Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

a ile kosztuje mb wodociagu ?

 

Zdecydowanie taniej niz studnia. Ja kopalem 400mb i wtedy jeszcze nie mialem swojej koparki (wypozyczalem) - zlozylismy sie we trzech sasiadow na ten kawalek i wyszlo to kazdego w granicy 2,5k pln. 100mb jak po drodze sa same pola i nieutwardzony grunt to koszt 3-4k pln maksymalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pati skąd wiesz,że ta wasza woda ze studni się nie nadaje?Robiłaś badania? Jak tak to bardzo proszę o namiary gdzie i za ile.My na razie też na mineralce,chociaż mój chłop twierdzi,że ta ze studni wygląda zupełnie dobrze.Jednak do mnie to nie przemawia i dopóki nie sprawdzę to wolę nie ryzykować.

.

ja nie robiłam, ale to zwykła studnia - nie głębinowa, więc na pewno nic dobrego w niej nie bedzie

mamy zamontowany filtr w piwnicy, po 2 tygodniach był rdzawo-brązowy chociaż nalana w 2 butelkach woda po filtrze i przed była identyczna

badania robia w rybnickim sanepidzie ale kosztuje to 300 zl....sporo

ja juz od dawna do czajnika leje mineralną wiec sie przyzwyczaiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Adam to ciekawe co piszesz o tym wodociągu.Jak ja się dowiadywałam to pociągnięcie 150m do naszej działki wychodziło ok.17 tysięcy.Rybnickie wodociągi mają jakieś swoje przepisy,że materiał trzeba od nich brać i coś jeszcze.Zrobię te badania w najbliższym czasie to się dowiem.Co do wody mineralnej to kupuwałam a aldi-kamień w czajniku po tygodniu OGROMNY,później kupiłam w biedrone-TO SAMO KAMIEŃ JAK CHOLERA,teraz kupuję w lidlu i to samo i jakoś się nie zastanawiam zbytnio co tam w środku jest.Jakoś w czystość tej wody z wodociągów też nie wierzę,zresztą badałam wodę w Katowicach,bo tak śmierdziała,że można było odjechać i co....wyszła zdatna do spożycia.Wodą ze studni się myjemy już jakiś czas i nie zauważyłam żadnych działań ubocznych,co lepsza włosy się lepiej układają niż na wodociągowej oraz na skórze nie mamy żadnych wyprysków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Adam to ciekawe co piszesz o tym wodociągu.Jak ja się dowiadywałam to pociągnięcie 150m do naszej działki wychodziło ok.17 tysięcy.Rybnickie wodociągi mają jakieś swoje przepisy,że materiał trzeba od nich brać i coś jeszcze.

 

150mb rury PE32 w hurtowni kosztuje 300 pln. Atestowana w wodociagach moze byc 2-3 x drozsza (5-6 pln / mb). Projekt to 500 pln. I do tego kopanie. Wodociagi skasuja Cie 100-120 pln / mb, ja Cie skasuje 12 pln / mb ;-) Z 17 tys zrobisz 3-4 tys i bedziesz zadowolona :-)

 

Spytaj Adiqq ile go wyszlo podlaczenie - on mial 100mb i ja mu to kopalem, a dodatkowo mial przecisk (albo wcinke? juz nie pamietam) pod asfaltowa droga. Tez podlega pod wodociagi rybnickie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałam mailem przykład elewacji Eweliny.

 

Tu akurat taki nowoczesny, modernistyczny projekt.

Z oświetleniem.

Mi się podoba.

:)

 

 

http://images39.fotosik.pl/1033/ae399e9ea4d4bd87gen.jpg

 

 

http://images41.fotosik.pl/1034/b553bc21a20a5886gen.jpg

 

 

http://images41.fotosik.pl/1034/5198d738429e5c9egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images41.fotosik.pl/1034/b553bc21a20a5886gen.jpg

 

Projekt fajny ale na w/w focie widac niedoskonalosc programu - oswietlenie na scianie tuz pod belka skierowane w gore swieci tak jakby tej belki nie bylo ;) W rzeczywistosci swiatlo by sie w wiekszosci od niej odbilo, a nad belka byloby ciemno :-)

 

EDIT: no chyba ze belka przy scianie jest wpuszczona w elewacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

e tam, taki malutki detal.

:D

 

A słyszałam, że we wrześniu działamy razem w terenie ?

;)

 

Noooo! Jak tylko koparke "wyciagne" z koksowni :) Mysle ze wrzesien bedzie realny ale kto wie czy nie bedzie trzeba dziubac w niedziele ;) Tyle sie teraz roboty namnozylo ze chyba dopiero w listopadzie bedzie troche wiecej luzu, a i zalezy od pogody bo w zeszlym roku to pol zimy kopara na koksach chodzila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo! Jak tylko koparke "wyciagne" z koksowni :) Mysle ze wrzesien bedzie realny ale kto wie czy nie bedzie trzeba dziubac w niedziele ;) Tyle sie teraz roboty namnozylo ze chyba dopiero w listopadzie bedzie troche wiecej luzu, a i zalezy od pogody bo w zeszlym roku to pol zimy kopara na koksach chodzila :)

 

To fajowo, już cieszę się na te prace.

Może i być niedziela - ja dopasuję się.

:D

 

Faktycznie, ciekawe jaka jesień będzie tego roku - ja robiłam elewację w listopadzie w pełnym słońcu !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

to pokombinuję z tymi różnymi wodami źródlanymi.

Będę bacznie obserwować czajnik.

;)

 

ja leję EDEN od kilku lat, kamień sie robi, ale przynajmniej nie musze latac z butelkami ze sklepu no i śmieci plastikowych mniej bo my dużo wody pijemy

 

a na budowie też już długo myjemy ręce w ichniejszej i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję EDEN od kilku lat, kamień sie robi, ale przynajmniej nie musze latac z butelkami ze sklepu no i śmieci plastikowych mniej bo my dużo wody pijemy

 

Zamiast kupowac mozna zrobic wypad po wode zrodlana - lata temu chodzilismy z tata z baniakami po wode obok dzisiejszego hotelu Amadeus w Wodzislawiu Sl. (tam gdzie jest sciezka rowerowa) - pyszna woda za darmoche :) Nie wiem jak teraz ale kiedys miala super sklad i smak :) Ujec wod zrodlanych jest na pewno wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj mam dylemat, ale za duzo do ugrania ,zamawial ktos z was plytki przez neta, kurcze na samym woodentic'u mam z 600 taniej tylko sie troche boje???? Poradzcie

 

ja tez sie bałam......dlatego powiedziałam w sklepie czy za tyle samo mi sprzedają...wyszło ciut drożej ale miałam z głowy transport, jakąś tam niepewnośc co do sklepu internetowego i ewentualne problemy z reklamacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia,

ooooo, ja baaaaardzo chętnie. Muszę w końcu zacząć zarabiać na życie ! :)

 

Tak się składa, że wczoraj byłam u Mei, ale w przyszły weekend też będę w Skrzyszowie.

Od czwartku / piatku do niedzieli przynajmniej - bo moja sunia będzie się szczenić.

:D

 

Więc jak ktoś z Was jeszcze jest chętny, to polecam się !

A tak wogóle to stworzę dzisiaj jakiś sensowny orientacyjny cennik takich usług ( różne warianty ) i wkleję tu na FM.

:D

 

No i padało w nocy.

Tzn. w Skrzyszowie padało.

Nie, żeby jakiś mega-deszcz, ale zawsze.

:cool:

 

W takim razie czekam też na ten cennik ;)

 

Tak szczerze powiedziawczy to planowałam sama urządzać swój ogród - jakąś tam swoją wizję już mam ;) ale jak tak się reklamujesz to czemu nie? może się dogadamy :) hehe

 

Pozdrawiam

 

Sylwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
150mb rury PE32 w hurtowni kosztuje 300 pln. Atestowana w wodociagach moze byc 2-3 x drozsza (5-6 pln / mb). Projekt to 500 pln. I do tego kopanie. Wodociagi skasuja Cie 100-120 pln / mb, ja Cie skasuje 12 pln / mb ;-) Z 17 tys zrobisz 3-4 tys i bedziesz zadowolona :-)

 

Spytaj Adiqq ile go wyszlo podlaczenie - on mial 100mb i ja mu to kopalem, a dodatkowo mial przecisk (albo wcinke? juz nie pamietam) pod asfaltowa droga. Tez podlega pod wodociagi rybnickie :)

 

potwierdzam :)

 

100mb, w wodociagach zapłaciłbym pewnie 12tys+wcinka

rozpietość cenowa firm robiących przyłącza to około 50-70/mb

znalazłem taką która zrobiła mi to z moim wykopem, który robił Adam, całośc wyszła duuużo taniej.

No ale po mnie już ktoś do tej firmy uderzał i już nie chciała robić z "zewnętrzną koparką" bo ponoć dużo poprawek potem mają...

ale zawsze warto szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam też na ten cennik ;)

 

Tak szczerze powiedziawczy to planowałam sama urządzać swój ogród - jakąś tam swoją wizję już mam ;) ale jak tak się reklamujesz to czemu nie? może się dogadamy :) hehe

 

Pozdrawiam

 

Sylwia

 

 

Sylwia,

wiesz, nie jest powiedziane, może szalenie spodoba mi się TWOJA wizja ? ;)

I wspólnie wdrożymy ją w życie...

 

Ty będziesz miała przysłowiowy święty spokój, przy okazji zaliczysz dobry uczynek a ja będę miała pracę ?

:D

 

Dobrze, dostałam od Was sporo pytań ( również na PW ), więc obiecuję dzisiaj już sklecę ten cennik i wszystkim zainteresowanym powysyłam na PW.

:cool:

 

Aaaaaa, i tak wogóle to chciałam Wam podziękować za słowa wsparcia, również wiadomości na PW i maile, w których dodaliście mi otuchy.

Dziękuję.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...