Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Hm Adam to ciekawe co piszesz o tym wodociągu.Jak ja się dowiadywałam to pociągnięcie 150m do naszej działki wychodziło ok.17 tysięcy.Rybnickie wodociągi mają jakieś swoje przepisy,że materiał trzeba od nich brać i coś jeszcze.Zrobię te badania w najbliższym czasie to się dowiem.Co do wody mineralnej to kupuwałam a aldi-kamień w czajniku po tygodniu OGROMNY,później kupiłam w biedrone-TO SAMO KAMIEŃ JAK CHOLERA,teraz kupuję w lidlu i to samo i jakoś się nie zastanawiam zbytnio co tam w środku jest.Jakoś w czystość tej wody z wodociągów też nie wierzę,zresztą badałam wodę w Katowicach,bo tak śmierdziała,że można było odjechać i co....wyszła zdatna do spożycia.Wodą ze studni się myjemy już jakiś czas i nie zauważyłam żadnych działań ubocznych,co lepsza włosy się lepiej układają niż na wodociągowej oraz na skórze nie mamy żadnych wyprysków.

 

nie taniej wychodzi kupic filtr przelewowy typu BRITA i po klopocie. Taniej niz studnie glebinowe, latanie po sklepach za woda i wywozenie potem tego plastiku.

Kupisz taki czajnik, a do miesiac zmieniasz filtr i fajrant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

filtr BRITA nie wyczyszcza ci wody ze wszystkich minerałów a tylko usuwa te zwiazki chemiczne, ktore sa niewskazane/szkodliwe. Wapn jak dobrze wiesz jest potrzebny do zycia, skad go potem pozyskasz jak go wyplukasz z wody? Niebardzo rozumiem to wasze przerazenie wapniem/kamieniem w czajnikach, da sie to usunac kwaskiem cytrynowym :)

 

Link do opisu:

 

http://www.brita.net/pl/maxtra4stepfiltration.html?&L=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasek, podam Ci namiary na kolesia z okolic Rybnika na priv, zalatwi Ci dobra cene! Zapytac zawsze mozesz....

 

Spróbuj też w Mera Tychy, dali nam najniższe jakie mogły być, w necie nie znalazłam niższych cen, i transport do domu.

 

Nie uwzględnili stłuczek ze 6 szt, ale nam się nie chciało kilku ton rozpakowywac od razu, a po 2 miesiącach to niestety.

Płytkarz zużył do przycinanych i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia,

wiesz, nie jest powiedziane, może szalenie spodoba mi się TWOJA wizja ? ;)

I wspólnie wdrożymy ją w życie...

 

Ty będziesz miała przysłowiowy święty spokój, przy okazji zaliczysz dobry uczynek a ja będę miała pracę ?

:D

 

Dobrze, dostałam od Was sporo pytań ( również na PW ), więc obiecuję dzisiaj już sklecę ten cennik i wszystkim zainteresowanym powysyłam na PW.

:cool:

 

Aaaaaa, i tak wogóle to chciałam Wam podziękować za słowa wsparcia, również wiadomości na PW i maile, w których dodaliście mi otuchy.

Dziękuję.

:yes:

 

To ja tez poprosze cennik [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taniej wychodzi kupic filtr przelewowy typu BRITA i po klopocie. Taniej niz studnie glebinowe, latanie po sklepach za woda i wywozenie potem tego plastiku.

Kupisz taki czajnik, a do miesiac zmieniasz filtr i fajrant.

 

ty chyba kpisz ... w zyciu brita nie uzdatni ci wody do picia !!!!!!!!!

klania sie chemia ... i biologia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150mb rury PE32 w hurtowni kosztuje 300 pln. Atestowana w wodociagach moze byc 2-3 x drozsza (5-6 pln / mb). Projekt to 500 pln. I do tego kopanie. Wodociagi skasuja Cie 100-120 pln / mb, ja Cie skasuje 12 pln / mb ;-) Z 17 tys zrobisz 3-4 tys i bedziesz zadowolona :-)

 

Spytaj Adiqq ile go wyszlo podlaczenie - on mial 100mb i ja mu to kopalem, a dodatkowo mial przecisk (albo wcinke? juz nie pamietam) pod asfaltowa droga. Tez podlega pod wodociagi rybnickie :)

 

:D:D:D:D Będę mogła się do Ciebie uśmiechnąć za jakiś czas w sprawie tego kopania? Pod warunkiem, że znajdę firmę, która potem położy mi tylko rury, a trochę tego jest. Muszę od głównej drogi pociągnąć do swojej działki 150 m nowego wodociągu z przepięciem dwóch sąsiadów po drodze. Nie uśmiecha mi się wydawać na to kilkunastu tysięcy.

I mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Robią to jakieś firmy czy tylko wodociągi? Bo w wodociągach koszt ok 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D Będę mogła się do Ciebie uśmiechnąć za jakiś czas w sprawie tego kopania? Pod warunkiem, że znajdę firmę, która potem położy mi tylko rury, a trochę tego jest. Muszę od głównej drogi pociągnąć do swojej działki 150 m nowego wodociągu z przepięciem dwóch sąsiadów po drodze. Nie uśmiecha mi się wydawać na to kilkunastu tysięcy.

I mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Robią to jakieś firmy czy tylko wodociągi? Bo w wodociągach koszt ok 1000 zł.

 

Kiedy my robiliśmy projekt wodociągu wyszło nam że lepiej dać to do zrobienia wodociągom-koszty podobne, a co najważniejsze - jak sobie wodociągi same zrobią projekt to nie będą się niczego czepiać a tak w "innym" projekcie mogą wynajdywać dziwne uwagi. No i na pewno jest szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D Będę mogła się do Ciebie uśmiechnąć za jakiś czas w sprawie tego kopania? Pod warunkiem, że znajdę firmę, która potem położy mi tylko rury, a trochę tego jest. Muszę od głównej drogi pociągnąć do swojej działki 150 m nowego wodociągu z przepięciem dwóch sąsiadów po drodze. Nie uśmiecha mi się wydawać na to kilkunastu tysięcy.

I mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Robią to jakieś firmy czy tylko wodociągi? Bo w wodociągach koszt ok 1000 zł.

 

jak sie szeroko usmiechniesz to znajde ci goscia ktory polozy rurke za niewielkie pieniadze i juz wspolpracowal z Adama kopareczka :) chyba sie polubili :) poza tym kiedys robil w wodociagach wiec "wie z kim i jak rozmawiac zeby bylo dobrze" moze tez zalatwic komputer do zgrzewania rur co jest rzadkoscia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D:D Będę mogła się do Ciebie uśmiechnąć za jakiś czas w sprawie tego kopania? Pod warunkiem, że znajdę firmę, która potem położy mi tylko rury, a trochę tego jest. Muszę od głównej drogi pociągnąć do swojej działki 150 m nowego wodociągu z przepięciem dwóch sąsiadów po drodze. Nie uśmiecha mi się wydawać na to kilkunastu tysięcy.

I mam jeszcze pytanie odnośnie projektu. Robią to jakieś firmy czy tylko wodociągi? Bo w wodociągach koszt ok 1000 zł.

 

Drogo sobie zycza.. Wodzislawskie wodociagi za projekt kasuja 400-500 pln. Ale chyba lepiej zlecic to wlasnie im - bedzie szybciej i mniej problemowo. Trzeba przebolec te pare stowek :) Firme na pewno jakas znajdziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie szeroko usmiechniesz to znajde ci goscia ktory polozy rurke za niewielkie pieniadze i juz wspolpracowal z Adama kopareczka :) chyba sie polubili :) poza tym kiedys robil w wodociagach wiec "wie z kim i jak rozmawiac zeby bylo dobrze" moze tez zalatwic komputer do zgrzewania rur co jest rzadkoscia!!

 

Uśmiechnę się szerzej niż potrafię. Właśnie czekamy na mapy, potem wniosek o wydanie warunków, projekt, więc myślę, że jeszcze z miesiąc czasu to potrwa. Potem pozwolę sobie się przypomnieć :D:D:D Byłoby super gdyby dało się to zrobić taniej, bo szczerze nie planowaliśmy tego w kosztorysie na ten rok. Niby wodociągi zwracają 25% całej inwestycji, ale wypłacają to w ratach, co kwartał, przez okres 5 lat :( Niezbyt to interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodociągi wcale takie drogie (przynajmniej jeśli chodzi o projekt) nie są

wypis z cennika na stronie PWiK Rybnik:

1 Wykonanie projektu budowlanego przyłącza wodociągowego z istniejącej sieci wodociągowej zlokalizowanej na posesji 344,66 23% 423,93

2 Wykonanie projektu przyłącza wody lub kanalizacji sanitarnej 409,86 23% 504,13

3 Wykonanie projektu przyłącza wody i kanalizacji sanitarnej 691,38 23% 850,40

4 Wykonanie projektu przyłącza kanalizacji deszczowej 541,31 23% 665,81

ja za pozycje 2 w innych firmach dostawałem oferty od 300 do 400 PLN netto przy robionym przez nich przyłączu przy czym wszyscy sugerowali ze zrobić mogą jednak lepiej projekt zrobić w wodociągach. Powinno być szybciej i prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodociągi wcale takie drogie (przynajmniej jeśli chodzi o projekt) nie są

wypis z cennika na stronie PWiK Rybnik:

1 Wykonanie projektu budowlanego przyłącza wodociągowego z istniejącej sieci wodociągowej zlokalizowanej na posesji 344,66 23% 423,93

2 Wykonanie projektu przyłącza wody lub kanalizacji sanitarnej 409,86 23% 504,13

3 Wykonanie projektu przyłącza wody i kanalizacji sanitarnej 691,38 23% 850,40

4 Wykonanie projektu przyłącza kanalizacji deszczowej 541,31 23% 665,81

ja za pozycje 2 w innych firmach dostawałem oferty od 300 do 400 PLN netto przy robionej przez nich instalacji przy czym wszyscy sugerowali ze zrobić mogą jednak lepiej projekt zrobić w wodociągach. Powinno być szybciej i prościej.

 

Ja informację o kwocie 1000zł otrzymałam właśnie w wodociągach. Różnica może wynika z tego, że ja nie robię przyłącza tylko buduję nową sieć wodociągową. Obecna sieć kończy się na wyskości sąsiada, czyli jakieś 30 m od mojej działki. No ale niestety wodociągi twierdzą, że rura jest za mała i trzeciej chałupy nie pociągnie. Muszę wymienić tę rurę na większą (od głównej drogi) i przepiąć do niej dwóch sąsiadów po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...