Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ja informację o kwocie 1000zł otrzymałam właśnie w wodociągach. Różnica może wynika z tego, że ja nie robię przyłącza tylko buduję nową sieć wodociągową. Obecna sieć kończy się na wyskości sąsiada, czyli jakieś 30 m od mojej działki. No ale niestety wodociągi twierdzą, że rura jest za mała i trzeciej chałupy nie pociągnie. Muszę wymienić tę rurę na większą (od głównej drogi) i przepiąć do niej dwóch sąsiadów po drodze.

 

Z tym ze siec wodociagowa to maja zbudowac wodociagi i sa do tego prawnie zobowiazane. I calosc inwestycji musza oni pokryc! W tym albo zeszlym roku byla zmiana ustawy w tym zakresie i z tego co pamietam to bylo sporo procesow sadowych z wodociagami o zwrot kasy ktora inwestorzy im placili, a to wlasnie na wodociagach spoczywal obowiazek realizacji (i platnosci) tej inwestycji. Sprobuje pozniej poszukac jakiegos zrodla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

W naszym przypadku ten obowiązek ma gmina, a ta się zobowiązała, że to zrobi, ale w bliżej nieokreślonym terminie. Może to być w tym roku, ale równie dobrze za 10 lat. A ja się chce na wiosnę przeprowadzić. Na pytanie czy jeżeli zrobimy we własnym zakresie to zwrócą nam koszty odpowiedzieli, że nie.

Druga rzecz to taka, że w pozwoleniu na budowę mamy wpisane własne ujęcie wody (ta nieszczęsna studnia z colą). Nie wiem czy to też nie ma wpływu na decyzję gminy. Pamiętam, że w którymś tam piśmie z kolei powołali się na ten zapis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku ten obowiązek ma gmina, a ta się zobowiązała, że to zrobi, ale w bliżej nieokreślonym terminie. Może to być w tym roku, ale równie dobrze za 10 lat. A ja się chce na wiosnę przeprowadzić. Na pytanie czy jeżeli zrobimy we własnym zakresie to zwrócą nam koszty odpowiedzieli, że nie.

Druga rzecz to taka, że w pozwoleniu na budowę mamy wpisane własne ujęcie wody (ta nieszczęsna studnia z colą). Nie wiem czy to też nie ma wpływu na decyzję gminy. Pamiętam, że w którymś tam piśmie z kolei powołali się na ten zapis.

 

Agusia ja prawie też jestem na podobnym etapie z wodociągami. Myślałem że to wszystko będzie szybciej. Ale to się tak tylko wydaje....

- Mapy do celów projektowych - (jak już masz warunki z wodociągów) - 2 tygodnie

- projekt w wodociągach - 3 tygodnie (mają czas do 2 miesięcy)

- zgłoszenie robót w starostwie 30 dni przed rozpoczęciem robót.

 

Myślałem że tak hop siup z tym będzie, ale jak zacząłem załatwiać w lipcu to się zastanawiałem czy z wodą i kanalizą zdążę przed zimą:-).

 

Z tym wodociągiem kumpel miał podobnie ale jakieś 2-3 lata temu że miał prawie 200 m do położenia (Sumińska w Jejkowicach) i też chcieli żeby grubą rurę położył żeby potem ewentualnie mogli podłączyć innych sąsiadów - ale oczywiście inwestycję musiał on pokryć.... I tak powstała studnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr BRITA nie wyczyszcza ci wody ze wszystkich minerałów a tylko usuwa te zwiazki chemiczne, ktore sa niewskazane/szkodliwe. Wapn jak dobrze wiesz jest potrzebny do zycia, skad go potem pozyskasz jak go wyplukasz z wody? Niebardzo rozumiem to wasze przerazenie wapniem/kamieniem w czajnikach, da sie to usunac kwaskiem cytrynowym :)

Link do opisu:

 

http://www.brita.net/pl/maxtra4stepfiltration.html?&L=9

 

Hmmm... czyli mam się nie bać ?

Bo smak po BRICIE właśnie jest znośny... ale BEZ nie ma szans.

Okropność, nie da się pić.

:bash:

 

Preem,

brama, balustrady świetne.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wodociągiem kumpel miał podobnie ale jakieś 2-3 lata temu że miał prawie 200 m do położenia (Sumińska w Jejkowicach) i też chcieli żeby grubą rurę położył żeby potem ewentualnie mogli podłączyć innych sąsiadów - ale oczywiście inwestycję musiał on pokryć.... I tak powstała studnia...

 

Ja jak pisalem kladlem 400m do mnie (bylem na samym koncu) i do dwoch sasiadow i w tym tez w zasadzie wiekszosc to byla rozbudowa instalacji bo robilismy wcinke w rure bodaj fi63, dalej szla chyba fi40 i do kazdego sasiada juz przylacz fi32. Ceny podawane przez wodociagi sa brane z kosmosu - studnia ZAWSZE wyjdzie drozej - przeciez studnia to minimum 200-300 pln / mb, a sensowna woda jak pisala Mea zaczyna sie od 50mb - to jest 10-15 tys pln!! Nawet pokrywajac samemu cala inwestycje zaplacilbym za wodociag mniej! A co wodociag to wodociag. U nas jest czysta woda, nadaje sie bezposrednio do picia i jest calkiem smaczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma spluwe ?? ja se chce strzelic w łeb albo sie szybko wyprowadzic !!

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wodzislawska-koniec-wakacji-a-robotnikow-nie-widac,wia5-3266-15152.html

 

jak se pomysle ze cale to talatajstwo pojedzie chwalowicka to juz mi niedobrze od tych spalin ...

 

Etam panikujesz - to przeciez na parenascie tygodni tylko :) Pomysl o tych co im wybudowali 20m od okien autostrade i dla szczescia postawili jakze piekne i estetyczne ekrany dzwiekochlonne (choc lepsze to niz halas i spalinki samochodow). Usmiecham sie tez zawsze jak jade w Rybniku od Tesco w dol tym w miare nowym rondem (takie krzywe) - tam tez sa ekrany - zaslaniaja dokladnie cale slonce domkowi i ogrodkowi ktory tez stoi 20mb dalej. Oni to dopiero maja tragedie i nic z tym zrobic nie moga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czyli mam się nie bać ?

Bo smak po BRICIE właśnie jest znośny... ale BEZ nie ma szans.

Okropność, nie da się pić.

:bash:

 

Preem,

brama, balustrady świetne.

:)

 

dzięki,,, nam też sie podoba, w sumie to nasz projekt, ale jest troche inny niz szkic, który zrobilismy, ale też może być :)

 

A co do filtrow BRITA, to my go uzywamy od kilka lat i naprawde smak wody jest inny, nie śmierdzi tak, a i kafka czy hejbatka tez lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ma spluwe ?? ja se chce strzelic w łeb albo sie szybko wyprowadzic !!

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wodzislawska-koniec-wakacji-a-robotnikow-nie-widac,wia5-3266-15152.html

 

jak se pomysle ze cale to talatajstwo pojedzie chwalowicka to juz mi niedobrze od tych spalin ...

 

to sie nazywa motywacja ;) do szybszej przeprowadzki

mnie bardziej wkurza ten remont Wodzisławskiej tym że nie wiem ile wcześniej będę musiała z DOMU wyjechać zeby na 8 do centrum zdążyć i ominąć ten remont...i tu duży plus do mieszkania na Chwałowickiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja informację o kwocie 1000zł otrzymałam właśnie w wodociągach. Różnica może wynika z tego, że ja nie robię przyłącza tylko buduję nową sieć wodociągową. Obecna sieć kończy się na wyskości sąsiada, czyli jakieś 30 m od mojej działki. No ale niestety wodociągi twierdzą, że rura jest za mała i trzeciej chałupy nie pociągnie. Muszę wymienić tę rurę na większą (od głównej drogi) i przepiąć do niej dwóch sąsiadów po drodze.

 

mam to samo..tyle że musze zrobić przekop przez asfaltową drogą i potem jeszcze 150m do mojego domu.....ale jest szansa ze to zrobią...może za 2 lata

 

obok mnie są działki na sprzedaż, może jak sąsiadów przybedzie to łatwiej bedzie przełknąć to finansowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo..tyle że musze zrobić przekop przez asfaltową drogą i potem jeszcze 150m do mojego domu.....ale jest szansa ze to zrobią...może za 2 lata

 

Taniej moze wyjsc przecisk (przewiert) pod droga. Koszt to ok. 100 pln / metr. Droga ma ile -> 5mb? Do tego 150mb wykopu 1,5k pln plus 150mb rury niech bedzie fi40 nawet po 8 pln = 1200 pln plus wcinka z "glupotami" 500 pln plus drugie tyle dla goscia ktory wlozy rurke = powinno sie zamknac w 4 tys pln bez projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej moze wyjsc przecisk (przewiert) pod droga. Koszt to ok. 100 pln / metr. Droga ma ile -> 5mb? Do tego 150mb wykopu 1,5k pln plus 150mb rury niech bedzie fi40 nawet po 8 pln = 1200 pln plus wcinka z "glupotami" 500 pln plus drugie tyle dla goscia ktory wlozy rurke = powinno sie zamknac w 4 tys pln bez projektu :)

 

4 tys...jak to fajnie brzmi...jak sie do tego zabrac ... ? zrobic projekt w wodociagach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys...jak to fajnie brzmi...jak sie do tego zabrac ... ? zrobic projekt w wodociagach ?

 

Przede wszystkim ustal po czyim terenie bedzie trzeba robic wykop i ustal czy dostaniesz od wszystkich zgody! Bez zgod ani rusz. Potem wycieczka do wodociagow i najlepiej ladnie sie usmiechac i probowac wyciagnac na gebe informacje jak to oni wstepnie widza - gdzie najblizsza wcinka (czy na pewno tam gdzie myslisz) i jaka srednica rury. I odrazu spytaj po ile u nich jest metr takiej rury. Potem telefon do firmy ktora robila u Moniki ile policza za wlozenie rury do gotowego wykopu (i przecisku) plus wcinke plus montaz wodomierza (chyba ze to wodociagi juz robia - nie pamietam dokladnie). 150mb to zadna odleglosc - poltorej dnia kopania i 2-3h zakopywania, przecisk to godzina roboty tylko trzeba poszukac firmy co ma sprzet do tego, ale to nie problem :)

 

O tak to u mnie wygladalo:

 

http://g.co/maps/kt7t

 

A -> moj domek

B -> miejsce wcinki

 

Patrz ile mialem po drodze dzialek i domow i jakos dalismy rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga jest miastowa i tu powiedzmy że zgodę mogę sobie załatwić

 

Tzn. wykop bedzie musial isc w drodze miejskiej tia ? Utwardzonej ? Wiekszego problemu nie ma tylko kupa papierow bo trzeba zalatwiac zgode na zajecie pasa drogowego, a w najgorszym wypadku nawet projekt objazdu, zgody od strazy i policji i takie tam pierdoly :-) Ale wszystko jest do przejscia. Zajecie pasa drogowego tez kosztuje - paredziesiat zlotych na dzien moga wyciagnac. Ale wszystko da sie ustawic tak zeby zajelo to max 2-3 dni. Jeszcze zalezy gdzie dokladnie idzie ten istniejacy wodociag do ktorego trzeba zrobic wcinke - czy idzie w drodze asfaltowej, czy gdzies bokiem w polu :) Lepiej zeby gdzies bokiem, bo przez glowna droge asfaltowa mozna wtedy zrobic sam przecisk - nie trzeba zajmowac pasa (i potem odnawiac nawierzchnie) wiec odpada duuuzo papierow :)

 

ale wodociągi to państwo w państwie...i tu widzę więcej problemów

 

E nie jest chyba tak zle. Musza dzialac zgodnie z prawem, nie moga robic co chca - a im bedziesz dla nich bardziej mila tym oni dla Ciebie tez ;) Ja to nawet z komornikiem skarbowym jestem na "ty" i zawsze jak jest jakas sprawa to da sie zalatwic polubownie i na telefon ;) Wodociagi wodzislawskie tez maja tendencje do zbywania klientow ale trzeba ich grzecznie meczyc, czesto dzwonic.. Jak wszedzie - beda sie w koncu chcieli pozbyc natreta i zrobia co do nich nalezy :D

 

tak samo z tą robotą....ale tu widzę że mogę na Ciebie liczyc jakby co :) ( <- ładny uśmiech ;) ) ...jakieś namiary czy coś

 

No nie ma sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...