Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie, znalazłam dostęp do ziemi z wykopów (nie jest to piękny humus, ale zwykła ziemia, bez zanieczyszczeń), w sam raz do podniesienia terenu.

Potrzebuję tylko auto - ma ktoś jakieś namiary?

 

Ziemi dużo - ok. 400 t więc może ktoś jeszcze jest chętny - w grupie raźniej :)

Acha - ziemia z Czerwonki - Leszczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, znalazłam dostęp do ziemi z wykopów (nie jest to piękny humus, ale zwykła ziemia, bez zanieczyszczeń), w sam raz do podniesienia terenu.

Potrzebuję tylko auto - ma ktoś jakieś namiary?

 

Ziemi dużo - ok. 400 t więc może ktoś jeszcze jest chętny - w grupie raźniej :)

Acha - ziemia z Czerwonki - Leszczyny

 

A jaki jest dostep do ladowania / rozladowania - da sie dojechac duza wanna? Musi byc w miare twardo i przede wszystkim ROWNO. Jak tak to mam numera na goscia z wanna, nie powinien za duzo skasowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest dostep do ladowania / rozladowania - da sie dojechac duza wanna? Musi byc w miare twardo i przede wszystkim ROWNO. Jak tak to mam numera na goscia z wanna, nie powinien za duzo skasowac :)

 

Dojazd jest :)

Mogę prosić namiary :)

Powoływać się na Ciebie Adam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd jest :)

Mogę prosić namiary :)

Powoływać się na Ciebie Adam?

 

509 894 150 - Gienek

 

Mam nadzieje ze numer aktualny - nie mialem z nim kontaktu z poltorej roku, nie wiem czy wogole mnie bedzie pamietal, mozesz mu przypomniec ze masz numer od Adama od minikoparki z Leszka z Wodzislawia to pewnie zajarzy - robil u mnie ze dwa tygodnie dzien w dzien na fadromie to trudno zeby nie pamietal :-) On wlasnie ma swoja wanienke i duzo roznych kontaktow i namiarow na ziemie, kruszce etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

509 894 150 - Gienek

 

Mam nadzieje ze numer aktualny - nie mialem z nim kontaktu z poltorej roku, nie wiem czy wogole mnie bedzie pamietal, mozesz mu przypomniec ze masz numer od Adama od minikoparki z Leszka z Wodzislawia to pewnie zajarzy - robil u mnie ze dwa tygodnie dzien w dzien na fadromie to trudno zeby nie pamietal :-) On wlasnie ma swoja wanienke i duzo roznych kontaktow i namiarow na ziemie, kruszce etc :)

 

OK dzięki bardzo, spróbuję :)

 

A ziemi nikt nie potrzebuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koparka za darmo, ziemia za darmo trzeba tylko załatwić transport :)

Poślę Ci na priva szczegóły i namiary.

 

Dzwoniłam do Pana Gienka, odebrał, pogadaliśmy sobie :) Ma w przyszłym tygodniu podjechać do nas na budowę i pooglądać czy się da podjechać takim dużym autem i wysypać to u nas. Zobaczymy czy uda się to zorganizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,przerabialem i tak jestem glupszy niz przed czytaniem nic jak zwykle zrobie po swojemu, widac jestem samotny z moim balkonikiem :(

BTW ma moze ktos plytki woodentic z paradyża ????

Lisek dzieki ja najwiekszy mam problem z dylatacja sciana-wylewka czy mozna tam walnac z 10cm styro (miedzy wylewke a sciane)

 

Pamiętaj o oklejeniu płytu balkonu z dołu i góry styropianem, aby nie przemarzał.

W ogóle to musiałbyś wrzucić rzut tego balkonu do zobaczenia, bo tak na sucho to tylko piwo można pić (zwłaszcza w taką pogodę) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka ze jak roslina jest hodowana w doniczce to mozesz przesadzac obojetnie kiedy.

 

 

Dokładnie, tyle, że trzeba pamiętać o CZĘSTYM podlewaniu takiej roślinki.

 

 

Jak hodowana w gruncie i bedzie z niego kopana (co prawdopodobnie naruszy bryle korzeniowa) to sadzic na jesien i na wiosne. Wszyscy szkolkarze i forumowicze ktorzy sie tym zajmuja od lat mowia zeby kupowac wylacznie sadzonki w doniczkach - te kopane z gruntu przyjmuja sie duzo trudniej.

 

 

Dokładnie tak.

Ale pokusą tych "kopanych z gruntu" jest CENA - SĄ KILKAROTNIE tańsze.

Np. te, co kiedyś wkleił nam Adam ( mam w "Ulubionych" ;) ) :

 

http://www.drzeweczkaa.sklepna5.pl/kat/1/drzewa-i-krzewy-iglaste.html

 

 

Sami zobaczcie ceny... szok ! :eek:

No, tyle, że "ryzyk-fizyK" czy się przyjmą. A często bywa że niestety nie... :(

 

 

Co do szkolki to polecam dwie - LIMBE w zorach roju (czy tam kawalek blizej zor juz) albo taka szkolke na ul. Boguminskiej w Olzie (glowna trasa na Chaupki - pareset metrow przed mostem po lewej)

 

 

Też polecę LIMBĘ. ;)

I jeszcze moją ulubioną w Jastrzębiu na Ruptawie. Super wiedza i podejście do klienta.

Trzecią - w Mszanie.

Wszystkie rośliny z tych szkółek przyjęły się.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia jabym mogła prosić o jakiś namiar na tą ziemię.Próbowałaś jeszcze z tym transportem u Adama od piasku,jest w namiarach.On mi wszystko woził i bardzo tanio to było.668 146 638

 

Wysyłam na priv, ale radze się śpieszyć- ja już zarezerwowałam dla siebie 150 t :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sklep z trawami , który poleciła mi AGA1 z Pszczyny, mają sklep na 3 Maja zaraz za Urzędem Skarbowym.

 

Pan rewelacja :) wzięłam próbki ziemi - zrobił na miejscu badanie :)))

AGA tam gdzie ma być ta Hollywood to ziemia idealna :) nic już nie robić tylko nawóz posiać :))

Na dół wzieliśmy bardziej uniwersalną, na ziemię bardziej gliniastą i ta część jest na wiosne do zakwaszenia, bo zasadowa bardzo.

Jak tylko słońce trochę odpuści to siejemy :)))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sklep z trawami , który poleciła mi AGA1 z Pszczyny, mają sklep na 3 Maja zaraz za Urzędem Skarbowym.

 

Pan rewelacja :) wzięłam próbki ziemi - zrobił na miejscu badanie :)))

 

Taaaaaaaa, ja też kocham Pana Jurka.

Mamy o czym rozmawiać - TRAWA.

:D

 

AGA tam gdzie ma być ta Hollywood to ziemia idealna :) nic już nie robić tylko nawóz posiać :))

 

Wow, cieszę się, że się wstrzeliłam !

:)

 

 

Na dół wzieliśmy bardziej uniwersalną, na ziemię bardziej gliniastą i ta część jest na wiosne do zakwaszenia, bo zasadowa bardzo.

 

Oooo, to jednak macie różnice w ziemi w różnych punktach działki ?

To dobrze, że zbadał próbki z kilku miejsc.

Gitara.

:)

 

Jak tylko słońce trochę odpuści to siejemy :).

 

Tak, iiiiiiiiiiiiiii siejemy !!!

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krcze pomozcie mi co jeszcze potrzebuje do wykonczen ??

- farby

- podlogi

- lampy

- tapeta

 

mam 10% na caly asortyment LM przez jeden caly jeden dzien ... jak ktos ma w planach jakies mega duze zakupy w LM i chcialby sie dopiac to byla by taka mozliwos !!!

ogolnie to LM kasuje w cenach farb !!! sniezke grunt i eko ma w super cenie ... kolorki tez optymalne cenowo !! szkoda ze nie maja fug z mapei ...

 

queene jesli chodzi o kuchnie to mam dwie opcje ...

dekoral - http://foto0.m.onet.pl/_m/11fe6ddcf18ea4504ab9d63e082b9bac,10,19,0.jpg

 

albo sniezka

http://foto2.m.onet.pl/_m/a7a148d0ebb99a9a9af091e55e733242,10,19,0.jpg

 

chyba raczej z naciskiem na sniezke!! tansza a ponoc rewelacyjna w malowaniu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...