jak na razie nie mialem zadnego fachowca i stoją mury fundamentowe zaizolowane i ocieplone

maksymalne odchylenia miar od tych z projektu to 2 cm...

wiec chyba na razie daje rady..

 

mam duze mieszkanie nie spiesze sie

a budowe traktuje jako hobby

 

I spoko! Ale takie rzeczy jak tynki i wylewki zostaw fachmanom. Sam bez sprzetu W ZYCIU nie zrobisz ich tak dobrze i prosto, a to one w glownej mierze decyduja o dalszych pracach wykonczeniowych. Od tego np. czy bedziesz mial katy proste i wstawisz bez kombinacji i prosto szafe wnekowa, blat kuchenny, futryne regulowana do drzwi bez szpar i tak dalej. Murowanie to najprostsza rzecz na swiecie - szczegolnie ze najtrudniejsze masz juz za soba (murowanie z ciezkich bloczkow betonowych) - murowanie z czegos bardziej rownego i lzejszego jak np. porotherm czy beton komorkowy to juz czysta bajka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem zly pomysl - fachman od wszystkiego bedzie tez wszystko robil dlugo, a placic mu bedziesz tyle samo co wyspecjalizowanej ekipie od danego etapu.. Wiec albo robisz gospodarczo sam z rodzinka i poswiecasz temu ze 2-3 lata albo bierzesz ekipy - ale do kazdego etapu inna!! Ci od wylewek maja miksokreta, od tynkow agregat tynkarski, dekarz ma drabine z wyciagiem i tak dalej. Ot narzedzia ktore przyspieszaja znacznie robote, przez co taka ekipa robi robote fachowo i szybko. Ale taniej i lepiej niz pan zbysio - fachowiec od wszystkiego :) Takie moje zdanie :)

 

nie chodzi mi tutaj o jednego pana Zbysia od wszystkiego

ale robie szalunek to biore znajomego ciesle pana Krzysia

zbroje to biore znajomego zbrojarza pana Henia

itd

pracuje z rodziną a fachowiec uzupelnia to swoją wiedzą i doswiadczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja,że jak ktoś ma duuuuużo czasu,traktuje budowę jako hobby to może zrobić wiele sam.Ja obserwuję sąsiada,który też ma plan na trzy lata budowania.Buduje z ojcem i jakimś jeszcze jednym dziadkiem.Zazdroszczę im jak widzę jak oni robią wszystko powoli,dokładnie.Pustaki jak klocki lego poukładane,a nie jak u nas było wszędzie syf,pety,narzędzia,śmieci uffff,dobrze,że to już za nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I spoko! Ale takie rzeczy jak tynki i wylewki zostaw fachmanom. Sam bez sprzetu W ZYCIU nie zrobisz ich tak dobrze i prosto, a to one w glownej mierze decyduja o dalszych pracach wykonczeniowych. Od tego np. czy bedziesz mial katy proste i wstawisz bez kombinacji i prosto szafe wnekowa, blat kuchenny, futryne regulowana do drzwi bez szpar i tak dalej. Murowanie to najprostsza rzecz na swiecie - szczegolnie ze najtrudniejsze masz juz za soba (murowanie z ciezkich bloczkow betonowych) - murowanie z czegos bardziej rownego i lzejszego jak np. porotherm czy beton komorkowy to juz czysta bajka :-)

 

tak tez myslalem ze tynki będą "łupem" fachowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi tutaj o jednego pana Zbysia od wszystkiego

ale robie szalunek to biore znajomego ciesle pana Krzysia

zbroje to biore znajomego zbrojarza pana Henia

itd

pracuje z rodziną a fachowiec uzupelnia to swoją wiedzą i doswiadczeniem

 

To jest moim zdaniem blad - bo temu krzysiowi i heniowi zaplacisz tyle samo *lub wiecej* niz nazwijmy to profesjonalnej ekipie ktorej placisz i mowisz - prosze zrobic to i to, ja sie bede najwyzej przygladal. I nawet palcem nie kiwniesz, a wszystko bedzie zrobione szybciej. Wszyscy tu znaja ciesle - Zenka. U kilku osob z tej grupy pracowal. Wez takiego Zenka do np. zaszalowania stropu, to wysle Cie po piwko do sklepu i nim wrocisz to polowa roboty bedzie zrobiona ;D Przy czym Ty sam robilbys to dwa miesiace ;) Przesadzam ale do niektorych robot naprawde nie warto sie wypruwac. Sa roboty ktore oplaca sie robic samemu, a sa takie przy ktorych oszczedzisz 2-3k pln, a stracisz dwa miesiace z zycia i jeszcze mozesz nie byc zadowolony...

 

Mowie Ci to z mojej perspektywy - zaczalem budowe w 2007 i duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo zrobilem sam z rodzinka - wprowadzilem sie pod koniec 2009 wiec tak dlugo to znowu nie trwa :) Jedynych fachowcow jakich mialem to murarz - wujas (on murowal sciany zewnetrzne piwnicy i parteru, ja juz potem sam skonczylem wszystkie sciany wewnetrzne i poddasza), Zenek od stropow, ekipa Marcina od tynkow i Olszar od wylewek. No i moj kumpel cieslo-dekarz. Cala reszte robilem sam.. Moglem oszczedzic rowniez na nich i zrobic WSZYSTKO sam ale wtedy chyba jeszcze do teraz bym budowal, a takie dlugie budowanie potrafi wykonczyc psychicznie. A jak sie juz zacznie budowac to potem sie chce wybudowac i zamieszkac jak najszybciej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...