Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja tam jakoś w takie gadżety jak brita nie wierzę,mamy filt zamontowany taki zaraz przy ujęciu.Tak z czystej ciekawości pojadę w piątek zbadać tą moją wodę ze studni.TYlko się nie przyznam,że to studniowa,bo słyszałam taką ciekawostkę,że jak podłączali Ochojec do sieci to bardzo chcieli,żeby wszyscy z wodociągów korzystali i jeden sąsiad dał do zbadania mineralną a powiedział,że to ze studni.I co napisali,że woda nie nadaje się do niczego,ma bakterie coli i takie tam,więc ja się nie przyznam i zobaczymy co napiszą.

dzogurt o kwasku to my dobrze wiemy,ale jak wlewam wodę z samego dołu czajnika to takie jakieś śmieci mi pływaja w kawie,ten kamień tak wstrętnie wygląda.

Ps.właśnie muszę jutro zapylać po mineralną,bo się skończyło 20 flaszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Pati - Adam dobrze radzi - idz spytaj się w wodociągach w sprawie projektu, którędy musi iśc ten wodociąg i zaraz uderzać do sąsiadów/miasta po zgodę.

ja załatwiałem wszystkie formalności - razem z zajęciem pasa drogowego, opinią policji itp itd, mam te papiery wszystkie poskanowane na kompie - można samemu wszystko zrobić - nie jest to takie straszne jak wygląda na początku - jak będziesz tak daleko to się przypomnij - wyślę ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
to sie nazywa motywacja ;) do szybszej przeprowadzki

mnie bardziej wkurza ten remont Wodzisławskiej tym że nie wiem ile wcześniej będę musiała z DOMU wyjechać zeby na 8 do centrum zdążyć i ominąć ten remont...i tu duży plus do mieszkania na Chwałowickiej :D

 

teraz to już mam spokój - wodzisławską od zawsze mijam szerokim łukiem, raciborską jestem dużo szybciej...a do pracy to tylko przetne wodzisławską i jakoś tego nie odczuję...

ale jak raciborska była cała rozkopana i wiadukt robili, to bolało oj bolało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ,,,, po 2 tyg. przerwie,,,, po tzw. urlopie :)

 

tak jak obiecalaliśmy ,,, poniżej fotki z bramy i balustrady :)

 

https://picasaweb.google.com/101637960555753025604/DOM#5646589022098163906

 

kostka gotowa, brama + futka, balustrada też, wiec wsio porobione :)

 

hej, fajowa ta brama,

Kto ci kladl kostke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy ,,,, po 2 tyg. przerwie,,,, po tzw. urlopie :)

 

tak jak obiecalaliśmy ,,, poniżej fotki z bramy i balustrady :)

 

https://picasaweb.google.com/101637960555753025604/DOM#5646589022098163906

 

kostka gotowa, brama + futka, balustrada też, wiec wsio porobione :)

 

 

Preem82 - dopiero teraz po tych fotkach widzę że jesteśmy w sumie bliskimi sąsiadami :-).

codziennie koło Ciebie jeżdżę i dopiero teraz po podjeździe skojarzyłem gdzie budujesz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakoś w takie gadżety jak brita nie wierzę,mamy filt zamontowany taki zaraz przy ujęciu.Tak z czystej ciekawości pojadę w piątek zbadać tą moją wodę ze studni.TYlko się nie przyznam,że to studniowa,bo słyszałam taką ciekawostkę,że jak podłączali Ochojec do sieci to bardzo chcieli,żeby wszyscy z wodociągów korzystali i jeden sąsiad dał do zbadania mineralną a powiedział,że to ze studni.I co napisali,że woda nie nadaje się do niczego,ma bakterie coli i takie tam,więc ja się nie przyznam i zobaczymy co napiszą.

dzogurt o kwasku to my dobrze wiemy,ale jak wlewam wodę z samego dołu czajnika to takie jakieś śmieci mi pływaja w kawie,ten kamień tak wstrętnie wygląda.

Ps.właśnie muszę jutro zapylać po mineralną,bo się skończyło 20 flaszek.

 

Jeżeli chcesz badać w rybnickim Sanepidzie to najpierw musisz wybrać się po "buteleczki". Kupa zachodu jest z pobieraniem tej wody do badania. Najlepiej wszystko robić w sterylnych warunkach, tylko jak pobrać wodę ze studni na budowie sterylnie? Masakra jakaś. Trzy butelki do napełnienia, każda ma inne wymagania. I nie jestem pewna, ale coś mi się wydaje, że te buteleczki wydają luub odberają już napełnione w określone dni. My byliśmy w poniedziałek z samego rana, zarówno po butelki jak i oddać do badania. Czas oczekiwania na wynik ponad tydzień. Najlepiej zadzwoń dowiedzieć się dokładnie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, sorki, że nie wstawiłam cennika ani nie odpowiadam na privy.... ale wydarzyło się to :

 

http://images37.fotosik.pl/1032/699271c42b5e01d5gen.jpg

 

:lol2::lol2::lol2:

 

Zaczęło się wczoraj ( przedwcześnie ) o 14-tej.... a skończyło po 21-ej.

Maskra !

 

Poród z potwornymi komplikacjami, pierwsze szczenię ( duże ) zaklinowało się w drogach rodnych... i koniec.

Po kilku godzinach sunia straciła bóle parte. Mąż pojechał z nią do weta, podali oksytocynę i dalej nic.

Po 20-tej suka zaczęła się tracić i decyzja o cesarce.

Cudem uratowaliśmy ją........... i wszystkie szczenięta !!!

 

Trasę z KRK do Skrzyszowa pokonałam wczoraj w zawrotnym tempie i całą noc karmiłam butelką szczeniaki ( co godzinę, hehe ). :)

Sunia wybudziła się dopiero koło północy, ale nie miała pokarmu. Pojawił się dopiero o 6-tej rano.

Teraz wszytko ok, uffffffff....

Wszyscy przeżyli, my też.

:wave:

 

 

Jak się ogarnę, odezwę się.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję agusia jutro podjadę do sanepidu i się dowiem co i jak.Wiem,że z tym trochę roboty jest,ale wolę mieć pewność co tam mam.Jak dzwoniłam ze cztery miesiące temu to powiedzieli,że nie badają wody w ogóle.

 

wiem ze w CLPB w jastrzebiu badanie kosztuje kolo 400 zl ale mozesz sobie zamowic fachowcow od poboru proby ... kosztuje to 10 zl ale masz pewnosc ze dobrze jest pobrane i nie wyjda ci bledy /zwlaszcza na mikrobiologii/ a sanepid na 200% robi badania wody ze studni !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynko jest mi ZLE i najzwyczajniej w swiecie POTRZEBUJE POCIESZENIA a ty chcesz mnie bic ...

tak btw to nienawidze dentystow stad moj problem ...

 

Bo widocznie chodzisz do niewlasciwych! Ja chodze tylko do Polka i kazda wizyta to prawie przyjemnosc, choc zawsze mi do niego jakos nie po drodze... ;) Ale zadnemu innemu dentyscie nie powierzylbym swojej szczeki. Idz do niego to nawet sie nie obejrzysz a zab bedzie zrobiony i przestanie bolec. Po co sie meczyc!! Ewentualnie wez mefacit - moge uzyczyc, mam jeszcze pare tabletek, trzymam na czarna godzine. http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1371 po dwoch bedziesz w stanie sama sobie obcegami tego zeba wyrwac bezbolesnie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - szczeniaczki piękne.....szkoda tej suni ze tak sie namęczyła (też jestem po dwóch cc ;) )

mea....odpuść budowe...jak postoi kilka dni to NIC sie nie stanie, my też w ub. tygodniu pierd%^$#@%my robotą i wyjechaliśmy...bo to w pewnym momencie wychodzi bokiem....a powinno być przyjemne...pomyśl ze jeszcze kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...